Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva spolni odnos med menstruacijo

spolni odnos med menstruacijo

Haj!

star sem 20 let, z punco imama redne spolne odnose ze dve leti! Nikoli se nisma
spala brez kondoma. Prijatelji mi pravijo, da je brez kondoma FUULLL dobro, ne da se primerjat z kondomom (tako pravijo). Tako pravijo tudi punce, ki jemljejo kontracepcijske tablete.
Punci sem rekel, naj poskusi z k.tabletami, a ona se s tem ne strinja.

Odgovorite mi na 2 vprasanji:
1.Ali lahko imama spolne odnose med menstruacijo(ce lahko, kdaj).
2.Ali ji priporocate k.tablete za bolsi spolni odnos(ce ja, svetujte mi kako jo naj pregovorim naj gre k ginekologu po k.tablete).

CENIM TAKE LJUDI KOT STE VI g.DOKTOR!

Dragi Tadej,

Ljudje smo radi pametni za druge, sami pa svojih težav ne zmoremo rešiti. Tvoje dekle že ve, zakaj tako misli. S kondomom je za zdaj edina oblika varnega seksa, kar zadeva spolno prenosne bolezni. Te so zelo številne in nikakor ne samo hepatitisi in HIV. Kar zadeva občutek “s kondomom” ali “brez” je to popolnoma stvar predsodka. Če si domišljaš, da te boli glava, te bo bolela in če te kondom moti iz ne vem kakšnega razloga, potem bo brez kondoma “ful kul” z pa “brez zveze”. Če imaš dekle rad, je najmanj kar lahko storiš zanjo to, da si pred odnosom natakneta kondom.
Drugo pa so tveganja in prednosti, ki jih prinaša jemanje kontracepcijskih tablet. Tudi jemanje tabletk ima številne druge prednosti, ne le preprečevanje nezaželjene nosečnosti. Vendar, če tvoje dekle nima prav nobenih ginekoloških težav in ima redne menstruacije brez bolečin, ne potrebuje drugih zaželenih učinkov hormonske kontracepcije. Ob jemanju tabletk se namreč lahko želja po spolnih odnosih (libido) celo nekoliko zmanjša, nožnica pa ima ves čas lahko manj vlage in je zato manj primerna za spolni odnos. Tudi gljivice se nekoliko raje naselijo v nožnici pri ženskah, ki jemljejo hormonske tabletke. Vse naštete stranske učinke po navadi odtehta manj strahu pred nezaželeno nosečnostjo, ki tudi negativno vpliva na željo po odnosih. Če torej pri vaju sicer vse “špila”, ohranita lepe stvari pri starem. Pusti ostale pri njihovem prepričanju in se ne daj zmesti zaradi nekaj mikronov lateksa, ki vaju ločuje. Seks se namreč dogaja v glavi!!!!! ne v nožnici!!!!
Med menstruacijo imata lahko odnose, če vaju to sicer ne moti, posebno če uporabljata kondome. Pri menstruaciji je nekoliko večja možnst, da se infekcije iz nožnice prenesejo v maternično votlino in naprej v jajcevode in v tem času je nekoliko večja možnost, da spolno prenosne bolezni, ki se prenašajo s krvjo, prenesejo z ženske na moškega.
Če dekle še nikoli ni bilo pri ginekologu, naj vseeno gre, kar tako na pregled, da se navadi na redne letne preglede z odvzemom brisa materničnega vratu, ki so nujni za žensko, ki želi dolgo, polno, zdravo življenje.

Midva se ne bojima, da bi eden od naju imel, kakrsno koli bolezen!!!!
AIDS itd.

V prvem mailu ste me narobe razumeli, moje dekle si zeli imeti spolni odnos brez kondoma (to sma ze poskusila in ji je zelo ugajalo).Boji se samo k.tablet, ki kot sama pravi niso priporocljive (zakaj, to ste navedli tudi vi v mailu)! Zato bi rada midva imela spolni odnos brez kondoma, vsaj med menstruacijo (proti koncu menstruacije), ko ZANOSITEV NI MOZNA!

Pravite, da je spol.odnos z kondomom med menstruacijo varen, ne da se okuziti.
Brez pa pravite, da ga odsvetujete zaradi okuzbe(infekcije).Kaj pa ce si jaz pred spolnim odnosom svoj spolni organ UMIJEM, ali potem lahko brez?

Najlepsa vam hvala za Vase dobre odgovore!

nova
Uredništvo priporoča

Dragi Tadej,

Mogoče sem zgrešil bistvo ali pa sem narobe razumel vprašanje. Toda tudi ti si me nekoliko narobe razumel, saj ne trdim, da hormonska kontracepcija ni priporočljiva. Pravim le, da poleg kontracepcije obstaja še vrsta drugih zaželenih učinkov tabletk, ki jih zdrava ženska pač ne potrebuje in nekaj neželenih stranskih učinkov, ki ne pomenijo kakšnega zdravstvenega tveganja in zatorej niso razlog za “odklanjanje tabletk”. Torej hormonska kontracepcija je pri zdravih ženskah popolnoma varna in celo priporočljiva zanesljiva oblika kontracepcije, če je zaželena zanesljiva kontracepcija. Kot rečeno pa tabletke ne varujejo pred spolno prenosnimi boleznimi. Če sta stalen in zvest par naj se dekle nikar ne boji “hormonov”, saj ti samo spravijo jajčnike v mirovanje ter oponašajo naravni ciklus oziroma točneje, ustvarjajo stalno situacijo podobno tisti, ki je prisotna po ovulaciji. V času pavze 7 dni pa pride do krvavitve, podobne menstruaciji.
Umivanje spolovila sicer nekoliko zmanjša možnost prenosa vendar ne prepreči prenosa spolno prenosne bolezni, če jo kateri od spolnih partnerjev ima. Sicer pa lahko počneta kar vama je všeč, da ne bo pomote. Predvidevam, da sta odgovorna in se pač zavedata kaj počneta.

New Report

Close