Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SKB draži storitve

SKB draži storitve

Prvega marca SKB draži svoje storitve – plačilo naloga prek spletne banke bo stalo 40 oziroma 42 centov (doslej 39).
Vodenje računa gre na 2,17 evra.
Dvig na drugem bankomatu mastno zaračunajo že zdaj.

Iščem drugo banko, tole mi ni več všeč. Velikokrat pohvalite Delavsko. Še kak drug predlog? Kako so kaj na Gorenjski banki? NLB sem bila, pa spokala.

Tudi abanka je že začela s podražitvijami. Mislim, da je Delavska trenutno (in že nekaj časa) najboljša.

Evo, sem še na SKB-ju, ampak vse poslovanje sem že prenesla na Delavsko. Plačilo položnic 20 centov, dvigi na bankomatih zastonj. Že tukaj so enormni prihranki. Še limit poplačam in čau, SKB: Pri njih se počutim kot molzna krava.

http://www.zps.si/osebnefinance-3.html

Ej, glih danes sem penila na Unicredit….tja sem prišla plačat položnico za NJIHOVO banko (nek obrok)
na šalter, lastnoročno napisala položnico iii in plačala 2.30€ !!!!!!!! provizije..
A so nori????

A kdo ve, lahko potem na spletni banki sama odprem trajnike ali moram v poslovalnico?

Opomin zaradi nezadostnih sredstev – skb 5 evrov, Delavska 1 evro!

Članarina za MC je pri Delavski 12,5 evra, certifikat lahko uporabiš tudi od pošte ali od NLB in podobno. Čisto predobro, da bi bilo res?

Sparkasse ima zelo ugodbno ponudbo, ni provizije za plačila preko spletne banke.

mirkej tud da Sparkasse nima povsod poslovalnic in da je ogtovinskega poslovanja pri njih bolj malo. Se bolj usmerjajo na elektronkso/internet bančništvo, do gotovine pa prideš mal težje, oz v določenih poslovalnicah se to da, ne pa povsod

so pa drgač fejst banka

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Katere banke dražijo storitve za podjetja, pa tudi za posameznike 4
15.01.2014 00:01 / Finance 10/2014

Špela Mikuš , Teja Grapulin
Nekatere banke so z novim letom podražile svoje storitve, tako za fizične osebe kot za podjetja. Nekaj je tudi bank, ki podražitve napovedujejo s prihodnjim mesecem.
Preverili smo, katere banke so in bodo dražile ter katere so ohranile dozdajšnje cene in jih tudi, tako obljubljajo, v prihodnjih mesecih ne bodo spreminjale.

Foto: Barbara Reya
1. SKB
Največ podražitev tako za pravne kot tudi fizične osebe bo v SKB. »Nadomestila se spreminjajo na podlagi zakonskih zahtev, nadgradnje informacijskega sistema, usklajevanja s stroški poslovanja in pozicioniranja določenih storitev oziroma produktov na trgu,« pravijo v banki.
S 1. februarjem se bo za pravne osebe podražilo kar nekaj produktov, denimo nekatera izmed plačil na račune, odprte pri drugih bankah. Obvestilo o neizvršenih plačilih se bo s 3,9 evra podražilo na pet evrov, višji bo tudi strošek izvršitve sklepa o izvršbi in izvršitve izvršnice (s 35 na 37 evrov). Podražila se bo mesečna uporaba spletne banke SKB NET za podjetje – z 8,74 na deset evrov. Dražje bodo nekatere članarine za plačniške kartice mastercard.
Za fizične osebe pa se bo cena storitev zvišala s 1. marcem. Tako bo dražji dvig gotovine z debetno kartico visa na bankomatih drugih bank v Sloveniji in EU, tam, kjer je evro plačilno sredstvo (s 45 na 50 centov). Več boste plačali za vpogled na račun na bankomatih drugih bank v Sloveniji (s 27 na 33 centov). Dražje bodo članarine za mastercard – letna članarina se bo s 43 zvišala na 48 evrov, za zlato kartico mastercard pa z 72 na 78 evrov. Za 20 centov bo višja tudi mesečna članarina za viso. Podražilo se bo tudi izdajanje debetne kartice visa pooblaščeni osebi, in sicer s šest na osem evrov.
Višji bo strošek za mesečno vodenje standardnega in gotovinskega računa (oboje bo zdaj stalo 2,17 evra) in transakcije na račun, odprt pri drugi banki, na bančnem okencu. Prek telefonskega in spletnega bančništva pa se bodo podražile transakcije na račune, odprte pri SKB, in na račune pri drugih bankah.
2. NLB
V NLB bo izdaja kartice BA maestro pooblaščeni osebi spomladi predvidoma stala šest evrov (zdaj 4,46 evra). Podražili bodo tudi letni najem sefa, glede na velikost od pet do 40 evrov.
3. BKS Bank
Kar nekaj storitev za fizične osebe bodo dražili v BKS Bank. Od 1. februarja bosta dražji odprtje drugega in vseh nadaljnjih TRR (podražilo se bo z 22 na 24 evrov) ter vodenje paketnega računa Klasik (z 1,90 na dva evra) in osnovnega računa BKS (z 1,5 na 1,6 evra). Podražila se bosta tudi račun za nerezidente – z dveh evrov na 2,7 – ter strošek odobritve izrednega limita do šest mesecev z minimalno osem na devet evrov ter za 12 mesecev z osem na deset evrov. Predčasna zamenjava bančne kartice bo dražja za 40 centov. Podražila se bodo še čezmejna regulirana plačila pri okencu, in sicer za 10 do 20 centov. Za več kot evro se bo podražila predčasna zamenjava kartice z odloženim plačilom, in sicer s 5,5 na 6,7 evra.
4. Abanka Vipa
Zvišali so tarifo pri bančnih karticah, spremenila se je za prenos nakazila na TRR. Podražil se je z 0,5 na dva odstotka zneska transakcije oziroma z minimalno 1,2 evra na vsaj tri evre. »Na oblikovanje cen storitev vpliva več dejavnikov, zato se med letom spremembe še lahko zgodijo,« sporočajo z Abanke.
5. Banka Koper
Tako za zasebnike kot za pravne osebe se je z 1,05 na dva evra podražilo pošiljanje obvestila o neizvršenih plačilnih transakcijah po pošti. Skoraj še enkrat dražje je blokiranje računa (prej 5,35, zdaj 10 evrov). Uvedli so nadomestilo za prvo izdajo, in sicer v višini pet evrov, in nadomestilo za letno članarino za activa maestro in activa visa inspire pooblaščenca, ta znaša en evro.
6. NKBM
Uvedli so zaračunavanje varnostnih SMSsporočil za poslovno predplačniško kartico visa (do zdaj brezplačno). So pa pocenili SEPA (enotno območje plačil v evrih) direktne bremenitve za zasebnike in pravne osebe na 15 centov.
7. Gorenjska banka
S 1. februarjem bodo zaradi odprave neskladja zvišali tarifo za odobritev izrednih limitov za dobo šest mesecev nad 4.200 evrov z dozdajšnjih 38 na 46,20 evra. Za takšen limit se sicer odloča zelo malo strank, dodajajo.
8. Hypo Alpe-Adria
S februarjem bodo spremenili cene pri ukinitvi paketa na transakcijskih računih za občane. Ukinitev paketa na željo uporabnika v prvem letu po odprtju bo po novem stala 25 evrov (do zdaj je bila brezplačna). Ukinitev paketa na željo uporabnika v prvem letu po odprtju pa bo zdaj stala 15 evrov (prav tako do zdaj brezplačna).
Ne bodo dražile
Nekatere banke in hranilnice letos svojih storitev niso dražile ne za fizične ne za pravne osebe ter obljubljajo, da jih tudi v prihodnjih mesecih ne bodo. Med temi so Unicredit, Deželna banka, Raiffeisen Bank, Banka Celje, Sparkasse, Delav¬ska hranilnica, Hranilnica in posojilnica Vipava ter Hranilnica Lon. Odgovora nam niso posredovali iz Sberbank in PBS.

ampak nekatere od teh, recimo unicredit, so že zdaj med najdražjimi….

Hvala!

Tole menjavanje banke me spominja recimo na menjavanje operaterja mobilne telefonije. Eden je dvignil ceno, pa se je množično selilo k drugemu pa pol k tretjemu in marsikdo je čez čas ugotovil, da ni pri novem (ki je medtem tudi dvignil cene) nič na boljšem kot je bil prej.
Me zanima, kolk tistih, ki ste menjali banko, je izračunalo, kolk so z menjavo prihranili na letni ravni. 10 evrov, mogoče 20 (ne verjamem)? Meni se za par evrov letno res ne ljubi menjat vseh kartic, spletne banke in kar še to potegne za sabo… Niti se nimam ne časa ne volje ukvarjat s takimi stvarmi.

Joke, ne? Samo pri položnicah je razlike 30 centov na položnico! 3 evre mesečno. 36 letno. Dva dviga na bankomatu tuje banke mesečno – še 12 evrov. 10 evrov (po novem še več) prihranka pri Mastercardu … In še in še. Izračunali so, da je lahko razlike tudi 150 evrov letno!!! V desetih letih 1500!!!

Nobene take ugodnosti nimam na SKB, da bi me karkoli vezalo nanjo. Sem razočarana že od začetka in mi je bilo v bistvu hitro žal, da sem šla tja.
Tako da sem v bistvu samo prežala na res dober razlog, da grem proč.

Kaj sploh računate prihranek pri položnicah med bankami.
Vsaka banka ima preko neta občutno nizko provizijo, še bolj pri trajnikih.
Nimam položnice, ki bi ji šla plačat v banko-vse preko neta uredim.
Da bi 10 položnic šla na mesec plačat v banko kot navaja cbođg?
Kaj ste nori?
Res si delate izgubo

Pa kdo govori o banki, trapa? Pogovarjamo se o plačevanju prek internetne banke. Skoraj 50 centov že računa SKB. Prek internetne banke!!! Na okencu pa najbrž dva evra. Plačuješ, pa sploh ne veš. A misliš, da je prek interneta pa zastonj?

Pa kdo govori o banki, trapa? Pogovarjamo se o plačevanju prek internetne banke. Skoraj 50 centov že računa SKB. Prek internetne banke!!! Na okencu pa najbrž dva evra. Plačuješ, pa sploh ne veš. A misliš, da je prek interneta pa zastonj?[/quote]

Aha – dobro, umiri se…me pač ne ganejo podražitve v bankah. Imam tako veliko plačo, da se mi ne pozna-če se ti zdi da bi tu človek res toliko prihranil: izvoli…pa dobro zapravi tistih 1.500,00

Pa kdo govori o banki, trapa? Pogovarjamo se o plačevanju prek internetne banke. Skoraj 50 centov že računa SKB. Prek internetne banke!!! Na okencu pa najbrž dva evra. Plačuješ, pa sploh ne veš. A misliš, da je prek interneta pa zastonj?[/quote]

Aha – dobro, umiri se…me pač ne ganejo podražitve v bankah. Imam tako veliko plačo, da se mi ne pozna-če se ti zdi da bi tu človek res toliko prihranil: izvoli…pa dobro zapravi tistih 1.500,00[/quote]

Uf, smo užaljeni, ker smo brcnili v temo. Tudi jaz si lahko privoščim drago banko, pa si je nočem, ker si moj račun ne bodo na suho drugi žepov polnili. Ti pa kar filaj svojo plačo bankirjem v rit.
Jaz grem raje enkrat več na potovanje za ta denar.

Pa kdo govori o banki, trapa? Pogovarjamo se o plačevanju prek internetne banke. Skoraj 50 centov že računa SKB. Prek internetne banke!!! Na okencu pa najbrž dva evra. Plačuješ, pa sploh ne veš. A misliš, da je prek interneta pa zastonj?[/quote]

Aha – dobro, umiri se…me pač ne ganejo podražitve v bankah. Imam tako veliko plačo, da se mi ne pozna-če se ti zdi da bi tu človek res toliko prihranil: izvoli…pa dobro zapravi tistih 1.500,00[/quote]

Saj očitno se zanašajo na to, da se nam za 20, 30 evrov ne da premakniti riti in bo ostalo dovolj strank. No, ena od njih se bo zmigala, čeprav mi je, priznam, zelo odveč urejati spet vse jovo na novo. Ampak bom.

New Report

Close