Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

vinjeta...ali vam je logicno?

Default avatar

crnivitez

Da je treba imet vinjeto za hitro cesto...npr ljubljansko obvoznico.
Ker, ce logicno razmisljam, zakaj potem tudi kamioni in busi ne placujejo cestnine?
Ce grem z busom npr od kozine do lj, me sistem na kozini zazna, na brezovici moram pa placat cestnino in potem se lahko tri dni brez placila vozim po lj obvoznici. Za avto MORAS pa kupit vinjeto za isto cesto, se pravi lj obvoznico.
A ni vinjeta samo za AC, kao prej placilo od cestnine do cestnine?
A kdo ve, zakaj je treba imet vinjeto za hitre ceste ( itak brez cestninskih postaj )?
Default avatar

sem danes brala

V google postavi vprašanje, pa dobiš odgovor. Kjer je upravljalec DARS, je potrebna vinjeta. Tudi na obvoznici.
Očitno ne gre po lastništvu(kdo?država?). Če je država lastnik,bi tudi cestnina morala v proračun. Denar leži na cesti, samo pobrat ga je treba. Ampak rajši ožema mene.
Default avatar

mavrični vitez

obvoznica je tudi AC, razlika je le, da ima hitrostno omejitev

in to da se prej ni plačevalo cestnine na obvoznici je bila glupost, ki jo bomo drago plačevali
* * *

Nikoli nad nikomer ne obupaj.
Čudeži se dogajajo vsak dan.

H. Jackson Brown Jr.

http://www.publishwall.si/lelj
Default avatar

crnivitez

Ne mavro...obvoznica je samo hitra cesta in je glupost, da rabis vinjeto, ne glede na to, kdo jo upravlja.
Ok, nekak stekam, da tam kjer je dars je potrebna, ampak ce so to uvedli namesto placila cestnin, mi ne gre skupaj. Cestnina je na ac, ne pa na obvoznici.
Default avatar

mavrični vitez

ni glupost
glupost je bila, da se že od začetka ni plačevala
in potem so ponovili glupost, da je vinjeta imela isto ceno tako za osebne avtomobile kot kombije
če pogledaš AC in obvoznico je čisto ista izgradnja
za obvoznico so stroški izgradnje še večji tko da bi morali še več plačevati

če se ti zdi škoda plačevat pa peš hodi
zaradi takih kot si ti, ki gledate kako ne bi plačevali vse propada
* * *

Nikoli nad nikomer ne obupaj.
Čudeži se dogajajo vsak dan.

H. Jackson Brown Jr.

http://www.publishwall.si/lelj
Default avatar

Rok-1

crnivitez je napisal/a:
Ne mavro...obvoznica je samo hitra cesta in je glupost, da rabis vinjeto, ne glede na to, kdo jo upravlja.
Ok, nekak stekam, da tam kjer je dars je potrebna, ampak ce so to uvedli namesto placila cestnin, mi ne gre skupaj. Cestnina je na ac, ne pa na obvoznici.
Saj se strinjam s teboj in to tako, da sem pred leti celo direkt na DARS vprašal - dobil sem enak odgovor, da tam kjer upravlja DARS, je treba vinjeto.
Seveda brez pojasnila zakaj...

Potem sem neuradno izvedel, da je bila obvoznica grajena v sofinanciranju države in občine in zato je zdaj pod DARSom.
Še večja neumnost je pa vinjeta za tisti km hitre ceste od krožišča Tomačevo do Brnčičeve v Črnučah... ampak zgleda da je imel tudi tam DARS prste vmes...
Default avatar

Tako preprosto!

Odgovor je očiten: zato da se proda več vinjet.
Default avatar

hahahaha

Saj kmalu bomo potrebovali vinjeto še za vožnjo po lastnem dvorišču.
Default avatar

5546465

Pa kaj vi sploh ne veste kaj je hitra cesta in kaj je avtocesta. Del ljubljanske obvoznice je avtocesta, del pa je hitra cesta. Za oboje pa rabiš vinjeto. Tako kot rabiš vinjeto za vsako avtocesto in hitro cesto pri nas, razen parih izjem.
Default avatar

vinjetar

Po pravilih za hitro cesto ebi smeli zahtevati vinjete niti cestnine.

Za ilustracijo; relacija Vrtojba - Razdrto?

Od Vrtojbe do Sela kao hitra cesta, naprej pa avtocesta. V celoti je to hitra cesta z odstavnimi nišami in ne z odstavnim pasom. Po pravilniku se plačuje samo za AC in ne za HC. Sam kaj čmo, država rabi denar.
Default avatar

crnivitez

5546465 je napisal/a:
Pa kaj vi sploh ne veste kaj je hitra cesta in kaj je avtocesta. Del ljubljanske obvoznice je avtocesta, del pa je hitra cesta. Za oboje pa rabiš vinjeto. Tako kot rabiš vinjeto za vsako avtocesto in hitro cesto pri nas, razen parih izjem.
Nic bat, locim ac od hitre ceste pa pomen modrih in zelenih tabel in tocno vem, kje je v lj ac in kje ne, vem tudi koliko je krog v km, ce te zanima, notranji in zunanji, pa ne bos verjel, celo vem, da rabis vinjeto za ta krog. Vprasanje pa je bilo cisto drugo, od tvojih nebuloz.

Mavro...ti pa kar placuj, se tisto kar ni tvojega lahko, izvoli.

Zakaj pa kamioni in busi za ta ljubljanski krog ne placujejo cestnine??? Zakaj???