Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

če odprem s.p.

Default avatar

skenja25

tisti, ki se spoznate. želela bi odpreti s.p. in me konkretno zanima.
stranki izdam račun za opravljeno storitev v višini 100 €. koliko čistih € ostane meni, ko plačam vse prispevke in ostale obveznosti državi? hvala.
Default avatar

jon

skenja25 je napisal/a:
stranki izdam račun za opravljeno storitev v višini 100 €. koliko čistih € ostane meni, ko plačam vse prispevke in ostale obveznosti državi? hvala.
Račun za kaj ???? koliko je nabavljenega materiala v rač za 100€, prostori s.p. cena najema , stroški poslovanja , tel. elektrika, gretje, plačilo komunale , itd itd itd ,
Default avatar

Jalapena

Odvisno je od več stvari - najprej ali boš "polni" s.p. ali kot dopolnilna dejavnost ("popoldanski s.p."), vkolikor boš "polni" s.p. je odvisno na kakšen način boš vodila knjigovodstvo oz. ali boš normiranec in če boš DDV zavezanec, ob odprtju lahko napoveš koliko boš imela letnega prometa in ti potem DURS izstavi obračun dohodnine,sicer pa plačaš po zaključku bilanc glede na višino dohodkov. Na začetku si upravičena do plačila "minimalnih prispevkov državi, kar znaša sedaj okrog 300 €, če si popoldanski s.p. pa plačaš pavšalni znesek prispevkov, ki se je pred kratkim dvignil in mislim da sedaj znaša nekaj nad 50 €.
Default avatar

očitno ne vidiš

jon je napisal/a:
skenja25 je napisal/a:
Račun za kaj ???? koliko je nabavljenega materiala v rač za 100€, prostori s.p. cena najema , stroški poslovanja , tel. elektrika, gretje, plačilo komunale , itd itd itd ,
ostale stroške verjetno avtorica pozna. verjetno gre za opravljanje storitev, pri katerih razen njenega intelektualnega dela neki posebni stroški ne nastajajo, ker delo opravlja doma, z obstoječimi sredstvi, lastnim računalnikom itd.

če odpreš s.p. imaš dve možnosti

da se odločiš za pavšalni obračun, ali da se odločiš za obračun po dejanskih stroških.

v vsakem primeru moraš pri odprtem s.p. ju najprej poravnati prispevke, ki so prvo leto ponavadi odračunani od minimalne plače, torej imaš na mesec cca 300 evrov fiksnih stroškov, od preostanka plačuješ dohodnino (če nimaš ostalih stroškov)
pri dohodnini ti pa spet pripadajo vse olajšave, ki pripadajo navadnemu občanu (splošna, za otroke, za socialce)

lahko greš na pavšalni obračun, kjer plačaš dohodnino od 20% zaračunanih prejemkov, ampak ne moreš upoštevat več nobenih olajšav.

skratka... prvih tristo evrov mesečno gre državi, potem pa... naslednjih 252 evrov (splošna olajšava) ti država časti, kar je nad tem, če ne boš imela drugih olajšav, bo obdavčeno z dohodnino.
Default avatar

aki

Avtorica:

Najprej optimiziraj vse stroške (na letnem ali mesečnem nivoju).
Če se ukvarjaš s storitveno dejavnostjo, imaš manjše stroške, kot trgovinska ali proizvodna dejavnost.
Od mesečnega prihodka odštej mesečni odliv (stroške) in potem boš videla, koliko dejansko ti je ostalo.

V stroške štej vse. Od prispevko, telefona, najemnine, vse.

Najprej pa javi, kaj je zajeto v teh 100 €. Ali je to sam delo, koliko takih računov mesečno boš izdala itd...
Default avatar

Barca

Ce bo poln s.. in dejavnosti se nisi imela nikoli odprte, imas prvo leto 50% n drugo leto 30% znizane ZPIZ prispevke.
Default avatar

dgj4090076

Naj uganem?!
Si S.P. po sili razmer ali s.p., ki ti je bil vsiljen s strani kako delodajalca?
Default avatar

MOJCA

Barca je napisal/a:
Ce bo poln s.. in dejavnosti se nisi imela nikoli odprte, imas prvo leto 50% n drugo leto 30% znizane ZPIZ prispevke.
Kaj pa če si pred tem imel doo? Ti pripada olajšava ali ne?

lp
Default avatar

MOJCA

Barca je napisal/a:
Kolikor vem, ne pripada...
Gre za to, da sem bila 50% lastnik d.o.o. in zaposlena v tem d.o.o-ju po pogodbi o zaposlitvi (neposlovodna oseba). Z mamo sva ta d.o.o. zaprli, razmišljam pa o s.p. in torej ne morem računati na olajšavo???

Pa nič :-(

lp
Default avatar

ke eden

Jaz sem šeč iz sp na doo...
meni je doo bolje in glede na to da imam gostinsko dejavnost torej sem večji lopov kot vsa politična srenja po njihovem mnenju mi je še vedno doo boljši..ni pa spet toliko razlike....

karkoli boš počela srečno in delaj močno da boš futrala državo da ti bo lažje vse pobrala.