Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strah me je,še nikoli nisem vozila v snegu

Strah me je,še nikoli nisem vozila v snegu

Kaj bo jutri? Upam,da bom srečno zvozila.Še nisem vozila v snegu,zmeraj je vozil mož.Zdaj sem ločena.
Vsak dan do službe 52km.Panika me grabi.

Gas do konca pa dolga luč, se bodo vsi umikal, tko hitr k boš jutr v službi ne boš nikol več.

Lej če maš dobre gume ne bo panike. Sploh ker bo sneg moker in podlaga topla.

Ne vozi prepočasi, oz tako kot drugi, ter povečaj varnostno razdaljo za 2x.

Dovolj je samo malo zapadlega snega na cestišču in ponosni feminizem že izgubi vso svojo moč. Javni prevoz bi bil morda kompromisna rešitev za ohranitev dostojanstva…

hihihi, simpatično…

to pa sploh ni res! lani sem vozila dobesedno po kozji stezi, ker je bilo tolk snega, pa pluženo je bilo na ozko, pa so frajerji v džipih stali sred ceste, pa čakali, da jih jaz obidem in zapeljem v sneg z malim avtom….vsi posrani, da se ne bo plehu kaj zgodlo…. 🙁
javnega prevoza pa ni povsod veš!

Ja piki, sam ti nisi feministka…

Poštena baba se ne ustraši snega… No, polet pa tud nebi bilo treba neumnosti delat zrad dolgčasa…

no, no, uspelo ti bo, samo prva, druga, gas počasi dodajaj, ne zaviraj sunkovito

če moški zmorejo, boš tudi ti 🙂

to pa sploh ni res! lani sem vozila dobesedno po kozji stezi, ker je bilo tolk snega, pa pluženo je bilo na ozko, pa so frajerji v džipih stali sred ceste, pa čakali, da jih jaz obidem in zapeljem v sneg z malim avtom….vsi posrani, da se ne bo plehu kaj zgodlo…. 🙁
javnega prevoza pa ni povsod veš![/quote]

Mogoče so bili frajerji v tankih samo uvidevni kavalirji, ki so te spustili mimo, da se ne bi ustrašila. Če se z malim avtom počiš v dvotonskega terenca, si lahko samo misliš, kdo bi ta kratko potegnil. Tako mrcino je tudi precej težje ustaviti kot nekaj majhnega, če začne drseti. Morda so predvsem imeli v mislih tvojo varnost. Ni treba na vse gledat vedno tako negativno.

he he …. to je blo zato, da si imel tudi ti kaj početi ;))))

vožnje v snegu se ne bojim, sem velik prevozila, sploh proti NM. tok, da avtorica naj upošteva kaj si zapisal, pa naj računa na mal daljši čas vožnje. to je v bistvu vse. glavne ceste pa so praviloma splužene, naše vaške pa malo manj 😉

Zimske gume, predvidevam, da imas 🙂
Pelji predvsem z obcutkom, zaviraj z motorjem, ce obstanes v polnem snegu, speljuj v drugi, zavijaj nezno in seveda vozi z vecjo varnostno razdaljo.

to pa sploh ni res! lani sem vozila dobesedno po kozji stezi, ker je bilo tolk snega, pa pluženo je bilo na ozko, pa so frajerji v džipih stali sred ceste, pa čakali, da jih jaz obidem in zapeljem v sneg z malim avtom….vsi posrani, da se ne bo plehu kaj zgodlo…. 🙁
javnega prevoza pa ni povsod veš![/quote]

Mogoče so bili frajerji v tankih samo uvidevni kavalirji, ki so te spustili mimo, da se ne bi ustrašila. Če se z malim avtom počiš v dvotonskega terenca, si lahko samo misliš, kdo bi ta kratko potegnil. Tako mrcino je tudi precej težje ustaviti kot nekaj majhnega, če začne drseti. Morda so predvsem imeli v mislih tvojo varnost. Ni treba na vse gledat vedno tako negativno.[/quote]

ja pa kaj še. uvidevni kavalir bi ne stal kot vkopan sred ceste, po možnosti na sredi klančka navzdol ampak bi zapeljal vsaj malo v desno, glih tolk, da jaz ne bi rinila s pol avta v cel sneg. se ve kateri gre lažje v sneg – terenc a ne!
hitrosti pri takih srečanjih pa itak ni….

Sej mislim da ga ne bo toliko da bi se imela česa bat. Predvsem ne delat hitrih gibov.

Mogoče so bili frajerji v tankih samo uvidevni kavalirji, ki so te spustili mimo, da se ne bi ustrašila. Če se z malim avtom počiš v dvotonskega terenca, si lahko samo misliš, kdo bi ta kratko potegnil. Tako mrcino je tudi precej težje ustaviti kot nekaj majhnega, če začne drseti. Morda so predvsem imeli v mislih tvojo varnost. Ni treba na vse gledat vedno tako negativno.[/quote]

ja pa kaj še. uvidevni kavalir bi ne stal kot vkopan sred ceste, po možnosti na sredi klančka navzdol ampak bi zapeljal vsaj malo v desno, glih tolk, da jaz ne bi rinila s pol avta v cel sneg. se ve kateri gre lažje v sneg – terenc a ne!
hitrosti pri takih srečanjih pa itak ni….[/quote]

Ne vem. Taki, ki se bojijo za pleh, ne gredo ven s terenci niti, ko je dež, da jih ne zmočijo. V kakšni snežni metež pa sploh ne. Zanimivo, da v zajebanih razmerah vidiš pol manj vozil na cestah, ki so namenjena tem razmeram, kot v običajnem vremenu. Takrat se avtomatično naredi selekcija med tistimi, ki imajo pošasti z razlogom in onimi, ki jih kupujejo zaradi poze.

A Piki, to pa ni vedno res. Namreč, na vožnjo po spolzki površini še kako vpliva višina težišča v razmerju z medosno razdaljo vozila. Če k temu dodaš še frajersko široke gume, je terenec lahko neprimerno slabši na snegu kakor neki piko avto, ki ima nizko tešišče in ozke gume.

Predlagam avtobus, vlak, štop, taxi, dopust ali pešaka. Če ne zaradi sebe pa zaradi drugih udeležencev v prometu. Nesigurni vozniki so nevarni.

Ti pa prvič po snegu za volan na neprometno cesto s sovoznikom, ki bo zraven povedal, kako in kaj.

Počasi in bo, nič se ne boj, ko boš enkrat na cesti bo šlo kot namazano:)

Ja, kot namazano s snegom.

Glede na to, da je pred nekaj dnevi neko žensko odneslo čez celo (mokro) cesto, ko je zabremzala pri nekih 40 na uro, se bojim, da ima precej folka take gume, kot da so se odpravili drsat, ne vozit v zimskih razmerah.

V glavnem imejte v mislih, da ste brez izkušenj na zasneženi cesti enako nevarne kot alkoholiki za volanom. Za podobno izzivanje nesreče gre.

A Piki, to pa ni vedno res. Namreč, na vožnjo po spolzki površini še kako vpliva višina težišča v razmerju z medosno razdaljo vozila. Če k temu dodaš še frajersko široke gume, je terenec lahko neprimerno slabši na snegu kakor neki piko avto, ki ima nizko tešišče in ozke gume.[/quote]

Terence prapagirajo ravno za lazjo in varnejso voznjo v tezkih cestnih razmerah 😉

Za avtorico: upocasni voznjo do tocke, ko se pocutis da se imas kontrolo in drzi veliko varsnostno razdaljo. S prakso bos hitro napredovala.

Sicer se pa ne boj zasnezenih cest. Boj se ledenih cest. Poleg zgornjih 2 pravil, nikdaj ne bremzaj na hitro.

Hehehe, to je samo sredstvo za kurjenje potencialnega kupca. Vsak človek se želi počutiti varnega…
Mnogokrat pa so današnji terenci tema… Tudi iz stališča inteligentnosti avtomobilov, ker se ljudje posledično na cesti obnašajo ošabno. Ko se pa ustavi, in bog ne daj odpove računalnik, je pa jok in stok…

Vilidov lado(lada niva) pa hrošč, sta legendi uporabnosti avtomobila v snegu!

Spet bo treba eno uro prej od doma zaradi mečkačev, ki na cesto, sploh pa ne v takih razmerah, ne sodijo.

Vidim, da vas je kar precej s podobnimi predlogi. No, saj vas je na cesti tudi kar precej.
Kakšen predlog je pa to: če si ne zaupaš, pa vozi počasi???
Ne! Sploh ne vozi.
Saj bi kakšen inštruktor z veseljem odvozil kakšno uro v snegu s tabo, če nimaš drugega, ki bi te naučil. Do takrat pa: glej zgoraj.

Terence prapagirajo ravno za lazjo in varnejso voznjo v tezkih cestnih razmerah 😉

In tudi prav pridejo, če jih znaš upravljat. V avtošoli te tega ne naučijo. V vojski recimo te. Zakaj vojska ne uporablja navadnih vozil, ampak taka s pogonom na vsa kolesa, z reduktorji, zaporami diferencialov, vitli in tako dalje? Zato, ker se obnesejo na terenu. Ampak vojska tudi voznike nauči, kako se taka vozila uporablja. Kdo pa japija kaj nauči, ki preveč denarja vrže v pleh, ki ga sploh ne razume?

Ko bos tudi ti imel cez 1 000 000 km za sabo na cestah, od tega tri cetrt v izrednih razmerah (pa s tem ne mislim tistih par cm snega na slovenskih cestah) brez prometnih nesrec in se po ledenih, ne le zasnezenih cestah vozil mimo vozil v jarku, ker so razmisljali tako kot ti, mi bos pa povedal, ce se vedno mislis tako.

Ko bos tudi ti imel cez 1 000 000 km za sabo na cestah, od tega tri cetrt v izrednih razmerah (pa s tem ne mislim tistih par cm snega na slovenskih cestah) brez prometnih nesrec in se po ledenih, ne le zasnezenih cestah vozil mimo vozil v jarku, ker so razmisljali tako kot ti, mi bos pa povedal, ce se vedno mislis tako.[/quote]

Koliko km in kje imam jaz za sabo, o tem veš bolj malo, se mi zdi.
Imam jih čisto dovolj, da vem, da nesigurni vozniki ne sodijo za volan, s kakršnokoli brzino že.

New Report

Close