Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 20 stopinj

20 stopinj

Na koliko se vam shladi,da zakurite?
Jaz imam sedaj v hiši 20,4.stopinj.Če sedim za računalnikom mi je kar hladno,če pa kaj delam mi je takoj vroče.Zakurit pri teh stopinjah da ali ne?

Pojdi za petnajst minut ven, potem bo pa notri prijetno toplo 🙂

jaz imam tud na 20 naštimano, če me zebe grem mal po hiši, po stopnicah gor dol in pol mi je spet ok, temperature pa ne dvigam.

Živimo v hiši, centralno ogrevanje na lesne pelete. na termostatu imamo nastavljeno dnevno temperaturo na 20,2 stopinj, nočno pa na 17 stopinj.
Režim je sledeč:
6.00 – 8.00 dnevna
8.00 – 11.00 nočna
11.00 – 13.00 dnevna
13.00 16.00 nočna
16.00 – 22.00 dnevna
22.00 – 06.00 nočna

Optimalna temperatura v stanovanju/hiši je 19 stopinj celzija. Če je morda kdo zjutraj poslušal Radio City.


Jaz danes še nisem zakurila in je tolk stopinj.Peč pa smo ugasnili včeraj zvečer ob 18h,ker je bilo že 23 stopinj.Nimamo regulatorja,da bi naštimala stopinje.Ko peč dela,dela.pa imamo moč naštimano na najmanj.


Tudi mi etažno na pelete brez termostata.

23-24 stopinj, vse kar je manj je mraz 🙁

Imam 21 stopinj in sem kar fajn oblečena, dvojne nogavice 🙂

Migaj malo.

to pa zgleda emšo naredi, pri nas so tastari tud na 25+

al pa razvajenost 🙂

Mogoče ponoči, sicer pa je najbolj optimalna sobna temperatura 21-23 stopinj, je pa res, da ljudje različno percipiramo toploto in mraz.

Nisem zmrznjena, a 20 st. v stanovanju je zame premalo. V bivalnih prostorih imamo 22,5- 23, v spalnici 18-19

Ena sama mala stopinja pomeni veliko razliko v letnem strošku ogrevanja.

Pri nas je hiša naštelana na 21 stopinj, razen ko smo vsi doma, “samo od sebe” zleze do 22.

Seveda pa nobeden ni v kratkih rokavih. Smo v trenerkah in toplih copatih. Zebe nikogar.

to pa zgleda emšo naredi, pri nas so tastari tud na 25+

al pa razvajenost :-)[/quote]

A res ??? hmmm , ko pridejo obiski je pa običajno , jooooj kok imate toplo prav super je , ti ???? zakaj pa pr nas ni tako , zakaj moramo v puloverjih TV gledat .
25 je preveč tam 23-24 je prava temperatura , mislim dnevni prostori in kopalnica, wc, spalnic ne ogrevamo .

Trenutno imam v dnevni 22,2 , sedim za računalnikom in mi je skoraj hladno.

Zanimivost: v Italiji je zgornja dovoljena temperatura ogrevanja 22 stopinj. Nad njo te lahko kaznujejo.

to pa zgleda emšo naredi, pri nas so tastari tud na 25+

al pa razvajenost :-)[/quote]

A res ??? hmmm , ko pridejo obiski je pa običajno , jooooj kok imate toplo prav super je , ti ???? zakaj pa pr nas ni tako , zakaj moramo v puloverjih TV gledat .
25 je preveč tam 23-24 je prava temperatura , mislim dnevni prostori in kopalnica, wc, spalnic ne ogrevamo .[/quote] ne se razburjat, visok pritisk škodi zdravju 🙂

Se strinjam.

20 stopinj je hladno. Pa tudi jaz nisem zmrznjena.

Vse kar je nad 23 stopinj pa je že pretoplo. Mi imamo ponavadi 22.5 stopinj.

Mi imamo v hiši 19 – 20 stopinj. Ker kurimo na drva zakurimo, ko pridemo domov. Oz. če je kdo doma cel dan. Na začetku sem se rabila kar malo navadit, samo zdaj je pa super, me ne zebe. In odkar imamo tako, pozimi še nisem bila bolna – to je zdaj že 8 let.

Kako smo čudni, res.Pozimi imamo pri 21 st. puloverje in dolge gate, poleti smo pa goli in je takooo vroče. tega fenomena res ne razumem.

ampak res…

============================================= "Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen." Mati Terezija

tole pa ne bo držalo, sem preveril pri kolegu, živi v Milanu in za ta zakon ne ve , pravi, lahko da je taka temperatura priporočena ni pa kaznivo če imaš stopinjo dve višjo , lahko da velja za večstanovanjske stavbe ne velja pa za zasebne hiše .

A res ??? hmmm , ko pridejo obiski je pa običajno , jooooj kok imate toplo prav super je , ti ???? zakaj pa pr nas ni tako , zakaj moramo v puloverjih TV gledat .
25 je preveč tam 23-24 je prava temperatura , mislim dnevni prostori in kopalnica, wc, spalnic ne ogrevamo .[/quote] ne se razburjat, visok pritisk škodi zdravju :-)[/quote]

kje vidiš razburjanje 😉

21°C, ponoči pa na 17. Za nas je dovolj toplo, otroc mi še v kratkih rokavih skačejo, sem jaz ta najbolj zmrznjena pri bajti.

New Report

Close