Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner se videva z bivšo – je to normalno?

Partner se videva z bivšo – je to normalno?

Približno dve leti sva skupaj s partnerjem. Vsakdo ima svojo zgodovino. On se občasno še vedno vidi (?) ali vsaj sliši s svojo bivšo. Ta bivša ima tudi otroka od prej in on mu nese darilo za npr. rojstni dan.
Bi vas take stvari motile ali se vam zdi to normalno?

Ne, normalno bi bilo da vse bivše, ko se končajo zveze pobijemo in zagrebemo nekam, da ne bo problemov.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Odvisno, na koliko časa se videva. Če bi bilo to 1x na teden ali 1x na mesec, bi se mi zdelo preveč pogosto. Če se z njo in z njenim otrokom vidi 1x ali 2x letno, ne bi delala problemov iz tega.


hahaha

Tako je. Pa še njihove otroke, da bo ziher.

Moj oče se še po 30 letih od ločitve, sliši z mojo mamo, čeprav sva smo otroci že zdavnaj odrasli. On ima novo družino, je pa hecno, da vedno on kontaktira mojo mamo in ne obratno. Lahko celo leto ni glasu od njega, potem pa ga piči in kliče tudi vsak teden. Razumi ga. Čeprav mene bi tudi motilo, da vzdržujeta stike- razen, če se je res navezal na otroka.

Ampak ta otrok ni njegov.

Jaz sem se z bivšim slišala 1-krat do 2-krat letno, zlasti ko je potreboval mojo pomoč. Potem je sedanja sklenila, da mora prekiniti vse stike z mano. Zakaj je menila, da jo ogrožam, mi ni jasno. In njena reakcija se mi zdi povsem nenormalna.
A po drugi strani me bivši zdaj vsaj ne fehtari več za pomoč in imam mir.

Če ne gre za njegovega otroka, menim da ni potrebno, da mu nosi darilo za rojstni dan. Ne mislim, da bi moral v celoti prekiniti stike (da ne bo pomote), samo vedeti mora, kje je meja. Raje naj se pri tebi potrudi, da bosta imela otroka in da bo njemu kupoval darilo za rojstni dan.

Pa, nekako skoraj malo razumem, da se malo pobriga za otroka, če so bili nekaj let družina.. Po drugi strani, se meni zdi tragično, ko grem z nekom narazen, isto kot bi tista oseba, ki mi je v bistvu postala družina, umrla… Družit se z njim in po novem pogovarjat o vremenu, bi bila samo sol na rano oz. kot bi satala ob grobu. Kakšne globje teme pa menda predelaš s trenutnim partnerjem… Vsaj smiselno bi bilo, da sta dva zato skupaj.

GUNNAR- Podpis!!!!!

Vez z otrokom je drugačna kot z odraslo osebo in jo je veliko težje pretrgati. Meni se zdi lepo, da mu je toliko mar, mislim, da je to zelo dober znak za vajino zvezo.

Moj partner ima še vedno stike z bivšo ženo, prav tako z njenim pastorkom (pa je že odrasel). Navsezadnje je ta pastorek z njim živel dlje kot s svojim očetom, pa še vedno sta se dobro razumela. Bivša žena ima že dlje časa novega partnerja, ampak vseeno se marsikaj še želi pogovoriti z mojim partnerjem. Mene ne moti, dokler čutim, da je med nama vse v redu. Kaj je med njima, sva razčistila že na začetku in sem bila z odgovori zadovoljna.
Nobena oseba ne more tako ogroziti vajine zveze, kot jo lahko vidva sama. Malo več samozavesti, punca.

Gunnar: he he.

Če ne gre za njegovega otroka, menim da ni potrebno, da mu nosi darilo za rojstni dan. Ne mislim, da bi moral v celoti prekiniti stike (da ne bo pomote), samo vedeti mora, kje je meja. Raje naj se pri tebi potrudi, da bosta imela otroka in da bo njemu kupoval darilo za rojstni dan.[/quote]

se podpišem in se strinjam.

Otrok se je morda navezal nanj in sta prijatelja. Zakaj mu ne bi smel dati darila za rojstni dan. Tudi prijatelju ga da. Kaj je otrok kriv. Navezal se je revež, ti pa mu hočeš še to vzeti. Res ne razumem, zakaj te to moti. ubogi otrok. Vedno ostane brez.

Jaz ga bi sterala v k….! Zihr!!

Če je moški normalen, potem je to normalno. Kajti normalen moški bo prijatelj z bivšo in njenimi otroci brez problemov in bodo imeli lep, prijateljski odnos. S tabo pa živi, ker te ima rad.
Stike z drugimi ljudmi pa lahko ima?

Ljubosumna si, pa nič drugega.

On ima pravico, da ima rad otroke.

Ampak, da se pa dobiva z bivšo MORAŠ njemu povedat, da te moti, če tukaj pišeš, ne bo koristi.

Povej mu, da te moti in reci, da te zanima, zakaj se dobiva z njo.

Če je moški normalen, potem je to normalno. Kajti normalen moški bo prijatelj z bivšo in njenimi otroci brez problemov in bodo imeli lep, prijateljski odnos. S tabo pa živi, ker te ima rad.
Stike z drugimi ljudmi pa lahko ima?

Ljubosumna si, pa nič drugega.[/quote]

Eh tele moderne fore, bit prijatelj z nekom, s katerim si bil nekoč intimen, slaba. Če imata dva stike zaradi otrok pa ni nujno, da so biološki, je normalno, da imata bivša nek prijateljski odnos. Otroci ne znajo povedati, ampak ne glede na to kako jim razložiš, je tak razhod za njih konec sveta. Da si pa res prav prijatelj z bivšim,… ne in ne.

Ma daj no katera kokoš od ženske bo imela takega moškega za resno vezo dajte no lepo vas prosim. Vsaka normalna oseba bo prekinila vse stike s svojimi bivšimi razen v primerih ko imaš biološkega otroka. Če pa nimaš skupnih otrok se pa naredi čisti rez, še vedno se je izkazalo to prijateljevanje z bivšimi za fukcanje, tale tvoj dedec je še vedno zaljubljen v bivšo zato pa hodi k njej. Mogoče še vedno sexata…jaz bi ga terala takoj iz lajfa ven če bi bil to moj dedec. Samo folk ki ima nizko samozavest in nizko samopodobo se gre take igrice.

Prijateljevanj z bivšimi ne odobravam….Razen če je to bivša žena in otroci….Ni potrebe,da se v novi vezi o bivših razpravlja kot o slabih osebah….ne odobravam pa druženja….Kaj je normalno vsakdo v svoji zvezi določa…..Nekomu se zdi ok druženje z bivšo…drugemu pač ne….Če sprašujejš o tem..potem zate ni ok….čutiš da ti ne odgovarja prijateljska vez….Vsaj večini znancev te vezi ne odgovarjajo in jih ne vzdržujejo….Prijateljica je po 7 letih zakona zašla v krizo in jo rešujeta….Njen mož je vsa leta ohranjal prijateljski odnos z bivšo….A takoj ko je ta bivša zaslutila da je v zakonu težava…mu je začela pihati na dušo….in se ponujati….Pa ima ona tudi novega partnerja….Tako da,v te stvari jaz ne verjamem….Ko dva enkrat delita posteljo…nikoli veza ne more preidet v samo golo prijateljstvo…Vedno ima nekje zadaj nekaj eden od dveh….

To ni edina izguba, ki jo bo ta otrok doživel v življenju in naj se počasi navadi. Sicer pa ima ta otrok svojega biološkega očeta in tudi stare starše, predvidevam. Njen partner mora skrbeti za ohranjanje njune veze in ne za srečo tujega otroka.

Sicer ne sumim, da bi ta tvoj imel kaj z bivšo, ampak morda čustveno ni vse razčistil in ima obiskovanje otroka le za izgovor. Mogoče mu ustreza biti “na pol poti”, med tabo in njo. Še enkrat pravim, poskrbita, da bosta vidva imela otroka, takrat on več ne bo imel časa obiskovati tujega otroka.

Meni tudi to ni razumljivo, taki moški/ženske ki še ohranijo stike z bivšimi pa da nimajo skupnih/bioloških otrok taki pomojem še vedno nekaj čutijo do svojih bivših, jih še niso preboleli, če jih sploh bodo kdaj. Niso sposobni pretrgati vezi in iti novo pot, tudi sama menim ko z nekom spiš, si intimen je zelo težko dalje biti samo in striktno prijatelj, ali si en do drugega potem vljuden zaradi skupnih otrok če jih imata ali pa če jih nimaš te bivši še vedno privlači spolno in v podzavesti taki še vedno upajo da bodo nekoč skupaj.

Če pogledamo logično če bi si moški/ženska res želela imeti samo in striktno frenda nasprotnega spola, takih se lahko najde povsod ampak da pa nekdo reče imam bivšo/bivšega kolega, to mi je pa totalno smešno. Ker je jasno da se družijo samo zato ker še vedno spijo skupaj, se grejo neke emocionalne igrice, upajo da bodo nekoč skupaj. Ampak samo za striktno, nedolžno prijateljstvo se pa v takih primerih nikoli ne gre.

Avtorica jaz ti svetujem, če te to tako moti pri temu moškem kar je čisto razumljivo ga teraj in si najdi nekoga ki bo čustveno stabilen in normalen v teh stvareh.

In se strinjam s predhodnico tudi sama ne podpiram kvazi ‘prijateljevanja’ z bivšimi, če temu lahko sploh rečemo prijateljevanje, meni je to v bistvu varanje čustveno/emocionalno pa v veliko primerih tudi telesno.

Če te povabi zraven na obisk, potem je ok. Če pa se tega, da bi se videvali skupaj, brani kot hudič križa, potem jo ima pa za to, da jo občasno položi. Al pa bi jo rad.

Možna je tudi druga varianta – da bi bivša rada spala z njim oziroma da bi bila zopet par. Ob tem pa mu pere možgane v stilu – otrok te pogreša, vedno sprašuje po tebi, zakaj ga ne prideš obiskat….ipd. Če je tip bolj labilne sorte, je vsekakor možno manipulirat z njim. Zato se strinjam s predhodnikom/predhodnico – na obisk k bivši odidi tudi ti, to ga ne bi smelo motiti. :)))

Možna je tudi druga varianta – da bi bivša rada spala z njim oziroma da bi bila zopet par. Ob tem pa mu pere možgane v stilu – otrok te pogreša, vedno sprašuje po tebi, zakaj ga ne prideš obiskat….ipd. Če je tip bolj labilne sorte, je vsekakor možno manipulirat z njim. Zato se strinjam s predhodnikom/predhodnico – na obisk k bivši odidi tudi ti, to ga ne bi smelo motiti. :)))[/quote]

Samo, a nima tudi tole svojo ceno? Videvat se z osebo s katero je bil partner pred tabo intimen?

New Report

Close