Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

A ti lahko kaj škodi, če imaš v zdravstvenem kartonu napisano, da hodiš k psihiatru

Default avatar

javna skrivnost

Če ti to zapišejo v karton ostaneš za vedno nor. Kako boš pa kakšno službo še dobil? To se vse razve. Se lahko to prepreči, da zdravnik to napiše v karton in da jemlješ pomirjevala in antidepresive? (Jaz jih ne jemljem samo tako informativno me zanima in ne hodim k psihiatru)
Default avatar

taara

seveda ne-saj veliko medijskih oseb hodi k psihiatru-pa eni celo delajo v vladi lepo prosim
govorim resnico
Default avatar

javna skrivnost

taara je napisal/a:
seveda ne-saj veliko medijskih oseb hodi k psihiatru-pa eni celo delajo v vladi lepo prosim
govorim resnico
Ja kako pa veš, da hodijo? Si špegala v njihove kartone?
Default avatar

oooook

Ne vem, če škodi. Koristi najbrž ne.
Default avatar

taara

vem kdo hodi,pa še zelo dobro jih poznaš, imensko pa nebom
Default avatar

diagnostika

javna skrivnost je napisal/a:
Če ti to zapišejo v karton ostaneš za vedno nor. Aja, a samo nori hodijo k psihiatrom? Kako boš pa kakšno službo še dobil? Tako kot bi jo brez zapisa v kartoteki. To se vse razve. Ne ga srat? Se lahko to prepreči, da zdravnik to napiše v karton in da jemlješ pomirjevala in antidepresive? Ne, se ne da. če katerikoli zdravnik ne zapiše v kartoteko katerekoli diagnoze in/ali načina zdravljenja, je to kaznivo.(Jaz jih ne jemljem samo tako informativno me zanima in ne hodim k psihiatru) Pa bi potrebovala.
Default avatar

slaba izkušnja

Sama prosila za pregled pri psihiatru zaradi težavne ločitve.
Bila tam samo enkrat in, ko sem morala zaradi VIDA podaljšati vozniško dovoljenje, sem morala od psihiatra prinesti PISNO, da sem sposobna za vožnjo!
Psihiater me je vprašal, če so na medicina dela normalni, ampak jaz sem imela probleme s potjo, časom in s podaljšanjem vozniškega izpita.
Default avatar

zakaj bi škodilo

Zakaj bi škodilo in na kak način?
Poleg tega se zdravstveni kartoni ne objavljajo javno in delodajalci tudi nimajo vpogleda.
Kaj se pa razve in ne razve... po moje predvsem taki kot nekaj osebkov tule gor začnejo tračarit in potem to postane "javna skrivnost"...
Default avatar

Sori, ker se režim

Paranojo še poslabša.

Mislim, kaj bi ti pa lahko škodilo? A za visok pritisk, ponavljajoč se cistitis in stalno prevelike količine holesterola ti je pa vseeno? To ti pa res lahko težave dela z zavarovalnicami. Ne ga biksat ljudje, vaši zdravstveni kartoni so mnogo manj zanimivi, kot si predstavljate.
Default avatar

enata

Če ti to zapišejo v karton ostaneš za vedno nor. Kako boš pa kakšno službo še dobil? To se vse razve. Se lahko to prepreči, da zdravnik to napiše v karton in da jemlješ pomirjevala in antidepresive? (Jaz jih ne jemljem samo tako informativno me zanima in ne hodim k psihiatru)
Če hodiš k psihiatru, ne pomeni, da si nor-a; in to nima nobene veze s službo, kar je napisano v kartonu. To kar je napisano v kartonu služi zdravniku za njegovo obravnavo. Tako da škodi to, če je napisano npr. da si kadilec, ker potem itak zdravniki vse pripišejo temu .... " to je zato, ker kadite" :)))))
Default avatar

javna skrivnost

slaba izkušnja je napisal/a:
Bila tam samo enkrat in, ko sem morala zaradi VIDA podaljšati vozniško dovoljenje, sem morala od psihiatra prinesti PISNO, da sem sposobna za vožnjo!
Psihiater me je vprašal, če so na medicina dela normalni, ampak jaz sem imela probleme s potjo, časom in s podaljšanjem vozniškega izpita.
No evo, povsod zvejo in ne moreš več nič počet, ker te imajo vsi za norega. Lahko te proglasijo tudi za opravilno nesposobnega in te strpajo v Polje, če imaš svoje stanovanje, da ga prodajo in si razdelijo dobiček. Tebe pa zvežejo na posteljo in nafilajo s tabletami, ene pa dajo tudi v mrežaste kletke kot opice. In nič ne moreš samo zmeša se ti lahko, čeprav si bil dotalno zdrav prej. Proč od psihiatrov in table samo to lahko rečem.
Default avatar

nisi normalna

No evo, povsod zvejo in ne moreš več nič počet, ker te imajo vsi za norega. Lahko te proglasijo tudi za opravilno nesposobnega in te strpajo v Polje, če imaš svoje stanovanje, da ga prodajo in si razdelijo dobiček. Tebe pa zvežejo na posteljo in nafilajo s tabletami, ene pa dajo tudi v mrežaste kletke kot opice. In nič ne moreš samo zmeša se ti lahko, čeprav si bil dotalno zdrav prej. Proč od psihiatrov in table samo to lahko rečem.
Resnično razmisli o psihiatričnem zdravljenju. Paranoja je ozdravljiva, ne se bat.
Default avatar

tega pa ne razumem

Pojma nimam, zakaj nisi že v štartu odšla do dobrega psihoterapevta.
Samoplačniško, nikogar ne briga, kam hodiš.
Default avatar

podatki

Če se kdo res potrudi lahko izbrska vse podatke o tebi, če si povprečna oseba, ki se ne udejstvuje v javnem življenju je malo možnosti, da se bo komu dalo ukvarjati s tem. Vsi podatki o vseh nas so nekje zapisani, čisto po kmečko povedano in določen procent ljudi pozna načine kako priti do določenih zapisov. Za določene poklice je ključnega pomena, da oseba ne trpi za psihozo. Verjemi, da uradno marsikateri podatki ne smejo ven ampak neuradno se pa marsikaj izve zato je pač smola, če imaš psihiatrične težave. Aja, če gre za politične vode to seveda ni ovira za kakšno konkretno delo kjer moraš dejansko delati in imaš dejansko odgovornost pa bo že problem.
Default avatar

slaba izkušnja

tega pa ne razumem je napisal/a:
Ja, danes bi bila bolj "pametna", takrat je bilo pa hudo, tudi finančno. Lahko rečem predvsem finančno.
Pa ni še bilo interneta, pa vseh teh informacij, ki jih imam danes.
Default avatar

javna skrivnost

Psihoterapevt pa sloh ni zdravnik sja nima niti zdravniške fakultete, kako bo on zdravil ljudi, samo za zaslužek se jim gre. Pshiater pa je zdravnik le da ima narejeno specializacijo iz psihiatrije. Vendar ni nobenemu za zaupat saj so podkupljeni, da čim več tablet predpišejo in hodijo na Bahame na razne seminarje, ki jih plačajo farmacevtske družbe, ki pa sodelujejo z vlado, da uničujejo ljudi, da hodijo volit kakor jim daljinsko naročijo, vendar ti ne veš, da oni daljinsko upravljajo s tabo.
Default avatar

javna skrivnost

Jaz sploh ne gledam politikov po TV in ne hodim volit tako z mano ne morejo upravljat.
Default avatar

urgenca

Psihoterapevt pa sloh ni zdravnik sja nima niti zdravniške fakultete, kako bo on zdravil ljudi, samo za zaslužek se jim gre. Pshiater pa je zdravnik le da ima narejeno specializacijo iz psihiatrije. Vendar ni nobenemu za zaupat saj so podkupljeni, da čim več tablet predpišejo in hodijo na Bahame na razne seminarje, ki jih plačajo farmacevtske družbe, ki pa sodelujejo z vlado, da uničujejo ljudi, da hodijo volit kakor jim daljinsko naročijo, vendar ti ne veš, da oni daljinsko upravljajo s tabo.
Ko boš šla naslednjič k zdravniku, ga prosi za napotnico za psihiatra.
Ti jo boš definitivno dobila z oznako "urgentno".
Default avatar

nekoč v kadrovski

Ko se sprejme v službo novega delavca, se hoče vse zvedeti o njem. Delodajalci imajo povsod veze in vse izvejo, če ne po "uradni", pa po neuravni poti. In kaj vse se zve o posameznikih. To, da se je nekdo zdravil zaradi psihičnih težav - mogoče v bolnišnici, žal še vedno ljudi ožigosa, čeprav se zavedam, da to ni pošteno. Ampak vam povem, da kdor hoče zvedeti podatke, jih dobi!
Žal naša družba ljudi, ki zbolijo za depresijo in za podobnimi boleznimi še vedno gleda drugače kot npr. če se nekdo zdravi za previsokim pritiskom. Dejansko pa je bolezen - bolezen.
Default avatar

oh ja

Psihiater me je vprašal, če so
na medicina dela normalni, ampak jaz sem imela probleme s potjo, časom in s podaljšanjem vozniškega izpita.
...brez besed ...