Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost kako splav ubije otroka?

kako splav ubije otroka?

ne vem če je ta forum pravi za to vprašanje, ampak vseeno:
kako poteka splav? kaj se zgodi z otrokom? namreč, gledala sem približno 20 let staro oddajo, v kateri so delali splav tako da so nekako izsesali 12tednov starega otroka ven, ker pa glava ni šla skozi cevko so jo morali zdrobiti.
zanima me, če se je v tem času kaj spremenilo oz. če obstaja kakšen drugačen način splava.
hvala

Podobna tema je na ženskem čveku tak da si tam preberi 😉

Tisto, kar se pri splavu ubije še ni otrok, da te popravim.

Mislim, kaj pa je, žuželka ali ličinka?????lol!Daj malo pomisli, kaj govoriš …da ne govoriš o insketih in njihovi metamorfozi, ampak o vrsti homo sapiens, v katere razvoju, v kolikor upam, da poznaš!? svojo vrsto, ni metamorfoz in razvojnih deviacij, ki bi klasificirale kaj drugega, kot človeško bitje z lastno DNA-ključno identiteto individuuma po združitvi spolnih celic …malo si poglej formo in razvojne značilnosti človeškega zarodka-otroka, mimogrede!, v starosti 12 tednov.

No, tudi ti nalagaš neumnosti. Otrok je stanje razvoja in tako kot otrok ni odrasel, tudi zarodek ni.
Ti delaš pa še večjo napako in primerjaš razvojno stanje nekega bitja s smerjo iz rodoslovnega drevesa ter vlečeš vzporednice z žuželkami.
Ličinka je pa spet nekaj tretjega. Če druge učiš, raje ne tudi ti metat čisto različnih stvari v isti pisker. Še prej se pa še sama malo pozanimaj.

se močno strinjam z relavantno, megaboy, ne trudi se, da bi izpadel največji bedak. Take izjave res pogrejejo.

No Niko, upam, da ti bo sčasoma le uspelo razbrati pomen primerjave, ki sem jo dala, kar pa se tiče tvojega nasveta…morda bi bilo dobro, da bi kdaj pogledal na medicinsko fakulteto njihove urnike in se udeležil kakega predavanja iz embriologije, ta predavanja, prav tako izpit so namreč že davno za menoj, tako, da ti svetujem, da si ti sprva vsaj malenkostno razširiš svoj diapozon, potem pa boš morda lahko vsaj znal brati prispevke na to temo… in dajal svoje, vsaj kolikor toliko smiselne replike…

Zgleda so predavanja na MF že res daleč za teboj… 🙂

Zarodek (fetus) ni otrok. Pri nas je legalna meja 22. teden gestacijske starosti.

Seveda lahko o tej meji razpravljamo v nedogled (za nekatere je otrok že blastocista ali pa celo skupek očetove in materine DNA)…

Sicer pa pri 12. tednih nima fetus nobene šanse za preživetje (neglede na njegovo formo) izven maternice. Še pri 22. tednih je preživetje izjema ne pravilo. Pri 24. tednih je smrtnost še vedno 80%.

Z drugimi besedami – kar se mene tiče je za otroka potrebno še malo več kot samo to, da je skupek celic oz. individualna DNA.

Nima pa nobenega smisla debatirat o tem, ker ma verjetno vsak svoj prav…

Se pa pomojem embriologi/histologi s teboj nebi strinjali, da je embrio/fetus otrok 🙂

Kakšno zvezo ima lastna DNK? Tudi žuželka ina lastno DNK pa se ti očitno zdi bistveno manjvredna kot človeški zarodek.

In na koncu moram še dodati tisto, zaradi česar si pravzaprav napisala objavo:
VAU, A POL KR NA MEDICINO HODŠ!!!!

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

relevntna, dej mi povej.
A potem jaz nisem danes za zajtrk jedel jajca kot sem mislil, ampak že kar piščanca?

Skozi nožnico vstavijo v maternico cevko. Da lahko vstavijo cevko morajo nekoliko razširiti maternični vrat. Nato z vakumom posrkajo oz posesajo vsebino maternice. Pol še s kireto oz nekakšno zajemalko postrgajo stene maternice, da preverijo, če je v maternici kaj ostalo.

Kako splav ubije otroka?
Skupaj s posteljico ga sila vakuma odtrga od sten maternice. Vakum ga pri tem dobesedno razkosa.

Spremenilo se je smo to, da danes obstaja še tabletka za splav. Mislim, da se lahko uporabi do 5 tedna nosečnosti.
Ta povzroči propadanje jajčnih ovojevih iz katerega se zarodek hrani. Drugače povedano: umre zaradi dehidracije.

Aja, sem prej pozabila napisati.
Na zahtevo se pri nas splav opravi do 1o tedna.
Kasneje mora splav na podlagi utemeljenih razlogov odobrit zdravniška komisija, ki jo sestavljajo 3 zdravniki, ker je že precej velik in že zelo dobro razvit.

ojej, tipi ste pa res pametni, Dragon Slayer, mislim, sem pa res čudna ane, če se mi zdi človeški zarodek bistveno bolj vreden kot žuželka???????

To, da se nikoli ne bomo strinjali v tem, kdaj ima fetus pa ŽE pravico, do življenja, oz, je torej priviligiran , da se ga uvrsti med človeška bitja z dostjanstvom, mi je povsem jasno…
Gostek, tvoja izjava o tem, kdaj zaoredek ŠE NI sposoben preživeti izven maternice etc…je sicer dejstvo, ampak, kaj si hotel s tem povedat, je pa precej mimo…povej mi, a potem ko je otrok rojen, pa ima zmožnost samostojnega preživetja, da o nedonošenčih etc ne govorimo????lol
Moj namen izjave, da so ti izpiti medicinske stroke že za menoj ni imel namena priviligirati mojega stališča, pač pa zgolj enakopravnosti izražanja svoejga mnenja tistemu, ki vsaj ve, o čem in kaj piše….., in ima SVOJE mnenje, če pa nekdo primerja kurje jajce s človeškim zarodkom….etc, etc, mi je pa žal, da sploh karkoli berem ali komentiram….
Dragon Slayer, ne vem, od kje ti moja trditev, da hodim na medicino, upam, da nisi prvič izvedel, da so uni predavanja dostopna javnosti, tudi na MF in ker vidim, da določeni ljudje pač nimajo razčiščenih pojmov, sem jim pač dobronamerno predlagala obisk MF…eni pa očitno tudi pismeni niso:)

Danes sem prebrala prejšnje odgovore in prsti me zelo srbijo, zato moram nekaj napisati.

Do 9. tedna nosečnosti se razvijajoči otroček imenuje zarodek (embrio).
Od 9. tedna do poroda pa se imenuje plod (fetus).

Z veliko hitrostjo se skupek celic v prvem trimesečju spremeni v popolnoma oblikovan plod z vsemi notranjimi organi in udi.

Prvi srčn utripi se zaznajo že približno na 21. dan embrionalnega življenja.

Pri 12 tednih je plod dolg približno 7 cm in pridobi dokončno človeško podobo.
Vsi plodovi življenjsko pomembni organi in tkiva so že izoblikovani: srce, možgani, hrbtenjača, pljuča, jetra, trebušna slinavka, ščitnica, vranica, želodec, slepič, živci, oči, nosna konica, uho in sluhovod, usta in ustnice, jezik, zasnove za mlečne zobe …

Možgani so se razvili v svoje poglavitne podenote. Srce ima končno zgradbo. Živčevje in mišičje sta se že izoblikovala. Ima svoj krvni obtok. Udi so se delno izoblikovali, prsti na rokah in nogah so dobro razviti. Na prstih nog in rok že rastejo nohti. Čeljusti so že popolnoma oblikovane. Nastali so spolni organi. Oblikovani so jajčniki oziroma moda. Začne proizvajati urin in ga tudi izločati v plodovnico. Že premika prsni koš, kar je podobno dihanju. Vse bolj se premika in že sesa palec.

V preostalem času nosečnosti samo raste, zamotanost organov narašča. Preostali čas je namenjen predvsem dopolnjevanju in izpopolnjevanju organov in njihovih funkcij.

No, dejmo malo zdrave pameti še dodat – logično, da tudi 3-mesečni dojenček ni sposoben sam preživeti, če ga vržeš na cesto.

Nedonošenčki rabijo intenzivno terapijo za preživetje – ki se manjša z manjšo gestacijsko starostjo.

Tisti mlajši od 22 tednov pa nimajo šans tudi v enotah za intenzivno terapijo, kjer imajo popolno oskrbo.

Tako, da se razlikuje najin pogled na “samostojno življenje” – v tej debati je to zame ustrezno in dovolj razvito in posledično že funkcionalno telo, ki je sposobno življenja (kar kot sem že 100x napisal 22 tedenski plod še ni, kaj šele blastocista ali pa DNA mix) – jasno pa je, da to ni dovolj za ta “krut svet” – ko rabiš že takoj mamo itd. itd.

Seveda da lahko razmišljaš, da je DNA mix že en individum in kaj bi bilo, če bi se rodil … ampak tega ne bomo nikoli vedeli – vsak ma svoje mnenje – jaz mislim, da je za individum treba še kej več (recimo razviti možgani in ustrezne povezave, ki se pa itak oblikujejo še leta po rojstvu in konec koncev so možgani plastični – povezave se nonstop spreminjajo).

Pa en LP 🙂

Hja, to je tvoja antropocentrična percepcija. Če bi vprašala žuželko bi verjetno dobila drugačen odgovor. In po kakšnem ključu poteka ta tvoja segregacija na večvredna in manjvredna živa bitja?

Torej poteptat žuželko, zaklat prašiča, povozit mačka…eh klinc, kaj nas briga. Ampak splav, to pa ne, pa četudi je tisti embrio v zgodnjih fazah razvoja kvečjemu na nivoju kakšne spužve.

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

Pa ne, da bi imel spužve za manjvredne. Zgolj za primerjavo na vašem nivoju.

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

gostek,

“Zarodek (fetus) ni otrok. Pri nas je legalna meja 22. teden gestacijske starosti.”

Zarodek ali fetus, kot si ti napisal ni eno in isto.

Zarodek ali embrio:
je organizem na zgodnji razvojni stopnji, vse dokler ne zasnuje oz se ne razvijejo organi. Iz zarodka ali embria nastane plod ali fetus.
Pri človeku do 9. tedna nosečnosti.

Plod ali fetus:
se imenuje razvijajoči se organizem.
Pri človeku od 9. tedna nosečnosti pa vse do rojstva.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close