Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sinova partnerka

Sinova partnerka

Imamo bajto, spodaj stanovanje, ločeno, v njem je sin – 26, pol leta živi s partnerico. Sin je zaposlen, njegova partnerka je doma, faklutete ni končala, išče službo, vendar bolj slabo kaže. Midva z možem še delava, iz službe pridem jaz prva, skuham za mlajšo hčer, srednješolka, za moža in zase. Za sina niti prej nisem kuhala, je jedel zunaj, ali pa je prišel domov in si v svojem stanovanju nekaj malega naredil. Enkrat sem mu predlagala, da lahko jaz skuham, bo pa nekaj malega prispeval. Ni hotel, ker ni hotel biti vezan na kosilo, ima rad svojo svobodo. Okej. Pred enim mesecem pa je njegova partnerica nekaj omenila, da bi lahko onadva prišla k nam jest, da ne bi kuhali vsak zase. Sem rekla, da v redu in jo vprašala, če ima kakšen predlog. Pa je čukasto gledala, kaj mislim? Da pač prideta gor k nam na hrano ob določeni uri. Seveda sem ji rekla, da lahko skuham nekaj več, ampak bo pa treba kaj prispevat ali pa da lahko mi prispevamo, pa ona skuha, ker ima pač več časa.

Ne, ne, je hitela, da ona ni za kuho in da bi prišli oni k nam. Pa koliko naj bi onadva prispevala, jo je zanimalo. Sem rekla, da se bom že s sinom pomenila, najbrž kakšnih 100€ na mesec. Da bi pa ona lahko potem pospravila mizo in skuhala kavo. In je bilo zmenjeno.

Zdaj pa je tako, da po kosilu ona kar sedi in sedi. Jaz sem vstala, začela pospravljat, potem pa sem ji le rekla, če bo ona dokončala. Aja, že zdaj? Bilo je 15 min po tem, ko smo vsi pojedli.(Ne, jutri bo v redu, OMG) Pa je le dala tiste krožnike v stroj, mize seveda ni počistila, jo je moja hči, ki je naredila tudi sladico in ki mi tudi drugače pomaga pri kuhi. Drugi dan isto, tretji spet isto. Četrti dan pa pride sin povedat, da ne bodo več jedli pri nas. Ko sem vprašala, kako to, je rekel, sicer stežka, da mu je rekla, da se počuti kot služkinja, ko mora za vsemi pucat. Halooo, za vsemi pucat??? Tiste krožnike znese v stroj, pa ji obilno pomaga moja hči. Služkinja??

Sicer okej, še bolje tako, ampak kaj za vraga ….. ?? Kakšne so nekatere punce? Zadnjič sem jo vprašala, kako kaj kaže s službo, pa me je skoraj nadrla, da saj vem, da nič ni. Pospravlja stanovanje sin ob vikendih, ko gre ona k svoji mami na obisk. Vedno sem se bala, da bom dobila eno tako bitje v hišo, s katerim se ne bo dalo nič pogovoriti. In evo, zdaj jo imam. Imam občutek, da cele dneve nič ne dela, enkrat sem jo povabila, če greva na sprehod, malo zmigat ude, pa ni hotela. Pravi, da nekaj dela po računalniku. Tudi v redu, sin ima pač svoje življenje. Se mi zdi, da naredim dovolj, če od njiju ne zahtevam najemnine. Ampak zdaj je ona užaljena, ker si očitno želi jesti pri nas ne da bi ji bilo treba karkoli narediti. In kaj naj jaz? Vsega na pladnju jima pač ne mislim ponujati. Jo pač pustim pri miru. Ampak odnos pa ni ravno na nivoju.

tole je odgovor na ta post?

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9354171

hudo…
sinu daj tole za prebrat, kaj naj rečem…

hahaha, ne, tega sploh prebrala nisem.:))

Razliki sta dve: jaz nisem v pokoju in ji ne težim, da mora kuhat.:)

nova
Uredništvo priporoča

Pravilno razmišljaš in vse si naredila vredu. Ti sporočam, da se ne sekiraj sploh.

Za snaho se pa ne sekiraj, eni pač takšni so. Škoda sicer, ker z njo živiš. Sina bo slej kot prej srečala pamet in je več ne bo v hiši ;-). Good luck by then.

Avtorica,glede na tvoje opisano,sploh ne vidim problema. Očitno sta želela malo prišparat in sta ugotovila da ji to ne paše,da ne gresta dobro skupaj,ona misli da je kot služkinja,če mora pospravit,ti pa če moraš kuhat. In očitno vse ostalo štima,ne bosta več jedla,niti ne sili ona vate.
Zdi se mi grdo od tebe,da napišeš da si dobila tako “bitje” v hišo. Ker ona vate nič ne sili,si se ti ponujala za kuhat,in ti si jo spraševala za sprehod.. Pusti jo čisto pri miru kot ona tebe. Misli svoje,evo te trepljam,vem,ti gre v nos,si misliš ena avša,ampak po pravici povedano tako kot si napisala,ona vate NE rine. Ukvarjaj se sama s sabo ona ima sina. Pusti ju.
lep večer!

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Tale tašča v tvojem postu je že v penziji, avtorica zgoraj pa dela.;))

Avtorica, svetujem ti, da čisto nič ne sekiraš in obadva, sina in punco, pustiš čisto pri miru.

Ne rini k njima, ne vabi tiste punce na sprehode, nič. Jemlji ju kot dva podnajemnika in nič več kot to. (Dober dan in nasvidenje.)

Jaz tudi ne vem,kako bo pri meni v prihodnje.Če bo po sreči,bosta 2 snahi,ampak upam,da ne pod mojo streho. Ker s snaho bit pod isto streho ni lahko(če gledam po sebi).

Nič se nisem ponujala za kuhat.:))) Ona me je vprašala, če ne bi bilo fino, če bi jaz kuhala še zanje.:)

Punca je mislila, da bosta pri hrani prišparala, če bosta prišla jesti kosilo gor k vam. Najbrž ji je bilo nerodno reči, da ne sprejema tega, da morata prispevat, pa je sinu potem rekla za pospravljanje.

Redna, tale del zelo počasi preberi še enkrat:

Enkrat sem mu predlagala, da lahko jaz skuham, bo pa nekaj malega prispeval. Ni hotel, ker ni hotel biti vezan na kosilo, ima rad svojo svobodo. Okej. Pred enim mesecem pa je njegova partnerica nekaj omenila, da bi lahko onadva prišla k nam jest, da ne bi kuhali vsak zase. Sem rekla, da v redu in jo vprašala, če ima kakšen predlog. Pa je čukasto gledala, kaj mislim?

Tule nihče v nikogar ne rine, avtorica je samo nora, ker je sploh kaj probala. Jaz na njenem mestu bi jima zaračunala še najemnino, pa je. Če se takole nekam priklopiš, je vseeno lepo, če se obnašaš vsaj približno civilizirano.

Sicer tu beremo le eno stran zgodbe, bi bilo dobro slišati še stran ta mlade – čeprav bi bila ta verjetno zelo podobna tisti od zmajevske tašče;:)),pa mogoče še sinovo plat….potem bi pa tam na sredi dobili neko relativno realno sliko.

Mal merki, kaj pomeni obisk, in kaj bivanje. Mi imamo v bližini primer podobne zgodbe, je pa nekdo prijavil da tam živi še ena oseba, in so morali zrihtat papirje, posledično plačujejo dražje komunalne storitve.

Danes veliko ljudi dobesedno izsili stalno prebivališče, čez neke kao partnerske odnose. Da ne govorim o zapletih glede eventuelnih rubežev…

Mi plačujemo komunalne storitve glede na kvadraturo bivalne površine v bajti, ne glede na osebe. In je tega kar veliko.

Stalnega prebivališča punca še nima pri nas, je pa dejansko res – če pride do rubeža in bi se punca pri nas prijavila za stalno, nikogar ne zanima, da punca nima nič svojega pri nas. Ehh….

Pošteni starši, svojim otrokom prepustijo v posest svojo lastnino izključno na transparenten način.

Ne sekiraj se ta deklina je gnoj od gnoja, upam, da bo sin to kmalu spregledal. Verjamem, da si žalostna, da si dobila tak stvor v hišo, tudi jaz bi bila. Sicer je pa moj moto stari in mladi niso za skupaj in bi jim predlagala, da gresta vnajem, ker verjemi mi počasi te bo najedalo in najedalo in enkrat te bo pokapilo zaradi živcev, če sin le ne bo spregledal.

Sama praktično tamlade ne morem dobit, ker imam 2 hčeri, sem pa ponosna na hči, ki je kar ene 3 leta kot dekle fanta živela pri njihovi družini in sta se potem odselila na svoje, pa mi tašča večkrat reče veš kako je bila pridna skuhala je za vse ko jni bila na predavanjih, za njenega sina sina je skrbela, mu likala in dala v pranje, tako, da ona ni imela skoraj nobene obveznosti do sina. Druga hči pa se da streč, vendar kljub velikoooo prostora v hiši sta s fantom odšla v najem in potem z našo pomočjo v nakup novega stanovanja, kjer živita svoj laif. Hvala bogu vsaj pritiska nimam, ker sicer bi mi vsak dan pokorovko dvignilo če bi bili skupaj v hiši, saj veš kako je zopet tista stari in mladi nismo za skupaj. Pa mislim, da nisem preveč sitna vendar imam svoj red, jim pa rada postrežem kaj naredim in jih povabim na kosilo, kjer vse sama skuham in tudi sama pospravim, jima ne dovolim, ker ena bi pomagala ena pa se da postreč.

Kot prvo, nehaj pomilovat svojega sinčka sončka, ker je ni “dobil”, ampak si jo je izbral. Razumeš razliko?

Kot drugo, pa se s tem ne obremenjuj in naj živita svoj lajf, kakršenkoli že. Si dovolj naredila, ko si jima dala zastonj streho nad glavo. Ne poskušaj biti njena prijateljica, ker je očitno precej nezrela. Ampak to je njen in sinov problem, ne tvoj. Verjetno pa zaradi brezposelnosti trpi tudi njena samozavest in ima občutek manjvrednosti, zato je toliko bolj občutljiva. Mogoče pa razmišljaj v tej smeri, da bi sinu namignila, naj šparata za svoje stanovanje, dokler sta pri vas, ker verjetno lahko in naj gresta, preden zadeve eskalirajo v desetletja zamer in mržnje med eno in drugo generacijo, kot je v navadi vrlih slovenskih družin.

Ja partnerka bi rada hodila k vam na zastonj kosilo ne da bi karkoli naredila. Nebi kuhala, nebi pospravila skratka nebi nič razen jedla… Pravilno, da si že na začetku predstavila pravila. Najbolje, da ju pustiš pri miru in bosta sama poskrbela za gospodinjstvo itd.

VEDNO SEM SE BALA; DA BOM DOBILA ENO TAKO BITJE V HIŠO; S KATERIM SE NE BO DALO NIČ POGOVORIT, IN EVO ZDAJ JO IMAM!!!!!

VSE SI SI SAMA V GLAVI SKOMBINIRALA!OD ZAČETKA DO KONCA!KAR SI PRIČAKOVALA;SI DOBILA!

ki je bil tvoj sin, ko sem jaz izbirala fanta 🙂 sem njegovi let, malce mlajša 🙂 pa bi imela zdraj super taščo – tebe, ti pa super snaho – mene 😉 sem pa v najemu, stran od mame in stran od tašče, ker ni možnosti bivanja pri nobenemu (stanovanjane hiše), pa tudi če bi bila resno dvomim, da bi bila v katerikoli mansardi. jaz pa pospravljam, pomivam, perem, čistim, kuham, še kruh pečem, burek, golaž, razne pite, pice, vse kar hočeš 🙂 le sladice mi ne gredo, to pa zelo rad partner kaj speče. pa šalo na stran, imam namreč najboljšega partnerja in super taščo in ne menjam nobenega od njiju 😉
se popolnoma strinjam s tabo, obnašanje ima ta njegova punca na nuli. nobenega bontona, še manj delovnih navad, čisto nesamostojna in nesposobna. ne sekiraj se in obdrži distanco. ne vabi jo kaj preveč k vam, da si reva kaj ne naredi ko bo mogla pomiti kak krožnik, pa še ti boš obdržala mirne živce, ko ti ne bo treba tega gledat in jo strežit spredaj in zadaj. pač normalno se pogovarjaj z obema, teme naj bodo kaj drugega kot skupno kosilo in podobno 😉 pa pusti času čas. sinu bo potegnilo, verjami. ali to ali bo začela ženska počasi kuhat in rihtat vse potrebno. slednje močno dvomim, torej le dobre živce do takrat. sinu nič ne omenjaj, da ne boš na koncu ti obtožena, da delaš kak špetir. saj bo, ni butast, dobro si ga vzgojila, le zaslepljen je trenutno še malce. mu bo kapnilo, bo pa odlična šola za vnaprej, da bodočih partnerk ne bo izbiral po videzu, kot je to očitno počel do sedaj. to itak počne večina njegovih let, dokler ne pride v takšne situacije, kjer je treba rit premaknit, kaj skuhat ali oprat in podobno. in potem sčasoma prideš k pameti in se sprašuješ kaj hudiča si gledal 🙂 bo vedel za vnaprej, šola na lastni koži je najboljša, verjemi preverjeno! 🙂

Veliko je takih danes ja. Ker niti ne zna kuhati, niti se noče naučiti – toliko o sposobnosti preživljanja sebe (če upoštevaš da niti službe nima, da bi si kosilo nekje plačala).
Za moje pojme si naredila čisto prav in ne imej slabe vesti. Bolje prva zamera kot zadnja. Sicer pa dobra je punca, da se sploh gre zamero za tako zadevo. Normalnega človeka bi bilo sram, napolzastonj je, pa še nič ne naredi. Ker če gledaš realno 100€ je plačilo hrane – kje pa je še kuha in delo? 🙂
Res, ne sekiraj se. Naredila si prav.

joj…pustite mlade pri miru. Pomagajte kolikor lahko po svojih zmožnostih, posebno zdaj v teh kriznih časih jim pomagajte. A dajte jim mir. Si bodo že uredili svoje življenje, prej ali slej.

Še veliko dela in gorja jih čaka v življenju, zato jim življenja ne grenimo še mi starejši.

Pusti jih na miru. Če skuhaš ti, se mi ne zdi nesprejemljivo, da pričakuješ malo pomoči in finančnega prispevka. Če jima taki pogoji ne ustrezajo, naj kuhata sama, hodita ven jest, ali pa pač nimata kosila. Nesmiselno se je obremenjevati s tem.

Vedno bolj mi je jasno zakaj je v Sloveniji toliko družinskega nasilja in alkoholizma. Si bom drznila malo preveč, samo v tej Sloveniji je en kup fantov , ki so totalne copate. Srečam v trgovini znanca s katerim smo se veliko družili, ga pozdravim, ta copata pa zraven svoje ženičke bulji v tla, potem se srečamo v vrsti pri blagajni, tip me s kotičkom očesa gleda, zraven pa njegova primadona, “fifi# skoči po pralni prašek, #fifi# joj pa skoči še po solatko itd. Smo bili povabljeni na en piknik, pa se je tamlada tam zdirala na svojo taščo, ki je pojem ustrežljivosti in miline , jaz nisem mogla verjet svojim ušesom, njen tip pa zraven s kislimi nasmeški. Meni je bilo zelo mučno, sem se morala celo malo oddaljit od družbe in globoko vdahnit. Po drugi strani pa poznam kup žensk, ki so izobražene, finančno priskrbljene, pridne in prijazne mravljice, pa še odlične kuharice, a glej ga zlomka samske, Je pa res, da so čisto preprostega izgleda, ona druga kategorija pa, ali tri kile pudra ali pa totalno zanemarjene. Verjetno pa, da tiste samske ne potrebujejo doma copate , da bi se nad njo znašale.

Avtorica, osebno te občudujem. Smrkljo leno, ki ima čas 24 ur na dan, pa bi še bolj konkretno povedala svoje. Pa to ne moreš verjeti. Recimo, da je dandanes res težje dobiti službo. Potem se pač ne preseliš k nekomu, ki živi še doma in v bistvu tujim ljudem naprtiš svoje življenske stroške. Če pa že prideš v hišo se pa potrudiš, da vsaj z delom prispevaš. Haloooooooo?!! Kaj tukaj ni jasno.Življenje ni potica. Dam-daš.
Pa da se razumemo. Sama zakljućujem šolanje v roku, konec tedna preživljam pri fantu, ki živi še pri starših.ampak oba se maxsimalno trudiva, da vsaj z delom prispevava, ker nam je tako vsem lažje in ker oba delava preko študentskega servisa, prispevava za elektriko in vodo.In mi ni jasno, da bi bila cel dan doma na celi riti in ne bi niti skuhala……..Bruuuuh.

Si sama podoben “privesek” kot tole avtoričino bitje pa si sedaj užaljena? Ker ne vem, zakaj bi te drugače tako razjezila s svojimi besedami. Kaj ste se vpičili v to bitje? Saj je čisto prav povedala. Če ne dela drugega, kot zgolj biva na tem svetu, je bitje. :)) In avtorica je čisto prav storila, ko je dala vedeti, da jima ne bo dekla.

jaz res ne vem a se ve “tamlade” bodoče snahe zavedate da boste nekoč tudi ve tašče in da bodo potem vaše “tamlade”tako delale z vami ………………….no to bom pa potem z veseljem brala

New Report

Close