Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poštarji mi grejo na jetra

Poštarji mi grejo na jetra

Mi lahko kdo pojasni, zakaj frajerji nosijo pošto dopoldne? Kakorkoli, statistično gledano, je večina zaposlenih takrat v službah. In če/ko se pridrajsa v soboto, bo zvonil ob 8h, da ja človek ne bi mogel spati čez vikend.
Poln kufer jih imam.

seveda zabita kot si, ti ni jasno, da poštar dela po navodilih in da se ni sam od sebe spomnil, da bo začel delat zgodaj. Zarad takih kot si ti, smo slovenci tam, kjer smo. Obup. Seveda naj princeski posebej prinesejo pošto zvečer pred večerjico

Ker so tudi poštarji zaposleni in so dopoldne v službah.
Nekdo očitno misli, da se je rodil s krono na glavi.

Zato, ker dopoldne sreča tvojega brezposelnega moža in mu zabijo tiča v rektalni kanal, da mu zmasira prostato. Poštar potešen, mož zadovoljen (raje vidi masažo prostate, kot pa tvoj grdi ksiht), pa smo vsi srečni. Razen tebe…

Meni je bilo bedno, ko sem ostala doma zaradi ene važne pošiljke….in se poštarju ni dalo pozvoniti, samo
listek je vrgel v predal in sem morala kljub temu popoldan iskat zadevo na pošto….
Nimam navade težit, takrat sem ga pa nazjala in je še imel ksiht mi lagati, da je zvonil….

Joj no, ok, popravljam zapis – kritiziram Pošto Slovenije in ne njene zaposlene. OK?
Poštarji so zaposleni dopoldne, praviš? Ja, glej, vsak se nej bi prilagajal strankam. In če je večina dopoldne po službah in poštarji samo mečejo listke, sam pa moraš potem na pošto ….. hm, ni to malo neprilagojeno potrošniku te storitve?

Ok, bom tiho, očitno vse dopoldne čepite doma ali imate može poštarje.

Meni gredo pa na jetra ljudje, ki mislijo, da se svet vrti okoli njih.
Po tvoje naj bi torej pošto raznašali popoldan? Ne ga srat? Kaj pa podjetjem, ustanovam? Naj bi potem še tam popoldan dežurali ljudje, da bi to pošto prevzeli? In če bi raznašali pošto popoldan, bi pa spet težila, da si popoldan zaposlena, po nakupih, športaš… in ne moreš doma čakat poštarja?

Močno močno dvomim, da vsak dan, ampak res vsak dan prejmeš priporočeno pismo, ki ga moraš potem hodit iskat na pošto.

Saj če si rahlo omejena pač nisi sama kriva, samo ni se pa treba hvalit s tem, no.

In ti, si že slišala za prilagajanje storitev potrošnikom? Bi Pošti krona z glave padla, če bi nekaj (!) poštarjev vročalo pošiljke še popoldne? Če bi recimo človek tja poklical in dal izjavo, da definitivno nikoli nikdar med tednom dopoldne žive duše ni doma. Bi lahko Pošta mogoče naredila kakšno anketico med svojimi strankami?
Se ti zdi to znanstvena fantastika?? Najbrž, ker je to državna last, pa baš jih boli, a ne. Banke prilagajajo delovnike, trgovine stalno čarajo delovnike, pošti pa se je čas ustavil tam nekje leta 52. prejšnjega stoletja, seveda.
In tebi očitno tudi.

Če bi bilo to res, potem bi bil odgovor da. Ampak PS ogromno pošte dostavlja podjetjem in ustanovam, ki – kot si že sama rekla – delajo dopoldne.

Bi rekla da ti cepis doma cele dopoldneve ce imas spat ob sobotah po 8.uri. Nekateri smo takrat ze v sluzbi, ce ne “samo” 7ur pa 12 ali 24, nekaj od tega skoraj vsak vikend (mogoce par vikendov na leto da sem pa res doma). Ampak gospa vbi pa spala ker? imas sluzbo med tednom? Nisi edina. ceprav nekateri ocitno sveto mislite da se svet pa mora vrteti okoli vas in vasih potreb. Nic na tem svetu vas ne preprica da ostalim dol visi za vas in vase potrebe. Bo treba tvojo mat okurcat ker je vzgojila presrano egocentricno soncico. Pa ne mores verjet – moz ni postar, dalec od tega. Sem imela par konfliktov z njimi pa moram reci da so stvari profesionalno resili vedno. Da bi pa zjala in kazin zganjala ker se cel svet meni ne prilagaja? Haha, ja nekateri pac zivite v svojem sanjskem svetu kjer ste carjevici. Aja pa jaz se ne pritozujem nad svojo sluzbo ker sem jo sama izbrala in mi je prav kul. je pa zanimivo kako nekateri simfate cez vsepovprek da bi pa sebe pogledali pa ne. je prevec dela.

Po tvojem naj bi torej delali od 16. ure do polnoči ali kako si predstavljaš njihov osemurni delovnik, da bodo lahko zvonili zaradi priporočenih pošiljk?
Samo potem se ti, lepo prosim, zaveži, da boš vedno direkt iz službe letela domov in se popoldne ne boš podila naokrog s svojimi otroki po treningih ali na svoji rekreaciji, da te bo poštar zaradi tistih dveh podpisov na leto dobil doma.
Mogoče bi pa zate zaposlili osebnega poštarja, ki bi prišel, kadar bi ga ti naročila?

Bi ti plačevala krepko višjo poštnino, ker bi se oni s povečanjem števila zaposlenih prilagajali svojim strankam? Poglej, kako drage so kurirske službe na račun prilagodljivega časa dostave.
Ker teh “nekaj (!)” poštarjev bi moralo biti na voljo po celi državi, to sploh ni malo.

za eno zgoraj…ja, banke se s svojim urnikom prilagajajo ljudem. kako? tako, da so ob 17.00 zaprte…zakaj pa? ker je itak toliko brezposelnih, da zjutraj opravijo vse kar rabijo, ostali pa delajo do 14.00.

prav je da pošta dela zjutraj. ne vidim tudi nobenega razloga, da bi komu zvonili, razen za telegram. če je priporočena pošiljka, pač listek v nabiralnik, potem pa imaš 15 dni časa, da si sama zorganiziraš, kdaj boš to dvignila.
Glede na to, da te tako moti dostava pošiljk v dopoldanskem čau in da očitno prejemaš vsak dan kako izvršbo s sodišča ali rubež in podobno z davkarije, verjetno tudi moraš kar pogosto na pošto, da oddaš priporočeno pošiljko. TAKRAT PAČ DVIGNI ZAOSTALO POŠTO.
prekleta kura idiotska.

Mah jaz bi pa najraje videla, da bi mi samo listke metal v nabiralnik, ne da bi zvoni na vratih, po možnosti res v soboto zjutraj, ko imam šanso spati kako uro dlje. Kar se mene tiče, komot uvedejo elektronsko storitev obveščanja po mailu in se ročno odpravim tja po priporočeno pošto, sploh ni treba, da poštar hodi do nas.

Jp. to tud pr nam naredi, sam listek vrže notr… pol moram pa še čakat do 15ure, da grem lohk iskat.
V bistvu pa drugač poštarja sploh ne rabim, za reklame mam nalepko, položnice pa na trajnik, ostala pošta so pa sam zdele tiste pet voščilnic od starih tet, ki še zmer niso obupale nad mano.

če imaš pa res ful velik pošiljk (dnevno), pa si lahko zrihtaš tudi poštni predal na svoji pošti,
pol pa sam dviguješ, kadar lahko.
saj pa najbližja pošta verjetno pri večini ni tako oddaljena od doma, da se ne bi mogli tako organizirat.
samo za odprtje svojega poštnega predala pa rabiš dnevno 10 pisem, hehehe. koliko je takih, pa da so “navadni smrtniki” 😉
(sem iskala informacije na spletni strani pošte, samo ne najdem…tako da tole pišem po spominu…nisem ziher.)

Pri nas ob sobotah pisem ne nosijo, samo delov raznašalec prinese časopis.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Najbolj fino je, da poštar ne pozvoni in ti vrže pildek v kaslc. Še bolj fino pa je, da imajo pošte že nekaj časa krajši delovni čas in po službi do pošte po pošiljko sploh ne utegneš prit.

Mi smo nekaj časa dobivali pošto ob 16.00.
Poštar je nosil pošto, pa je šel za 2 ure delat na pošto in potem naprej nosit, kar mu je ostalo.

Hvala lepa za dnevni časopis ob 4 popoldne. Starša, oba upokojenca sta potem tisti k….. časopis čakala kot na vstajenje.

Sedaj pride nekje ob 9h zjutraj in verjemi mi, da je mnogo boljše.

New Report

Close