Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Alarmantni podatki iz vojske: skoraj vedno na bolniški 10 odstotkov vojakov

Alarmantni podatki iz vojske: skoraj vedno na bolniški 10 odstotkov vojakov

Vse več slovenskih vojakov, predvsem na Štajerskem, je po majskih premestitvah na bolniškem dopustu. Tako je skoraj vedno odsotnih okoli 10 odstotkov vojakov, ob terenskih usposabljanjih pa se ta številka lahko tudi podvoji.

O skrivnostni bolezni, ki se je med vojaki razširila predvsem po premestitvah bližje domu in posledičnih zmanjšanjih potnih stroškov sredi maja, je vojska obvestila vrhovnega poveljnika vojske Boruta Pahorja, o vsem skupaj pa so po poveljniški konferenci sredi novembra v Celju naročili tudi podrobno analizo.

Kaj pa je to???

http://www.24ur.com/novice/slovenija/alarmantni-podatki-iz-vojske-skoraj-vedno-na-bolniski-10-odstotkov-vojakov.html

na štajerskem se radi tepejo …

…pa popivajo :)))))

nova
Uredništvo priporoča

To, če gre za samo deset odstotkov ljudi izven bojne pripravljenosti v SV, je podatek, ki bi se ga vojska ZDA veselila, da bi Pentagon skakal do neba od sreče, če bi šlo za njihove vojake. Se spomnim raziskave v ameriški vojski pred tridesetimi leti, ko so ugotovili, da je POLOVICA PRIPADNIKOV njihovih oboroženih sil alkoholikov in/ ali narkomanov. To je bilo posredovano domačim časopisom, ki so posredovali mednarodno naprej. To so bila še osemdeseta leta, ko je bila pri njih še velika svoboda posredovanja podatkov javnosti. Danes ni šans, da podatki raziskav o ameriški ali katerikoli “demokratični” armadi Evrope pridejo v javnost. Očitno smo Slovenci še malo zastarelih pojmov okoli tega, če tak podatek v javnost pride.

Gre za to, da vojaki, odkar ne dobivajo več bajnih potnih stroškov, ne hodijo v službo in to je grozljivo. Ne razumeš besedila, ne znaš brati?

Vzamejo bolniško in gredo delat v Avstijo. Pri plačah, ki jih imajo, nič nenavadnega.

Saj članek na to močno namiguje.

Gre za to, da vojaki, odkar ne dobivajo več bajnih potnih stroškov, ne hodijo v službo in to je grozljivo. Ne razumeš besedila, ne znaš brati?[/quote]

A ti ne znaš potegniti vzporednice z mojim pisanjem, brihtna buča? Gre za problem kršenja discipline, ki so sicer različnih oblik, kažejo pa na podobno stisko ,ki jo morda povzroča nezdravo delovno okolje. Kako bi se ti lotila stvari okoli discipline? Z naglim sodiščem in streljanjem pred zidom? No, me zanima, kako bi ti ukrepala, da se stvari izboljšajo?

Gre za to, da vojaki, odkar ne dobivajo več bajnih potnih stroškov, ne hodijo v službo in to je grozljivo. Ne razumeš besedila, ne znaš brati?[/quote]

A ti ne znaš potegniti vzporednice z mojim pisanjem, brihtna buča? Gre za problem kršenja discipline, ki so sicer različnih oblik, kažejo pa na podobno stisko ,ki jo morda povzroča nezdravo delovno okolje. Kako bi se ti lotila stvari okoli discipline? Z naglim sodiščem in streljanjem pred zidom? No, me zanima, kako bi ti ukrepala, da se stvari izboljšajo?[/quote]

Kdor jemlje bolniško, ker ni več tako visokih potnih stroškov, kdor jemlje bolniško, da hodi delat v Avstrijo, mora takoj leteti iz službe.

A ti ne znaš potegniti vzporednice z mojim pisanjem, brihtna buča? Gre za problem kršenja discipline, ki so sicer različnih oblik, kažejo pa na podobno stisko ,ki jo morda povzroča nezdravo delovno okolje. Kako bi se ti lotila stvari okoli discipline? Z naglim sodiščem in streljanjem pred zidom? No, me zanima, kako bi ti ukrepala, da se stvari izboljšajo?[/quote]

Kdor jemlje bolniško, ker ni več tako visokih potnih stroškov, kdor jemlje bolniško, da hodi delat v Avstrijo, mora takoj leteti iz službe.[/quote]

Potem pa ti najdi ustrezne kadre, ki ti za minimalca ne bodo uhajali v Avstrijo. Jih imaš na zalogi?

Kaj drugega pa pričakujete od njih kot da bodo alkoholiki in narkomani? Saj drugega kot se špilat kavbojce in indijance nikoli v življenju niso počeli. Večni najstniki, država jih pa še plačuje za to, katastrofa.

New Report

Close