Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanja kdaj bodo otroci

Vprašanja kdaj bodo otroci

Zdravo!

Z možem sva poročena eno leto. Zaenkat nimava otrok in zaenkat jih še ne planirava, saj rešujeva stanovanjski problem in jih tudi zaenkrat nimava kam dati 🙂

Na živce mi gre oz. pogreje me, ko naju kdo sprašuje o tem. Ko v resnici ne gre za spraševanje in debato o otroci ampak samo, ko nekdo samo pikne, in čaka na odgovor in takoj druga tema.
In zdaj je bilo novo leto, moj je imel še RD, in oboje, so bile čestitke in voščila, ampak od enih in istih (njegova mami in stari oče) in naključnih tujcev, ki smo se srečevali po obiskih, pikne to.

Kakšen odgovor naj jim dam, da jih utišam za vedno? Kdaj bova imela midva otoke, se jih ne tiče. Vsa ta pikanja s strani tašče so se začela po poroki, prej sva bila skupaj 7 let, skos že živiva na svojem v najemu, pa nikoli ni bilo nič o poroki in otrocih.

Meni gre na k-r-c, s takimi. Torej kako utiščat taščo in kako utišat naključne tujce?

Naključni tujci so prijatelji, najinih prijateljev, in prijateljiv staršev ki jih srečava redko samo kadar smo istočasno po obiskih.

Hvala in LP

Otroke bova imela, ko bova želela.
Konec.

Te popolnoma razumem.
Poročila sem se stara 22 let- ker sva se želela in ne, ker bi se morala (“zaradi otrok” se je takrat poročalo veliko parov).
In potem so nama starši, dedki, babice, tetke, znanci težili in težili, dokler ni moj mož znorel in rekel: “Ko bo dete na poti, boste o tem obveščeni, do takrat nama dajte mir!”

Z dolgim nosom, a potrpežljivo so navijači čakali 8 let, dokler se ni rodila prvorojenka. 🙂

Zakaj te pa moti?

Enostavno rečeš, ko bo čas.

Vprašaj se, zakaj si tako občutljiva ob čisto normalnem vprašanju.

nova
Uredništvo priporoča

Reči jim da jih to ne briga da je to vajina stvar. Jaz sem vsem, ki so me to spraševali takoj odgovorila da si ne želim otrok in jih ne bom imela in od takrat dalje je mir, nikoli več me ne sprašujejo tega. Povej jim da je to vajina stvar in da jih nič ne briga, zveni grobo samo oni tudi grobo sprašujejo. To so stvari, ki so osebne narave in se res nikogar ne tičejo vidva nista dolžna odgovarjati z ničemer na to vprašanje, pa še povej jim da je to grdo če to vprašajo.

Če pa hočeš biti zajebana in neprijetna kot so oni pa ugotovi kaj dotične ki te to sprašujejo zaboli ali jim mori, in jih točno to vprašaj v momentu ko bo to vprašanje, Kako to da še nimata otrok, daj bodo? Potem pa jim ti spusti kakšno osebno vprašanje nazaj v stilu Kako pa kaj vaš mož, ali imata še tiste in tiste težave? Da odgovoriš nekomu z vprašanjem je že kar zadosti šamarčina da oseba mislim da dojame da ti taka osebna vprašanja niso všeč. Sem že tudi naredila tako in nikoli več nisem imela problemov, so mi dali mir.

Tudi znano je da te s takimi vprašanji morijo samo ljudje, ki so sami nesrečni s svojimi življenji, razmerji, otroci…oddalji se od takih preč.

Sem že parkrat napisala, pa bom spet: med kakšnimi ljudmi živite, da vas gnjavijo s tako osebnimi stvarmi kot je imeti otroka? Mene nikoli nihče, ne sorodniki ne prijatelji ne znanci ne sodelavci, ni vprašal tega.
In če že sprašujejo, ne vem, zakaj se nekatere počutite skoraj krive, ker (še) nimate otrok in dolžne vsem in vsakomur odgovarjat?

Verjetno bi vama nehali težit, če bi jim odgovorila, da jih ne moreta imet.
Samo potem bi pa za vajinim hrbtom potekale razprave, kdo, kaj, zakaj, kako… 🙂

Ja, in kdaj bosta imela otroke?

Jaz sem vsakomur odgovorila, da jih ne bova nikoli imela. Potem je sledilo seveda vprašanje zakaj. Ker jih nič ne pogrešava, ker nama je všeč tako, kot je. In to je bilo čisto res. Pozneje sva se vseeno odločila za otroka, ko ni nihče več pričakoval.

:)))

Zdaj pa še mene to zanima.

…da imata projekt Korak za korakom….

Odgovor:Kaj vas briga, je res nesramen.
Odgovor: to je najina stvar. malo manj
Odgovor: ko si jih bova zaželela, je čisto na mestu. Če sledi vprašanje :kdaj si jih bosta zaželela (nekateri bedaki znajo tudi to vprašat), reci, da to pa še šloga ne ve…

Rečeš točno tako, kot si rekla tukaj: Tašča, na k-r-c mi greš s takimi. Sem sigurna, da te ne bo nikoli več vprašala.

Odgovor: ko jih bo Bog dal!!!

Tudi naju to sprašujejo, pa nisem občutljiva na to vprašanje. Povem pač, da trenutno še ne in da zgleda še ni čas, da postaneva starša. Če to sprašujejo bližnji, pa vprašam še, če komaj čakajo, da bodo babica/dedek/teta ali sprašujejo, ker mam malo večji lamp od vseh decembrskih dobrot ;-).

Vprašaj se, zakaj si tako občutljiva na to, to so čisto normalna vprašanja.

..ne boš verjela, obstajamo tudi ljudje, ki nismo tako narejeni, da nas bi intimnosti drugih zanimale – tako kot ne sprašujemo, zakaj imajo tako pričesko, kakšne “gate” nosijo, a obečvajo …. oz. zelo hitro veš, koga lahko vprašaš – definitivno ne komaj znance …. in če ti že 1. odgovore v stilu “se te ne tiče”, potem verjetno premoreš toliko inteligence, da naslednjič ne ponavljaš? …
Tem za pogovor je obilo, a le če si na višjem nivoju kot so vaška obiranja, trači o znanih …

Najprej povej možu, je le njegova mama, in naj on spelje tako, da bo zadovolj(e)na.

Ja končno ena normalna!

Pa kaj ste tako občutljive vse na ta vprašanja?
Res nimate nobenih drugih problemov v življenju, da vas tako globoko prizadanejo ali živcirajo brezvezna vprašanja?

Mene so tako spraševali o drugem otroku, ki ga ni bilo in ga ne bo, ker ga ne moreva imeti. Pa sem vsem, ki so spraševali, povedala isto resnico, kakor je pač tisto obdobje bila: najprej da ga še ne želiva, potem da se trudiva in nazadnje, da pač ne gre. Ma, niti enkrat samkrat se nisem počutila ogroženo, užaljeno, prizadeto, živčno ali karkoli ob teh vprašanjih!

Vedno so rekli: najprej štalca potem pa kravca.

Ja tudi mene ta vprašanja ne spravijo iz tira in me nikoli niso. Pa sem se tudi poročila iz ljubezni in ne zaradi ljubezni. 🙂
Tudi po prvem otroku vsi sprašujejo kdaj bo…. 🙂
Najbolj smešno pa je, da sedaj ko sem pa res noseča pa noben ni upal vprašati ali sem noseča ali sem se zredila 🙂

..ne boš verjela, obstajamo tudi ljudje, ki nismo tako narejeni, da nas bi intimnosti drugih zanimale – tako kot ne sprašujemo, zakaj imajo tako pričesko, kakšne “gate” nosijo, a obečvajo …. oz. zelo hitro veš, koga lahko vprašaš – definitivno ne komaj znance …. in če ti že 1. odgovore v stilu “se te ne tiče”, potem verjetno premoreš toliko inteligence, da naslednjič ne ponavljaš? …
Tem za pogovor je obilo, a le če si na višjem nivoju kot so vaška obiranja, trači o znanih …

Najprej povej možu, je le njegova mama, in naj on spelje tako, da bo zadovolj(e)na.[/quote]

Da pa jaz svojega otroka ne smem vprašat, kdaj bodo vnuki, potem pa res ne vem, kakšen odnos sem si z njim ustvarila skozi vsa ta leta!
In ta tašča, če bi dobila konkreten odgovor, ne bi več eno in isto spraševala! Tako pa jo vsakič nedorečeno odpikate in zato ženska sprašuje.
Imeti otroke pa ni nobena intimna stvar, ko jih imaš, jih itak pokažeš celemu širnemu svetu, razen če se zapreš med 4 stene ali na samotni otok!

saj to je to dandanes..
najprej so to neprijetna vprašanja..
potem pa vsi radi pokažejo najnovejši peg voziček, al pa nov enoprostorc..
skratka eni so res usekani na “njihovo intimo”..
ponavadi pa je problem v njihovih glavah, ker se ne znajo v reali soočat s problemi..

Boš lažje spala, če boš vedela, da se bo vnuk rodil že 4, 8 ali 12 let ali zakaj bi morala to vedeti?
Imeti otroka ni stvar intime, odločanje zanje in načrtovanje družine pa je zelo konkretno stvar le dveh (brez radovedne tašče).

..ne boš verjela, obstajamo tudi ljudje, ki nismo tako narejeni, da nas bi intimnosti drugih zanimale – tako kot ne sprašujemo, zakaj imajo tako pričesko, kakšne “gate” nosijo, a obečvajo …. oz. zelo hitro veš, koga lahko vprašaš – definitivno ne komaj znance …. in če ti že 1. odgovore v stilu “se te ne tiče”, potem verjetno premoreš toliko inteligence, da naslednjič ne ponavljaš? …
Tem za pogovor je obilo, a le če si na višjem nivoju kot so vaška obiranja, trači o znanih …

Najprej povej možu, je le njegova mama, in naj on spelje tako, da bo zadovolj(e)na.[/quote]

Da pa jaz svojega otroka ne smem vprašat, kdaj bodo vnuki, potem pa res ne vem, kakšen odnos sem si z njim ustvarila skozi vsa ta leta!
In ta tašča, če bi dobila konkreten odgovor, ne bi več eno in isto spraševala! Tako pa jo vsakič nedorečeno odpikate in zato ženska sprašuje.
Imeti otroke pa ni nobena intimna stvar, ko jih imaš, jih itak pokažeš celemu širnemu svetu, razen če se zapreš med 4 stene ali na samotni otok![/quote]

Imaš težave z razumevanjem? Še enkrat preberi, pa boš opazila razliko med vprašati in spraševati.
Žalostno sicer, da imaš v življenju le to radost, da “gnjaviš” svoje otroke…zato imaš moža, če že drugih zanimanj sicer v življenju nimaš.

pa kaj se potem eni sploh pogovarjate..

a se vas lahko vpraša kdaj perete zavese,
a kuhate na plin al na elektriko
a sesate z globinskim al navadnim sesalcem
a solite juho prej al potem.
a mož dela v garaži al je raj na vikendu..

ali so vse to “intimna” vprašanja..

vi “tamlad” ste res use.kan

Odlično. 🙂

Naključne tujce? kaj te kdo ustavi na cesti in to vprasa ali kaj? Tega ne razumem najboljse. Drugace pa povej da bodo takrat ko bo resen stanovanjski problem in da ce zelijo prej naj prispevajo drugace pa se naj brigajo zase. Tako je moja sestra z enim stavkom utisala celo najino stran zlahte. Ker seveda se vsi zbojijo ko pride do financ da bi res mogli kaj prispevat. Verjamem da ti gredo na zivce, jaz imam precej mlada prvega, je star dobro leto pa mi vsi morijo kdaj bo drugi. Kot da so otroci zastonj. Samo jaz sem tiho ker se mi ne ljubi okoli tega razglabljat. Me pa ne moti toliko tako da ni blema 🙂 Ti pa verjamem da je nadlezno ja.

New Report

Close