Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek možev dopust, nega za otroka…?

možev dopust, nega za otroka…?

Ker tukaj vse veste…

Ok, to mi je jasno, da če je eden od staršev zase na bolniški, ne more drugi dobiti nege za otroka… Kaj pa če ima eden dopust, pa otrok zboli; gre lahko drugi starš na bolniško (dobi nego) zanj?

Mož ima jutri dopust, namerava nekaj v miru početi, daleč od doma. Jaz bi morala v službo, otrok v varstvo k babici… vendar je zbolel 🙁 Babica ga bolanega ne more in noče imeti v varstvu, zato nameravam klicati pediatrinjo, da mi odpre bolniško za nego. Upam, da ni problema, če mož v miru koristi svoj dopust kot je nameraval…

Ja saj te ne sprašuje pediatrinja če ima mož dopust, ali dela…

Napaka, pediater to mora vprašati in starši podpisati izjavo, da starš, ki je doma (brezposelni, na dopustu) ne more negovati bolnega otroka. Kazen za pediatra je 500€, če pa starš podpiše lažno izjavo, pa zanj. Dragi moji, golfanje se začne pri malih in konča pri velikih. In verjemi, ZZZS krepko kontrolira.

Pri nas pri pediatru dobiš za podpisat, da drugi starš ni doma (na dopustu, brezposeln….) in da zato ti rabiš bolniško.
Plačnik bolniških za otroke je ZZZs – in jih nič ne briga, če ima en od staršev dopust, da v miru nekaj naredi. Žal.

V bistvu je mož dobil dopust, ti pa ne, pa ne bi šla za en dan v službo. Raje tako povej. Koga boš pa s tem zafrknila, da bo moral delat namesto tebe?

Po drugi strani pa bo pol Slovenije doma 16 dni za brez veze … žalostno 🙁
Avtorica, prosi za dopust, morda se te usmilijo.

Ne, situacija ni čisto nič čudna. Otrok naj bi imel prednost pred tem, da gospod mož nekaj v miru počne. Tudi prav je, da babica noče in ne more vzeti bolnega otroka. A vi veste, da takšne viroze, ki jih otrok preboli v treh dneh, starejše potem priklenejo na posteljo za dva, tri tedne? Pa vseeno virusarje vozite k njim.

Ja, je problem v tem, da bi mož užival v svojem dopustu, ti pa koristila bolniško, ki ti jo plačujemo vsi mi s svojimi prispevki, je problem.

Ja, tudi to je problem. Problem je, da je pol države dovoljeno vzeti dopust ob istem času, da se za 16 dni praktično vse ustavi, tudi to je problem.

povej pošteno, boš tudi ti, ki so tako pravičniška … doma zdaj pol meseca?

mož se bo v korist otroka moral odpovedati svojemu hobiju. Kakšna žrtev, ubožček ubogi.
PS
Zakaj že eni imate otroke?

Prosi za bolniško pediatra, tu boš dobila 100 odg..

povej pošteno, boš tudi ti, ki so tako pravičniška … doma zdaj pol meseca?[/quote]

Draga moja, jaz sem s.p. Ob 5.30 sem vstala in od 6.00 že sedim za računalnikom in delam. Bom s pavzo za kosilo in mogoče sprehodom z otroki delala najmanj do 22.00, verjetno pa do polnoči. Ker delo mora biti opravljeno. Pol meseca doma, tega se mi, ki si moramo sami plačevati prispevke in jih nimamo od kod plačati, če pol meseca ne delamo nič, ne počnemo.

Mož se ne more odpovedati smučanju, zato naj slovenski davkoplačevalci plačujejo mamici bolniško in omogočimo možu prijetno smučanje.

povej pošteno, boš tudi ti, ki so tako pravičniška … doma zdaj pol meseca?[/quote]

Tudi, če bom oz. bi bila, gre za moj dopust, ki ga imam toliko in toliko dni. Ki jih lahko porabim, hvala bogu, precej prosto.

Kaj pa tisti, ki pa morajo vzet dopust, ker so se šefi tako odločili?

V obeh primerih gre za dopust, ki ga ima vsak omejeno število dni.

Otroka pelji k zdravniku. Prosi za nego za otroka ki jo boš vzela ti. Ohhterca še vprašala ne bo kaj dela mož. Brez problema se z otročkom razvajajta. Mož pa naj v miru počne kar je imel namen.

pa pika. in brez slabe vesti

Ojoj, kako privoščljive svetnice so tule. Daj nehajte no, kar pišete so kozlarije, da večjih ne more bit.

Seveda dobiš nego za otroka, četudi je mož na dopustu. Dopust ni namenjen negi bolnega otroka, zato se dobi nega, saj zanjo plačuješ prispevke!

Pri nas je bila že 100x taka situacija, niti 1x me pediatrinja ni spraševala kaj vmes dela mož, kaj šele, da bi omenjala stare starše.

Grem stavit, da so njbolj glasne tiste lisice, ki so sedaj 14 dni fer, ker pač menijo, da njim pač to pripada. Egoistične riti!

Tipična slovenska goljufiva mentaliteta. Mož naj se razvaja, mamica naj se razvaja. Vsi naj se razvajajo, bebci, ki so pošteni, da naj to razvajanje plačujejo. Bognedaj imeti slabo vest zaradi goljufanja, se ne bi spodobilo.

povej pošteno, boš tudi ti, ki so tako pravičniška … doma zdaj pol meseca?[/quote]

Draga moja, jaz sem s.p. Ob 5.30 sem vstala in od 6.00 že sedim za računalnikom in delam. Bom s pavzo za kosilo in mogoče sprehodom z otroki delala najmanj do 22.00, verjetno pa do polnoči. Ker delo mora biti opravljeno. Pol meseca doma, tega se mi, ki si moramo sami plačevati prispevke in jih nimamo od kod plačati, če pol meseca ne delamo nič, ne počnemo.[/quote]

In kdo te sili imeti SP, če ne obvladaš posla???

Glej ni vsak za furat biznis, prej si boš priznala, manj žrtev bo.

Verjemi, govorim iz izkušenj. Moj mož ima SP, dela max 7 ur na dan, vsi delavci dobijo redne plače, regrese, božičnice. Sam pravi, ko mu bo 1. zagustilo, da ne bo mogel izplačat plač, bo firmo zaprl.
In to je velik problem malih slovenskih podjetnikov, ker rinejo z glavo skozi zid.

Tipična slovenska goljufiva mentaliteta. Mož naj se razvaja, mamica naj se razvaja. Vsi naj se razvajajo, bebci, ki so pošteni, da naj to razvajanje plačujejo. Bognedaj imeti slabo vest zaradi goljufanja, se ne bi spodobilo.[/quote]

Za nego bolnega otroka ti pripada nega. Dopust ni namenjen negi bolnega otroka. Kje ti vidiš goljufanje???

In koliko boš ti za to plačala me tudi zanima? Kolikor je meni znano, vsak zaposleni plačuje vsak mesec prispevke, tudi avtorica. Torej, si bo plačala po tvoji logiki sama nego???

Mislim, da si prej ti pokazala tipično slovenskommentaliteto – privoščljivost in škodoželnost!

Draga moja, jaz sem s.p. Ob 5.30 sem vstala in od 6.00 že sedim za računalnikom in delam. Bom s pavzo za kosilo in mogoče sprehodom z otroki delala najmanj do 22.00, verjetno pa do polnoči. Ker delo mora biti opravljeno. Pol meseca doma, tega se mi, ki si moramo sami plačevati prispevke in jih nimamo od kod plačati, če pol meseca ne delamo nič, ne počnemo.[/quote]

In kdo te sili imeti SP, če ne obvladaš posla???

Glej ni vsak za furat biznis, prej si boš priznala, manj žrtev bo.

Verjemi, govorim iz izkušenj. Moj mož ima SP, dela max 7 ur na dan, vsi delavci dobijo redne plače, regrese, božičnice. Sam pravi, ko mu bo 1. zagustilo, da ne bo mogel izplačat plač, bo firmo zaprl.
In to je velik problem malih slovenskih podjetnikov, ker rinejo z glavo skozi zid.[/quote]

Kdo je rekel, da jaz ne obvladam posla? Če temu, kar delam, lahko rečeš posel. Biznis to absolutno ni. Opravljam intelektualno delo in nobenih delavcev nimam. Tudi zagustilo mi ni in z nobeno glavo ne rinem skozi noben zid. Imam pač naročila in imam roke, roke se trudim spoštovati in zato delam, ko moram delati. Noben podjetnik nisem. Če že hočeš vedeti, prevajam knjige. Delam tudi 16 ur na dan, če je treba oziroma ko je treba.

Očitno spoštovanje predpisov pomeni, da smo nevoščljivi.
Ampak toliko, da se ve:
http://www.saop.si/poslovne-informacije/novice/razno-3372/kaj-je-dobro-vedeti-o-pravici-do-zadrzanosti-od-dela-zaradi-nege-otroka/
Pri ugotavljanju upravičenosti do začasne zadržanosti od dela zaradi nege je potrebno poleg zdravstvenega stanja otroka in posledično – potrebe po negi ugotavljati tudi, ali zavarovanec, ki uveljavlja pravico do nege, izpolnjuje predpisane pogoje. Zato mora osebni zdravnik upoštevati določbo 5. odstavka 138. člena Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja (Ur.l. RS, št. 30/03 – prečiščeno besedilo, 35/03 – popr., 78/03, 84/04, 44/05, 86/06, 90/06 – popr., 64/07 in 33/08, v nadaljevanju: Pravila OZZ), v kateri je določeno, da ima zavarovanec pravico do nadomestila plače za nego ožjega družinskega člana, če nege ne more zagotoviti zakonec, ki je nezaposlen, upokojen ali lahko zagotavlja nego brez zadržanosti od dela.
Podatke o teh okoliščinah mora osebnemu zdravniku posredovati zavarovanec, ki uveljavlja pravico do nege.

Nega za bolnega otroka se lahko koristi takrat, ko sta oba od staršev delata in zato nobeden od njiju ne more poskrbeti za otroka. Če eden od staršev ne dela, mora tisti od staršev, ki ne dela, poskrbeti za otroka. Saj ti je nekdo pred mano že citiral, kaj pravijo predpisi.

Če se pričakuje, da bo oče za otroka skrbel, ker je že itak na dopustu, bi mu morali namesto dopusta bolniško odpret.

In kdo te sili imeti SP, če ne obvladaš posla???

Glej ni vsak za furat biznis, prej si boš priznala, manj žrtev bo.

Verjemi, govorim iz izkušenj. Moj mož ima SP, dela max 7 ur na dan, vsi delavci dobijo redne plače, regrese, božičnice. Sam pravi, ko mu bo 1. zagustilo, da ne bo mogel izplačat plač, bo firmo zaprl.
In to je velik problem malih slovenskih podjetnikov, ker rinejo z glavo skozi zid.[/quote]

Kdo je rekel, da jaz ne obvladam posla? Če temu, kar delam, lahko rečeš posel. Biznis to absolutno ni. Opravljam intelektualno delo in nobenih delavcev nimam. Tudi zagustilo mi ni in z nobeno glavo ne rinem skozi noben zid. Imam pač naročila in imam roke, roke se trudim spoštovati in zato delam, ko moram delati. Noben podjetnik nisem. Če že hočeš vedeti, prevajam knjige. Delam tudi 16 ur na dan, če je treba oziroma ko je treba.[/quote]

Tudi če prevajaš knjige je to pač tvoj biznis, saj se preživljaš z njim, kaj ne?Ali delaš volantersko? Če opravljaš “intelektualno” delo, so ti pa taki izrazi menda tudi znani 🙂

Če imaš dela za več kot 8 ur, potem verjetno rabiš še koga zaposlit, v tvojem primeru opravljaš sama delo za dva delavca. Če pa ti to več pomeni, kot preživljanje časa s familijo ali prosti čas, potem se pa ne usajaj. Vse je tvoja odločitev!

verjemi, da sem tudi jaz v privatništvu in zeloooo malo ljudi poznam, ki bi kot lastniki delali le 7 ur na dan – če gre za pošteno poslovanje, seveda
ki bi redno izplačevali delavce
jim redno izplačevali regrese in božičnice
ki bi se posmehovali drugim, ki tega ne zmorejo

tako da, želim vse dobro tvojemu gospodu sp, predvsem pa mu želim, da bi se njegovi ženi dvignil IQ skladno s položajem, ki ga zaseda.

New Report

Close