Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spletna trgovina

Spletna trgovina

Zanima me ali mogoče kdo ve- ima izkušnje, kaj je potrebno da odpreš spletno trgovino
V mislih imam prodajo otroških oblačil.
Kje se to uredi, kakšni so začetni stroški, koliko spet pobere država…skratka osnovne informacije me zanimajo. Ali se sploh splača spuščat v to ali so stroški preveliki

hvala za vsak info

Za spletno trgovino potrebuješ registrirano dejavnost, vso dokumentacijo kot za navadno trgovino, le da tvoje prodajno mesto ni fizična trgovina, ampak internet. In seveda moraš imeti tudi zakupljen prostor na strežniku ali pri kakem ponudniku int.trgovin, program…

Ne sanjaj. Odpiraj samo, če imaš redno službo, s katero boš pokrivala in vlagala. Prometa je zelo malo.

Pomisli še na plačevanje…. Najbrž se ne bi šla plačila po povzetju, torej je tudi s tem veliko dela…. Pogodbe z bankami, oz. paypalom…

Reklamacije ali zamenjave so tudi možne….

Ni tako enostavno.

Ne, ker ne boš zaslužila niti za burek. Prvič so cene v trgovinah tako nizke, da nihče ne bo kupil pri tebi. Drugič je pa poplava takih trgovin. Ne moreš se kosati z npr. Next ali podobno internetno trgovino. Ne s cenami, ne s stroški dostave, ne s ponudbo.

Vse se da, če se hoče, ne poslušat negativcev, je pa res, da tega ne smeš vzeti zlahka. … Res je, da ne moreš tekmovati z velikimi, ampak moraš najti tržno nišo. Vsaj za začetek pa naj bo to popoldanska obrt, ker drugače bo res težko… Pa zavedati se moraš, da je treba tu zelo veliko vložiti v marketing, ker spletnih strani je na milijone…

Prav je da vprašaš, še bolje pa bo, če začneš sama raziskovati. Vem da je imela Data d.o.o. brezplačne seminarje na to temo, najbolje da se oglasiš pri njih, ti bodo (brezplačno) lahko veliko svetovali (okrog ustanovitve, potrebnih dovoljenj, …).

Itak, pejmo z glavo skozi zid, čeprav tržnih niž v cunjah ni, sploh pa ne otroških. A bo živela od tistih petih, ki jih bo prodala na mesec?

Zakaj se mi zdi, da nekdo samo reklamo sebi dela?

Sam res, kok je na tem forumu enega negativizma… Noben ni rekel da je lahko ustanoviti spletno trgovino oziroma od tega živeti… Sigurno jih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmalu propade… Ampak 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih pa obstane, kdo pa pravi da avtorica teme ne bo v teh 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}… Če ne bo probala, ne bo vedela…

Če si videla kitajsko robo in so se ti ob cenah narisali $$$ v očeh, pozabi. Do zdaj, ko si ti to dojela, je takih trgovin že malo morje, še več pa jih je že propadlo. To pa zato, ker ljudje niso zabiti. No ja… so, ampak ne toliko, da bi ti lahko živela od tega s prodajo otroških oblačil.

Lp.

In katerih je teh 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Pa ne mi o trgovinah, ki jim je spletna prodajalna eden od virov zaslužkov, ampak da je edini vir. Trgovina z otroškimi oblačili v Sloveniji. Ajde.

New Report

Close