Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Knjiga za darilo? Čudno?

Knjiga za darilo? Čudno?

Kaj si mislite o knjigi kot darilu? Bi bili veseli takšnega darila ali vam je krneki? Men npr. je to super darilo, ne vem pa, kako je to generalno gledano sprejeto.

najlepše darilo

ja,meni najlepše darilo,
če kdo ni zadovoljen se priporočam!

Odvisno kakšna knjiga.

kakšni priročniki v stilu dviganja samozavesti, kako obogateti v 90 dneh………………………bi res ležali na polici, oziroma nekje v kleti, ker imam police itak prepolne knjig.

za vse ostalo sem dovzetna. Mogoče malo ozkogleda pri fantastiki.

Knjige sem vedno vesela, še bolj pa bona, da si knjigo sama izberem.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Tudi pri nas je tako, odvisno kakšna knjiga.
Kvazi priročnike bi takoj dala naprej, razen kakšnega praktičnega, naprimer Sam svoj mojster ali podobne.
Mož bi kak novodobni roman založil kam na polico, medtem ko bi pa kake klasike ali knjige o vojnah prebral vsaj 10x.
Jaz sem bolj nezahtevna in preberem skoraj vse.
Tamali bi knjigo v slovenščini samo pogledal, kakšno v angleščini ali nemščini bi pa pogoltnih v dveh večerih.

Če podarjate knjige, morate vedeti, kaj je komu všeč in kaj rad bere.
Knjiga JE lepo darilo, a ni vsaka knjiga za vsakega bralca.

Če jo bi podarila meni …OK, če ugotoviš vsaj malo moj stil
če jo bi mojemu fant/bratu…ni dobra ideja, ker jo ne bi niti pogledal.

Podari jo tistemu, za katerega veš, da bere, poznaš kaj bere, dobro se je pozanimat, če jo je že prej prebral in kakšno ima odnos do knjig.

najboljše darilne knjige so žal zamenjali kliki – internetne banke

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Tudi pri nas je tako, odvisno kakšna knjiga.
Kvazi priročnike bi takoj dala naprej, razen kakšnega praktičnega, naprimer Sam svoj mojster ali podobne.
Mož bi kak novodobni roman založil kam na polico, medtem ko bi pa kake klasike ali knjige o vojnah prebral vsaj 10x.
Jaz sem bolj nezahtevna in preberem skoraj vse.
Tamali bi knjigo v slovenščini samo pogledal, kakšno v angleščini ali nemščini bi pa pogoltnih v dveh večerih.

Če podarjate knjige, morate vedeti, kaj je komu všeč in kaj rad bere.
Knjiga JE lepo darilo, a ni vsaka knjiga za vsakega bralca.[/quote]

Se ena taka, ki bi bila vesela knjige, ampak res ne cisto vsake…

Ne, ni čudno darilo, osebno obožujem knjige. Je pa problem v tem,da veliko berem in potem dobim knjigo ki sem jo že prebrala…..

Zato je težko komu kupiti knjigo, s častno izjemo, če naletiš na nekoga, ki ti reče, kako komaj čaka da prebere napr. Inferno, ali In v gorah odzvanja, ali Stoletnika…

Knjige so podobno kot parfumi – lahko zadeneš točno tisto, kar bo bralcu všeč, lahko pa čisto brcneš v meglo. Zato je res najboljši kak bon, če točno ne veš za kak naslov.

Enim je pa to res najbolj brezvezno darilo.

joj sposodila sem si tega stoletnika ampak več kot dva lista niseeeeeeeem mogla prebrat,res.Mučila sem se potem sem pa nesla nazaj!

Kaj češ,sto ljudi sto čudi

Ja, prav imaš, točno to sem imela v mislih, enim sede to, drugim ono. Namenoma sem omenila te tri naslove, ker so zelo zelo iskani.
SIcer pa, žal, tudi meni ni jasno, na podlagi česa, je ta Stoletnik, ki……tako zelo iskan roman, čakala sem nanj v knjižnici več kot 2 meseca, pa sem ga sicer prebrala a komaj….pa ravno tako na In v gorah odzvanja, ki me je tudi precej razočarala, predvsem konec je ‘krneki’…..žal….

Zdaj sem v čakalni vrsti za Inferno, pa bomo videli…..

Roman, ki mi je bil nadvse všeč v zadnjem času pa je najprej Novorojen, M. Mazzantini, ali pa 1q84 H. Murakami, in Umetnost obrambe in napada. C. Harbach…

Če sta si z osebo blizu, ji mogoče podariš knjigo, ki je tebi všeč in bi jo želela deliti z njo.
Meni so pa ravno kakšni “priročniki” všeč.

Odvisno od vsebine in obdarovanca.

Knjike z raznimi mislimi bodo prav vsakemu ležale v kotu, medtem ko bi bila večina vesela, če bi dobila knjigo o vsebini, ki jih zanima.

*knjige

Moja izkušnja s knjigami. Zelo rada jih podarjam in dobivam. Vendar ponavadi vnaprej povem, katero knjigo si želim. Me je pa pred kratkim neprijetno presenetilo darilo družinske članice. Za moj rojstni dan mi je podarila knjigo. S tem, da me je vprašala, če jo slučajno že imam. In sem povedala, da ne in da jo prosim,če mi kupuje knjigo, da bom malce pogledala po knjigarni in ji sporočim, katero. Pa je rekla, da ne, ker da je knjigo že kupila. Ja, kaj me pa potem sprašuješ? Dobila sem občutek, da je sama od nekoga dobila knjigo, pa se je želi rešit. In se je je rešila…:)

Tako sem jaz v srednji šoli dobila darilo od sošolke. Knjiga je bila izdana 1984 in nekje na sredini umazana. Najbrž je zagrabila na polici prvo, ki ji je prišla pod roke in dala naprej.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

meni je knjiga super darilo. je pa res, da tudi jaz ponavadi povem, katero knjigo želim. pa tudi podarjam jih rada, seveda po predhodnem ovpraševanju 😛 letos sem v mladinski kupili Inferno od Dana Browna sestri za miklavžka in je bil zadetek v polno!

jaz tudi, knjiga je zame osebno eno boljših daril, ki jih lahko dobiš/daš. Nazadnje podarila od khaleda Hosseinija In v gorah odzvanja.

Jaz sem pa pred nedavnim prejela Titovo kuharico in je super, ful je zanimivo brat o jedeh (in jih kuhat), ki so jih jedli Tito in ostali državniki in zvezdniki na večerjah 🙂 Meni je to eno boljših daril, ker res zelo rada kuham in si boljšega darila skorajda ne morem zamisliti!

New Report

Close