Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je kdo že poiskusil dieto kemičnega razkroja? Je komu prinesla rezultate?

Je kdo že poiskusil dieto kemičnega razkroja? Je komu prinesla rezultate?

DIETA KEMIČNEGA RAZKROJA
Dieta kemičnega razkroja

To je dieta iz Birminghamske bolnišnice iz Alabame, ZDA, ki se daje srčnim bolnikom za hitro hujšanje pred operacijami. Dieta je sestavljena tako, da prihaja do kombiniranega delovanja vnesenih živil, ki skupaj učinkujejo na razkrajanje maščobnih celic v organizmu. Dieta je varna in zanesljiva, a vseeno priporočamo posvetovanje z zdravnikom, preden jo začnete uporabljati.

Prvi dan

Zajtrk:
Črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla.

Kosilo:
1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Večerja:
2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda

Drugi dan

Zajtrk:
1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)

Večerja:
2 hrenovki, 1 skodelica brokolijev, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda

Tretji dan

Zajtrk:
5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec

Večerja:
1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda

Dieto je potrebno STROGO upoštevati. V kolikor se držite pravil, lahko v treh dneh izgubite do 5 kilogramov in v tridesetih do 20 kilogramov. V kolikor boste dieto uporabljali več kot 3 dni, vam priporočamo, da po tretjem dnevu četrti dan ne držite diete in ta dan jeste normalno (in zmerno!!!), šele peti dan pa ponovno začnite s prvim dnevom diete. Analogno velja za naprej.

Ne mešajte med seboj in ne nadomeščajte nobenega živila v zgornjem jedilniku. Lahko uporabljate le sol poper in nobene druge začimbe. Kjer ni podane količine, ni omejitev, a vseeno priporočamo, da ne pretiravate. PRIGRIZKI MED OBROKI NISO DOVOLJENI!

Hvala lepa za tako dieto! Rajši vsak dan telovadim in jem zaresno hrano.

Opusti misel na hitro hujšanje. Ne se igrat z zdravjem. V maščobah se nalagajo strupi in pri hitrem hujšanju se vsa ta svinjarija odplakne v krvni obtok – lahko še zboliš. Pri hitrem hujšanju se izgublja tudi delež mišične mase.

Edini recept je miganje – vadba, ki daje poudarek na kondiciji in tudi na povečevanju mišične mase + ustrezna prehrana. Ni druge, kot počasno spreminjanje življenjskih navad.
Kile se niso nabrale v mesecu dni, in tudi izginile ne bodo v kratkem času. Poleg tega moraš skrbeti še za oblikovanje postave. Samo s hujšanjem ne narediš veliko. Še vedno bo vse mehko in mlahavo.
Torej, trening, švicanje + urediti prehrano – in do poletja bodo že lepi rezultati

Pogumno, saj bo šlo.

nova
Uredništvo priporoča

poznam ljudi, ki so tako shujšali-in dvojno nazaj pridobili. vmes se pa počutili slabo, omotično itd….
vnos kalorij je totalno prenizek in hrenovke, tuna, krekerji-od kdaj pa je to zdrava prehrana???
Nikjer ni opisano najbolj pomembno-redno gibanje!!

Pri svojih 40 letih, ko sem izprobala že vse, kar na področju hujšanja obstaja, ugotavljam, da ni bližnjic, edina prava pot je več sadja in zelenjave in manj kalorij. Če še gibaš, si pa itak zmagal.
Edino na tak način lahko ješ res ves, brez omejevanja, si privoščiš tudi pregrehe, pa še vedno hujšaš.
In ni jojo efekta.
Vse ostalo je samo recept, kako biti čedalje bolj zašpehan in nezdrav.

Jaz sem jo probal pred kakšnimi tremi meseci. Prvič v življenju sem se spravil hujšati. iz 99 kg sem v enem mesecu uspel priti na 90, z nekaj prekrški. Po treh tednih se je ustavilo. Ni šlo ne gor ne dol. Od takrat nisem pridobil nič, je pa res, da sem pridno tekal. Ker imam še vedno 20 kg preveč, grem sedaj ponovno na tole, vendar samo za cca 10 dni. Sem pa tokrat šel računat kalorije (ne-expertno). (Človek jih povprečno porabi 2000 – ženska, 2200 – moški na dan)

Dan1 – 1141kcal
Zajtrk – 161kcal
Črna kava – 10kcal
Pol Grenivke 300g/2=150g – 60kcal
1 prepečenec 7g – 26kcal
1 žlička kikiriki masla 10g – 65kcal

Kosilo – 351kcal
Tuna Rio MARE 120g/78g – 315kcal
1 prepečenec 7g – 26kcal
črna kava – 10kcal

Večerja – 629kcal
Goveje meso 90 g – 165kcal
Stročji fižol 120g – 34kcal
rdeča pesa 130g – 50kcal
jabolko 170 g – 90kcal
vanilijev sladoled 145g – 290kcal

Dan 2 – 1283kcal
Zajtrk – 213kcal
1 jajce – 72kcal
pol banane 245/2=123g – 105kcal
1 prepečenec 7g – 26
črna kava – 10kcal

Kosilo – 260 kcal
skuta 250 g – 175kcal
5 slanih krekerjev 18g – 85kcal

Večerja – 810kcal
2 hrenovki 147g – 480kcal
brokoli 150g – 55kcal
korenje 60g – 25kcal
pol banane 245/2=123g – 105kcal
vanilijev sladoled 72g – 145kcal

Dan 3 – 1090kcal
Zajtrk – 298kcal
5 slanih krekerjev 18g – 85kcal
1 rezina sira GAUDA 30g – 113kcal
jabolko 170g – 90kcal
kava – 10kcal

Kosilo – 98kcal
1 trdo kuhano jajce – 72kcal
1 prepečenec 7g – 26kcal

Večerja – 694kcal
Tuna Rio MARE 120g/78g – 315kcal
Repa 150g – 34kcal
Cvetača 125g – 30kcal
Pol melone 500g z olupkom – 170kcal
Vanilijev sladoled 72g – 145kcal

Pa še tole glede hujšanja mišic. V tej dieti je veliko proteinov, ki preprečujejo hujšanje v mišicah…. predvsem tuna. Verjetno kakšna tudi magnezijeva, kalcijeva ali multivitaminska šumeča tableta ne bo škodila.

Čisto slučajno sem dan po 11-dnevni dieti moral dati kri za holesterol, sladkor i.t.d., dva dni kasneje pa še pritisk. Vse BP. V 11 dneh sem izgubil 4,5 kg.

Je pa res da tekam 3xtedensko 10 km + 1xkolesarjenje 30km

Dvomljivci in zdravniki, pa naj izrazijo svoje strokovno podprto mnenje.

Dieto torej priporočam, saj je očitno vse prej kot škodljiva, glede na rezultate krvi in pritiska.

tudi meni je uspelo -2,5 v 2dneh

Eh… eno leto kasneje
Nič več ne tekam, pa preveč sedim in jem…. eh… pa sem spet na 97, t.j. +11kg. Nč. Spet bo treba na tole.

Ma, k so tej čevapi in kotleti in klabase k jih spečem tko dobri, pa še to podaljšano novembersko poletje…
Eh.

New Report

Close