Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek študij zdravstvene nege

študij zdravstvene nege

Pozdravljeni !

Sem dijakinja 4.letnika gimnazije in se odločam med študijem zdravstvene nege v Lj in NM.
Zanima me kakšna je razlika med enim in drugim, glede na to, da je naziv enak število točk pa bistveno različno ?

Lp

ker tudi to delajo, poznam kolegice, ki so to šolo delale !!!

Z GIMNAZIJO pojdi raje na neki boljši študij, no !! Medicina, pravo …..tuji jeziki itd

Res grozno, da bo morala menjati plenice…Hvala bogu, da jih zmorem, pa začuda tudi z veseljem.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Verjemi, menjavanje plenic ni najhujše. Je pa skoraj garantirana služba. Kaj pa naj počne s pravom, jeziki, če nima kakšnega strica v ozadju?

Kolikor jaz vem, kakšnih bistvenih razlik med študiji (vsaj predmetniki) zdravstvene nege med ljubljansko, novomeško, koprno, jeseniško (in še kako) ni. Do razlik v višini točk za vpis pride večinoma zato, ker je naval na ljubljansko univerzo največji in je potemtakem v Ljubljani več vpisanih, zato lahko dvignejo točke in poberejo boljše kot jih na primer jeseniška. Saj tako je z vsemi študiji. Tudi za pravo, medicino, ekonomijo, jeziki, itd. je potrebno v npr. Mariboru imeti manj pik kot v Ljubljani. Naziv je pa na koncu koncev isti.

Študij zdravstvene nege je zelo težak in naporen, saj je v treh letih kar 4600 ur vseh predavanj, seminarjev, kliničnih vaj in kliničnega usposabljanja zunaj šole. Po diplomi dobiš naziv dipl. medicinska sestra in si vodja tima zdravstvene nege. diplomirane sestre pri nas ne menjavajo plenic, ker so zato zdravstveni tehniki in po domovih starejših bolničarji. službo je pa kar težko dobiti in je tudi zelo slabo plačano delo, se pa splača iti čez mejo. Kar pogumno.

Res grozno, da bo morala menjati plenice…Hvala bogu, da jih zmorem, pa začuda tudi z veseljem.

Lp[/quote]
… da so plenice za novorojenčke/dojenče/male otroke, za odrasle pa so inkotinenčni pripomočki. In iskreno upam, da se boš naučila spoštovati pacienta – ker tisti zdravstveni kader, ki tega ne zna, je v rangu mesarja. In bogme, ni jih malo pri nas. In tudi zato je zdravstvo na psu – ni vse v denarju, je tudi v odnosu: do dela, do pacienta, itd.

New Report

Close