Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki imate buckaste, debele otroke

Tisti, ki imate buckaste, debele otroke

Dajte jim pomagati. Tudi sebi lahko in razvijete boljše prehranjevalne in gibalne navade. Dajte pa tudi otrokom to možnost. Ker je škoda. Pri 10ih je mogoče vseeno, če je malce buckast, ampak če zdaj prekomerno je, v najstniških letih ne bo zadovoljen/na s postavo in bo sledilo kakšno bizarno hujšanje, diete. Poleg tega tvegajo še strije in odvečno kožo. Kakšni dvajsetletnici ne bo prijetno imeti strije in če bo že kot otrok živela zdrav način življenja, ne bo takšno tveganje, da jih bo že pred nosečnostjo imela vse polno.
Poleg strij, odvečne kože, niti zdravo ni. Poleg vsega tega lahko ima zaradi preokroglosti še slabšo samozavest. Lahko razvije različne obrambne mehanizme in se ne razvija v duševno zrelo osebnost.
Poleg tega lahko zaradi slabe samozavesti marsikaj “zamudi”. Prvi poljub v najstniških letih ipd. Ja mogoče se sliši smešno in se vam nič takega ne zdi, nekemu najstniku pa pomeni ogromno.

Torej dajte svojim otrokom možnost, da odrastejo v zdravo osebnost in da razvijejo zdravo samozavest. Če vam je vseeno kaj dajete vase, naj vam ne bo za lastne otroke.

Dobro , da si jim povedala , po moje pojma niso imel o temu kako je to za otroka škodljivo !

dobro je napisala in verjemi, marsikateremu staršu je popolnoma vseeno, če so otroci debeli in pojma nimajo kakšno škodo jim na dolgi rok delajo.

dobro je napisala in verjemi, marsikateremu staršu je popolnoma vseeno, če so otroci debeli in pojma nimajo kakšno škodo jim na dolgi rok delajo.[/quote]

Prekleto dobro vedo kakšno škodo jim delajo , ampak se enostavno ne znajo upretu otroku.

Tvoje tečnarjenje je pa že malo brezupno. V vsaki temi imaš neke probleme. Sem te imela za bolj pozitivnega, pametnega, prijetnega človeka, pa sem se očitno motila.
Če vejo kakšno škodo jim delajo, kakšen je starš, ki ve kakšno škodo dela otroku, pa mu jo bo še dalje delal?
Saj jaz vem, da globoko v sebi marsikaj vejo, ampak potlačijo nekam, zato je dobro, da jih kdo vsake toliko spomni.
Škoda je pa res, ker marsikateremu otroku se prav zaradi debelosti praktično odvzame mladost. Ker debelost s sabo prinese še vse zgoraj napisano.
Bolj bi bilo treba opozarjat starše, da bi imeli ves čas to v zavesti, ne da potlačijo neprijetno vedno nekam dol. Pri desetih še lahko otroka za marsikaj spodbudiš, navdušiš. Pri petnajstih mu boš pa kakšen starš še rekel naj shujša, češ da je otrok kriv, ker je debel in otroku bo takšno spodkopavanje samozavesti s strani starša še dodatno škodilo.

verjemi, da noben tarš ne želi slabo svojemu otroku. vendar je hudo če je otrok ješč in je hudo, če otrok nič ne je. Glede na to, da so hladilniki še vedno polni je zelooo težko otroku neprestano dopovedovat, da ne sme tega, da ne sme onega. Po mojem tu pametujete vse tiiste kateri otroci nimajo problemov s težo. Priznam mojedva jo imata, pa sva midva z možem oba suha in športnika. Kje in kdaj se je zalomilo ne vem. Nista “bajska”, vendar pa ja imata cca 5kg preveč in to je zame znak za alarem. Kako se bomo lotili (diete ne pridejo v upoštev) pribljižno že vem, upam pa da bodo do spomladi vidni rezultati.

No jaz sem bila tak otrok. Vedno sem bila buckasta, potem sem se v začetku pubertete zredila na 90 kg. Pa niso bili krivi starši, sama sem jedla tudi ko njih ni bilo zraven. Velikokrat so mi skušali pomagati pa sem vseeno jedla, tezko je otroku, ki res rad je, to prepovedati. Sem pa potem sama prisla k sebi in se zacela ukvarjat s sportom…danes mi cisto nic ne manjka, marsikdo niti ne ve da sem bila nekoc debela. Tudi nobenih zdravstveinh tezav nimam. Poznam precej ljudi, ki so bili v otrostvu okrogli danes pa suhcani. Tako da ce otrok rad je, naj je! Dokler njemu ne bo kapnilo v glavi tudi starši ne morejo kaj dosti, ker potem jih bo otrok imel za slabe, ko mu bodo hoteli odreci tisto kar ima najraje. Se pa stirnjam, da ce je otrok debel zaradi nenehnega posedanja pred racunalnikkom in podobno, potem je nujno potrebno nekaj ukreniti: npr. organizirati kaksne izlete, pohode, kolesarjenje…cim vec gibanja 🙂

dobro je napisala in verjemi, marsikateremu staršu je popolnoma vseeno, če so otroci debeli in pojma nimajo kakšno škodo jim na dolgi rok delajo.[/quote]

Prekleto dobro vedo kakšno škodo jim delajo , ampak se enostavno ne znajo upretu otroku.[/quote]

Tako je.Zelo težko se mu je upreti.Najstnik ti pa že na nazaj pove,kaj si misli.
Zelo težko je imeti debelega otroka.

Prekleto dobro vedo kakšno škodo jim delajo , ampak se enostavno ne znajo upretu otroku.[/quote]

Tako je.Zelo težko se mu je upreti.Najstnik ti pa že na nazaj pove,kaj si misli.
Zelo težko je imeti debelega otroka.[/quote]

zato je pa treba te zadeve uredit pred najstništvom, ker je najlažje … otrok raste in na polno kuri in to je idealen čas da se uredi prehrana.

vsaj probat je treba, če gre gre, če ne pa ne … da kasneje otroci staršem pač ne očitajo

Tvoje tečnarjenje je pa že malo brezupno. V vsaki temi imaš neke probleme. Sem te imela za bolj pozitivnega, pametnega, prijetnega človeka, pa sem se očitno motila.
Če vejo kakšno škodo jim delajo, kakšen je starš, ki ve kakšno škodo dela otroku, pa mu jo bo še dalje delal?
Saj jaz vem, da globoko v sebi marsikaj vejo, ampak potlačijo nekam, zato je dobro, da jih kdo vsake toliko spomni.
Škoda je pa res, ker marsikateremu otroku se prav zaradi debelosti praktično odvzame mladost. Ker debelost s sabo prinese še vse zgoraj napisano.
Bolj bi bilo treba opozarjat starše, da bi imeli ves čas to v zavesti, ne da potlačijo neprijetno vedno nekam dol. Pri desetih še lahko otroka za marsikaj spodbudiš, navdušiš. Pri petnajstih mu boš pa kakšen starš še rekel naj shujša, češ da je otrok kriv, ker je debel in otroku bo takšno spodkopavanje samozavesti s strani starša še dodatno škodilo.[/quote]

To ni tečnarjenje temveč dejstvo, če sem pri tebi zaradi tega sedaj bedak nič hudega , moje mnenje je še vedno, dobro vedo da otroku škodujejo ampak nočeje , ne da ne morejo, NOČEJO ukrepat .

Moj poklic je tak, da se dnevno soočam z vsemi mogočimi zgodbami (psihiatrinja). Mogoče ste o tem že kje brali, saj je ta oseba (že dolgo nazaj, pred kakšnimi 10 leti) objavila svojo zgodbo v neki reviji, ne spomnim se več točno, ampak, ker je bil primer objavljen, ga lahko delim tudi z vami.
Šlo je za okroglo najstnico, ne debelo, ampak okroglo, kot bi vi rekli “buckasto”. Ko je imela 14 let sta se starša ločila in njena mama je takrat močno shujšala. In potem je začela hči dobesedno siliti v hujšanje. V glavo ji je vsak dan ubijala, da so debeli ljudje grdi, da je ne bo nihče maral ker je debela … Vpisala jo je na odbojko, šport, ki ga ni marala, pometala proč vse sladkarije in ji vsakodnevno pisala jedilnike, da bo lepo suha. Na odbojki so se ji posmehovali, ker ji ni šlo, v šoli so ji padle ocene, ker je bila ves čas pod pritiskom mame in vsak dan si je iz privarčevanega denarja kupovala velike čokolade. Ko jo je mama nekega dne dobila kako naskrivaj je čokolado je postala besna, še bolj nora, vsak dan ji je govorila, da je ogabna, ker je debela. In dekle ji je začelo verjeti. Začela je hujšati,začela minimalno jesti in ker jo zaradi preslabih ocen niso sprejeli na želeno srednjo šolo se ji je podrl svet. Vpisala se je na frizersko, še naprej hujšala, počasi zapadla v depresijo, se rezala, vsi so se jo izogibala, čeprav je bila suha ni doživela pravljičnega prvega poljuba v najstniških letih, vsi so se jo izogibali in nazadnje je skoraj naredila samomor. Pripeljali so jo k meni in pomagala sem ji, da se se postavila na noge, danes normalno živi, je mama dveh otrok, čeprav je imela na začetku zaradi premajhne telesne teže hude probleme z zanositvijo.
Na drugi strani je moja sestra. Ta je bila debela je najstniških letih (to danes večkrat poudari), pa je starši niso nikoli sekirali zaradi tega – vsi v družini so bili bolj močni, z izjemo mene, ki sem se že od malih nog ukvarjala z gimnastiko. V šoli je imela dobre ocene, najboljšo prijateljico, bila je precej priljubljena (bolj kot suhica jaz), ok so jo včasih zafrkavali, ampak dolg jezik in debela koža sta ji pomagala, da jim je vrnila. Vpisala se je na gimnazijo, tam spoznala malo bolj debelušnega fanta in hodila z njim. Skupaj sta se pri 17. letih odločila, da bosta shujšala in jima je v pol leta uspelo, da sta bila enaka kot nujni sovrstniki. Danes sta poročena, imate normalno težke otroke in nobenemu se ne pozna, da je bil včasih debel.
Obe ženski sta mi dovolili objaviti svoji zgodbi. Upam, da razumete kaj sem želela povedati z njima.

Težava je predvsem v lenobi! Ne pa v prehranjevanju – nooo. mogoče nekatere matere res dajejo enormne porcije na mizo, foter pa otroke prisili, da vse pojedo!

Tudi če jeste za zajtrk kruh in zaseko, za kosilo makarone, za večerjo poletno — vse to otroci brez težav pokurijo, če se gibljejo. Kaj zanimige delajo, športajo že od malega – magari samo dnevni sprehodi!!!

Ker pa so starši leni kot fuks (ali jih ne vključijo v delo doma), so vsi povrsti debeli.

PRIMER!
Dve družini z otroci na morju.

1. družina gre na sprehod pred zajtrkom, opazovat sončni vzhod, iskat školjke…….čez dan plavajo, se žogajo, opazujejo ladje, se družijo z drugimi………..zvečer gredo na ‘raziskovanje’, na oglede, na ‘pustolovsko’ čoftanje, smeh……in mrtvo utrujeni zaspijo.

2. družina spi do zajtrka, nato poležavajo na plaži na vročem soncu, gredo na sladko pijačo, ata na pir jasno, za mizo sedijo 3 ure in ne spregovorijo ene besede…….po kosilu poležavajo v senci do večera,
nakar vsi zdolgočaseni gledajo TV in………gredo spat.

Tako je tudi po mestih, na periferiji malo manj – VSE JE V ŽIVLJENSKEM STILU – ne v revščini in prenažiranju cenene hrane!

Velika večina pojma nima, koliko je “primerna porcija”. Ko gledaš po restavracijah ali celo šolskih kuhinjah, kakšne porcije delijo, je jasno, da nimajo pojma, koliko človeško telo potrebuje. Smo pač populacija izobilja in pri vsem jamranju imamo hrane še veliko preveč. Imamo pa veliko premalo znanja in samodiscipline. Povprečen organizem potrebuje okoli 1.800 cal na dan, da preživi. Tisti, ki še rastejo, ki težko fizično delajo potrebujejo več, nihče od povprečnih ljudi (pustimo izjemno fizično aktivne izjeme!)pa ne potrebuje po 3.000 cal dnevno – pa jih je zelo lahko pojest. Ena milka je 550 cal, enako je okoli 550 cal vrečka (100 gr) čipsa, en snickers, recimo ima v pičlih 5 dekagramiih skoraj 300 kalorij!!! Koliko jih otroci zmeljejo mimogrede??? Ena frutabela, ki je kao oh in sploh mega zdrava, tista najbolj “revna”, nabije v tistih 30 gr, koliko tehta rezinca, lepih 100 kalorij. Eno jabolko, recimo, jih ima zgolj 60. Breskev še manj. Ampak kaj, ko to ni inn! Večiak večina obrokov za otroke je krepko prevelikih in preizdatnih, enako za odrasle, zato pa imamo epidemijo debelosti.

Odrasel želodec ima povprečno prostornino okoli litra do litra in pol. Če si ga raztegnemo, lahko sprejme tudi 2,5 l. Zdaj pa seštejte in izmerite, koliko pojeste vi in vaši otroci na en obrok in boste videli, da redko kdaj pojemo in popijemo “samo” liter na obrok.

Da porabimo 300 cal- recimo da je to en snickers – je potrebno prehoditi cca 5 km. Pol vrečke čipsa toreh zahteva prehoditi 5 km, da se nam ne bo naložil v zaloge. Koliko ljudi to ve? Vsak, ki ga vprašaš, ti bo povedal, da “živi od zraka” in zraen miga kot nor – resnica je pa obratna, samo videt jo je težko :(( Dejansko veliko veliko premalo migamo za količine, ki jih pojemo!

Verjetno ni sama prehrana problem, ampak tudi gibalne navade, če je pač nekdo nagnjen k debelosti. Če nekdo rad je, ga je potrebno osvestiti tako, da bo višek energije tudi razdelal. Če pa je brati, da je v današanjem času statistično že vsak tretji odrasli debel, pa ima otrok vzor morda le doma.
S skupnimi močmi bi se dalo kaj rešiti, težje pa na način, da nekomu razdelaš vse slabosti hranjenja, pa človek sam tega niti ne upošteva, zato tega verjetno ne bo upošteval niti otrok. Tako bi pričakovala, da bi nek avtor, ki želi osvestiti ljudi ali jih naučiti, da kako bolj konkretno pristopi k stvari.

Če pa bi se povzelo recimo primer Tbb, kjer bi lahko rekli, da sta otrokom vzor, saj nista predebela in sta še športnika, je včasih potrebno poiskati vzroke tudi kje drugje. Ker recimo že sam stres lahko vpliva na vsakega drugače. Zato bi včasih rekel, da ni problem hrana, če obstaja nek problem kje drugje. Kjer se morda tako nekdo tudi samo potolaži zaradi svojih bremen. Če ima recimo otrok prepovedi, bo včasih morda počel ravno tisto, kar mu je sveto prepovedano. Ker bo kljuboval. Ampak, to so le možnosti. Tbb, se opravičujem, ker sem te izpostavila dodatno, ampak verjetno avtor ni povzel vseh dejavnikov, ker je prevekslal krivdo le na starše, ni pa poskušal zajeti še kaj tretjega in da ni krivda v vas, sploh, če velja, da je vsak tretji odrasli predebel. Zato ni mišljeno nič osebnega in se o nečem le razpravlja. In upam, da ti načrt uspe.

Če se je nekaj “razpaslo”, potem poleg hrane, tudi verjetno ni problem v otrocih. Morda ne v odraslih, temveč v reševanju rešitev, s katerimi si morda nekdo pomaga. Morda v večjem osveščanju. Nekateri na drugi strani, kot je tudi omenjeno, ljudje, otroci ne jedo. Skrajnosti pač niso rešitve, zato je potrebno poiskati vzrok, če nekaj odstopa od t.i. normalnega delovanja. Pri čemer ne prihaja do odstopanj. In tako ne bo ostal vzrok osveščanja le koža, ki bo strijasta. Ker strije včasih lahko pridobiš tudi, če nikdar nikdar nisi bil debel. In gre za strukturo naravnega ravnovesja vsebine kože. In imaš morda lahko vse ostalo fantastično. Da navede nekdo takšen razlog za osvestitev, je pač malo izven efekta, ki ga bo takšen nato celo pričakoval in ga po vsej verjetnosti niti ne bo.

Če bi meni kot otroku nekdo tako predstavil zdravost zmerne teže, kot avtorica, bi verjetno kljubovala in kaj ušpičila z veliko samozavesti. Ker bi pričakovala več od nekoga, ki me želi nekaj naučiti. In bi pričakovala več utemeljitve razlogov, posledic. Ironija bi bila celo, da strij sploh ne bi preštevala ali pa bi kakšno manj ob tem.
Mogoče bi naslednjič še z večjim veseljem kaj dodatno pojedla.

A kdo ve, da se da z aktivnim mišljenjem tudi hujšati ter koliko kalorij porabijo možganske celice, ki so aktivne v celi minuti? Zato je včasih potrebno ljudi tudi zaposliti z mislimi, da jim ni prioriteta hrana, ker so to nekje pobrali. In so kot z razlogi celo okrancljani s strijasto kožo, zakaj nekaj ni zdravo.

Zato podpiram tudi zdravo razmišljanje. Pa čeprav odstopa od osvetlitev … In ne vem, zakaj se nekatera osveščena sedaj spravlja celo na Jona. Z veseljem bom ob tem pojedla še drugi del čokolade, ki mi gleda vrh glave, in bo vaga celo kazala zato manj, namesto več. Jon vidiš, tudi sama bi se uprla, ker oseba pričakuje od drugih, da bo takšna, kot ona želi, ne dopušča pa niti možnosti, da si, kar si. Ker te je oseba že želala morda učiti kozjih molitvic.

Če pa lahko popravim ali obrnem pomen – morda ne, da nočejo, morda niti sami ne znajo, bi si pa to želeli? Možnosti in odprtih poti za odgovore je veliko …

Gene seveda zanemarite, a ne?

Moj mož poje po štiri velike krožnike špagetov naenkrat, po teh štirih krožnikih še štiri banane in tri pomaranče. Potem pa rukne še kavo, v kateri je več cukrat kot kave. Ima 20 kil pod telesno višino, torej je zelo presuh. Najin sin cel dan je, poje vse, kar mu pride po roke, in je strašno strašno suh. Mogoče malo manj kot mož, ampak zelo suh. Poznam ljudi, ki pojedo enkrat manj kot ona dva, pa ju je enkrat več skupaj. No, jaz sem že tak primer.

Ne pravim, da prehrana ne vpliva, da kalorije ne štejejo, seveda vpliva, seveda štejejo, ampak geni štejejo še več.

skorajda nisem videla suhih staršev z debelimi otroci…..tako da, vse se začne doma…takom kot jedo starši, tako jejo otroci..in pa seveda geni, ogromno tu prispevajo…jaz sem suha, mož nekje srednje postave..moja dva otroka jesta za dva, pa sta suhca, samo rasteta kot gobe po dežju…

Tvoje tečnarjenje je pa že malo brezupno. V vsaki temi imaš neke probleme. Sem te imela za bolj pozitivnega, pametnega, prijetnega človeka, pa sem se očitno motila.
Če vejo kakšno škodo jim delajo, kakšen je starš, ki ve kakšno škodo dela otroku, pa mu jo bo še dalje delal?
Saj jaz vem, da globoko v sebi marsikaj vejo, ampak potlačijo nekam, zato je dobro, da jih kdo vsake toliko spomni.
Škoda je pa res, ker marsikateremu otroku se prav zaradi debelosti praktično odvzame mladost. Ker debelost s sabo prinese še vse zgoraj napisano.
Bolj bi bilo treba opozarjat starše, da bi imeli ves čas to v zavesti, ne da potlačijo neprijetno vedno nekam dol. Pri desetih še lahko otroka za marsikaj spodbudiš, navdušiš. Pri petnajstih mu boš pa kakšen starš še rekel naj shujša, češ da je otrok kriv, ker je debel in otroku bo takšno spodkopavanje samozavesti s strani starša še dodatno škodilo.[/quote]
čisto prav je povedal in res je vsi vedo da je otrok predebel ampak ne ukrepajo , videno že ničkolikokrat, sploh na morju v kampu , mamice filajo svoje debelinke kot , da bo jutri zmanjkalo hrane, za zajtrk na mizi gora belega svežega kruha , nutela, salame, ni da ni , otrok jej da boš lahko plaval in otrok se baše, da komaj diha in vse obilno zaliva s sokom , potem je obisk plaže skrbna mamica nikakor ne pozabi s seboj vzeti sendviče in razne prigrizke seveda je cocacola skoraj obvezna , otrok bo plaval torej bo lačen in mora jesti, vse skupaj je videti kot da je mamica v spremljevalni ekipi maratonskega plavalca in skrbi za njegovo prehrano, to traja cel dan , jej ker kosilo bo šele pozno popoldne in otrok je , potem pride čas kosila po kampu diši , čvapčiči, ražnjiči, pleskavice, zrezki, rebrca o kakšnih ribah ni sledi kaj šele vonja in otroci se zopet bašejo z to “zdravo” hrano , jej dete jej danes si veliko plaval zato jej in otrok je sploh ko sliši, če boš vse pojedel bomo šli zvečer na sladoled , aleluja .

Sinovi sošolci: fotr pa mat suha ko zobotrebca, imata trojčke: 2 mulca suha, da rebra šklepetajo, ko hodita, tretji ima pa na 126 cm 35 kg. Ni bolan, vse OK z njim, vse živo so že probavali – tamau se redi in redi. Pa ne mi rečt, da on je TOTALNO NEKI DRUGEGA kot cela familja, ker ne.

Moja sestrična požre brez problemov vola. Pa saharco čez. Čeprav ima 40 let, se ji še vedno nikjer nič ne pozna. Mož je isti. Imata 3 otroke. Prvi, najstarejši po njima, suh ko pajk, druga dva pa oba širša kot daljša. Pa vsi isto jedo, ogromno, res ogromno migajo, doma kmetija, gozd, ves dan v pogonu, na terenu, trenirajo še vsak po 2 športa, so gasilci – lahko se na glavo postaviš, pa pri enih enostavno ne gre. Pa mlajša dva fejst nadzirajo in držijo nazaj. druga je punca in se že sama zaveda posledic – ampak ne gre.

Tko da ne mi o tem, kako suhi starši nimajo debelih otrok, pol naše ulice so starši suhi, otroci pa “buckasti”, po domače zavaljeni, če ne že kar resno debeli. In obratno – poznam veliko debelih staršev, ki pa nimajo debelih otrok!

Se absolutno strinjam z zapisanim. K temu stanju so ogromno pripomogle diete v stilu, ni treba štet kalorij, lahko ješ kolikor hočeš, samo ne XY živil. Žal ima tudi zdrava hrana kalorije in tudi teh je lahko preveč, sploh kakšne presne torte ali ploščice so prave kalorične bombe. Žal, če je preveč je preveč, tudi če gre v osnovi za ‘zdravo’ hrano.

Zato se meni zdi osveščanje o sestavinah in kalorijah posameznih živil ključno in nadvse pomembno, ko gre za preprečevanje debelosti. Žal vse kar damo v usta šteje, tako pri odraslih kot pri otrocih.

Gibanje je seveda pomembno, samo če ne spraviš prvo prehrane v neke zmerne kalorične vnose, ti nobeno gibanje ne pomaga, ker enostavno ne moreš toliko pokurit kot not vneseš. Tudi zaradi tega, ker kot začetnik brez kondicije lahko samo sanjaš, kako boš z vadbo pokuril 500 kcal, ker tega enostavno nisi sposoben. Če si pa toliko natreniran, da to lahko narediš, pa skoraj zagotovo nimaš previsoke teže.

Ampak res! Čim otork migne s prstom, ga nabutajo s hrano. Žalostno, ampak zelo resnično 🙁

Pa da si ti zatakne še tista čokolada, katero bi rad v miru pojedel. Ker nabijate v prazno.

Pa dober tek. In če še kdo ne ve, ni kriva čokolada, niso krive banane, ko vam črevesje ne dela, ko ne morete iti kakat, ampak gre za kaj večjega. V boljše osveščanje. Pa čeprav niste vrhunsko na športu ali sploh niste..

Če dobro misliš, dodaj še dodatnih 500 kalorij. Ki jih lahko tudi nemoteno uporabiš.

Bodi tako osveščena, pa predaj seznam celih lestvic kalorij, koliko bi ob nečem kdo uporabil, zato je včasih res bolje, da kdo začne vsaj energijo sproščati skozi šport in tako ponuca zaužite kalorije.

Si se pa ravno izdala – za količine, ki jih pojeste in glede gibanja. To je verjetno tudi osnovni problem. Kar sem tudi omenila glede gibalnih navad.
Kako naj vas čloek celo upošteva? Če ste sami v dvomih? In hkrati preštevate nesmiselne kalorije?

Če tebi dela težave tudi uboga Frutabela, se ti vprašaj, ne nas drugače osveščati. Ker kalkulator potrebujem za kaj tretjega, ne pa za štetje drobtin hrane. Pa nisem niti debela.

Upoštevaj svoje potrebe, pa govori zase, koliko česa potrebuješ. Stereotipi z naštevanji, ker komot poješ tudi pet banan, še vedno bodo rekli, da se da dobro usrat na wx školji. Čeprav trobezljate, da vam neke banane zapirajo poti. In so vedno krivi vsi drugi. Če ješ z užitkom, nimaš niti prebavnih motenj.

Ker preštevaš kalorije in hkrati še govoriš o primernosti nečesa.

Zato bo vzrok težje poiskati, se ti ne zdi?

A to je spet una iz Polja, ki ne zna stavka z repom in glavo napisat? Ja, sej si res reva, veš!

Tvoje tečnarjenje je pa že malo brezupno. V vsaki temi imaš neke probleme. Sem te imela za bolj pozitivnega, pametnega, prijetnega človeka, pa sem se očitno motila.
Če vejo kakšno škodo jim delajo, kakšen je starš, ki ve kakšno škodo dela otroku, pa mu jo bo še dalje delal?
Saj jaz vem, da globoko v sebi marsikaj vejo, ampak potlačijo nekam, zato je dobro, da jih kdo vsake toliko spomni.
Škoda je pa res, ker marsikateremu otroku se prav zaradi debelosti praktično odvzame mladost. Ker debelost s sabo prinese še vse zgoraj napisano.
Bolj bi bilo treba opozarjat starše, da bi imeli ves čas to v zavesti, ne da potlačijo neprijetno vedno nekam dol. Pri desetih še lahko otroka za marsikaj spodbudiš, navdušiš. Pri petnajstih mu boš pa kakšen starš še rekel naj shujša, češ da je otrok kriv, ker je debel in otroku bo takšno spodkopavanje samozavesti s strani starša še dodatno škodilo.[/quote]
čisto prav je povedal in res je vsi vedo da je otrok predebel ampak ne ukrepajo , videno že ničkolikokrat, sploh na morju v kampu , mamice filajo svoje debelinke kot , da bo jutri zmanjkalo hrane, za zajtrk na mizi gora belega svežega kruha , nutela, salame, ni da ni , otrok jej da boš lahko plaval in otrok se baše, da komaj diha in vse obilno zaliva s sokom , potem je obisk plaže skrbna mamica nikakor ne pozabi s seboj vzeti sendviče in razne prigrizke seveda je cocacola skoraj obvezna , otrok bo plaval torej bo lačen in mora jesti, vse skupaj je videti kot da je mamica v spremljevalni ekipi maratonskega plavalca in skrbi za njegovo prehrano, to traja cel dan , jej ker kosilo bo šele pozno popoldne in otrok je , potem pride čas kosila po kampu diši , čvapčiči, ražnjiči, pleskavice, zrezki, rebrca o kakšnih ribah ni sledi kaj šele vonja in otroci se zopet bašejo z to “zdravo” hrano , jej dete jej danes si veliko plaval zato jej in otrok je sploh ko sliši, če boš vse pojedel bomo šli zvečer na sladoled , aleluja .[/quote]

Na dopustu uživaš, morda celo tudi na dopustu kaj več seksaš, ker bolj uživaš* Zato je potrebno nesorazmerja prilagoditi čez celo leto, ne da vidiš le na dopustu vse tisto, kar poglrešaš celo leto. Zati drugih pogledov te nihče ne bo kaj več spoštoval, kar jim želiš prikazati.

Zakaj bi pa morala recimo sama jesti ribe, če bom po tem bruhala* Ker so zdrave za koga? Zate* Ker to tako nekje piše*
Ti namreč ponazarjaš to, da pravzaprav nagrada za pridnost postane hrana. Kaj pa potem vam odraslim postane nagrada, če je vsak tretji predebel* Zakaj oštevaš ljudi, če ne zmoreš nič utemeljiti?
Ker bi te drugače lahko tudi razumel človek, da če ne bi dišalo, da je mal čudna familija, ker ni spet po tvojih pregledih.

A to je spet una iz Polja, ki ne zna stavka z repom in glavo napisat? Ja, sej si res reva, veš![/quote]

Točno.:))) Njeni miselni tokovi kar bluzijo po svoje. Totalno brez repa in glave. Zdaj pa ne vem, a se res ne zna izražat ali pa je nafilana s tabletami in ji del možgan halucinira, medtem ko tapka po računalniku. Pri najboljši volji ne moreš iz njenih klobas izluščit nobene poante.


čisto prav je povedal in res je vsi vedo da je otrok predebel ampak ne ukrepajo , videno že ničkolikokrat, sploh na morju v kampu , mamice filajo svoje debelinke kot , da bo jutri zmanjkalo hrane, za zajtrk na mizi gora belega svežega kruha , nutela, salame, ni da ni , otrok jej da boš lahko plaval in otrok se baše, da komaj diha in vse obilno zaliva s sokom , potem je obisk plaže skrbna mamica nikakor ne pozabi s seboj vzeti sendviče in razne prigrizke seveda je cocacola skoraj obvezna , otrok bo plaval torej bo lačen in mora jesti, vse skupaj je videti kot da je mamica v spremljevalni ekipi maratonskega plavalca in skrbi za njegovo prehrano, to traja cel dan , jej ker kosilo bo šele pozno popoldne in otrok je , potem pride čas kosila po kampu diši , čvapčiči, ražnjiči, pleskavice, zrezki, rebrca o kakšnih ribah ni sledi kaj šele vonja in otroci se zopet bašejo z to “zdravo” hrano , jej dete jej danes si veliko plaval zato jej in otrok je sploh ko sliši, če boš vse pojedel bomo šli zvečer na sladoled , aleluja .[/quote]

Na dopustu uživaš, morda celo tudi na dopustu kaj več seksaš, ker bolj uživaš* Zato je potrebno nesorazmerja prilagoditi čez celo leto, ne da vidiš le na dopustu vse tisto, kar poglrešaš celo leto. Zati drugih pogledov te nihče ne bo kaj več spoštoval, kar jim želiš prikazati.

Zakaj bi pa morala recimo sama jesti ribe, če bom po tem bruhala* Ker so zdrave za koga? Zate* Ker to tako nekje piše*
Ti namreč ponazarjaš to, da pravzaprav nagrada za pridnost postane hrana. Kaj pa potem vam odraslim postane nagrada, če je vsak tretji predebel* Zakaj oštevaš ljudi, če ne zmoreš nič utemeljiti?
Ker bi te drugače lahko tudi razumel človek, da če ne bi dišalo, da je mal čudna familija, ker ni spet po tvojih pregledih.[/quote]

a lahko prevod, ker telih črev nikakor ne uspem sestavit v neko smiselno celoto

New Report

Close