Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek BLW Baby Led Weaning

BLW Baby Led Weaning

Ali je ze kdo uporabil metodo BLW pri prehrani svojega dojencka in ce je, kako se je obneslo? Spoznala sem mamico iz Avstralije in metode kar ne more prehvaliti. Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovore

Jaz nisem ravno pristaš raznoraznih metod, ker se vedno izkaže, da je pri vsem potrebno uporabljati tudi zdravo pamet. Tudi ta metoda ni nekaj, kar ima samo pluse.. Najbrž si že kaj prebrala o tem in veš, da je to precej zamudna metoda, ogromno je packarije in veliko hrane grev nič( največkrat na tla), otrok pa kar dolgo časa pravzaprav ne dobi vsega potrebnega z gosto hrano ( ne veš pa niti koliko otrok dejansko poje). Zato pravzaprav večina vseeno priporoča pretlačeno oz. spasirano hrano na začetku. Prav tako ta metoda ni primerna za otroke z alergijami.
Skratka- čeprav jo nekateri prodajajo kot neko relativno novo metodo, je čisto logično, da boš otroku ponudil vse – pretlačeno hrano v začetku, kasneje pa tudi koščke oz. kose hrane, ki jih bo sam držal in grizljal. V zacetku ( to je od nekje četrtega meseca dalje, kolikor je pac sedaj meja in seveda, ko je otrok pripravljen na to) si nekako ne morem predstavljati, da je to igranje s hranokaj drugega, kot pa samo igranje. Otrok pa tako še dolgo ne bo dobil dovolj hranilnih snovi ( samo mleko pa je npr. premalo). Torej-po pameti, pa bo čisto ok.:-)

Mi smo jo delno uporabljali pri tretji hceri. Obnesla se je odlicno. Ze pred enim letom je jedla sama vse. Tako je tudi danes, ko je stara 2,5 leti.

Nismo sli na orto, jedla je tudi pireje, a sem ji dala napolnjeno zlico.

Preberi si knjigo, lahko sepridruzis skupini na FBju. Informacij je ogromno.


Potem pa to ni neka nova teorija, pač pa zdrava pamet, ki je seveda nikoli ne smeš izklopiti, pa če še tako propagirajo enkrat uvajanje gh samo po 6. mesecu, drugič ne pred 17. in ne po 26. tednu, ….pa glede uvajanja glutena enkrat šele po 8. mesecu, drugič že praktično od začetka, po 8. mesecu pa je sedaj absolutno prepozno,…. Ravno tako je pri tem BLW – skrajno, kot so s tem začeli, je je mimo, če pa jemlješ dobre stvari, pa je čisto ok in res tako, kot se je to počelo še pred temi teorijami in zapovedanimi mejami. Samo ne vem zakaj bi za to motal preštudirati ne vem koliko literature in se pridružiti neki skupini?:-)

New Report

Close