Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj hodite v hribe, v naravo, na podeželje

Zakaj hodite v hribe, v naravo, na podeželje

Tule gor se kar naprej pojavljajo teme, da smo na podeželju nerazviti. Kup žaljivk, da smo kmetavzarji neumni. Besedo kmet uporabljate kot žaljivko, zmerljivko.
V glavnem same slabe stvari o kmetih, vaščanih, nemestnih ljudeh.

Zakaj potem hodite na podeželje? Zakaj hodite v gore, hribe, zakaj raje ne ostanete v mestih?
Zakaj hodite po solato, paradižnik, kruh, mleko, ki ga je pridelal kmet? Zakaj si raje ne pridelate hrane raje v mestu. Kako sploh lahko jeste nekaj, kar je pridelal neumni kmetavzar?
Pa, da greste na kmetovo zemljo parkirat svoj čudovit avto in potem se sprehajate po gozdu?
Pa včasih greste kar h komu na njivo in si naberete ali pa v sadovnjak in si kar nekaj naberete, ponavadi v mraku, ko mislite, da vas nihče ne vidi.

Domača klobasa ne smrdi. Rad pride na podeželje na koline

Jaz ne hodim nikamor, kjer ni mobitel signala. Mi lohk guma poči, pa bi mogla pol tam ostat. Ni za reskirat:-)))

Ti počakaš, da ti kmetje prinesejo hrano do doma.


Če že greš tam, kjer ni signala, potem vsaj kakšnega sposobnega moškega vzemi s sabo, da bo znal zamenjati gumo. :))
Ali pa zmontirati ketne, če bo sneg. 🙂

Ti počakaš, da ti kmetje prinesejo hrano do doma.[/quote]

Ja, tašča:-)))

kolk jaz dons prilivam…bom mogla cel večer gasit:-)))

Ne razmišljamo vsi tako.
Če bi imela možnost dobiti kakšno zemljo ne preveč daleč od našega kraja bi takoj kupila in bila “kmetavzarka” Vendar nimam te sreče. Ne hodim v gore, hribe,….. Si pa želim živeti na podeželju.


Če že greš tam, kjer ni signala, potem vsaj kakšnega sposobnega moškega vzemi s sabo, da bo znal zamenjati gumo. :))
Ali pa zmontirati ketne, če bo sneg. :)[/quote]

Al misliš, da tam naokol sami nesposobni hodijo? :-)))

Miška, vem, da ne. Vem, da je v mestih tudi nekaj normalnih ljudi. Taki ste vedno dobrodošli.
Samo mene zanimajo tisti, ki imajo toliko za povedat čez kmete. Tisit pa pridejo na podeželje, se obnašajo tako, da ni za nikamor. Avte parkirajo, kjer se jim zdi, smeti mečejo povsod. Saj jih vidiš na monu koliko jih je.


Če že greš tam, kjer ni signala, potem vsaj kakšnega sposobnega moškega vzemi s sabo, da bo znal zamenjati gumo. :))
Ali pa zmontirati ketne, če bo sneg. :)[/quote]

Al misliš, da tam naokol sami nesposobni hodijo? :-)))[/quote]

Ne sekiraj se, na podeželju tudi ženske znamo to narediti. Ti bomo takoj priskočile na pomoč, če boš imela gumidefekt. Lahko prideš brez moškega.

zakaj, zakaj… ker ne morejo več gledat tistih fac v mestu 🙂

Strpnost, strpnost, strpnost, ok? kaj polivaš gnojnico po vsem živem?
Ti si srečna na podeželju, super. Jaz sredi Ljubljane, super. Ti najbrž prideš kdaj v Lj, jaz mogoče celo zaidem v tvoj kraj, drugače pa raje štartam direkt v naravo, ki pa je od vseh nas veš. Ali je zdej triglav slučajno postal privat last…? na tej poti plačujem parkinge, naredim promet v lokalni gostilni kjer jem, mogoče celo kupim kaj na turistični kemtiji (le zakaj obstajajo in kako preživijo….?)

tako, sedaj pa se pomiri, jaz grem na eno kavico, tebi pa priporočam enako

Miška iz moke od kod pa si pri nas jeolno malih kmetij na prodaj.

domnevam da hodijo na podeželje zaradi narave in skrbno pazijo, da se ne srečajo z domačini. Res ne vem, zakaj se eni podeželani (sem tudi sama podeželanka) tako obremenjujete z meščani in ste tako zafrustrirani.

Tole se tako bere, kot da nas slovenski kmetje na svoje stroške futrajo. V resnici nam vsako stvar mastno zaračunajo, vlečejo subvencije od nas, da si lahko privoščijo vse produkte industrije, ki ne rastejo na njivah, ampak v urbanih središčih oziroma na obrobju teh. Sicer smo pa samo tretjinsko samooskrbni, kar pomeni, da slovenski kmet ne pridela niti vsega tistega, kar ima sam na mizi. Na tržnicah branjevke prodajajo povrtnine, kupljene pri italijanskih trgovcih. Če bi bil slovenski meščan odvisen od slovenskega kmeta, bi crkoval od lakote.

Al misliš, da tam naokol sami nesposobni hodijo? :-)))[/quote]

Ne sekiraj se, na podeželju tudi ženske znamo to narediti. Ti bomo takoj priskočile na pomoč, če boš imela gumidefekt. Lahko prideš brez moškega.[/quote]

Sej vem zakaj. Samo, da čimprej grem :-))

podpis pod tole.

Po komu polivam gnojnico? Poglej si MON. Polno žaljivk o kmetih, podeželju. V šoli: polno norčevanja, če je kdo s kmetov..
Veš direkt v naravo, si kdaj pomislila, da je lastnik tiste narave nek kmet?
Triglav je recimo v lasti Pašne skupnosti Mojstrana, vsaj Stena. Torej v lasti pastirjev :).
Mene zanima zakaj žalite kmete, preberi si moja vprašanja. Jih zmoreš odgoovriti?

Si prebral kaj sprašujem v svoji temi?
Zakaj mone tule gor uporabljamo besedo kmet kot žaljivko?

podpis pod tole.[/quote]

Predlagam ti, da nikoli več ne kupiš hrane, ki jo je pridelal kmet. Tako se najbolj izkažeš. Pazi, tudi uvoženo hrano je pridelal kmet.

Zato, ker radi vidimo še kaj drugega od lastnega balkona. A ti ne? Pridi še ti kdaj v mesto, da se ne boš počutila tako ogrožene. Ker ti v bistvu nihče nič noče, idiote se pa najde na obeh koncih, a ne?

Na vsa ostala vprašanja pa itak nima smisla odgovarjat. Lahko bi ti recimo začela vračati milo za drago: zakaj mi zaparkirate dovoz z dvorišča na cesto, potem se pa izgovarjate z bebavim “saj sem samo za minutko skočila …”? Zakaj hodite v šole in na obšolske dejavnosti in na treninge in na koncerte in športne priredite in nenazadnje na demonstracije v mesta? Zakaj v garažnih hišah raje zaparkirate odvozno in dovozno pot v pritličju, kot da bi odpeljali dva klanca do nadstropja? In tako naprej. Ampak se najbrž strinjaš, da naju to nikamor ne bo pripeljalo.

Malo več samozavesti (nekateri, mislim da manjšina), podelželani, da ne boste tako popadljivi do vsega, kar ni čisto takšno, kot vi, pa bo.

Nič se ne obremenjujem, samo radovedna sem zakaj imate toliko za žalit kmete pa jeste samo hrano, ki jo pridela nihče drug kot kmetje.

Hja, če bi skrbno pazili, da se ne srečajo z domačini, ne bi parkirali na naših parcelah, hodili p o našem gozdu, travnikih…

Seveda normalni meščani kot je miška, taki so vedno dobrodošli.

Kadar Ljubljanska žlahta pride k meni na deželo po krompir, zelenjavo koline itd…., moram zunaj zažgat kakšne stare škorne, gumo, stare cunjeitd…, ker so Ljubljančani navajeni na tak zrak,.

Po komu polivam gnojnico? Poglej si MON. Polno žaljivk o kmetih, podeželju. V šoli: polno norčevanja, če je kdo s kmetov..
Veš direkt v naravo, si kdaj pomislila, da je lastnik tiste narave nek kmet?
Triglav je recimo v lasti Pašne skupnosti Mojstrana, vsaj Stena. Torej v lasti pastirjev :).
Mene zanima zakaj žalite kmete, preberi si moja vprašanja. Jih zmoreš odgoovriti?[/quote]

Tebi se zdi, da meščani kritizirajo kmete, meščanom pa, da kmetje pljuvajo čez meščane, posebej Ljubljančane, to je po navadi frontalni napad …. Sama sem se na to temo izven Lj precej naposlušala, tudi pripomb v stilu “kako sem fajn, čeprav sem iz LJ” …. ne vem res kdo ima večje predsodke 🙂
Ja, vem, vsak kamen na tem planetu si nekdo lasti, jasno. AMpak to ne pomeni, da ne smeš recimo posedeti na klopci v privat parku pred mojim blokom, ker smo ga namerno nezagradili. In jaz lahko skladno z zakonodajo grem v gozdove, hribe itn, pod pogojem, da ne delam škode itn (se ve kaj).

Zdej pa, kavica

In kje to je?
😉

Lep sneženi pozdrav od miške z moke

New Report

Close