Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

ženske po 50 letu

Default avatar

taara

DAN!

Sama se še mlajša generacija in lahko rečem za nekatere ženske po 50 letu svaka jim čast,da so še v teh letih privlačne.Poznam dve osebno stare 57 in 58 in so za ta leta kar privlačne in moški jih kar žicajo.
Res je vse skupaj zanimivo.Včasih pa kje srečam kakšno 25 letnico pa nič ne seva
Prišla sem do zaključka,da malokatera ima seksapil v sebi in .če ga imaš ga imaš vedno in bilo kaj imaš oblečeno na sebi,saj gre za energijo.
Starejšim damam pa čestitam,da se ne zapustijo in zanemarijo in so nam lahko vzor mlajšim.
Default avatar

imeti talent za to

Ja to je res, ampak dandanes je potrebno res malo da ženska izgleda za 10, 15 let mlajša. Osebno opažam da ženske delajo par stvari narobe in to jih postara za 10, 15 let. Recimo ko dobi otroka ali pa ko doseže neko starost recimo tukaj 35 leto, se postrižejo na kratko na fantka in to jih zelo postara. Zelo malo ženskam resnično pašejo kratki lasje, potem druga stvar ki žensko postara je da se ne pobarvajo, zelo malo žensk ima lepo naravno barvo las im ko sivi lasje pridejo naplano jih postarajo takoj za 10 let. Tretja stvar je debelost, veliko žensk ima najmanj 10kg viška ko shujšajo jih to tudi pomladi. Četrta stvar, make-up ženske ki se ne ličijo jih to postara, izgledajo slabše to je dejstvo. Peta stvar je pa kajenje, kadilke imajo postarano in nesijočo kožo. Šesta stvar so pa oblačila, ker večina žensk nima svojega stila oblačenja posega veliko žensk po šotorastih prevelikih oblačilih v katerih izgledajo postarano in debelejše.

V bistvu za dober videz ni potrebno veliko, le paziti je treba da se ne zrediš, da imaš neko clean cut-srednje dolge do dolge lase pobarvane z barvo ki paše določeni ženski, decenten make-up, clean-lines oblačila. Moja teta je stara 68 let in ji večina da okoli 53 sploh ne morejo verjeti da je ženska skoraj 70 stara. Je pa že od nekdaj urejena, frizura vedno speta, barva za lasje, nohti nalakirani, in tudi oblači se lepo v obleke, plašče, pa make-up ima vedno super izgleda že od nekdaj.
Default avatar

smudo

imeti talent za to je napisal/a:
Ja to je res, ampak dandanes je potrebno res malo da ženska izgleda za 10, 15 let mlajša. Osebno opažam da ženske delajo par stvari narobe in to jih postara za 10, 15 let. Recimo ko dobi otroka ali pa ko doseže neko starost recimo tukaj 35 leto, se postrižejo na kratko na fantka in to jih zelo postara. Zelo malo ženskam resnično pašejo kratki lasje, potem druga stvar ki žensko postara je da se ne pobarvajo, zelo malo žensk ima lepo naravno barvo las im ko sivi lasje pridejo naplano jih postarajo takoj za 10 let. Tretja stvar je debelost, veliko žensk ima najmanj 10kg viška ko shujšajo jih to tudi pomladi. Četrta stvar, make-up ženske ki se ne ličijo jih to postara, izgledajo slabše to je dejstvo. Peta stvar je pa kajenje, kadilke imajo postarano in nesijočo kožo. Šesta stvar so pa oblačila, ker večina žensk nima svojega stila oblačenja posega veliko žensk po šotorastih prevelikih oblačilih v katerih izgledajo postarano in debelejše.

V bistvu za dober videz ni potrebno veliko, le paziti je treba da se ne zrediš, da imaš neko clean cut-srednje dolge do dolge lase pobarvane z barvo ki paše določeni ženski, decenten make-up, clean-lines oblačila. Moja teta je stara 68 let in ji večina da okoli 53 sploh ne morejo verjeti da je ženska skoraj 70 stara. Je pa že od nekdaj urejena, frizura vedno speta, barva za lasje, nohti nalakirani, in tudi oblači se lepo v obleke, plašče, pa make-up ima vedno super izgleda že od nekdaj.
Mene pa zanima, kakšen smisel je imeti dolge lase, če jih potem vedno nosiš spete? Potem je efekt isti, kot če imaš kratke, obraz isto izpade...ne vem, no..
Default avatar

kratkolasna

Kje ti vidiš zrele ženske s kratkimi lasmi? Veš kako malo nas je? Jaz bi le polovico dolgolask poslala k frizerju, da jim temeljito pokosi tisto neurejeno šavje na glavi. Velja za vse starosti. Redko katera dolgolaska ima res lepe lase, mislijo, da je za nego dovolj, da jih operejo in da jim enkrat na leto mož poreže špice.
V bistvu bi morala rečt zrele ženske s fletno kratko frizurco. Ker takih s čelado je nekaj ja.
Default avatar

dress codena

Ne strinjam se glede frizure saj pogosto dobro postriženi lasje žensko polepšajo sploh, če je še prava barva zraven. Verjetno si res mislila na tiste frizure, ki imajo bolj moško obliko in recimo, če ženska ni pobarvana zna biti kar neprivlačno vse skupaj. Se pa strinjam, da je zelo praktično skrbeti za tako pričesko. Krajših las si sama ne omislim iz enega samega razloga, ker mi ne pristajajo imam pa bolj paževske pričeske in si lase barvam v bolj čokoladnih tonih kar deluje zelo naravno.
Problem z daljšimi lasmi je, da so dragi za negovanje in jih moraš res pogosto umivati, da delujejo lepo. Brez dobre negovalne kozmetike pri starejših ženskah ne gre. Ok dopuščam možnost za redke natur lepotice ampak morate vedeti, da se marsikatera zelo potrudi, da negovanost daje naraven izgled in nekateri to zamenjajo za natur lepoto. Meni je recimo grdo videti žensko z nekim gnezdom dolgih, nenegovanih in neurejenih las, ki so ponavadi čisto skrepani in izsušeni. Ne gre toliko za samo dolžino kot za to, da ima ženska negovane lase in urejeno pričesko. Tudi nepobarvani lasje so lahko lepi, če ima ženska dobro postrižene in negovane lase.
Oblačiti se je pa potrebno predvsem postavi in letom primerno. Nekatere se znajo z malo denarja zelo lepo urediti spet druge z veliko denarja nimajo niti osnovnega znanja o kombiniranju.
Default avatar

ena čez 50

Lahko se še tako trudiš, barvaš lase, skrbiš za linijo, hodiš, telovadiš, oblačiš po zadnji modi, se "trudiš biti mlad", ampak narave se ne da prelisičiti!
Hormoni upadajo, plodnosti ni več, koža postaja vse tanjša, pojavljati se začnejo bolečine po kosteh. Neumno je tekmovati z mladimi in si misliti, kako si "fit", ker nisi! To je samo maska! Če se bi vse ženske krepko čez 50 pokazale tako kot so v resnici, bi bile prave starke! Če si ne bi barvale las in se lepo oblekle, bi bile take kot so bile naše none pred 50. leti! Zato, ker proti naravi ne moremo!
Jaz si ne barvam las, se ne oblačim moderno, imam kakšen kilogram preveč, ampak sem taka kot sem! Z nikomur ne tekmujem in priznam, da sem utrujena, da nimam več tiste moči kot nekoč in včasih si želim, da bi ves dan počivala in da me ne bi nihče po nič vprašal. Žal to ne gre, ker imam velik familjo in moram narediti vse, ker mi nihče ne naredi. Vsako obdobje ima svoje značilnosti.
Default avatar

vghhhhj

Kar se frizur tice je pa cisto res. V moji generaciji skoraj ni vec dolgolask 30-40 let, ki bi imele otroke, kot po pravilu se po porodu vse ostrizejo najvec na kratkega paza, se bolj pogosto pa krajse. In kot vidim v generaciji moje mame 50-60 je popolnoma enako, no se manj dolgolask. Zenske izgubijo del svoje zenstvenosti, ker v glavo vse izgledajo kot dedci. Ampak se bolj me moti to, da postanejo kot ene uniformiranke. Podobne frizure, podoben slog oblacenja. Kot stampiljke.
Default avatar

50 letnice

Eh, pa spet eno samo posploševanje!

Če govorim o ženskah, ki so stare okrog 50 let, kar bom tudi jaz naslednje leto...torej, poznam ogromno različnih žensk, ene imajo fenomenalne frizure, druge postave, tretje oboje, četrte se fenomenalno oblačijo, čeprav imajo 10-20kg viška, pa spet ene, ki imajo take bleščeče nasmehe, ki preprosto žarijo neko energjio, ki zasenči vse drugo, torej.....take in drugačne. Vsako od teh je življenje zaznamovalo, določilo neko pot, kamor so te ženske šle, enim je ratalo več, drugim bo še mogoče kaj ratalo, skratka.....

In presojati kateri ženski pri katerih letih kaj pristaja ali ne, je meni nadvse bedasto, ali pa govoriti, kako so ene zgled??? Ker pa avtorica pozna 2 ženski, potem nekaj ugotavlja??? to je milo rečeno presmešno....
Default avatar

kratkolasna

Ena čez 50, to je tvoja zgodba.
Jaz tečem in na maratonih vidim toliko zrelih abrahamovk - pa verjemi, da na maraton ne pridejo frišno od frizerja, manikire in vizažistke -, ki izgledajo bomba po naravi, da bi se kar skrila nekam od sramu.

Ne gre za to, da skuša kdo prelisičiti naravo in jasno, da te pri 55 ne bo nihče pri zdravi pameti zamenjal za 30-letnico, ne po videzu kože ne po načinu gibanja, ampak da se imaš pri 50 in nekaj drobiža za starko, je pa kriza!!!!! Nekaj naredi zase, udari s pestjo po mizi, naj se otroci odsesajo končno s tvoje joške madona. Pred seboj imaš še deset let službe in 30 let življenja, menda se ne boš vlekla do groba kot megla in s trganjem po kosteh.

Tiste gube niso nič, to je nepomembno, pomembno je, da ohranjaš čvrstost mišic, gibčnost, veselje do življenja. Pa osnovno urejenost. To je tisto, zaradi česar so zrele ženske privlačne (in če niso ravno oblečene v debela volnena rjava krila do tal). Ni treba ravno trenirati za maraton, da to dosežeš.
Default avatar

En_Stajerc

dress codena je napisal/a:
Ne strinjam se glede frizure saj pogosto dobro postriženi lasje žensko polepšajo sploh, če je še prava barva zraven. Verjetno si res mislila na tiste frizure, ki imajo bolj moško obliko in recimo, če ženska ni pobarvana zna biti kar neprivlačno vse skupaj. Se pa strinjam, da je zelo praktično skrbeti za tako pričesko. Krajših las si sama ne omislim iz enega samega razloga, ker mi ne pristajajo imam pa bolj paževske pričeske in si lase barvam v bolj čokoladnih tonih kar deluje zelo naravno.
Problem z daljšimi lasmi je, da so dragi za negovanje in jih moraš res pogosto umivati, da delujejo lepo. Brez dobre negovalne kozmetike pri starejših ženskah ne gre. Ok dopuščam možnost za redke natur lepotice ampak morate vedeti, da se marsikatera zelo potrudi, da negovanost daje naraven izgled in nekateri to zamenjajo za natur lepoto. Meni je recimo grdo videti žensko z nekim gnezdom dolgih, nenegovanih in neurejenih las, ki so ponavadi čisto skrepani in izsušeni. Ne gre toliko za samo dolžino kot za to, da ima ženska negovane lase in urejeno pričesko. Tudi nepobarvani lasje so lahko lepi, če ima ženska dobro postrižene in negovane lase.
Oblačiti se je pa potrebno predvsem postavi in letom primerno. Nekatere se znajo z malo denarja zelo lepo urediti spet druge z veliko denarja nimajo niti osnovnega znanja o kombiniranju.

Podpis po tale post.
Nenapisano pravilo je, da ženske po 40 letu naj ne bi nosile dolgih las.

pomenopavza

ena čez 50 je napisal/a:
Lahko se še tako trudiš, barvaš lase, skrbiš za linijo, hodiš, telovadiš, oblačiš po zadnji modi, se "trudiš biti mlad", ampak narave se ne da prelisičiti!
Hormoni upadajo, plodnosti ni več, koža postaja vse tanjša, pojavljati se začnejo bolečine po kosteh. Neumno je tekmovati z mladimi in si misliti, kako si "fit", ker nisi! To je samo maska! Če se bi vse ženske krepko čez 50 pokazale tako kot so v resnici, bi bile prave starke! Če si ne bi barvale las in se lepo oblekle, bi bile take kot so bile naše none pred 50. leti! Zato, ker proti naravi ne moremo!
Jaz si ne barvam las, se ne oblačim moderno, imam kakšen kilogram preveč, ampak sem taka kot sem! Z nikomur ne tekmujem in priznam, da sem utrujena, da nimam več tiste moči kot nekoč in včasih si želim, da bi ves dan počivala in da me ne bi nihče po nič vprašal. Žal to ne gre, ker imam velik familjo in moram narediti vse, ker mi nihče ne naredi. Vsako obdobje ima svoje značilnosti.
Lej, če si ti čisto zagrenjena in brez volje, da sama kaj narediš zase, ne potem mislit, da smo vse tvojih let take negativne obupanke. Ne telovadimo in urejamo se zaradi tega, da bi tekmovale z mladimi in prelisičile naravo, ampak zato, da se dobro počutimo in s telovadbo in prehrano skrbimo za zdravje in vitalnost. Jaz se za svojih 50 + odlično počutim, ja, je pa fino srečat kakšno bivšo sošolko, ki zgleda 10 let starejša : )
Default avatar

ne morš verjet tega

Če meni paše, da nosim daljše lase, jih pač bom, pa neglede na druge. Vsak naj bo tak, da bo s sabo zadovoljen.
Default avatar

moja žena

Uf moja žena pri 53 zgleda še boljš kot kdajkoli prej. :) Vsi moji kolegi mi zavidajo kakšno žensko ima. Jaz sem pa tudi ponosen. Najbrž sem tudi sam kaj prispeval k tem. Mislim da žensko najbolj pomladi zakon v katerem je zadovoljna in srečna ter otroci ki jo imajo radi ter jih gleda kako odraščajo ter vidi kaj postajajo. To sva se midva glih včeraj pogovarjala v postelji pa se njej tudi tako zdi. Nesmiselno je tekmovati z mlajšimi, ko se sam v svoji koži počutiš najboljše potem veš da je to to. Če te pa mož vidi tako pol je pa to še pika na i. :)
Default avatar

tusd ena ki gre proti 50

En_Stajerc je napisal/a:

Podpis po tale post.
Res je, veljs apravilo in tudi vidiš, da dolgi lasje pač ne pašejo zrelim damam sploh. To je dejstvo. Jza imam npr fenomenalne dolge naravno dkodrane lase pa popolnoma nič sivih vmes pa razmišljam pra vresno,d a bo treba frizuro skrajšat po 50tem, ker res ne bom mogla več tzerat imidža 30 letnice, hehehe.

Druga stvar, ki pa tudi drži za nad dame v letih pa je, bolje 10 kil preveč kot pa premalo, saj maščobne celice zgladijo gubice :))) In seveda zgledaš mlajša, malce okroglejša ampak to ni nič narobe, je dosti grše gledat posušene stare kosti.

Potem make-up... tiste, ki so si 30 ali 40 let packale obraze s pudri in ostalim imajo le-te čisto uničene. Jaz sem nehala uporabljat puder in vso maskasto fasado po prvem otroreku in koža je super. če dam danes puder gor se mi poznajo gube!!!??

Je pa seveda potrebno kožo in lase skrbno negovat s kakovostno (ne nujno pregrešno drago) negovalno kozmetiko, mal maskare in lipglosa tudi naredi dober vtis (vendar manj je več :) ampak to dame v naših letih že vemo, mar ne?), barvanje mora biti diskretno in čimbolj naravnega videza (pramena ipd svetlejši toni, hude močne transparentne barve so za najstnice, ki se še ščejo).

Skrb za telo z redno rekreacijo je seveda obvezna ne samo zaraid videza mapka tudi in predvsem zaradi zdravja, prav tako se prileže kakšna masaža, pedikura in ostala nega.

Predvsem pa je potrebno pazit pri oblačilih da so kakovostna in dobrih krojev - taka pa žal niso poceni, ker cenene crap cunje redko naredijo zurelo damo šik. Ampak do 50 leta se v omatri. če smo modre nabere toliko kakovostnih kosov, da jih lahko nosiš do smrti pa ti jih še ne zmanjka (vsaj meni se jih je :))
Default avatar

kratkolasna

No, tole s kilami se kar tolaži, da boš zaradi tega videti manj stara. Ena guba manj še ne pomeni, da boš videti mladostna, ko ti bo koža na licih zaradi popuščanja vezivnega tkiva visela čez čeljustne kosti. Ja, res mladostno je to videti. Proti gravitaciji pomaga samo kirurški nož.
Veliko bolj mladostne so videti vitke ženske, pa se lahko na trepalnice postaviš.
Default avatar

10 kil preveč

tusd ena ki gre proti 50 je napisal/a:
Druga stvar, ki pa tudi drži za nad dame v letih pa je, bolje 10 kil preveč kot pa premalo, saj maščobne celice zgladijo gubice :)))
Prva stvar pa je, da je najbolje 0 kil preveč in 0 premalo.

10 kil preveč je zelo veliko preveč!
Default avatar

no-ja

10 kil preveč je napisal/a:
tusd ena ki gre proti 50 je napisal/a:
Druga stvar, ki pa tudi drži za nad dame v letih pa je, bolje 10 kil preveč kot pa premalo, saj maščobne celice zgladijo gubice :)))
Prva stvar pa je, da je najbolje 0 kil preveč in 0 premalo.

10 kil preveč je zelo veliko preveč!
Po čigavih merilih? Nekateri pravijo, da ima ženska pri 170 cm (npr.) lahko največ 53-55 kg. Jaz osebno jih imam 65, torej po tvoji oceni 10 kg preveč. Kaj sedaj? Ko sem jih imela 58, sem bila živa groza, sedaj sem pa "taman":)))).

Pa imam gube, pa vse mi že "mal visi", pa siva sem tudi že, seveda sem preko 50 let, pa kaj?

Drage moje dame, ko se boste enkrat nehale obremenjevati s temi leti in merili, ki jih postavljajo drugi (saj vemo, kdo), vam bo bistveno lažje. Pomembno je, da se same v svoji koži dobro počutite!

Poglejte recimo Helen Mirren (se bliža 70-im), pa Judi Dench (je pri 80-ih)- se ne barvata, imata kratke lase (Helen tudi roza:)))), pa nimata nobene plastike na sebi, pa sta babi ,da padeš dol.

Nobena frizura, nobena operacija, nobena kozmetika vam ne bo pomagala, če se ne boste same sprejele take, kot ste. Pa čeprav imate 30 kg viška.))))
Default avatar

PaJa

En_Stajerc je napisal/a:

Podpis po tale post.
Pa ja, kje si pa to pobral?
Jaz sem pa slišala za nenapisano pravilo, da bi morali biti vsi moški po 40 plešasti :-p
Default avatar

ma jaz mislim

Je pa res, da so ženske po 50-tem boljše....v splošnem in v postelji...lastne izkušnje!!
Ne komplicirajo !!
Default avatar

10 kil preveč

no-ja je napisal/a:
Po čigavih merilih? Nekateri pravijo, da ima ženska pri 170 cm (npr.) lahko največ 53-55 kg. Jaz osebno jih imam 65, torej po tvoji oceni 10 kg preveč.
Tole pa ni po moji oceni, to je po oceni tistih "nekaterih", ki jih ti omenjaši in ki pravijo, "da ima ženska pri 170 cm (npr.) lahko največ 53-55 kg". Kje si pa našla te nekatere, pa ne vem :)))

Po moji oceni pri 170cm in 65kg nikakor ne moreš imeti 10 kg preveč.