Najdi forum

Pozdravljeni,

maja 2013 sem imel zlom gležnja
rtg: zlom notranjega maleola

hkrati je bilo na rtg ugotovljeno tudi v petnici cistično formacijo v kalkaneusu

po štirih mesecih sem imel še vedno bolečine in oteklino v področju gležnja, hkrati pa otečeno stopalo zgoraj in nato opravil MR:
horizontalno potekajoča fisura se še vedno diferencira, fragment maleola je v anatomskem položaju, začetna artoza talonavikularnega in kalkaneokuboidnega sklepa, nakazan edem ob sklepu, difuzi edem v območju sinusa tarzi.
v spodnjem ventralnem delu kalkaneusa se diferencira velik, delno septiran intraosealni lipom – v njem ni cističnih delov
mnenje: stanje po zlomu notranjega maleola
velik intraosealni lipom kalkaneusa

oktobra sem opravil pregled v travmatološki ambulanti, TH: občasna rtg kontrola kalkaneusa , kontrola zaradi zloma ni potrebna

Zanima me sledeče:
– razlaga MR izvida
– danes je januar, gleženj je še vedno boleč in otečen, sploh v popoldanskem in zelo boleč v večernem času – močne tudi na dotik

Prosim za mnenje, nasvet kaj naj storim, razgibavam še vedno, mažem z raznimi hladilnimi geli…

Hvala

Spoštovani,

v izvidu MR navajajo še vidno poko (zlom) notranjega gležnja, ki je sicer v dobrem položaju, začetno obrabo začetnih sklepov v stopalu, oteklino mehkih tkiv v področju gležnja in velik, delno pregrajen maščobni tumor v petnici.

1. Zaradi maščobnega tumorja v petnici priporočam pregled pri ortopedu. Ortopedi se namreč ukvarjajo z boleznimi kosti.
2. Priporočam še slikanje obeh gležnjev z računalniško tomografijo (CT) in trifazno scintigrafijo okostja, nato pa pregled s posnetki in izvidi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close