Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup hrane 1 x na teden

Nakup hrane 1 x na teden

Mi lahko daste kakšen, kako naj ravnam doma, ker se nočem kregat.

Nakupujem hrano 1 x na teden, ko imam popust . Takrat nakupim vse salame, paštete, mleko. sir, jajca, sadje, zelenjavo…..

Naša dva sinova pojesta vse v dveh, treh dneh! Jima lepo povem: NE TO DELAT!, ker bomo potem spet 5 dni jedli makarone z drobtinami! pa nič ne pomaga.

En sin si naredi noro obložen sendvič, zraven pa z žlico je še doručak in hren. Jaz (ali normalen človek bi to imel za tri dni).
Drugi si ocvre pet jajc, obloženih s sirom in pol kozarca majoneze in en kos kruha!

Tako pojesta vse v dveh dneh. Sploh nimata občutka, da je treba hrano porazdelit. Pa kuham, pečem krompir – pa si bosta onadva dala gor še čebulo, pa ocvirke…vse, kar najdeta.

Zdaj sem začela skrivat kakšne ‘dobrote’ na okensko polico! Ker je zunaj mraz, čeprav se bojim, da bo kakšen maček kaj odnesel

Kaj naj še naredim, da ne bosta vse takoj pojedla?

kupi tisto česar nimata najraje … boš kupovala samo 1x na mesec … 4 dan je dober star kruh 5 dan pa navaden krompir v oblicah … itak vse poserjete

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

je povsod…Tudi jaz sem se jezila, včasih kaj skrila, da sem malo podaljšala zaloge…Pa ne gre..
Ko zmanjka zalog in denarja, ni več tolikšnega teka, potem nastopi “čaranje”” Jaz vem, da so nas v sušnem obdobju reševale palačinke..malo tako, malo drugače…Saj se jih nikoli ne naveličaš, pa velik jih je , za malo denarja…ha, ha..Kakšnega posebnega recepta v tej zadevi ni.

Koliko sta stara otroka? Pogovor ne zaleže? Če bi zamenjala trgovino se ti finančno ne izide? Ponavadi nakupujem ob sobotah, kruh spečem doma, imam ga za tri dni. Nehaj kupovat majhne zadeve (doruček, ribe , paštetke), ki nanesejo na računo ogromno. Če so otroci odrasli, naj prispevajo delež pri plačilu.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ne kupuj salam, majoneze, konzerv. V hladilnik daj marmelado, maslo, navadni jogurt, mleko. Kupuj jabolka, solato, kuhaj žgance, krompir, makarone. Meso faširano, da bolj zaleže. Tu pa tam kupi salamo ampak ne cele, narezano. Prav tako sir. Enostavno jim povej, da morate zelo gledati na denar in da ne moreš kupovati delikates. Če želita kaj boljšega pa naj si kupita iz ev. žepnine.

Ubogi otroci! Zdaj še jesti ne smejo. Namesto da bi starši poskrbeli, da bi zaslužili še par sto evrov zraven, otrokom raje ne bi dali hrane. Naši znanci vsi delajo po dve službi in nimajo problema z denarjem. Vse se da, če se hoče.

Ubogi otroci! Zdaj še jesti ne smejo. Namesto da bi starši poskrbeli, da bi zaslužili še par sto evrov zraven, otrokom raje ne bi dali hrane. Naši znanci vsi delajo po dve službi in nimajo problema z denarjem. Vse se da, če se hoče

Veš, trije mladostniki so sposobni pojest celo štruco kruha, celo mehko salamo in veliko kajlo sira. In to v parih minutah. Videno pri sorodnikih.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

“sramota”, kaj če bi ti avtorici zrihtal/a še kakšno službo (gotovo se lahko pozanimaš pri vseh tvojih prijateljih, kje so jih dobili), namesto, da se delaš norca iz ljudi, ki morajo šparat celo pri kruhu?

Pa sem mislila, da moj sin ogromno poje :).
Samo takole jaz itak ne bi dovolila, da se packajo – pet jajc s sirom in toliko majoneze, madona, saj mu bo žile zablokiralo.
Če je problem denar, ukini vse te mesnine in salame, ker so precej dražje, kot če kupiš meso. Surovega mesa pa menda ne bosta jemala direktno iz hladilnika. Poleg tega so takšne večerje (z delikatesami) dražje od kuhanega. Sicer se meni res ne bi ljubilo kuhati dvakrat na dan (ne vem, ali sicer jedo v šoli in doma nimate kosila), ampak ene polente ali kaše pa res ni problem skuhat.

Najcenejša je kuhana hrana iz osnovnih živil.
Kuhana kosila in kuhane večerje. Idej za kuhane obroke je še pa još.
Res pa imaš več “dela” s tem, ker je potrebno dnevno kuhati.

Najdražje so razne delikatese.

Kar ti kuhaj vsak obrok! Ali pogrevaš?

Skrij. Spravi nekam, kjer ne bosta našla, pa dajaj ven po dnevnih količinah. Pa tudi nasvet, da nehaj kupovati delikatese, je dober.

Jaz kuham, večinoma jedi na žlico, pri 3 fantih v puberteti in možu, ne bi delali niti za hrano. Popoldne skuham in imamo za naslednji dan, seveda hrano pogrevamo, pazim le v enolončnice ne dam krompirja. Kdor pride domov i ima kuhano, pa tudi meni ni treba takoj skočit k piskrom ko pridem domov. Večerje pa so tipično otroške,gres, palačinke, polenta, bela kava in kruh,hrenavke,itd …

Kar ti kuhaj vsak obrok! Ali pogrevaš?[/quote]

O, grda beseda na p! Kako to, da ni zamenjana z znakci? Za mon bi se to skoraj spodobilo.

Tud jaz nisem razumela sodelavca s par let starejšimi otroki, ko je takole jamral, zdaj sem na istem.
ma, ko otrok odrašča, potrebuje več hrane in priznam moj najstnik tud poje dosti več kot jaz. ok, pet jajc ne, ma kruh in karkol zraven pa ja. O skrivanju hrane…mislim si ne zamišljam, da bi to nardila nekomu.

O, jaz pa moram! Recimo kupim kilo mandarin, otroka bi to pojedla v enem dnevu, vitamin c bi višek izločila, naslednji dan bi bila pa brez. Zato skrijem in jima dam vsak dan par mandarin.

Za ostalo velja isto, ne more mi pojest pet jajc, jutri pa mu ne bom imela kaj dat…in po tvoje sem nesramna, ker skrivam hrano?

Mi imamo tudi dva odraščajoča otroka, pa sploh ne porajtata za delikateso, ker je bila in je še vedno na razpolago. Imata raje kuhano, tudi večerje.
Po moje se tako borita za hrano, ker itak vesta če ne bom jaz bo brat. In hitita…:)
Probaj za hec imet na razpolago vsega vsaj en mesec, sigurno se jima bo uprlo, ne bosta se več tako zaganjala…

Lej moja dva sta ista in suha ko trlici, tako da vsi sorodniki sikajo, če jim ne damo za jest. Jaz sem to reševala bolj simpl. Šla sem v trgovino vsak dan in kupila samo tri žemlje, četrt kile kruha, 5 dag salame, 3 jabolka…. Tako sem otroka prisilila, da sta vsak dan jedla normalno kuhano hrano tistega dne (golaž, pečen piščanec, čevapi, jota, rižota…) + solato. Isto sta v času med poukom in treningom dobila priboljšek v obliki sendviča, jajce na oko, jogurt oz. če je bila lakota huda tudi npr. hrenovko, pol krajnske z ajvarjem.
Ker sta bila lačna sem ju tako prisilila, da sta pojedla tudi kos sadja, kak oreh.

Majoneze, paštete in doručka nisem nikoli kupovala, od takih svinarij občasno čimbolj normalne hrenovke in kranjske klobase (najbolje domače od svaka).

Poskusi vsak dan po manjšo količino hrane, tako bosta jedla normalno kosilo ali večerjo + manjšo malico iz enega sendviča z rezino siro, 4 rezinami salame in dvema kumaricama. In ob taki malici menim, da bosta komot pojedla še šmoren s solato, rižoto ali joto za kočerjo. Paz, da te vsakodnevni nakupi ne zavedejo. Res treniraj ne predpakiranega mesa, ampak natančno 3 bedrca, 3 zrezke, ker drugače si oplela. Nikar ne kuhaj na ostanke, ker jih zvečer ali jutri ne bo nihče jedel, ker bo lažje narediti sendvič kot pogret rižoto (pa še solato ponovno natrebiti in zmešat). Ostanki le pri ričetu, joti, golažu,… pa še tam bo včasih pretežko mulcem skuhat testenine, polento, medtem ko se golaž pogreva, vendar bosta morala, ker kruha ne bo – kosa ali dva sta zmazala za zajtrk in malico.

Zakaj se sekiraš? Če kupiš za 1 teden in pojesta vse v enem dnevu, bosta pa ostale dni a makaronih z drobtinami. Če jima tako paše, zakaj se obremenjuješ?
Moji so bili podobni, ampak so ugotovili, da jim ni fajn jesti 2 dni vse živo, potem pa 5 dni makarone z drobtinami in so se naučili razporediti hrano. Ampak jaz vmes res nisem NIČ kupila!

moja je včasih pojedla pol čajne salame naenkrat, v majonezo sijo je pomakala.
Sem ji pač rekla, da dobi eno čajnona teden in mi je vseeno, če si je nareže vsak dan malo, ali jo v dveh dneh zmaže….. zdaj ji že nekaj časa ne tekne več.

O, jaz pa moram! Recimo kupim kilo mandarin, otroka bi to pojedla v enem dnevu, vitamin c bi višek izločila, naslednji dan bi bila pa brez. Zato skrijem in jima dam vsak dan par mandarin.

Za ostalo velja isto, ne more mi pojest pet jajc, jutri pa mu ne bom imela kaj dat…in po tvoje sem nesramna, ker skrivam hrano?[/quote]

Ma, ne maram črnih fondov ne pri kešu, ne pri hrani.
Sicer pa vsak po svoje, jaz pač tega ne počnem. Res pa, da ko zmanjka pač počakata do naslednjič, včasih pa nardim tud kako izjemo in vseeno kupim. Edino kar sem kdaj skrivala so bile enormne količine sladkarij, ki sta jih dobila za kakega miklavža pri tašči, zdaj pa sploh niso več aktualne.

Moj 17-letnik poje vse kar vidi, non stop odpira omare in hladilnik, zato včasih kakšno stvar pospravim na mesto, ki ga ne vidi in tako ostane kakšna stvar še za drugi dan:)))

Jah, ni druge, včasih je treba kaj tudi skriti.

O, jaz pa moram! Recimo kupim kilo mandarin, otroka bi to pojedla v enem dnevu, vitamin c bi višek izločila, naslednji dan bi bila pa brez. Zato skrijem in jima dam vsak dan par mandarin.

Za ostalo velja isto, ne more mi pojest pet jajc, jutri pa mu ne bom imela kaj dat…in po tvoje sem nesramna, ker skrivam hrano?[/quote]

Ja pa kupi mandarine se naslednji dan, ne vem v cem je problem? In ja glede jajc si ne predstavlam, da otroku ne bi pustila pojest da se nasiti ker bo zmanjkalo jajc. Ja jih bomo pa kupili a ne??? To so pa te fore, ko rojevate otroke popolnoma brez osnovnih sredste, ker itak “koliko pa mali otrok stane ker itak vse dobis, poje pa cisto malo” pa “bomo ze nekako” pa “vazno da se imamo radi” in podobno. Potem pa ko pridejo v puberteto in itak so nonstop lacni ker najbolj rastejo, pa panika ker je treba dat vec kot 2€ za cel dan ta celo familijo, ker to pa ne pase vec v standard popolne monklje ki porabi 100€ na mesec za 6 clansko druzino, ker je popolna gospodinja. Kot prvo kuhaj stvari na zlico za veckrat pa razlicne priloge zraven. Kruh peci doma pa naj ga mesijo otroci, da vidijo kako sploh nastane. Nehaj kupovat majonezo, salame in pastete in za ta denar kupi raje meso in sadje ter zelenjavo. Nihce mi ne bo rekel, da ima probleme z denarjem dokler kupuje taksno hrano ker je hudicevo draga! Torej gre za njene fore odtegovanja hrane zaradi nevem kaksnih vzrokov. Pa nihce se norca ne dela, samo naj mu ne jamra folk da nima denarja za hrano a kupujejo salame pa pastete! Pa majonezo no lepo te prosim! Nobenih taksnih pacarij od hrane in nobenih sladkarij! Ja se da preziveti brez tega, samo je treba dvignit rit pa kaj skuhat! Pa otroke ko so dovolj veliki naucit kaj skuhat – samemu sebi in tudi ostalim! Da bi pa otroku odmerjala koliko mandarin na dan lahko poje, zato ker jih je skoda, ker bi se visek vitamina c izlocil???? Jih kupim vsak dan eno kilo, plus pomaranc eno kilo in naj jejo kolikor hocejo. Otroke sem imela zato ker jih imam rada in jim privoscim in ne sparam na njih, imela sem jih pa takrat in toliko koliko si jih lahko privoscim, da jim zagotovim cloveka vredno življenje dandanes – cesar OSNOVA je dovolj hrane in vode!!! Mislim kaj je z vami nekaj jamrate da se delamo norce iz ženske ker kao nima denarja, a kupuje PASTETE PA MAJONEZO!!! Kupi jajca, mleko pa moko za ta denar in naj si delata palacinke. Ali pa belo kavo z polento. Ali pa polento z mlekom. Mlecni riz in gris. Kosmice z jogurtom. Poleg kruha zamesis malo testa in naredis strucke z marmelado plus kakav zraven. To ti je zajtrk in vecerja ne pa pastete in salame matr vola!!! Za malice pa sadja kolikor hocejo. Madona mi imamo dovolj denarja pa nimam v hisi salam pa sladkarij eno tono! Itak da so nonstop lacni, ce pa jejo le prazen fujter. Ce ti je tezko spremenit svoj slog zivljenja pa hodi vsak dan v trgovino in kupuj sproti pa je. Ali pa daj hladilnik pod kljuc pa ti jemlji ven in odmerjaj hrano.

Kar ti kuhaj vsak obrok! Ali pogrevaš?[/quote]

O, grda beseda na p! Kako to, da ni zamenjana z znakci? Za mon bi se to skoraj spodobilo.[/quote]

Ja, pogrevam!
Te dni že dva dni star segedin. In celo dva dni star krompir je notri.
Tudi dva dni staro krompirjevo solato kdaj jemo. In navadne ribje filete, panirane že prejšnji večer, pa potem naslednji dan popoldne, ko mulci navalijo, vržene na olje.
Začuda, želodčki so že več let zadovoljni.
In hrana se pri nas stran ne meče. Še starega kruha nimamo, ker sproti odmrzujem.
Pa opisano se dela zato, ker ne bi imeli za hrano. Se pač racionalno obnašamo.

O, jaz pa moram! Recimo kupim kilo mandarin, otroka bi to pojedla v enem dnevu, vitamin c bi višek izločila, naslednji dan bi bila pa brez. Zato skrijem in jima dam vsak dan par mandarin.

Za ostalo velja isto, ne more mi pojest pet jajc, jutri pa mu ne bom imela kaj dat…in po tvoje sem nesramna, ker skrivam hrano?[/quote]

Ja pa kupi mandarine se naslednji dan, ne vem v cem je problem? In ja glede jajc si ne predstavlam, da otroku ne bi pustila pojest da se nasiti ker bo zmanjkalo jajc. Ja jih bomo pa kupili a ne??? To so pa te fore, ko rojevate otroke popolnoma brez osnovnih sredste, ker itak “koliko pa mali otrok stane ker itak vse dobis, poje pa cisto malo” pa “bomo ze nekako” pa “vazno da se imamo radi” in podobno. Potem pa ko pridejo v puberteto in itak so nonstop lacni ker najbolj rastejo, pa panika ker je [/quote]

Glej, jaz se pač trudim, da otroka dobita vsaj približno na dan kar rabita, torej obroke sadja, zelenjave, beljakovin, ogljikovih hidratov. Če poje dve jajci na dan, je to čisto dovolj, še celo škodljivo je, da bi jih otrok pojedel pet. Mandarine – velja isto, zakaj bi jih danes pojedel cel kilogram, jutri jih pa ne bo, pač nimam neomejenih sredstev, pa tudi če bi jih imela, bi še vedno pazila, kaj otroka jesta. Majoneze, salam, čišsa in podobnega pa ne kupujem.

Čisto lahko se pa tudi tebi zgodi, da ostaneš sama z otroki, da pristaneš na minimalcu, čeprav si, ko si jih rojevala, imela vsega na pretek.

Jaz ne prosim nikogar, sama se prebijam, in zaenkrat mislim, da delam prav.

New Report

Close