Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odprava plačnih nesorazmerij v JU – tretja in četrta četrtina

odprava plačnih nesorazmerij v JU – tretja in četrta četrtina

Prosim lepo, če kdo ve, kdaj bi morala biti po prvotnem dogovoru odpravljena tretja in kdaj četrta četrtina plačnih nesorazmerij v JU. In kdaj dejansko sta bili izplačani.
Vem, da se zdaj za nazaj izplačuje tretja četrtina, ki je bila izplačana prepozno, pa ne vem, kdaj bi sploh morala biti.
In kako je s četrto četrtino?

Hvala.

Če se prav spomnim, sta bili obe četrtini odpravljeni lani junija, istočasno, kot so nam znižali plače v JU. Kdaj bi morala biti 3. četrtina, pa ne vem, nam so jo zdaj poplačali za nazaj.
Bolj točno bo moral pa kdo, ki se bolj spozna, povedat, ker res govorim bolj na pamet oziroma “po spominu”. 😉

Kje pa si v službi, da ste že dobili izplačano? Kot je bilo rečeno, naj bi bila polovica 3. četrtine izplačana do konca januarja 2014, ostala polovica kasneje.
Na račun 4. četrtine pa nam ob sprejetju ZUJF-a niso znižali plače za 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ampak bistveno manj.

10/2010 do 05/2012 za to obdobje bo razlika. 1/2 do konca 02/2014, druga polovica do konca 01/2015. z obrestmi. Ja populistična dejanja bodo državo drago stala. Treba je bilo znižat plače, naj stane kolikor hoče, da bo folk srečen. Koliko stroškov bo še s programerji, ki bodo pripravljali programe. Koliko kontrole bo potrebno, da bo prav. Denarja, ki leži po tleh, pa ne poberejo!!!

Kje pa si v službi, da ste že dobili izplačano? Kot je bilo rečeno, naj bi bila polovica 3. četrtine izplačana do konca januarja 2014, ostala polovica kasneje.
Na račun 4. četrtine pa nam ob sprejetju ZUJF-a niso znižali plače za 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ampak bistveno manj.[/quote]

Ne bi izpostavljala, kje sem v službi, vsekakor pa so določeni skrajni datumi za izplačila. Pri nas so pač imeli to možnost, da izplačajo pred rokom. Nimam pojma zakaj in kako in se s tem tudi ne ubadam, saj so zato drugi plačani.

Kaj pa je res s 4.četrtino, to tudi mene zanima? A so nam nesorazmerja v celoti odpravili z junijem 2012, takrat ko so nam znižali plače?

Ja, nesorazmerja so bila v cdloti odpravljena hkrati z novo placno lestvico, ki je znizala place.

Do konca februarja 2014 se mora izplačat ta razlika. Pri neki povprečni plači bo to okrog 800 eur.

Cisto pri vsakem je drugace, ker je popolnoma vsak imel drugacno razliko med staro in novo/prevedeno placo, nekateri celo razlike niso imeli.

Cisto pri vsakem je drugace, ker je popolnoma vsak imel drugacno razliko med staro in novo/prevedeno placo, nekateri celo razlike niso imeli.[/quote]

No, pri nas v službi bo pri tistih, ki imamo visoko izobrazbo in smo nekje med 30 in 38 razredom to nekje toliko 🙂

Očitno je Slovenija razdeljen na dva pola 1. JAVNA UPRAVA, kjer se grejo odprave plačnih nesorazmerij
2. GOSPODARSTVO tu se gremo : PROSIM IZPLAČAJTE MI (530,34 BRUTO) PLAČO ZA MESEC OKTOBER, PROSIM…..

Sem bila presenečena, da se ni že prej oglasil kdo iz gospodarstva. Pač, tako je, če ljudje na višjih inštancah ne obvladajo matematike. Se pač morajo poplačati napake.

Glede gospodarskega sektorja pa bom rekla samo to, kar je že dostikrat bilo rečeno: kje ste bili, ko vam je dobro šlo. Ste se spomnili na nas, javni sektor? Aaa … ne! Boste pa zato dobili božičnice, katerih mi ne dobimo, pa se nihče ne buni. “Bog lonej!”

Bom spet zlobna, kot sem bila za nekajkrat – minimalna bruto placa za poln delovni cas je 783€ in ce je delodajalec ne izplaca, ga opomnite – ne en, ampak celoten kolektiv. Ko je ne izplaca drugi mesec, ga opomnite ponovno in obvestite inspekcijo. Ce ne izplaca, dajte VSI odpoved in obvestite se medije.
Tako se bo zgodilo mogoce v 10 podjetjih v celotni Sloveniji, potem bo jasno, da se ne morejo vec tako igrati, kot se zdaj. In.ne bo vec izgovorov, da saj jih na to mesto caka 100, kar bodi tiho in delaj za lastnikov dober avto in vikend.

Cisto pri vsakem je drugace, ker je popolnoma vsak imel drugacno razliko med staro in novo/prevedeno placo, nekateri celo razlike niso imeli.[/quote]

No, pri nas v službi bo pri tistih, ki imamo visoko izobrazbo in smo nekje med 30 in 38 razredom to nekje toliko :-)[/quote]

Govorimo o bruto ali neto znesku?

Lp,

neto 🙂

Pa ste res dobili okoli 800€? Meni je namrec pripadlo dobrih 100€. In ker sem brala tele forume, me je totalno presenetil tako majhen znesek.

New Report

Close