Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mitja je ime, namenjeno dečku.

Mitja je ime, namenjeno dečku.

Mitja je ime, namenjeno dečku.

Od kdaj so ženska imena namenjena dečku?

Od kdaj so ženska imena namenjena dečku?[/quote]Saj Mitja ni žensko ime. Le zakaj bi bilo žensko?

Od kdaj so ženska imena namenjena dečku?[/quote]Saj Mitja ni žensko ime. Le zakaj bi bilo žensko?[/quote]Ker se konča na a. Na a se pri nas končajo ženska imena.

Saj Mitja ni žensko ime. Le zakaj bi bilo žensko?[/quote]Ker se konča na a. Na a se pri nas končajo ženska imena.[/quote]Niso vsa imena, ki se končajo na a, ženska.

Ker se konča na a. Na a se pri nas končajo ženska imena.[/quote]Niso vsa imena, ki se končajo na a, ženska.[/quote]Ja, potem pa ne veš, katerega spola je kdo, če daš dečku žensko ime.

Niso vsa imena, ki se končajo na a, ženska.[/quote]Ja, potem pa ne veš, katerega spola je kdo, če daš dečku žensko ime.[/quote]Ali poznaš kakšno žensko, ki ji je ime Mitja?

Ja, potem pa ne veš, katerega spola je kdo, če daš dečku žensko ime.[/quote]Ali poznaš kakšno žensko, ki ji je ime Mitja?[/quote]Da, moji je tako ime. Poznam veliko žensk, katerih ime se konča na a, tudi naša predsednica vlade ima takšno ime, pa ni še nihče rekel, da bi dal dečku ime Alenka…

Ali poznaš kakšno žensko, ki ji je ime Mitja?[/quote]Da, moji je tako ime. Poznam veliko žensk, katerih ime se konča na a, tudi naša predsednica vlade ima takšno ime, pa ni še nihče rekel, da bi dal dečku ime Alenka…[/quote]Alenka pa je žensko ime in ne moško.

Da, moji je tako ime. Poznam veliko žensk, katerih ime se konča na a, tudi naša predsednica vlade ima takšno ime, pa ni še nihče rekel, da bi dal dečku ime Alenka…[/quote]Alenka pa je žensko ime in ne moško.[/quote]In v čem se ime Alenka razlikuje od imena Mitja? Mislim, da so vsa takšna imena ženska. Prosim za argumentiran odgovor.

Alenka pa je žensko ime in ne moško.[/quote]In v čem se ime Alenka razlikuje od imena Mitja? Mislim, da so vsa takšna imena ženska. Prosim za argumentiran odgovor.[/quote]S teboj se nima smisla več prepirati.

Ne vem, zakaj se prepirate zaradi tako banalnih reči, kot je spol imena. Ok, eni je to moško ime, drugi žensko – ok. Obe imata najbrž prav. Mitja je sigurno eno takih imen kot Vanja, Saša,… – primerno tako za moške kot za ženske.

kot Mitja, jaz ga imam v družini, je ime Saša….
Poznam nekaj moških z imenom Saša….,…so tudi ženske z imenom Saša…
(Einsiedler, Prokofjev)…

Alenka pa je žensko ime in ne moško.[/quote]In v čem se ime Alenka razlikuje od imena Mitja? Mislim, da so vsa takšna imena ženska. Prosim za argumentiran odgovor.[/quote]

Mitja je ruska ljubkovalna oblika moskega imena Dimitrij. Vsi Mitje, ki so se rodili v 50-ih letih prejsnjega stoletja, ko je bilo to ime na vrhuncu popularnosti v Sloveniji, so zato moski.


Ime Alenka se razlikuje od Imena Mitja, v tem, da je Alenka žensko ime, Mitja pa moško. Razumeš sedaj?

Meni pa je ime Matija zelo lep in zanimiv za deklico, samo žal bi v Sloveniji to vsi čudno zijali.

Saj Mitja ni žensko ime. Le zakaj bi bilo žensko?[/quote]Ker se konča na a. Na a se pri nas končajo ženska imena.[/quote]

Aja? Torej so Miha, Luka, Aljoša, Matija, in tako dalje tudi ženska imena, Iris, Mirjam, Dolores, Ines, Lili in tako naprej pa moška? O pomagi, kakšna kurja logika.

LUKA

New Report

Close