Najdi forum

Lep pozdrav!

Ker se pripravljam na nosečnost, me zanima naslednje:
– zakaj naj bi imela ženska na začetku nosečnosti idealno težo?
– kako vpliva prekomerna teža na nosečnost?

Sama imam cca 15 kg preveč in nizek krvni tlak. Drugače se v svoji koži počutim v redu, moti me le, ko v člankih piše, da naj bi imele ženske “svojo idealno težo”

V vašem forumu sem dobila že veliko odgovorov in vam želim še tako naprej.

Draga Nataša,

sicer ne vem če veste, vendar idealna teža ni enako kot normalna teža. Po podatkih življenjskih zavarovalnic (mislim, da se v 10 letih ni veliko spremenilo) živijo ljudje z vse življenje ohranjeno “idealno” težo dlje kot tisti, ki je ne ohranijo. Idealna pa je teža, ki jo ima človek, ko odraste, torej nekje med 18. in 22. letom, ne glede na to ali je takrat suh, “normalen” ali debel. Torej, če ste bili v omenjenem obdobju končanega odraščanja debelušni in tudi sicer nimate težav s “samopodobo”, ostanite taki še naprej in bo vse v redu. Samo pazite, da se v nosečnosti ne boste zapustili in se zredili bolj kot je nujno potrebno. “Močnejšim” ženskam svetujemo, naj se raje držijo spodnjega roba dovoljenega povečanja teže, torej raje bliže + 9 kg namesto +15 kg, ki so še primerne za bolj vitke.
Sicer pa je prekomerna debelost “nadloga” tudi zato, ker je povezana z mnogomi zapleti, kakršni so povišan krvni tlak v nosečnosti, preeklampsija, sladkorna bolezen, žilni zapleti, tromboza, embolija, zapleti pri porodu in pri morebitni anesteziji ipd. To so statistično dokazane korelacije, ki jih velja upoštevati.

New Report

Close