Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na prehodu za pešce zbil 6letnega otroka

Na prehodu za pešce zbil 6letnega otroka

Kako grozno:
http://www.delo.si/novice/kronika/na-prehodu-za-pesce-zbil-sestletnega-otroka.html
Dejteno pa pazit! A je tako težko saj približno vozit po predpisih?!.!

Kolikor sem jaz informirana, je otrok stekel na cesto, ko je bila za pešče rdeča luč, bil pa je v spremstvu mame in še 4 otrok. Voznik ni bil nič kriv, peljal je po predpisih in ni bil alkoholiziran.

V drugem časopisu piše, da je šel otrok ČEZ RDEČO, v tem primeru je voznik vozil po predpisih.

nova
Uredništvo priporoča

Piše, da je bil semafor pokvarjen in rdeča luč NI gorela!!!
To se v Mariboru kar naprej dogaja!!!
Vprašanje pa je, če tale voznik ni vozil krepko prehitro. V tem primeru vsekakor NI brez krivde!!!

Ja, ampak če je to res, potem je voznik vozil čez svojo zeleno. In ni mogel vedeti, da rdeča ne gori. Je to res? Po moje je. Potem ga ne moremo obsojati oziroma kot tista zgoraj sprašuje, ali se je tako težko držat predpisov? On se jih očitno je, mu pa to ni pomagalo, otroku tudi ne.

To je res, on ni mogel videti, da rdeča luč ne gori. Sprašujem se samo, če ni slučajno vozil prehitro (v tem primeru se predpisov ni držal) in so zato posledice bile tako hude. Kolikor vem tam vedno vsi zelo divjajo.

Ko vozite, ni dovolj da vozite po predpisih, ampak je treba opazovati okolico in kompenzirati za napake drugih.

Sozalje starsem.

Absolutno se s tem strinjaš, ampak če vidiš, da imaš zeleno luč, na pločniku pa vidiš mamo s štirimi otroki, oprosti, ne predvidevaš, da bodo stopili na ulico. Če bi bila samo zebra, ne pa tudi semaforji, potem ja, moraš ustaviti, moraš to predvidevati. Ustavljanja ob zeleni luči ne prakticira nobeden, ker če bi, bi promet stal. Seveda pa mi je za otroka zelo hudo.

Kaj pa, če je kriv tisti, ki je zadolžen za vzdrževanje semaforjev?

O krivdi in kazni bo verjetno razsodilo sodišče. Dejstvo pa je, da se je zgodila nesreča in da si tega ni nihče želel. Seveda bodo sedaj iskali vsako napako, tudi to, ali je voznik vozil 50 ali 52 km/h, in ali je imela mama nadzor nad otrokom ali ne… Grozno pa se počutijo prav vsi.

Sožalje vsem otrokovim svojcem.

Absolutno se s tem strinjaš, ampak če vidiš, da imaš zeleno luč, na pločniku pa vidiš mamo s štirimi otroki, oprosti, ne predvidevaš, da bodo stopili na ulico. Če bi bila samo zebra, ne pa tudi semaforji, potem ja, moraš ustaviti, moraš to predvidevati. Ustavljanja ob zeleni luči ne prakticira nobeden, ker če bi, bi promet stal. Seveda pa mi je za otroka zelo hudo.[/quote]

Ce rdeca luc ni gorela, se ne pomeni, da je imel voznik zeleno luc. In cetudi imas zeleno luc in vidis, da otrok ali kdorkoli skoci na cesto, upam, da prakticiras ustavljanje.

Ubogi otroček, ki še ni niti živel! Naj počiva v miru! Upam, da si med angeli, dete malo!

Ubogi starši – sočustvujem z njimi! Po taki tragediji si redkokdo opomore.

Ubogi voznik – pa naj je kriv ali ne, to mora bit strašno breme!

In čemu tvoje spraševanje? Zato,ker tako rada glodaš kosti kot je smrt šestletnika.
Gamad si TI

Absolutno se s tem strinjaš, ampak če vidiš, da imaš zeleno luč, na pločniku pa vidiš mamo s štirimi otroki, oprosti, ne predvidevaš, da bodo stopili na ulico. Če bi bila samo zebra, ne pa tudi semaforji, potem ja, moraš ustaviti, moraš to predvidevati. Ustavljanja ob zeleni luči ne prakticira nobeden, ker če bi, bi promet stal. Seveda pa mi je za otroka zelo hudo.[/quote]

Ce rdeca luc ni gorela, se ne pomeni, da je imel voznik zeleno luc. In cetudi imas zeleno luc in vidis, da otrok ali kdorkoli skoci na cesto, upam, da prakticiras ustavljanje.[/quote]

Piše, da je imel voznik zeleno.

Seveda ustaviš, če vidiš, da je kdo skočil na cesto. Seveda ga ne boš šel povozit, da mu dokažeš, da ti imaš zeleno in s tem pravico do ceste. Vprašanje je, ali dovolj zgodaj to vidiš.

Lej, jaz tukaj ne branim voznika in nobenega nočem braniti. Jaz sem se oglasila samo zato, ker je avtorica napisala, ali je res tako težko vozit po predpisih. Vse kaže, da voznik je vozil po predpisih.

V prometni nesreči na Ptujski cesti, ki se je zgodila pozno popoldne, je umrl šestletni otrok. Kot nam je povedal tiskovni predstavnik PU Maribor Miran Šadl, se je otrok najverjetneje iztrgal iz rok materi, ki je pred semaforjem čakala skupaj s še tremi otroki. Za zdaj še ni znano, ali so bili vsi štirje otroci njeni.

V trenutku, ko je deček stekel čez cesto, je vanj trčil 64-letni voznik, ki je pravilno pripeljal v koloni vozil. Preizkus alkoholiziranosti je bil pri vozniku negativen.

Hudo poškodovanega otroka so prepeljali v UKC Maribor, kjer je podlegel poškodbam. Kot nam je še povedal Šadl, naj bi bil semafor v času tragičnega dogodka v okvari, saj luč na njem ni gorela. Morebiti je bil to tudi razlog, da se je deček zmedel in stekel čez cesto.

Na tej cesti je limit 70 na uro in ni ga junaka, ki bi pri tej hitrosti ustavil, ko ti nekdo skoči na cesto in pri taki hitrosti je trk z otrokom povečini usoden. Sožalje staršem.

Če je voznik imel zeleno luč in je otroček stekel čez cesto, voznik NI KRIV, je pa vseeno vse skupaj žalostno.

Ne verjamem sicer, da je omejitev res 70, sploh, če gre za naselje?

NM-3w pa je itak en idiot, ki sprošča svoje frustracije tu na forumu…. Mogoče pa tudi njega nekoč nabije kakšen voznik….


Omejitev je dejansko 70 km/h.
Gre za štiripasovnico, kjer ta pasova ločena z “zelenim pasom” in ograjo.
Tudi če ni gorela rdeča luč to pomeni, da za pešce ni gorela zelena luč.
Nesreča se je zgodila po 17.00 uri, ko je bilo temno, čeprav je cesta osvetljena z lučmi.

Kaj??????????????


Omejitev je dejansko 70 km/h.
Gre za štiripasovnico, kjer ta pasova ločena z “zelenim pasom” in ograjo.
Tudi če ni gorela rdeča luč to pomeni, da za pešce ni gorela zelena luč.
Nesreča se je zgodila po 17.00 uri, ko je bilo temno, čeprav je cesta osvetljena z lučmi.[/quote]

Žalostno.

Upam, da bodo odgovorni ODGOVARJALI!

Kaj??????????????[/quote]
Če na prehodu za pešce ne gori rdeča luč (ker je žarnica pregorela, ali ker je samo semafor za pešce izklopljen – v kolikor je to sploh mogoče), potem tudi zelena ne sveti. Pešci torej ne smejo prečkati ceste.

radarje nazaj,…..

V teh urah, po tragediji, je nepredstavljiva bolečina matere in voznika.

V mislih sem z vami. Vem, kako boli. Sem doživela.

Želim vam mnogo moči, da prebrodite najhujše. Mateja

Kaj??????????????[/quote]
Če na prehodu za pešce ne gori rdeča luč (ker je žarnica pregorela, ali ker je samo semafor za pešce izklopljen – v kolikor je to sploh mogoče), potem tudi zelena ne sveti. Pešci torej ne smejo prečkati ceste.[/quote]

Se strinjam. Je pa problem, če pešec misli, da noben semafor ne dela, da tudi voznikom ne dela, in da smo na cesti brez semaforja, kjer pa ima pešec prednost, ker je na zebru. Ampak otrok verjetno ni tako razmišljal, otrok je kar skočil na cesto.

Ubogi starši in ubogi voznik. Čeprav ni kriv, verjamem, da si nebo nikoli oprostil. Zgodi se lahko vsakemu, meni, tebi, vsem.


Če na prehodu za pešce ne gori rdeča luč (ker je žarnica pregorela, ali ker je samo semafor za pešce izklopljen – v kolikor je to sploh mogoče), potem tudi zelena ne sveti. Pešci torej ne smejo prečkati ceste.[/quote]

Se strinjam. Je pa problem, če pešec misli, da noben semafor ne dela, da tudi voznikom ne dela, in da smo na cesti brez semaforja, kjer pa ima pešec prednost, ker je na zebru. Ampak otrok verjetno ni tako razmišljal, otrok je kar skočil na cesto.[/quote]
Mislim, da na štiripasovnicah pešec nima prednosti pri prečkanju, ker je cesta preširoka, da bi lahko pešca, ki prečka na “drugi” strani opazil, ko voziš na svojem pasu, kar je možno, da se je zgodilo tukaj, vsaj glede na slike.

New Report

Close