Med.Over.Net

Neplodnost

Odgovarjajo: Branka Žegura, dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Pogovori, izmenjava izkušenj in informiranje o neplodnosti.

Branka Žegura , dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Branka Žegura

Dong Quai ali angelica sinensis

Default avatar

repka

Pozdravljene!

Ima mogoče katera izkušnje z jemanjem dong quai-ja v prahu? Zasledila sem, da naj bi to bilo zelišče za povečanje plodnosti?

LP, repka!
Default avatar

bi-bi-bi

Pozdravljena!

Meni je fant kupil dva paketka! ce pomaga ti nevem povedat, ker sem danes komaj probala in res nevem kako to v sebe spravit ker je ogabno!! en požirek in sem skoraj kozlala; še dobro da sem mela kruh pri roki! Zmešala pa sem eno žličko v sok. vrjetno te zanima kakšen je okus... groznooo grenko! bljek še zdaj ga čutim po grlu!
zato prosim tiste ki že pijete dong quai v prahu, da napišete kako ga zaužijete? se da kako izničit ta grenak priokus?! ker grenkega pa sploh ne maram!

hvala

LP
Default avatar

hrski

če pogledaš, kaj vsebuje, ima največ folne kisline, pa že raje pogoltnem tisto tableto.
Default avatar

repka

Pozdravljena!

Bi-bi-bi: ojej a tako zanič je. Še dobro, da sem naročila samo 1 paketek. Mi lahko poveš, kdaj si ga začela pit- po M, ali ga boš pila tudi med M, seveda če ti bo šel po grlu? In koliko časa misliš to pit- mesec, dva, tri ...?

Hvala

Lp
Default avatar

bi-bi-bi

Nimam pojma kako bi ga zaužila...vse mogoče že poskusla, tudi čist malo pa vseeno zelo intenziven okus. Sem od ene znanke dobila nekaj za poskusit in premišljujem o nakupu. Začne se z eno kavno žličko in morem povedat da je prijeten vonj in tudi okus :D več tukaj: http://www.super-hrana.si/maca ali http://www.medex.si/shop/bio-maca-prah/ itd., saj jo prodajajo na večih straneh v različnih embalažah. tako da bom raje kar začela z uživanjem Mace!
Default avatar

repka

Naj ti povem, da sem ga ta teden dobila, pit pa ga nisem še začela, če ga bom sploh??
Dan rajši začnem z 1 žličko gelle royal super s propolisom na tešče, nato nadaljujem z zajtrkom z Acai v prahu in 1 kapsulo mace od medexa, ker v prahu jo ne prenesem. Kakšni bodo rezultati ne vem, zaenkrat se super počutim. Veliko koristnih informacij o super hrani si lahko prebereš, če v googla vpišeš fertility smoothie- o tem je pisala koleska na temo http://med.over.net/forum5/read.php?67, ... g-9199121- poišči.
Default avatar

bi-bi-bi

hihi ne rabimm več praškov oz. ne smem ;) v bistvu sem jih želela ker sma se fulll dolgo trudla na bebici. in včeraj je končno prišel moj dan ko sem zagledala + :) po nosečnosti bom pa ziher jedla Maco, že zarad počutja.
Repka kaj si že odprla? če maš še zaptrtega ga pošlji nazaj. Midva sma enega poslala.
Default avatar

repka

Ooooo kako lepo, čestitam Bi-bi-bi, sem vesela zate, vse dobro ti želim.
A veš, da mi ni padlo na pamet, da ga nazaj pošljem, hvala za informacijo, verjetno bom tako naredila oz. če se ne premislim, da ga začnem.
PS: če ni skrivnost, + je rezultat dong quaja oz. kakšnega drugega prahu? Sta oba to pila, koliko časa, oz. si to pila tudi v času M, ker to ni nikjer zapisano, kdaj točno se to pije?
Default avatar

bi-bi-bi

hellow repka. hvala za lepe želje ;)
ne sploh ga nisem pila; sem pa ga kupla ravno zato ker sma se že pol leta trudla na bebi in nič. kot sem napisala sem ga probala in to je blo to. kupla sma dva paketka ker je bla free poštnina in pol sma zaprtega poslala nazaj. Dong quai, maca in podobni dodatki bi naj pomagali pri zanositvi. Jaz ti ne morem povedat če so res, ker me je hvala bogu nosečnost prehitela :D kasneje bom pa pila Maco in to ti tudi priporočam...prijeten vonj in normalen okus ;) drugače pa se to pije nonstop....koliko sem prebrala za maco, začneš z eno kavno žličko na dan in počasi stopnjuješ do treh žličk. ješ oz.piješ pa vsak dan.
Default avatar

katja11122222

Lp

Ne vem ce se katero zanima ampakosebno sem pila ta prah mesc in pol in po mesecu in pol se je pokazale dve crtice ceprav mi je G povedala da bom le s teska zanosila saj imam bulo in zaprte jajcnike zato me je poslala na slikanje HSG tisti mesec sem cakala na M in ne ni bilo in cudezno se je naredilo da sem zanosila. Prej pa sva se trudila 1 leto pa ni bilo nic, ne vem pa.ali je samo naklucje ali pa mi je resnicno pomagal ta prah.
Default avatar

JanjaC

katja11122222 kaj ti si pila maco ali dong quai angelica sinensis?????

ČESTITKE!
Default avatar

katja11122222

Prvo sem jemala maticni mlecek nato dong quai za zadni mesec in pol.
Default avatar

Within

Pozdravljeni.
Dolgo časa sem jemala KT (s prekinitvami)..končala sem jih piti septembra..od takrat sem dobila menstruacijo le 2x..decembra in februarja..
začela sem piti dong quai 1 mesec nazaj in dobila menstruacijo :)
zdaj jo imam že 6 dni..od tega zadnje 3 dni močno...
a moram biti v skrbeh ali se je nabralo vse za nazaj? ;)
ali bi morala končati piti dong quai?

Hvala in lp
Default avatar

Majjaaa

Jaz kupim Dong Quai na eBayu, je v tabletah in sploh nimam težav s požiranjem (zelo majhne tabletke). Tudi cenejši je od tega kar je na voljo v Sloveniji, dobim po pošti, ponavadi od 5-10 dni.iz Velike Britanije.
Če koga zanima: http://www.ebay.co.uk/itm/Dong-Quai-100 ... 35ddba5d74

Moderatorji

Branka Žegura , dr. med., spec. ginekologije in porodništva
Branka Žegura