Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gledal sem film Volk z Wall Streeta in lahko vam povem da…

Gledal sem film Volk z Wall Streeta in lahko vam povem da…

Film dokaj nazorno, odlično in komično predstavi kako naprimer deluje denarna veriga. Čeprav ta film ne govori o kakšni denarni verigi pa je vseeno mogoče najti neke vzporednice med pristopom glavnega akterja in pristopom organizatorja denarnih verig.

Enako kot pri denarnih verigah, se tudi tu v filmu pojavi “nakladač” ki veliko obljublja, zavaja, na koncu pa želi od posameznika le njegov denar. Kdo je kupec njegovih obljub ni pomembno. Primeren je čisto vsak ki ima denar. Spravlja se na naivne, na reveže… skratka tiste ki bi radi na hitro obogateli. Sladke obljube da revež, naivnež njemu vplača tisto kar še ima prihranjeno …
Kdo je po teh obljubah na koncu zares najbolj bogat? Tisti na vrhu piramide, glavni nakladač.
Tudi v filmu je bogatel na račun provizij svojih podložnikov.

Film se sicer dogaja v letu 1987 tako da nisem presenečen, da je bilo takrat toliko ljudi nategnjenih ampak presenečen pa sem, da v letu 2014 še vedno obstajajo posamezniki ki igrajo na iste note pri ljudjeh. Si upajo, čeprav se je o vsem tem že velikokrat govorilo da je kaznivo. Oziroma me bolj preseneča to, da še v tej informativni dobi (ko naj bi bil že vsak tok in tok izobražen) vedno obstaja toliko ljudi ki tem stvarem naseda.

Lansko leto je bil na sceni v Sloveniji worldventures. Že dlje časa je na sceni herbalife. Pred tem neka čistila amway. Vse kar so se ti piramidniki naučili je to da ne smejo prodajati le obljub o zaslužku. Herbalife je na ta način v svoj koncept vključila tudi praške za prehrano ki naj bi pomagala pri hujšanju. Če je že kdo poslušal predavanja, potem razume zakaj se gre.

Kadarkoli nek “motivator” začne na sestankih govoriti 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa o izdelku, storitvi, 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa pa le o denarju, denarju, denarju. K temu doda še neke članarine in provizije na račun tvojih podložnikov ki jih boš pripeljal… tu bi že moral vedeti o čem se govori. Pri herbalife je pristopnina cca 250EUR. A da zadeva ne izgleda kazniva, dobiš v posest produkte ki jih boš prodajal kot novopečeni agent. Sicer je treba razumeti, da si produkte mnogo preplačal, ker v samem bistvu nisi plačal produkta ampak članarino. To vplačilo se po nekem ključu razdeli za tiste ki so vpeljali v posel tebe.

Ste jih kdaj videli kako se postavljajo na kakšnih priljubljenih točkah kjer se ljudje sprehajajo, tečejo. Vejo da so tam tisti ki želijo shujšati. Te ustavijo in ponudijo brezplačno testiranje. Vedno ugotovijo da s tabo nekaj ni v redu in da moraš priti na dogodek ki bo čez nekaj dni v tvojem mestu. Da so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} te še prej 10x pokličejo na telefon in sprašujejo če res prideš. Ko prideš tja gre zadeva po zgornjem ključu. 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kaj prodajajo, 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kako bogat boš če vstopiš v to igro.

Jih vidite kako se slikajo ob prestižnih avtomobilih, hotelih, bazenih in podobno. Tu in tam še piše “you should be here” … Evo, poznam enega ki se ukvarja s Herbalife. Vsak teden lima svoje slike na internet češ v kakšnem prestižu živi, a ker ga poznam vem da vozi fiat puntota, letnik 2001 in živi pri starših v bloku. Eno je blišč ki ga želijo prikazati, drugo je pa resnica.

No kdor bo gledal film, bo prepoznal kadar bo Leo začel motivirati svoje zaposlene s svojimi besedami. Ko sem gledal film se mi je zdelo hecno in sem se kar takoj spomnil na te naše slovenske motivatorje ko rajo ves čas prepričujejo naj vstopijo v to igro in vplačajo članarino. Pri worldventures so (v primeru da pripelješ v roku 7 dni 4 prijatelje ki bodo vplačali vsak po 270eur) obljubili, da ti naslednji mesec in nikoli več ne bo treba plačati mesečne članarine, ki je sicer po že vplačani vpisnini 270eur, znašala cca 40EUR

tukaj imate primer enega tepca
http://www.youtube.com/watch?v=bj1JVzwBhQo

Naj obup in revščina nikogar ne vodi v še večjo revščino.

Sem bila na enem predavanju, pa kolegica tudi. Obakrat je tam sedela ena ženska, ki je sedela med nami in nam razlagala svojo zgodbo da je pustila svojo dobro plačano službo na ministrstvu in se začela ukvarjati s tem.

Pranje možganov na polno!

Skoraj te niso pustili iz sobe če na koncu predavanja še vedno nisi bil prepričan v to kar so govorili oz. nisi hotel vplačati pristopnine!

…na shode.Ne na denarne, ne na cerkvene,ne politične.

In mi je dosti prihranjeno.

avtor super napisano! mene kar zmrazi koliko je tega in kako ljudje padajo na to.
hvala za priporočilo si bom ogledala,zdaj me pa res firbec matra,ker to kar opisuješ to kar cveti po svetu naivci pa padajo na fore..

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Naivnost ljudi nima meja in zmeraj se bodo našli takšni in drugačni ki bodo to s pridom izkoriščali . Tukaj so potem tudi zavarovalnice , banke itd…Problem je , ker sploh če govorimo o herbalifu škodujejo ljudem finančno še bolj pa zdravstveno zaradi tega bi morala država take stvari vzeti bolj pod kontrolo isto velja za raznorazna marketing prodajanja megle od superhrane , do superkrem , topshop in ostala nesnaga . Kar nima znanstvenega dokazila da zadeva res deluje in je popolnoma varna za uporabo bi jo morala država z vsemi inštrumenti , ki jih ima na voljo že v začetku zatreti in jih udariti fejst po žepu v poduk drugim.
Samo to je misija nemogoče živimo v globalnem svetu kjer velja prost pretok blaga in storitev za sveto in nadzora je vedno manj če pa že je se pa krivci zmeraj lepo izmažejo z nizkimi kaznimi etc…

Ha, sem se spomnila enega srečanja na katerem sem bila ca 13 let nazaj, še v študentskih časih. Poklical me je znanec s katerim najmanj sedem let nismo imeli nikakršnih stikov. Malo sva počvekala, nakar me je povabil na “ful hud” dogodek v Halo Tivoli za katerega je imel vstopnice. Ni želel veliko povedati o čem se gre. Tisto soboto zjutraj je poleg mene pripeljal še eno punco. Drenjali smo se pred vstopom v halo in naenkrat vidim, da na vstopnici piše cena 22.000 SIT. Mene je pobralo! Tako draga vstopnica!!! V šoku sem vprašala kdo je kupil tako drage vstopnice, kje jih je dobil? Pa mi kratko odvrne: Dobil sem jih po sponzorski liniji! Uf, še danes slišim te besede in priznam, da mi takrat sploh ni bilo jasno kaj točno to pomeni.
V Hali so bili postavljeni stoli v vrstah, spredaj oder in ogromen, res ogromen screen. Okrog pa toliko ozvočenja kot ga na koncertih v Tivoliju še nisem videla. Posedli smo se, dvorana se je napolnila in se je začelo. Najprej glasna glasba, na screenu besedilo, light show, vse nas je vrglo pokonci. Ploskali smo, peli, potem so na screenu začeli predvajati posnetke, slajde, ki so se hitro menjavali, npr. na enem diamanti, na drugem par pred luksuznim avtomobilom, pa hiša z bazenom, zlatnina, par objet v večerni toaleti, na počitnicah, spet zlati prstani, hudi avtomobili, bogatstvo, prestiž, prijatelji, vsi veseli, nasmejani, objeti, uspešni, … American dream! Bljak! Potem so se zvrstili na odru govorniki. Pametovali so o življenju kot je na posnetkih, da je to za vse nas mogoče, da je potrebno samo pravo pot ubrat, … Potem so ploskali svojim najuspešnejšim prodajalcem, imenovali so jih diamanti. Pa spet muzika, pa spet kolaž posnetkov, blišč in sreča vsepovsod. Meni je šlo na bruhanje. Pa pogledam fanta, ki me je povabil, in on z nasmehom od ust do ust mi pod nos pomoli en sprejček in vpraša, če bom. Kaj pa? Ja, sprejček za usta nasprejat. What? In že si je dvakrat pršnil v usta in spet pomolil proti meni in rekel naj poskusim, z vonjem jabolka je. Noro! Odklonila sem.
Po približno dveh urah sem imela vsega dovolj. Vedela sem že, da gre za Am Way in jasno mi je bilo zakaj me je pripeljal. Naravnost gnusilo se mi je kako nerealno so prikazovali življenje. Kot v Ameriških limonadah! Ma dejte ljudje!
Sicer s slabo vestjo (preganjal me je močan občutek krivde, ker je bila cena vstopnice tako visoka) sem vstala in rekla, da bi rada šla domov. Začel me je prepričevati, da ostanem, vprašal kaj je narobe, bil zaskrbljen. Kar ni in ni me izpustil. Jaz mu takrat nisem mogla povedati resnice v obraz, nekako sem se izvlekla in odpeketala. No čez par ur me je že klical domov, da pridem na drugi del dogodka, ki bo zvečer. Kaj a še traja? Ja, pa še jutri, v nedeljo, je tretji del. Kaj 3x? Ja, a ni super? Ne, nimam časa!
Edino kar je bilo res dobro, ampak res za doživet, je bila glasba oziroma ozvočenje na tem dogodku. Bilo je vrhunsko!

Ne delajte iz muhe slona. Biznis kot biznis. Herbalife, Amway, WV,.to so povsem legalni posli. Preden pljuvate vse povprek, PIRAMIDE so v Sloveniji prepovedane….pika. To pa niso piramide, to je MLM, multilevel marketing, način prodaje door to door, in ni nobena prevara, Ponjajo konkretne izdelke, In to je to.

New Report

Close