Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pogrešate pravo zimo, sneg?

Kaj pogrešate pravo zimo, sneg?

Gledano po tem, naj bi malo snega bilo šele februarja
http://www.vreme.us/vreme-25-dni.html

Meni je sicer prijetno, ker ni tako mrzlo, plundre, veliko snega, oziroma bolj praktično je, da je tako kot je. Po drugi strani bi pa že bil čas za malo prave zime. Tudi, da si narava malo odpočije. Jaz na sprehodih srečujem regrat, marjetice. Samo zvončki in trobentice še manjkajo. 🙂

Jaz sem ze lani poleti rekla, da bo letosnja zima zima ekstremov, pa mi ni nihce verjel.

Edino temperature bi znižala za dobrih 5st.

Jaz pa snegec zelo pogrešam. Zima brez snega ni zima, tole, kar se nam dogaja letos, pa je en dolg, siv, vlažen november….

S tem, da naj bi bila letos zima ekstremov, nisi povedala popolnoma nič.

S tem, da naj bi bila letos zima ekstremov, nisi povedala popolnoma nič.[/quote]

ja, lahko bi bilo veliko snega. Lahko bi bilo malo snega (spet ekstrem za razliko od lani). Lahko bi bilo nič snega in toplo, tako kot je.
😀

Jaz zelo pogrešam mraz, snega pa niti ne. Od vsega najbolj sovražim ravno takšno vreme, kot se zdaj vleče že tri mesece – vlažno, oblačno, sivo, okrog 10 stopinj.

Sploh ne. Ne maram snega niti mraza tako, da mi tole kar ustreza.

Iz mojega naslova ne pogrešam, ker ne maram, da me zebe. Je pa narobe svet, ko gre za samo naravo in se bodo posledice kazale še dolga leta z vsemi odstopanji, ki so že bila …

Tudi lansko leto je bil februar šele fajn mrzel in smo vsi obležali, tudi v službi. Še bolj ubogi na prilagodljivost vremenskih razmer je narava, ki kaže nato svoje zobe, ker ji pač ni prav. Škoda le, da tudi tisti, ki bi morali kaj gledati, le to spregledajo. Ker je potem toliko vsega o tem, kdo bi moral pomagati, pa kdo ni, ….
Da nekaj cveti sredi januarja, pač ni ok. Če februarja nato vse pomrzne, ni ok. To se ve že nekaj let. Koliko časa bo potrebno še čakati in bomo državljani še financirali vse, kar je možno? Ker se nekaj točno ve.

Ne, nikakor! Vec kot polovico manjsi racun za ogrevanje v primerjavi z lanskimi racuni, lahko se tecem, rolam, kolesarim. Hudo mi je edinole za naravo, ker ni faze mirovanja, stvari ze poganjajo, pomladansko cvetje-trobentice in ostale cebulnice je vse ze zunaj. Pa mrces ni pocrkal, muhe letajo naokrog 😛

Pa se ena slabost-pretoplo, bacili in virusi odlicno opravljajo svoje delo. No, pri nas zaenkrat se vse ok.

Pogrešam fajn MRAZ. Ne pa tole čmoko, da pridem domov usrana do kolen.
Pogrešam fajn MRAZ, da ti zadiši vroč čaj in vroča čorbica.
Pogrešam fajn MRAZ za zimski plašč, ne pa da v njem zakuham.
In pogrešam tisti sneg, ko ves čas po malem pada, a spet ne toliko, da je treba kidati.
Pogrešam ZIMO.

Niti najmanj. Čudovito vreme je, lahko bi bilo edino več sonca!!
Nekje je bilo rečeno, da smo en letni čas (zimo) preskočili in prihaja pomlad 🙂

Uh, ne. Si predstavljate, koliko snega bi bilo, če bi bil ves tale dež, ki je padel, sneg? Saj bi bili čist odrezani od sveta. Popadala bi drevesa, potrgale bi se napeljave, ceste neprevozne do delno prevozne. Ne, hvala. Pa še kidanje.

Pa si narava mora odpočiti? Kako si odpočije v krajih, kjer nikoli ne vidijo snega? Brez skrbi, narava je prilagodljiva. Bolj od nas, ki smo že napol nenaravni.

http://www.24ur.com/ob-nevihtah-mozni-nalivi.html
upam, da bo sneg

Se strinjam! Tudi jaz pogrešam mraz in sneg..

Imam raje topla obdobja, tudi zaradi tega ker zaradi bolezni težko prenašam mraz (Raynaud sindrom).

Ne vem, kje živiš, ampak pri nas v Ljubljani smo imeli letos kar nekaj sonca, se mi zdi bistveno več kot prejšnja leta.
Sicer pa, je bila lani zelo dolga zima in dovolj snega za naslednja tri leta.

Meni take zime pašejo, da so temperature okoli 10°C, malo dež, malo sonce, malo ogrevanja… Itak pa bi bila meni idealna zima s soncem in 20°C 🙂

…zelo pogrešam, tako sneg kot mraz. Ker vidim dalje od nosu in vem, kaj pomeni to vreme zdaj. Za naravo, za nas! Ok, manjši račun za ogrevanje, pa plundre ni in toplo je….Pa je to normalno? Niti v sanjah. Narava bi morala počivati in se pripraviti na pomlad. Me zanima, kaj boste pa spomladi govorili, ko bo pol metra snega, o čebelicah (ki mimogrede veselo letajo in muhe tudi) pa ne bo ne duha in sluha in bo cel kaos…
Malo logičnega razmišljanja ne bi škodilo. Sneg in mraz spadata v ta letni čas in morala bi biti, nam pasalo ali pa ne!

Osebno snega v dolini (v mestu) čisto nič ne pogrešam. Lepo je iti malo v hribe na sneg, to je pa tud vse.
Službeno sem pa žal od snega precej odvisna, tako da kljub temu, da ga ne maram, si ga želim ene 30 cm.

Narava je veliko bolj prilagodljiva, tole s temi naravnimi zakonitostmi je samo nebuloza in beden izgovor.
Kaj pa v krajih, kjer ni nikoli snega in mraza? A da so od nekdaj taki? Kolikor vem, se klime spreminjajo in skozi zgodovino jebilo precej sprememb in narava se je prilagodila. Malo logičnega razmišljanja ne bi škodilo.

Narava je veliko bolj prilagodljiva, tole s temi naravnimi zakonitostmi je samo nebuloza in beden izgovor.
Kaj pa v krajih, kjer ni nikoli snega in mraza? A da so od nekdaj taki? Kolikor vem, se klime spreminjajo in skozi zgodovino jebilo precej sprememb in narava se je prilagodila. Malo logičnega razmišljanja ne bi škodilo.[/quote]

Kako ste smešne s temi prepucavanji in ‘logičnimi razmišljanji’. Najprej, ne to niso nebuloze, saj so pač kraji, kjer dejansko ni nikoli snega, ampak je tam tem razmeram prilagojena tudi tamkajšnja vegetacija in kar sodi zraven; mi sodimo v tako podnebje, kjer je resnično ‘logično’, da je januarja mraz, sneg, da tla pomrznejo, in tako naprej, torej narava/vegetacija, živali je res prilagojena temu in taka mila zima bo imela neke negativne posledice….

ampak……vprašanje iz naslova se vseeno ne glasi, ali je to logično, pač pa, ali pogrešate pravo zimo in sneg?

In nekateri jo pogrešajo, nekateri ne. Ne debatiramo o temu kaj je prav in kaj narobe, kaj je za naravo prav in kaj ni. Marsikaj ni prav, pa se pač dogaja, tudi s podnebjem je tako.

Narava je veliko bolj prilagodljiva, tole s temi naravnimi zakonitostmi je samo nebuloza in beden izgovor.
Kaj pa v krajih, kjer ni nikoli snega in mraza? A da so od nekdaj taki? Kolikor vem, se klime spreminjajo in skozi zgodovino jebilo precej sprememb in narava se je prilagodila. Malo logičnega razmišljanja ne bi škodilo.[/quote]

Kako ste smešne s temi prepucavanji in ‘logičnimi razmišljanji’. Najprej, ne to niso nebuloze, saj so pač kraji, kjer dejansko ni nikoli snega, ampak je tam tem razmeram prilagojena tudi tamkajšnja vegetacija in kar sodi zraven; mi sodimo v tako podnebje, kjer je resnično ‘logično’, da je januarja mraz, sneg, da tla pomrznejo, in tako naprej, torej narava/vegetacija, živali je res prilagojena temu in taka mila zima bo imela neke negativne posledice….

ampak……vprašanje iz naslova se vseeno ne glasi, ali je to logično, pač pa, ali pogrešate pravo zimo in sneg?

In nekateri jo pogrešajo, nekateri ne. Ne debatiramo o temu kaj je prav in kaj narobe, kaj je za naravo prav in kaj ni. Marsikaj ni prav, pa se pač dogaja, tudi s podnebjem je tako.[/quote]

In čez 300 let bo za naše kraje normalno, da ima zima 15 stopinj in da ni snega. Naši prapraprapra… vnuki se bodo čudili, kako smo sploh lahko preživeli zimo, ko smo imeli sneg in ko jim bo vsakih 15 let padlo 3cm snega, bodo govorili o katastrofi, nekako tako, kot govorimo danes, ko je zima brez snega.
Stvari se spreminjajo in prav je tako.

Sicer pa, zadnja leta zima malo zamuja in pravi mraz in sneg prihajata konec januarja, začetek februarja, tako da za mraz in sneg je še čas.

Jaz ga ne pogrešam, ker ga nisem vajena.

New Report

Close