Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija op nosnega pretina + grba nosu

op nosnega pretina + grba nosu

Pozdravljeni.

Čez dva meseca bom imela v SB Celje operacijo nosnega pretina (splošna anestezija). Pri pregledu (ki se je odvil zelo hitro) sem pozabila zdravnika opomniti na kostni izrastek na nosni grbini, ki mi povzroča težave. Sicer je sama nosna grbina OK, vendar je na eni strani grbine čutiti kot nek kostni izrastek in se mi na tem mestu stalno delajo ranice (ki zelo krvavijo), mozolji, rdečine in me boli. Ali naj pokličem na oddelek in povem za to težavo, da me pokličejo na ponovni pregled in to težavo vključijo in popravijo med samo operacijo nosnega pretina? Je to sploh možno, da tako nekaj ekstra vključijo v poseg? Drugo vprašanje: Ali bi mogoče morala takšen poseg plačati (brala sem, da je operacija nosne grbine-razen, če ni bil nos zlomljen, samoplačniška)? V mojem primeru nos ni bil zlomljen nikoli, nosno grbino imam že od malega, vendar je kostni izrastek prisoten zadnje 2,3 leti.

V naprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

kostni izrastek je pač bolj oglata oblika nosnih kosti. Za popravo nosnega hrbta je poseg malo drugačen, lahko sledi operaciji nosnega pretina v isti anesteziji.

Vsekakor želje omenite takoj ob sprejemu v bolnišnico, dobili boste pojasnila.

Lep pozdrav,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close