Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mojih staršev že 15 let ne zanima kje spim ali kaj jem

mojih staršev že 15 let ne zanima kje spim ali kaj jem

Sta pa šla narazen Ze od nekdaj sta bila kruta do mene in sestre. Zdaj ko so časi težki mi včasih za kruh posodi kolegica in ji vrnem ko imam. Očeta ki živi z eno,absolutno ne zanima kje spim vsa ta leta in kaj jem. Vsi drugi so mu bili bolj pomembni od lastnih otrok. Mati nič boljša. Zame so mrtvi. Prizadeli in izdali so me, bili so primitivni nasilneži, uničili naš dom Me zapustili in izdali. NAJVEČJA BOLEČINA NA SVETU JE TO DA TI JE LASTEN STARŠ SOVRAŽNIK.

Zgodila se ti je res žalostna “zgodba”…Čeprav takih staršev je še več. Upam, da si toliko na svojih nogah, da nekako voziš skozi vsak dan? Najbrž ni lahko, a včasih nam ne preostane drugega kot boriti se. Vse dobro ti želim.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Sočustvujem s tabo, ti veš kako je bilo in je. Ampak, glej na stara leta boste morale s sestro skrbeti za njih, tako je po zakonu.

zdaj si odrasla.
Ta najhujše si verjetno že dala skozi… Kar pa se staršev tiče…niso vsi super truper…Tudi moji niso bili.
Pa kaj! Živa sem in vse kar sem v mladosti dala čez je že zdavnaj preteklost…čeprav nikdar ne bo pozabljena v celoti…
želim ti čimprejšnje izboljšanje situacije in pošiljam objem… ((()))

NE TO NI PO ZAKONU:
Po zakonu je,da starši skrbijo za otroke do njihove polnoletnosti. Vendar se marsikateri družini zalomi in so otroci prepuščeni sami sebi.

Veliko nas je, ki imamo neko zamero do staršev, Tudi jaz kar nekaj časa nisem mogla preboleti veliko stvari. Vendar zdaj ko sem samo odrasla in imamo otroke sem prepričana, da sta mislila, da delata prav, kot jaz mislim, da delam vse prav, vendar skoraj sigurna sem, da jih bom slej kot prej dobila od otrok pod nos kaj in kje sem sfalila.
Vem, da je življenje lebše in lažje, če ti stojijo starši ob strani. Če pa ti ne pa to ne pomeni, da je konec sveta. ti se moraš boriti zase, da ti bo lebše in boljše. Kaj ste med sabo imeli in verjetno je bilo veliko slabega in grdega in verjetno sta bila onedva slaba starša s kupom napak in problemov ko sta se ločevala in verjetno si bila tudi ti slaba hči. Vsi pa smo le krvavi pod kožo in vsi delamo napake. Vsekakor stran z jezo ki jo gojiš do svojih staršev, točno sta ti dala vedeti kaj lahko in kaj ne od njih pričakuješ. Očitno samopomiljevanje ne bo obrodilo sadov. Bodi uspešna, bodi srečna ZASE.

Verjamem, da ti je težko. Staršev si ne izbiramo. Ne sprašuj se, zakaj se to ravno tebi dogaja. Poskusi to odmisliti, se veseliti življenja, ki ga imaš – brez njiju. Tudi ta obupna situacija, ki je trenutno v Sloveniji, se mora enkrat končati. Takrat upam, da teh groznih finančnih stisk tudi ne bo več.
Jaz verjamem, da se slabo vrača s slabim, dobro pa z dobrim.
Staršev ne boš spremenila, zato punca najprej!
Vso srečo in predvsem notranji mir ti želim.

Po katerem zakonu?

no če ti kdaj za hrano zmanjka,pa lahko kaj pomagamo

Prosim izposodi si knjigo Vidim se v tebi. Res zelo dobra knjiga. In ti bo v pomoč predelati travmatične dogodke iz otroštva.
Srečno

Po katerem zakonu?[/quote]

Po Zakonu o družinskih razmerjih. Preglej si ga, preden te preseneti.:)

vildbin ostali hvala za prijazne in tople besede. Sem močna in pokončna ja. Tudi iz inata temu kar sem preživela ob takih “starših”. Kdor ni izkusil ne razume. Sem pa močna ja….a včasih rana zaboli. Si oač samo človek.[/b]

Po moje ti v življenju še ni bilo nič hudega. Kajti če bi ti bilo, nebi pri 36 sikala kot 6 letno razvajeno otroče, temveč bi modro bila tiho, in delala lastno srečo.

Avtorica,nisi edina. Ampak glej,tako kot so rekli,najhujše si dala mimo,zdaj si odrasla,imaš moči za svoje življenje. Poskusi pozabiti in se obdati z ljudmi ki te imajo radi. Vse se vrača,zapomni si in ostani močna. Niso vredni da jih pogledaš in ti samo furaj svoje. Taki starši so katastrofa. Objem :)) Ne se dat!

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Po katerem zakonu?[/quote]

Po Zakonu o družinskih razmerjih. Preglej si ga, preden te preseneti.:)[/quote]

Povej mi kaj več,ker ga grem takoj spodbijat na kaj vem katero sodišče!!!!!

Stara si 36 let. Grow up!

Bolečino, o kateri govoriš, bi že zdavnaj morala v sebi predelati. Pač niso bili super starši, morda so celo bili zanič starši, moj oče je tudi bil tak, ampak zdaj si odrasla, greš že proti srednjim letom, oprosti, in življenje je v tvojih rokah. Nima kaj tvojega očeta skrbeti, kaj njegova 36-letna hči je in kje živi. Če se za to zanima, super, če ne, bog pomagaj. Glede na to, da si 15 let že samostojna, se zelo nezrelo obnašaš. Popkovine vseeno nisi še pretrgala vsa ta leta?

JAZ ZA NJIH NE BOM SKRBELA. V EVIDENCAH JE VSE ZAPISANO ZAKAJ. 10 LET NIMAM ŽE NIČ Z NJIMI

jaz sem že pri 17 letih šla na svoje pa sem imela odlične starše.
ne vem no, pri 36 letih boš pa že vedela kam s sabo.

za starše pa boš po zakonu morala poskrbeti tako ali drugaće:)

Po katerem zakonu?[/quote]

Po Zakonu o družinskih razmerjih. Preglej si ga, preden te preseneti.:)[/quote]

Če boš dedoval, ja. Kaj pa v primeru avtorice? Kje njej nalaga zakon vzdrževanje?

Vvvvpppppp ne ti meni grow up. Ko je tebe nekdo futral na varnem,sem si jaz sama kufre nosila po svetu. Tišina zato. Temo sem začela pa zato ker je tu na forumu tema da so slovenci še pri 40 doma. Meni ne srat o “GROW UP”. TOLIKO.

Nič ne bo MORALA tako ali drugače.

Torej si bila stara 21 let, ko sta šla starša narazen in res ne vidim razloga zakaj bi ju moralo brigati tvoje preživetje. Lepo bi sicer bilo, nujno pa ni. In kaj si ti ustvarila v zadnjih 15 letih, da si še vedno podnajemnik? Najlažje se je smiliti sam sebi in za svojo nesrečo obtoževati vsevprek.

Policija in socialna vedo da so bili doma nasilniin da nimam z njimi nič že dolgo let. Meni za njih ne bo treba nič skrbet. Sem že določene izjave dala.

Jaz nisem nič dedovala,še pred dopolnjenim 17 letom sem se zaradi razmer odselila. Najprej k prijateljici,nato nekaj časa kar na mariborsko ulico,Da bom pa skrbela za nekoga,ki mi je dal samo polomljena rebra in brazgotine!?!
Ni šans… Tako dobrega srca pa nisem… čeprav se tega sramujem… :/

Po Zakonu o družinskih razmerjih. Preglej si ga, preden te preseneti.:)[/quote]

Povej mi kaj več,ker ga grem takoj spodbijat na kaj vem katero sodišče!!!!![/quote]

124. člen

(1) Polnoletni otrok je dolžan po svojih zmožnostih preživljati svoje starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti.

(2) Polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neopravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega.

V praksi je tako, da moraš črno na belem dokazati, da starš ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do tebe – iz neopravičenih razlogov. Torej če je šlo za ločitev in oče ni plačeval preživnine (kar se da dokazati), to velja samo v primeru, če je imel zaposlitev in bi lahko plačeval. Če je bil brezposelen, pijanec…. brez dohodka… se šteje, da so razlogi bili opravičeni, da ni skrbel zate. Če sta bila poročena z materjo, pa itak ne moreš ničesar dokazat, tudi če se oče ni brigal zate, te zapostavljal itd. Edino če bi imela črno na belem dokaze, da te je pretepal – dokaze od zdravnika npr., bi veljalo, da zanj nisi upravičena skrbeti na stara leta.

Drugače pa, če se odloči starš iti v dom, pa je treba doplačat domsko oskrbo, boš seveda plačevala – krediti niso šteti, jih ne zanima, koliko kreditov imaš. Tudi če si na minimalcu, prednost ima plačilo doma za starša. Edino če si brezposelna, ti ni treba plačevati, plačuje občina dokler si brezposelna, drugih otrok pa ni. Tako na kratko.

Glede česa bi pa tole izpodbijala?

New Report

Close