Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pri Anini zvezdici ne vedo, kam naj z vso hrano

Pri Anini zvezdici ne vedo, kam naj z vso hrano

Kot je slišati iz prispevka, so dobili res ogromne količine hrane, samo v enem dnevu 70 ton. Kam naj z vso to hrano? Po kakem ključu jo potem razdelijo?

http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61365740&section_id=2&article_id=3992469

Tudi sama sem videla v trgovini košaro za Anino zvezdico napoljneno do roba in čez, v košari od Karitas in Rdeči križ pa komaj kaj……

A ni blo rečeno da bo nekaj v Bosno peljala?

Če je kdo blizu organizatorki, loh vpraša če rabi kombi+prikolico za dol, sem pripravljen pelat.

Tukaj je kontakt.
http://www.aninazvezdica.si/

Brklc, ti si res ena faca, lahko bi te opisala kot posebneža z mehkim srcem:)

Kapo dol!

Banda politična pa še kar naprej molze ljudi za svoje pi*darije, socialno ogroženim pomagamo mi, državljani, namesto da bi to delala država!

Najbolje da za vedno razpustimo vlado, saj itak nič ne delajo, bomo že sami psokrbeli zase!

Kolikor vem, za Anino zvezdico stoji eno ženšče in kup prostovoljcev. Za Karitasom vsaj neformalno stoji skorumpiran cerkveni aparat, pri RK imajo korupcijo prepogosto pa že kar v svojih vrstah. Polnost košar vseh treh pa je lakmus papir, ki kaže trenutno stanje mišljenja ljudi o tej temi. Preprosto se nočejo več nit približati ljudem, ki za sabo vlačijo senco bremena nehumanost. Saj počasi se bodo zadeve izkristalizirale in postavile na svoje mesto.
Je pa res, da tako Karitas kot RK dosežeta tudi revne državljane po oddaljenih zaselkih, katerih ne vidiš na TV kričati in zahtevati, čeprav živijo bistveno bolj ubogo. Svojo bedo znajo prenašati tiho in dostojanstveno. Če bodo zaradi prenosa darov pretežno na Anino zvezdico ruralci prepuščeni le še sami sebi in svoji bedi, Ana pa bo viške hrane začela voziti v tujino, pa spet nismo naredili ničesar. Še vedno trdim, da je vsak pameten najprej dolžan pospraviti okoli svojega dvorišča, šele potem posegati drugam.

RK in Karitas sta si ustvarila ime, ki ni ravno blesteče!
Ljudje se obračajo na tiste s katerimi nimajo slabih izkušenj!!
Sicer pa nič bati, lačnih ne bo zmanjkalo. Je država (vodilni) dobro poskrbela za to!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Tukaj je kontakt.
http://www.aninazvezdica.si/%5B/quote%5D

Sem pisal, in mal pregledal spletno stran, pa ne najdem nikjer podatka za Bosno. A sem jaz to kaj zamešal? A ni blo na poročilih?

Na prvi strani v rumene okvirčku je še vedno tole obvestilo:

OPIS POSTOPKA
Vaš klic ali e-mail bo sprejela zvezdica Eva. Od vas bomo želeli prejeti naslednje podatke: ime in priimek, naslov, telefon, vaša trenutna situacija.
Na podlagi vseh prejetih prošenj in trenutnih situacij, bomo poizkušali pomagati čim večjemu številu družin. Žal je paketov hrane vedno manj kot je prijavljenih oseb.
O odobritvi prošnje vas bomo obvestili preko enega izmed vaših kontaktov.
Hvala in lep dan,
Ana*

Samo nekaj – v mojem okolisu je kar precej druzin, ki ne bodo zmogli decembra kupit nic konkretne hrane kaj sele daril za otroke ona bo pa hrano vozila v tujino! Saj je “njena” in lahko z njo pocne kar hoce ampak jaz osebno sem darovala zato da pomaga NASIM DRZAVLJANOM! Vidim pa da tem – kjer zivimo mi se pravi ruralno prebivalstvo – nihce ne bo pomagal, se je lazje delat kot da jih ni in lapat o presezkih hrane. Vse lepo in prav ampak jaz ne darujem hrane njej NIKOLI VEC. Hocem povedat da slovenija ni le ljubljana, celje in maribor ampak tudi se kaksen drug kraj! In ce so prebivalci vecjih mest priskrbljeni se ne pomeni da lacnih v nasi drzavi ni!! Ker jih vidim na lastne oci in ker jim pomagam kolikor lahko. Se je pa lazje delat kot da jih ni ja. Se pa malo zamislite ce ste potem kaj boljsi od politikov!!

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se strinjam. poskrbimo najprej za svoje. ker v končni fazi tudi oni v naši državi plačujejo DDV. pa jih je veliko lačnih. pa tudi, če je 70 ton hrane, jim dajte pa na zalogo. saj to ni hitro pokvarljiva hrana. OK še razumem, če bodo dali kam v afriko ali pa Pedru Opeki.
malo pa mi je mimo, da skoz vzdržujemo bosance in albance. resno. pa božiček za en dan je bil tudi za njih organiziran. pa zakaj? saj oni ne praznujejo božiča. in ne vem kakšna je to miselnost, da se mora dati ravno njim. zakaj pa ne hrvatom, srbom in črnogorcem, makedoncem? zakaj vedno ravno bosanci in albanci?

Pa jim sprintaj tisto obvestilo na prvi strani anine zvezdice s telefonsko številko in e-naslovom vred, pa naj se ji oglasijo.
Obvestilo sem pa skopirala – piše, da je hrane vedno premalo.

na Anino zvezdico in jim povej za vaš kraj. Tisti ki nimajo, težko predstavijo svojo težko situacijo. Mogoče pa en mail spremeni tvojim sovaščanom praznike?

Kako pa naj na Anini zvezdici vedo za tvoje sosede, če jih nihče ne obvesti?
Pravijo, da je hrane ogromno, preveč, zakaj bi si delali stroške in jo vozili v tujino, če jo lahko razdelijo pri nas?
Zakaj ne pokličeš na Anino zvezdico in poveš za svoje sosede? Zakaj morda ne bi šla kar sama po pakete in jim jih odpeljala? Ali pa bi morda celo lahko kak praznični dan izkoristila za pomoč pri prekladanju hrane in pakiranju paketov kar v njihovem skladišču?

Aja, to ne, najlažje je pljuvat po nekom, ki dejansko nekaj dela, da pomaga drugim!

na Anino zvezdico in jim povej za vaš kraj. Tisti ki nimajo, težko predstavijo svojo težko situacijo. Mogoče pa en mail spremeni tvojim sovaščanom praznike?[/quote]

Tudi jaz mislim tako, obvesti jih ti, komu naj pomagajo.

Mogoče bi bilo bolje, da sosede seznani, kje lahko dobijo pomoč in kam se naj obrnejo.
Drugače pa, če je pomoči več kot jo potrebujemo pri nas, je edino pravilno, da jo posredujemo tja, kjer jo potrebujejo, in vemo, da jo še kako potrebujejo.

na Anino zvezdico in jim povej za vaš kraj. Tisti ki nimajo, težko predstavijo svojo težko situacijo. Mogoče pa en mail spremeni tvojim sovaščanom praznike?[/quote]

Tudi jaz mislim tako, obvesti jih ti, komu naj pomagajo.[/quote]

Če boš potreboval prevoz, napiši tukaj. Če bom v Ljubljani, vam pripeljem. Izlet na drug konec Slovenije
mi ni odveč.

Ti, ki veš kam, zakaj se delaš pametno in nekaj v tri dni nakladaš? Zakaj ne sporočiš Anini zvezdici, kje so ti tvoji reveži, če pa praviš, da jih poznaš? Kako naj pa Ana ve, kam naj pelje stvari, če je nihče ne obvesti o tem? A te ni sram kar nekaj na počez šimfat in se delat pametno? Verjamem, da ti tvoji revni ruralci bogu za hrbtom nimajo ne interneta, ne maila, ne telefona, da celo pismeni niso, ampak ti pa vse to imaš in za božjo voljo SPOROČI TE REVEŽE Ani. Ker če ne bo vedela zanje, jim ne more pomagati. Če ji pa ostanejo reči, je pa bolje, da jih da v Bosno, kot da jih vrže v Ljubljanico, se ti ne zdi? Pa še enkrat: SRAM TE BODI!

Ja je pa tudi tako, jaz sem že konec novembra prosila za pomoč v hrani, pa nisem dobila nobenega odgovora od njih. So rekli,da bodo oni sporočili, kako in kaj. Čeprav živi naša družina pod robom revščine z samo enim dohodkom . No mogoče pa še dobim in me presenetijo, čeprav bi to bil že čudež!!!

NAD TEM DRAGI MOJI, PA SE VELJA ZAMISLITI.

Glej, ogromne količine hrane so samo pozitivna posledica lasne samopromocije. Nisi edina, ki je ostala brez odgovora.

Tebi pa znaš logično razmišljat sto na uro. Praviš, da si hrano darovala Anini zvezdici in hkrati je v tvojem okolišu veliko ljudi, ki bi potrebovali pomoč. Sedaj govoriš, da Anini zvezdici nikoli več ne boš dala hrane. Ja ljuba duša, zakaj pa jo potem nisi direktno odnesla tistim ljudem, v tvojem okolišu, ki jo potrebujejo, pa bi bila stvar rešena, a ne? A ti rabiš posrednika pri tem ali kako?

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se strinjam. poskrbimo najprej za svoje. ker v končni fazi tudi oni v naši državi plačujejo DDV. pa jih je veliko lačnih. pa tudi, če je 70 ton hrane, jim dajte pa na zalogo. saj to ni hitro pokvarljiva hrana. OK še razumem, če bodo dali kam v afriko ali pa Pedru Opeki.
malo pa mi je mimo, da skoz vzdržujemo bosance in albance. resno. pa božiček za en dan je bil tudi za njih organiziran. pa zakaj? saj oni ne praznujejo božiča. in ne vem kakšna je to miselnost, da se mora dati ravno njim. zakaj pa ne hrvatom, srbom in črnogorcem, makedoncem? zakaj vedno ravno bosanci in albanci?[/quote]

Oprosti prosim, ampak ženšče je slabšalna oblika in se prav nič ne poda nekomu, ki prostovoljno dela dobro.
če že hočeš žalit, žali tiste, ki so plačani, da bi skrbeli za ogrožene, pa tega ne delajo.

Koliko ene nestrpnosti v zgornjih prispevkih, zame so bosanci, albanci, afričani ali pa kakšna druga narodnost, ljudje ki živijo v pomanjkanju so vsi ubogi ne glede na katerem koncu sveta živijo. V glavnem pa vsi tisti, ki kritizirate še prdnili niste, ne da bi kaj dobrega naredili.Znate pa samo kritizirati. Tisti, ki prosite, kličite ponovno, glede na stanje v državi verjetno to niste edini in vsakdo lahko zgreši oz. kaj pomeša. Se pa strinjam, najprej pomagati ljudem v Sloveniji, če pa je kaj viška zakaj pa ne v Bosno??

Da ne bo dvomov sem dokaj dobro situirana Slovenka, ki tudi daruje v Anino košarico, košarico RK, res pa da v Karitasovo ne. Mislim, da je najlažje z najmanj napora kupiti in odložiti v vožiček za zbiranje, zato vsaj ne kritizirajte tistih, ki se še dodatno žrtvujejo.

seveda so vsi ki so lačni isti. ampak nahranimo najprej svoje. ne da tone hrane izvažamo naši državljani pa stradajo. ko hodijo mame lačne spat, da dajo svojim otrokom hrano. ko otroku ne zamenja pleničke po več ur, ker čaka, da bo pokakan, da bo lahko zamenjala pleničko, ker nima dovolj plenic. da mu adaptirano mleko redči z veliko več vode kot po navodilih. a pri nas ni lačnih???? iz nobenih držav ne poskrbijo za naše ljudi. pa dajmo vsaj mi!!!!

New Report

Close