Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nov zakon, nova tašča

Nov zakon, nova tašča

Te teme še nisem zasledila.

Tisti, ki ste drugič poročeni – kakšna je razlika v odnosu novih tastov in tašč do vas in vice versa? Jaz ugotavljam, da nova tašča ni noben omembe vreden faktor v mojem življenju in se sama čudim, ker sem imela s prejšnjo toliko težav in sekirancije. Razlika: 1) imam stanovanje in ne rabim se selit k nikomur, 2) imam otroke, odrasle, in jih ne mislim več imeti, 3) dol mi visi, kaj si tašča misli. Verjetno zato, ker sem starejša in sem že kar nekaj skoz dala.

Pa tašče, ki imate novo snaho – kako ve to doživljate? Jaz sem opazila, da me moja nova tašča jemlje kot “pač tam eno”. Ko ji mož po telefonu reče “zdaj prihajava z marjanco”, ona vsakič reče “s kom?” 🙂 Mogoče se ji zdi, da snaha je samo ena, to je tista, ki ji je rodila vnuke, jaz pa ne štejem. Meni je to čisto okej, edino sprašujem se, kako bo, ko bo treba plačevati dom zanjo. A takrat tudi ne bom štela ali bo dobrodošlo, da bom vzdrževala njenega sina, ko bo šel ves denar za njen dom? Ali pa je to preprosto ne zanima …

Medtem ko tole klofam, ker ne morem spati, sem ugotovila, da bom veliko lažje pristala na odrekanje, če gre za žensko, ki mi nič ni, pa me tudi ni nikoli prizadela, kot za žensko, ki je babica mojih otrok in nam je nekoč marsikaj dala, obenem pa mi je konkretno zagrenila mnogo let življenja. Še dobro, da smo ljudje tako neracionalna bitja, vsaj imamo o čem debatirat.

Kaj pričakuješ od nje? najbrž ima dost težav sama s sabo in se ji ne da s tabo ukvarjat.

Kaj pričakujem? Samo to, da bi se še naprej ukvarjala več s seboj kot z menoj. 🙂

O tem premišljujem, ker se sprašujem, ali mogoče tudi prejšnja ni bila tako zelo grozna, samo jaz sem bila še preveč občutljiva … pa prihajam do zaključka, da je nezainteresiranost tokrat obojestranska, pri prvi tašči sem imela pa občutek, da bi najrajši zlezla zraven v posteljo k nama. Verjetno le ne gre samo za percepcijo.

Pravilno razmišljaš in gotovo s svojim odnosom do nje sama kar veliko pripomoreš, da se ne kregata zaradi nje oziroma, da se ne vpleta med vaju.

No, jaz sem tudi točka razno, ker name pač gledajo kot na nekaj minljivega – mislim, da je logično, glede na to, da tudi zanj to ni prvi zakon oziroma resna zveza (ampak je bil celo kar dvakrat že poročen, ajme).

Kaj pa tvoji starši? Moji so namreč še hujši in imajo najraje, da ga ne vidijo, da se ga ne omenja, kot da ne obstaja. Ker oni pa vidijo samo to, da se bom spet nasankala tako kot sem se s prvim možem.

Ne vem zakaj bi pa tašča razmišljala o tebi, o prihodnosti in financah. “dol ji visi”, tako kot tebi!!!
Čeprav ne razumem dobro kaj ti lahko “dol visi”, menda si ženska???

dve tašči, z obema se razumem v redu, z zadnjo še celo bolje. nisem živela z nobeno. zadnja nikoli ne pozabi povedat, kako vesela je, da me je njen sin spoznal. nimava skupnih otrok.

Samo komentiram, da imam eno taščo in sva čist ok, od zmeraj. Po mojem si očitno naredila temeljno napako, ko si šla živet k njegovim. Jaz je nisem naredila.

Mislim da je problem v tebi saj pri vsej starosti nisi zrela. Naj te ne skrbi oskrba tašče. zato so njeni otroci in njeno premoženje. Tebi naj vse kar se tiče tašče visi kamorkoli hoče.

Ja no, tašči je vseeno zate, ker je že stara in se ji ne da s tabo ukvarjat, ma dost svojih problemov, briga jo zate, ker ve, da s tabo se ne bo več kaj dosti družila. Itak boš pa ti kmal tašča, če imaš že odrasle otroke.

Problem? Kakšen problem?

Oskrba me seveda skrbi, ker je moj mož njen edini otrok in njegova plača ne zadošča za pokritje oskrbe. Premoženja ni. Torej se mene to tiče, bi rekla. Ampak, kot sem napisala zgoraj, rajši dajem za drugo taščo, ki mi nič ni, kot za prvo, ki mi je zagrenila veliko let življenja.

Problem? Kakšen problem?

Oskrba me seveda skrbi, ker je moj mož njen edini otrok in njegova plača ne zadošča za pokritje oskrbe. Premoženja ni. Torej se mene to tiče, bi rekla. Ampak, kot sem napisala zgoraj, rajši dajem za drugo taščo, ki mi nič ni, kot za prvo, ki mi je zagrenila veliko let življenja.[/quote]

Saj ne boš ti nič dala, oziroma boš ko bo potreba dala za drugo taščo. Tvoj problem.
Torej boš pustila moža, da bo lahko poskrbel za mamo, kar je tudi njegova dolžnost, saj je tudi ona poskrbela zanj. S tem naj se ukvarja on ne ti, ali pa ti je morda le za njegov denar in ne zanj.
Bodo pač tvoji otroci v času oskrbe dobili manj.

Problem? Kakšen problem?

Oskrba me seveda skrbi, ker je moj mož njen edini otrok in njegova plača ne zadošča za pokritje oskrbe. Premoženja ni. Torej se mene to tiče, bi rekla. Ampak, kot sem napisala zgoraj, rajši dajem za drugo taščo, ki mi nič ni, kot za prvo, ki mi je zagrenila veliko let življenja.[/quote]

Saj ne boš ti nič dala, oziroma boš ko bo potreba dala za drugo taščo. Tvoj problem.
Torej boš pustila moža, da bo lahko poskrbel za mamo, kar je tudi njegova dolžnost, saj je tudi ona poskrbela zanj. S tem naj se ukvarja on ne ti, ali pa ti je morda le za njegov denar in ne zanj.
Bodo pač tvoji otroci v času oskrbe dobili manj.[/quote]

Kakšen človek moraš biti, da neko razmišljanje bereš tako zlonamerno? Jaz od svojega moža popolnoma ničesar ne želim, kar se tiče denarja. Preden sem ga spoznala, smo z otroki težko shajali. Zdaj bo še toliko težje, ker ko bo njemu zmanjkalo 200 evrov za plačilo doma, bom dala jaz. Za moje otroke bo tako “pač” ostalo toliko manj. Torej nič. Ničesar nikomur ne očitam. Mislim pa si, da si na ta račun lahko želim, da bi si moja nova tašča vsaj zapomnila, kako mi je. Ne da bi bilo strašno pomembno, sicer.

Zakaj naj bi pa jaz kaj plačevala za bivšo taščo, mi lahko to pojasniš? Saj ima novo snaho, naj ta vzame svojim otrokom.

kaj bo ko bo ne veš. morda umreš ti prej kot tašča, morda tvoj mož, morda je tašča zadela sedmico na lotu…..

Mene je nova tašča lepo sprejela, enako tudi jaz njo. Prejšnje snahe ni nikoli marala, to mi je povedal že partner, pa potem tudi sama. Verjetno ima zato drugačen odnos do mene.

Saj ne boš ti nič dala, oziroma boš ko bo potreba dala za drugo taščo. Tvoj problem.
Torej boš pustila moža, da bo lahko poskrbel za mamo, kar je tudi njegova dolžnost, saj je tudi ona poskrbela zanj. S tem naj se ukvarja on ne ti, ali pa ti je morda le za njegov denar in ne zanj.
Bodo pač tvoji otroci v času oskrbe dobili manj.[/quote]

Kakšen človek moraš biti, da neko razmišljanje bereš tako zlonamerno? Jaz od svojega moža popolnoma ničesar ne želim, kar se tiče denarja. Preden sem ga spoznala, smo z otroki težko shajali. Zdaj bo še toliko težje, ker ko bo njemu zmanjkalo 200 evrov za plačilo doma, bom dala jaz. Za moje otroke bo tako “pač” ostalo toliko manj. Torej nič. Ničesar nikomur ne očitam. Mislim pa si, da si na ta račun lahko želim, da bi si moja nova tašča vsaj zapomnila, kako mi je ime. Ne da bi bilo strašno pomembno, sicer.
[/quote]

To je pa zanimivo. Neka tašča zatrjuje, da snahe nič ne zadevajo finančne potrebe njene tašče. Ko pa v odgovor izve, da lahko snaho in njene otroke (ki v tem primeru sploh niso vnuki te tašče) taščine potrebe stanejo nekaj sto evrov na mesec, iz njene lastne plače in ne iz sinove – no, ko to sliši, se pa ne oglasi več. Je ne zanima. Res upam, da moja nova tašča ni takšna.

New Report

Close