Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolečina v prsih – psihična?

Bolečina v prsih – psihična?

Je imel kdo oz. ima kdo bolečine v prsih, ker je recimo pod stresom?
Žalujem za pokojno osebo, čisto sem na tleh in imam občutek, da je bolečina v prsih psihičnega izvora, ker se je začela pojavljat sedaj.

Bolečina v prsih je vsekakor lahko psihična. Panični napadi izgledajo recimo skoraj tako kot srčni infark.
Ne glede na to kaj se tebi zdi pa TAKOJ obišči zdravnika. Moji sestri je spomladi zdravnik določil, da ima panične napade in danes je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} invalid in še vedno življensko ogoržena. Imela je namreč serijo srčnih napadov.
Prosim ne se hecat, ne si postaljat diagnoz. Ekg traja par minutk.

Ne gre za neke hude bolečine. Se pa pojavljajo zadnje čase kot nek odziv na psihično trpljenje, vsaj zdi se mi.
Ni tako, da bi me zares hudo bolelo.


če se ti zdi da je psihično pojdi do zdr. po napotnico za psihiatra

Najprej je treba izključiti organske vzroke, šele nato razmišljati v smeri psihičnih. V kolikor se bolečina pojavlja ob fizičnih naporih pa pojenja v mirovanju, je to vsekakor znak za preplah in razlog za obisk zdravnika.

Gospa je pod stresom zaradi smrti bližnjega .

To se je meni dogajalo samo enkrat v življenju – ko sem se razšla z dolgoletnim partnerjem. Ne rečejo zastonj, da srce boli. Jaz sem to občutila kot tiščanje. Ker sem bila res zelo žalostna, zdravnika nisem obiskala. In ne boš verjela – pomagal je že navaden persen.
Seveda pa obisk zdravnika nikoli ne škodi. Jaz sem bila še mlada.

New Report

Close