Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Študij umetnosti – izkušnje

Študij umetnosti – izkušnje

Sem v 4. letniku gimnazije in se odločam za študij. V vsakem primeru bom študirala umetnost, saj je to edino kar me res veseli in sem po besedah stroke res nadarjena. Imam tri možnosti. Likovno akademijo, Šolo za risanje in slikanje oz. Arthouse in Fakulteto za dizajn. Vesela bom kakršne koli informacije v zvezi z omenjenimi šolami.
P.s. Prosim, če se vzdržite modrovanja o brezveznosti takega študija, o nezmožnosti zaposlovanja itd.

Priporočamo:

http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCkQFjAA&url=http{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.famulstuart.si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&ei=NyTUUt-9A6Ga7Qaj2oDAAQ&usg=AFQjCNHPHwphAYmaY80FiGxDLFH8cyRKbw&sig2=WpavZMkZFZVgM4_HHOw-3w

Kot vidim na omenjeni šoli ni možnosti študija slikanja ali notranjega oblikovanja, ali pač ?

Ce razmisljas o tujini . http://www.gerritrietveldacademie.nl/nl/

Za Geririt ce si nadarjena , ambiciozna in pridna je ena najkvalitetnejsih akademij. Aja dobro znanje anglescine je nuja.
In delo v umetnosti za tujino ni problema pri nas pa ja je druga zgodba.

In kaj točno si predstavljaš, da boš v življenju počela in od česa živela?

O tujini nisem razmišljala, je pa opcija. Jezik ni problematičen.

Moraš tudi vedet, da ni dosti, če te kaj veseli ampak tudi, če boš lahko dobila šiht od izobrazbe.

In tudi zato imamo kup mladih, ki samo jamrajo kakšni revčki so, kakšna krivica se jim dogaja, služb ni, oni pa tako “visoko izobraženi”…..

Izberi uveljavljeno šolo, ne išči bližnjic.
Za likovno akademijo ti je verjetno jasno, da je sito zelo zelo gosto.

Kaj pa oddelek za oblikovanje na strojni fakulteti?

Ne vem zakaj jo je treba ze takoj v zacetku “zabiti” dobro da se isce to pomeni da bo enkrat nasla in se bolje da ima cilj in ve kaj , kje in zeli postati . Tudi jaz sem se iskal kar nekaj casa in bredel po mocvari se koncno najdel in sedaj od umetnosti prov lepo zivim !

Iz vseh 3. se najdejo, ki so uspeli. Poskusi na Aluo. Če ne opraviš sprejemcev, pojdi 1.leto izredno in potem v 2. redno. Tudi ostali 2 sta v redu, na Dizajnu je več notranjega oblikovanja, Arthouse je bolj slikarski.

Če se ne motim, bi se že morala vpisati v ALUO tečaj, da pridobiš mapo za sprejemce. Pojdi na vse info dneve.

Srečno!

Prvo se vprasaj kaj zelis. Bi bila umetnica ali oblikovalka. Vsak faks ti nudi nekaj.
Zelim ti uspesno opravljene sprejemne in obila umetniskega navdiha. Tudi za umetnike bo nekoc lepsi cas. Verjamem pa, da se da tudi od tega ziveti, za zacetek moras biti prilagodljiv in popustljiv.

Počakaj na informativce in se boš mogoč lažje odločila. Hja pametno je doštudirat kar te veseli, delaš pa potem vseeno kaj, važno, da je plača :))

Študija oblikovanja (notranje oblikovanje) in slikarstva sta si zelo različna. Zato najprej razmisli, kam te sploh vleče. Če notranje oblikovanje, poleg ALOU preveri tudi programe na arhitekturi (sploh če si bolj tehnično matematičen tip). Veliko dobrega slišim tudi o oddelku za oblikovanje na FNT Ljubljana. ALOU ima tudi oddelke za grafično in industrijsko oblikovanje, potem sta tu slikarstvo in grafika.

Jaz bi prednost dala uveljavljenim fakultetam pred zasebnimi šolami (seveda bodo potrebni sprejemni izpiti, ampak to ti lahko tudi pove, ali ima tvoj talent realno prihodnost – no, če zanemarimo, da tudi kasneje uspešni umetniki kdaj niso naredili sprejemnih in obratno).

Svetujem ti kakšen tečaj slikanja (če te zanima slikarstvo) ter da nekdo nepristransko pogleda tvoje izdelke in ti svetuje, kako se usmeriti. Strokovnjak (likovni kritik oz. likovna kritičarka) bo znal presoditi, ali imaš bolj občutek za barve, oblike, ali denimo kompozicijo … in ti svetoval, kam se usmeri, da ti bo pot lažja.

Pa še to, mislim da se boš lažje kasneje iz dizajna/arhitekture preusmerila na slikarstvo kot pa obratno, če se trenutno še ne moreš odločiti, kaj bi kasneje rada počela.

Pa srečno!

New Report

Close