Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsiljiva prodaja

Vsiljiva prodaja

To je pa res nadležno. Pridem v Sensilab trgovino po točno določen izdelek. Notri samevata prodajalka za blagajno in ena ženska, ki brezplačno liči. Ko vstopim me napadeta z vso energijo, gospa ponudi ličenje rečem ne hvala ker se mi mudi, potem prodajalka vpraša kaj želim, povem da rabim ta in ta izdelek. Pa ga poišče na polici in mi reče da imajo akcijo, da ob nakupu 3 izdelkov dobim najcenejšega zastonj. Pa ji pravim da ne hvala, ker nič drugega ne rabim. Pa reče, naj si vzamem še neke vitamine in ne vem kaj. Pa ji pravim da res ne želim nič drugega, samo ta izdelek po katerega sem prišla. Reče v redu in ga gre na blagajno zaračunat, medtem mi ponudi še neko karitejevo maslo na blagajni, ki je tudi v akciji. Tokrat sem tiho ker se mi ne da več niti odgovarjat. Končno kupim izdelek in se odpravim ven, ko tista teta z ličili še enkrat pove da so njihove šminke 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravne in da lahko poskusim. Če bi imela v rokah bowling kuglo bi jo z vso silo vrgla v obe da jih odbije v zid. Da niti preprostega izdelka ne morem kupit brez slabe vesti, ker ne želim nič drugega, me je spravilo v slabo voljo. Kako pa vi kaj 😉 ?

Enkrat sem nekaj naročila preko spleta in naročila prevzem v njihovi trgovini. Ko sem prišla v trgovino je imela na moje ime dve naročili. Tistega, ki sem ga opravila sama in še enega z anticelulitnimi izdelki, ki jih sploh ne uporabljam. Drugo naročilo je stornirala, ampak če bi bila jaz nepazljiva ali če bi koga poslala v mojem imenu v trgovino bi prodajalki verjetno uspelo poturiti naročilo, ki ga jaz nisem pravila.
Res pa mi je prodajalka takrat dala ene vitamine povrhu. Teh sem bila res vesela.

Enako se počutim tudi jaz, ko mi vsiljujejo en kup nekih stvari, ki jih sploh ne potrebujem. Je pa res, da trgovki nista nič krivi in samo opravljata svoje delo. To so navodila od big bossov, ki kasirajo po par jurjev plače na mesec.

Ehehehee, nisi ciljna skupina, tako kot jaz ne – ko pridem, kupim samo tisto, po kar pridem 😉 Jim rečem: hvala ne. če še poizkuša, pa rečem: hvala, ne sem iz stroke in vem, kaj je dobro zame ( sem tudi res iz te stroke).

Samo žal 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kupcev pa je takih, da se malodušno pustijo prepričat in praznit denarnico.

Potem se pa spračujemo, od kje prodaja zdravil brez recepta in prehransko dopolnilni lobij tako dobro funkcionira 😉

Ampak ne je vedno bilo ne, kajne? In potem pri tretjem dobljenem ne tudi prenehajo. So pa agresivni ja,tudi po lekarnah s temi promocijami.

Se strinjam samo na žalost se teli odgovorni ne zavedajo da je to pri stranki res kontra efekt. S takim načinom več ljudi odbijejo, kot da bi dodatno kaj kupili. Poleg tega pa je res nadležno takega prodajalca sploh vprašati samo informativno po nekem izdelku ker te bo s povečanimi očmi gledal kot da boš to kupil, pa v resnici nimaš namena.

Hahah poznam situacijo ja :)))) No, moja sorodnica dela v trgovini oziroma pekarni pardon, in sem zadnic bila ravno v okolici in sem se oglasila in kupila se sproti kruh. V glavnem medtem je ravno prisel sef in zacel njo in se eno zaposleno “masirat” in poucevati, da je treba vsem strankam nujno ponujat se ostale stvari – naprimer ce pridejo po kruh ji mora obvezno ponudit se rogljicke in se neke pekovske izdelke (pozabila kaj tocno je rekel). Vsakemu bi kao naj ponudila se najmanj dve druge stvari. No in jaz nisem ostala tiho in mu rekla, da bi sla v taksno pekarno kjer bi me nonstop z necim posiljevali le trikrat – prvic, zadnjic in nikoli vec. Je le bulil kot tele v šarena vrata in rekel, da se bodo potem zmenili do konca. No jaz sem potem odsla ampak baje je potem rekel, da morajo vseeno posiljevat ljudi da cimvec kupijo. No jaz bi v tem primeru odsla brez nakupljenega in sla drugam kjer bi imela mir pred tem. Saj lahko nevsiljivo ponudi nekaj ampak ko zavrnem naj se neha. Ali pa vprasa “se kaj mogoce?” ali kaj podobnega. Ne pa da mi vsiljuje se 10 razlicnih stvari ki me ne zanimajo in ne brigajo. Se tudi meni ne ljubi ukvarjat s taksnimi in le enkrat recem ne hvala pri nadaljnem posiljevanju pa sem tiho. In potem le odnehajo. Res vem da so krivi šefi ampak taksna taktika ljudi le odganja. Ne vem kako jim to ni jasno i kdo je zaposlil taksne modele, ki mislijo da bodo tako kaj vec prodali?!

Meni gre pa na živce posiljevanje po telefonu. Naročiš eno stvar, potem te pokličejo in silijo, da bi kupil še 5 stvari zraven – s takimi jaz nimam preveč potrpljenja.

Saj tudi v Mercatorju ponujajo, te uboge trgovke so prisiljene vsakemu kupcu na blagajni ponuditi še neka izdelek tedna, jao, vsak reče, ne, me ne zanima, res se mi smilijo, ker niso one krive, da grejo nam kupcem na živce. Pa tudi v DM-u ponujajo neke maskare in ne vem kakšnega vraga. Obup, res.

Ja in v merkatorju dela znanka ki mi je povedala da so ji znižali urno postavko, ker naj bi prodala premalo teh izdelkov, čeprav pravi da vsakemu ponudi samo noben ne kupi.

Povsod je tako, tisti ,,odzgoraj,, vršijo pritisk, poslušamo jih pa itak mi…

============================================= "Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen." Mati Terezija

Prihaja nova generacija šefov-podrepnikov. Klanjajočih se do tal pred direktorji in stalinistično surovih do prodajalk. Značilno zanje je, da so se udeležili seminarjev za pospeševanje prodaje. Ti pa praviloma bazirajo na osnovi prevodov iz ameriške literature. Povprečen amerikanec fukcionira bistveno drugače od povprečnega evropejca. On dejansko kupuje samo tisto, kar so mu dopovedali in pokazali najbolj naglas, najbolj barvno in najbolj zveneče. Za vse ostalo je bolj ali manj imun. Povprečen evropejec pa pri takem pristopu dobi ošpice in popizdi. Ampak šef-podrepnik do svojega položaja ni prišel zaradi inteligence, ampak zaradi svoje koničaste oblike glave, ki se krasno prilega v direktorjev anus. Zato je zastonj pričakovati da bo kdajkoli vedel, kaj želi kupec iz Spodnjega Kašlja in kaj kupec iz Svetega Filipa. Ker oba želita čisto nekaj drugega.

Danes v Baumaxu..sem ženska, kupujem dva nastavka za pipi. Blagajničarka ima pri blagajni košarico notri pa prskalice, božično žito, hrano za ptiče, vetrobransko steklo.. vsakemu pred mano ponudi še eno stvar, kupi nihče..meni ponudi prskalice, rečem ne hvala, reče baumax kartico imate, rečem nimam. reče pa bi jo imeli? 🙂 jao, za mano milijon ljudi, ubili bi me, če bi jaz naročala še kartico 🙂 sem pa itak v baumaxu ravno 2x letno..se mi je pa prodajalka kar malo smilila..ker pač ja, v to jih silijo nadrejeni..izpade pa ne fajn

Je prav, da se čim več piše o tem, da bo mogoče kakšnemu od tistih, ki jih lepo opisuje Nesramen, le kapnilo, da stvari ne moreš enostavno presajat v neko drugo okolje in da dosežeš kontra učinek.

Tudi sama ne bi lepše povedala!

Misli mi bereš. 🙂 http://med.over.net/forum5/read.php?151,9066946,9067327#msg-9067327

ha ha ha, si me pa ful nasmejal. Ne bi se mogla bolj strinjati s teboj.

Se strinjam samo na žalost se teli odgovorni ne zavedajo da je to pri stranki res kontra efekt. S takim načinom več ljudi odbijejo, kot da bi dodatno kaj kupili. Poleg tega pa je res nadležno takega prodajalca sploh vprašati samo informativno po nekem izdelku ker te bo s povečanimi očmi gledal kot da boš to kupil, pa v resnici nimaš namena.[/quote]

No, da ti še opišem, kako sem v Merkurju enkrat nakupovala: nabrala sem nekaj plastičnih posodic za kuhinjo in vse zložim na pult. Trgovka je pa imela gor že en kup vsakojakih izdelkov-šibic, dišečih svečk, krem za roke, skratka-kar ošpice dobiš, kot en opisuje spodaj. IN glej šmenta: par posodic mi je kar pozabila računat, ker so se v tistem đumbusu čist izgubile med tistimi izdelki, ki nimajo kaj iskati na pultu. Pa kaj za hudiča ima na pultu za iskat en kup nekih šit izdelkov, ki jih sploh ne rabiš? Na koncu pa pozabiš na pultu še tisto, kar si imel namen kupiti, pa jih spregledaš, ker je en kup izdelkov gor nasmetenih.

Ne štekam, kaj bi še radi, saj jim pustimo večji del zaslužka …

Lekarnam pa itak denar kar leti zaradi napihnjenih cen zdravil na recept.

V Mercatorju so s tem izdelkom tedna tudi čisto znoreli. Naj ga imajo nekje na polici blizu blagajne in po taki ceni, da je že skoraj greh, če ga ne kupiš, pa bo folk kupoval. Ne pa, da kupim kafetjerco (v hipermarketu) in mi prodajalec ponudi barkofe za turško kavo. Sem rekla, a ne vidite, da kavo kuham v kafetjeri? Pa me je samo debelo gledal.
Da o tem, da veliko prodajalcev – velja za vse trgovine – sploh ne ve, kaj prodajajo, niti ne govorim. Torej pomembna je količina prodanega, ne pa strokovna podkovanost. Krivim izključno vodstvo, ker očitno ljudi plačuje tako slabo, da je velika fluktuacija, poleg tega se niti nimajo časa naučit, kaj sploh prodajajo.

New Report

Close