Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je res tako narobe, če sem za goste zmešala vino z vodo?

A je res tako narobe, če sem za goste zmešala vino z vodo?

Za silvestrovanje smo imeli pri nas doma večerjo za goste, od moža brat z družino in od moža bratranec z družino. Kupila sem tri litre refoška, jaz ne pijem, mož pije pivo in sem mislila, da bo to več kot dovolj. Ampak oni vsi štirje pijejo vino in so prvo flašo že takoj požlampali.
Imela sem sicer še en liter terana pa ene dve buteljke pa oni so prinesli vsak po eno, ampak to se mi nekako zdi škoda odpirat za pijančevanje, to je bolj za darilo po moje. No in potem sem se spomila, ker je svakinja mešala svoje vino z vodo, da bi kar v flaši zmešala in sem pač zmešala. Najprej so vsi nekaj jambrali, da je vino čudno in kot da je razredčeno, ampak sem jim prinesla flašo, da tako pač je in so ga spili in nič jim ni manjkalo.
Zdaj pa slišim, da me vsepovsod šimfajo, da sem jim dala vino zmešano z vodo in kakšna škrtica da sem. In mož je znorel in je ves jezen zaradi tega.
Ampak kaj, če žlampajo kot žolne saj jim 10 litrov ne bi bilo dost pa tudi naj se mi zahvalijo v bistvu, saj so bili dosti manj pijani, ker so pili pol vodo. Ker spili so itak vse tri litre refoška pa še teran, to je osem litrov oziroma sedem.
Ampak nekaj mi je pa res dokončno jasno: čim dlje od žlahte!

dobra provokacija… ampak glavno, da ti je bilo buteljk škoda haha

mal čudno že je da si mešala, ampak več kot liter vina na osebo na en večer je pa tud mal tu mač 🙂

Za pijance ni hujšga, kot če mu ponudiš vino “krščeno” z vodo 😛

Za rekreativne in vljudne pivce pa nobene škode 🙂

Če je tole res, potem je grozno. Še nisem slišala, da bi kje mešali vino z vodo. Res nedopustno.

Ponavadi se za obiske odprte najboljše buteljke. Če nimaš, pač ne daš. Ne pa da škrtariš.

Provokacija, itak.

Jaz bi jim povedala že tisti večer, da je toliko vina in več ga ni. Pa ono vino kot darilo bi jim tudi privoščila. Saj so ga za pit prinesli. Je že res, da je vse skupaj največkrat pijančevanje, a jaz imam raje mir, kot da se kregam. Saj bo njih bolela glava.

še to jim ne bi smela dati – alkoholikom

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Jaz verjamem, da ni provokacija, poznam eno, ki je to naredila – prav tako škrtica.

ne bi rekla, veš. Jaz se štejem za rekreativne pivke, spijem na večer cca 3 – 4 dcl. Ampak, želim dobro žlahtno kapljico. Nič žveplanega, še manj pa zmešanega z vodo.

Sicer ti je dolgčas in provociraš, pa vseeno:

Kultura pitja je žal večini Slovencev res neznana.
Doma smo navajeni, da občasno popijemo kozarec zares kvalitetnega vina, tako smo vzgojili tudi otroka. Vino je za občasno užitek, ne za popivanje!
Pa – (dobro) vino se ne meša z vodo, in nikakor ne v steklenici.
Gostitelj gostu ponudi najboljše; če ti je buteljk za tvoje goste škoda, je bolje, da jih sploh ne vabiš več v hišo.

Če bi pri nekom silvestrovala in bi mi on kot gostitelj ponudil z vodo zmešano vino, bi ga vprašala, zakaj to počne – in mu drugič na dom dostavila zaboj dobrih buteljk, da bi revež goste lahko primerno pogostil.

Če pa le ni provokacija, se mi v bistvu malo smiliš.

Jaz vedno ponudim tudi darilo, če prav pride. Buteljke so prinesli, da jih bodo spili ne,, ti jim pa daš vino z vodo. Škrtuhinja si, zdej pa maš.
Kako bi se ti počutila, če bi prinesla dobro buteljko, za piti bi dobila pa razrečeno vino. halo, ne bi bila vesela ne?

Midva z možem ne pijeva vina in večina najinih obiskov to ve. Če ob prihodu prinesejo vino, ga odpremo še tisti večer, če zmanjka vina, ki sva ga imela pripravljenega midva. Če ne, ga pa spraviva za kakšne druge obiske. Kaj pa naj bi sicer počela z njim, če ga ne pijeva? Res si škrta. Pa še na silvestrovo, no. Kaj pa sploh vabiš obiske, če jih nisi pripravljena pogostiti, kot se spodobi? Saj lahko bi pa tudi rekla, da je vina žal zmanjkalo. Še vedno bolje, kot da jim postrežeš neko razredčeno brozgo, potem se pa še pretvarjaš, da je nisi.

Si res čudak. Pa ne morem imet za novo leto pripravljeno le tri litre vina. Res trapasto.

Čisto prav si naredila. Si tako poskrbela tudi za njihovo boljše zdravje. Če se morajo nažlempat pa naj gredo drugo leto drugam!

tole bo kar držalo…se popolnoma strinjam…
bi pa dodala še to – v primeru,da res slučajno ni provokacija (čeprav menim, da je) draga gostiteljica, v prihodnje raje ne vabi ljudi, če jim misliš šteti kozarce ali grižljaje, ali pa se vnaprej dogovorite, da boste stroške skupne zabave – hrane in pijače delili sorazmerno med seboj in naj torej vsak od udeležencev prinese kaj zraven in bo za vse dovolj…

Hvala.

nisi čudna.

a je bilo nekako tako, dej povej:

http://www.youtube.com/watch?v=rUPwyntMqyI

Bravo! Prav si naredila!
Sami pijanci povsod! Ko dobijo pa v gostilni slabo vino zmešano z vodo, so pa tiho. Naj žlampajo kje drugje, upam da pri tebi ne več:)

Vidim, vidim, da je v Sloveniji precej žoln!

Malo vinčka,malo vode,pa mal cukrčka.

Pol pa kruh not pomakaš.

Včasih sva to delali z mojo staro mamo.Je bilo prav fino.

Stara mama je zdaj nad oblaki in igra na citre, jaz pa vina ne pijem več.Ga ne maram.

Uboga si.Smiliš se mi s takšnim bednim razmišljanjem.Silvestrovo je bilo,povabili ste ljudi ti pa imela 3 flaše vina?? Za nekaj odraslih ljudi? Pa saj,Bog se te naj usmili škrtula jedna.Da te sram ni? Pa jaz bi te javno dala na trg vašega kraja na sramotilni steber.

Meni se pa zdi da župnik meša vino z vodo, hahahha, pa še ta, ko mu minestrant vliva vodo v kelih z veliko vnemo dviga kelih, da ja nebo preveč vode :))))

A je za pijance tako težko kupit par tetrapakov? Saj koma pijan butl ne bo več opazil, da si napolnila prej izpraznjeno flašo na skrivaj z vinom iz tetrapaka.

Kvalitetno vino pa prihraniš za trezne, itak ga je škoda za bedake.

Ojoj. Vodeno vino? Ta je pa nova.

New Report

Close