Najdi forum

Živjo,

V simptomih je bilo o tem, da so MOM večno bolani že kar nekaj napisanega.

Sedaj sem odkril oz. so mi povedali, da za to psihično motnjo (ki je posledica osebnostne ali kakšne druge motnje) obstaja uraden naziv in sicer je to Münchausen syndrome:

Vaš link

Obstaja pa še nekaj veliko bolj sprevrženega in sicer Münchausen syndrome by proxy:

Vaš link

kjer za to da pridejo do najrazličnejše pozornosti oni kot starši (ponavadi mame) izrabljajo svoje otroke in jih “delajo” bolane in jih vozijo k zdravnikom in v bolnišnice.

RES BOLANO!

Nekdo, ki ve! Munchausen sindrom kolikor vem ni del simptomov mejne osebnostne motnje. Res pa je, da so osebnostnim motnjam pogosto pridružene tudi druge motnje in tudi ta je lahko edna izmed njih. Je pa res huda ( za otroka takšne mame) in ne tako redka, kot bi si želeli misliti.
GittaAna

GittaAna

GittaAna živjo. Saj nisem rekel da je del simptomov ampak kolikor jaz razumem zadevo je to še ena motnja, ki se razvije tudi zaradi osebnostne motnje. Tako vsaj piše tukaj:

Gre pa predvsem zato da s tem pritegnejo pozornost, igrajo žrtev in manipulirajo…

Tako sem jaz razumel to zadevo.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Tu piše, da je pri nekom večja nevarnost, da se pri njemu ravzije Mnnchausen , če odrašča s starši, ki imajo osebnostne motnje.

Treba je paziti, da se vsako patološko vedenje ne okarakterizira kot kakšna motnja. Nekatere MOM matere sicer lahko takrat, ko je otrok bolan naredijo tako dramo, da se vse vrti okoli njih, ne okoli otroka, otrokove bolezni lahko izrabijo tako, da same sebe prikazujeo kot Poržtvovalne žrtve, včasih lahko pretiravajo z opisi simptomi ali bolezni ..itd.

Munchausen pa je, da mama ( oče) sposobna celo namenoma poškodovati otroka, da dobi pozornost kot požrtvovalna Žrtev ali da na tak način naredi otroka povsem odvisnega do sebe. Od “blagih” stvari, ko mu da kaj takega za pojest, da dobi vročino in potem letita k zdravniku, pa vse do hudih zlorab in poškodb.

Res je, da ko enkrat začneš spoznavati različne osebnostne in podobne motnje in odkriješ, da je tega zelo veliko, se ti kdaj zdi, da vidiš povsod vse…kot noseče mamice, ki kar naenkrat opazijo kupe nosečnic, ki jih prej niso in se jim zdi, da so vsi “noseči” in zato je treba na začetku zelo paziti, da drugih ne etikiraš kar vse povprek.

GittaAna

GittaAna

Se strinjam da je treba biti pri kategoriziranju previden in ne pretiravati… Moj post je bil zgolj informativne narave in podan kot “zanimivost” in ne kot diagnoza… Na ta forum (pod mejno osebnostno motnjo) sem napisal zato ker sem pri nemški varianti opisa našel naslednje:

Prevod:

Pacienti z Munchhausnovim-Syndromom ponavadi trpijo tudi za drugimi duševnimi motnjami kot so kot samopoškodbe, mejnih osebnostnih motenj ali agresivne osebnostne motnje. Po literaturi (Eckhardt) Munchhausen sindrom razlaga kot obliko samopoškodbe v okviru mejnih osebnostnih motenj.

Pri vseh primerih ne gre za resnične poškodbe, ampak so njihove bolezni večkrat težko dokazljive v smislu: včeraj sem imel vročino, bilo mi je slabo, bolijo me mišice, zvini, prebavne motnje itd.

To zgoraj opisano spada pod Munchhausnov syndrom, kjer pripisujejo bolezni sami sebi.

Ko pa za to uporabljajo nekoga drugega (največkrat otroka) pa se temu reče Munchhausnov syndrom by proxy.

Ekola takole na hitro… lep dan

New Report

Close