Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katastrofalna glasba decembra v Ljubljani

Katastrofalna glasba decembra v Ljubljani

Danes sem si šel pogledat v Ljubljano lučke … Sama osvetlitev je res super, ampak neprijetno pa sem bil presenečen nad glasbo. Sredi decembra slišiš v centru Ljubljane v živo tiste trubače, ki hodijo od šanka do šanka. Sredi poletja jih sem jih še nekako spregledal, ampak da pa igrajo sredi decembra, mi je pa močno moteče. Niti malo decembrskega vzdušja ne pričarajo! Med muziko se sliši tudi slovenske harmonike, kar prav tako ni “to to”. Res ne razumem, da za okrasitev Ljubljane občina zapravi kar nekaj denarja, potem pa ne more poskrbeti, da je glasba mesecu primerna.

Mas prav.
Zoki ni vec car.

se strinjam.. sploh ne hodim v mesto letos,prvo kot prvo sem že malo naveličana,rabim nekaj let da si spet zaželim,na pamet lahko povem kje lučke stiojijo in kakšne barve. glasba pa kot vedno obup! A bo letos tudi danijelo privlekel?
sploh ne grem hvala..

lahko nč

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj moteče?
Ljubljana je postala ‘cigansko selo’ ker si tudi TI tako želel.
Izbral si cigana za župana, sedaj imaš cigane za zabavljače, Ljubljana pa je vedno bolj en navaden “pazar”, “varoš”, ….

Se strinjam, je tudi meni vsiljivo padla v ušesa muzika. Žalostno!


Pa si jih prijavil policiji? Kaj pa prost pretok ljudi in blaga v EU? Kaj in kdo bi moral kaj storiti? Pa zakonodaja?

Žal je recesija udarila tudi po proračunu klasičnih glasbenikov – imam kar nekaj prijateljev v tujini, ki igrajo v filharmoničnih, komornih zasedbah po Evropi, pa pravijo, da kriza precej seka- precej klestijo proračune – samo en predbožični koncert in to je to. Tudi podjetj več ne najemajo za svoje poslovne partnerje, enako je tudi pri nas – ni denarja niti za koncert kakšnih uglednih slovenskih glasbenikov, filharmonikov. Ni. Še špara tam, kjer se nebi smelo. Nismo vsi SLovenci ljubitelji slovenske pop scene, pa balkanskih melosov, ki gredo z veseljem v uho komu od odgovornih na MOL. Včasih, ko je bil še g. Lorenz odgovoren ali pa g. Ramovš, se je bilo prijetno sprehajat po mestu in relaksirat tudi zaradi prijetne glasbe.

Tudi “didžeja”; ki ureja glasbo iz zvočnikov letos, nimajo tapravega 😀 Res je, da balkanski in samo harmonikarski zvoki niso primerna božična glasba, vsaj za tiste, ki vemo, kakšna glasba se mora vrtet ob taki priložnosti in se vrti po drugih evropskih prestonicah – če se že ljubljana gre neko evropsko prestolnico.

Bi si MOL lahko pozanimal, kakšna glasba se vrti v tem času po Dunaju, Salzburgu, naprimer. Saj nekaj primernih CD-jev ni težko najti.

Zakaj moteče?
Ljubljana je postala ‘cigansko selo’ ker si tudi TI tako želel.
Izbral si cigana za župana, sedaj imaš cigane za zabavljače, Ljubljana pa je vedno bolj en navaden “pazar”, “varoš”, ….[/quote]

In kako ti lahko kar mene obtužuješ, da sem jaz tako želel? Sploh veš iz kod sem, pa kar obtužuješ. Doma sem 30 km izven Ljubljane, tako da so vse tvoje obtožbe neumne.


Pa kaj je z vami ljudje? A vam kej ni jasno? Tebi očitno nič! Kaj pa ima klasična glasba z mestom? Pokliči enkrat policijo, če ti gredo tisti romunski glasbeniki na živce. Pa povej, kaj jim policija more?Te nadlegujejo, te fehtajo? Nič od tega, samo igrajo! Prost pretok ljudi in .. Evropska skupnost, pa to! Saj si bila za evropsko skupnost in za vstop Slovenije vanjo? Torej…. Ne, niso primerna glasba, ampak kaj pa naj mesto stori?Jih na silo odstrani- po katerem zakonu pa! A kršijo javni red in mir? Če meniš tako, jih prijavi? Pa …. Poročaj, kako si uspela! Madona, med kakšnimi nevedneži živim!

Seveda da se jih lahko odstrani. Oni so dobili dovoljenje, da lahko igrajo po mestu! Kar vzemi ti ene bobne in se postavi sredi Ljubljane in bobnaj tra v tri krasne. Ti obljubim, da te bodo odstranili.

Delam v centru mesta in lahko rečem, da me je sram pred turisti. Celo poletje so na vogalu Zvezde nažigali romunski cigani, dobesedno vsak dan so prihajali v “službo” in prav veselila sem se mraza, ker so bili milo rečeno neprebavljivi.

Pa dobro, a Slovenci ne premoremo nekih svojih muzikantov? Ni nikogar, ki bi predstavil Slovenijo ali pa dobrih 100m od Slovenske filharmonije zaigral kaj drugega? Zakaj potem paviljon, naj ga podrejo in odpeljejo v BTC gotovo se bo našel kak burkež, ki ga bo spremenil v ringelšpil.

In zdaj decembra z vseh vogalov spet donijo trubači, cigani, mah, resnično, porazno do konca.
Ne vem, kje so ostali tujci, ki se preživljajo z glasbo, prav rada bi že slišala karkoli drugega, resnično, karkoliiiiiiii!!!!

Ja če že nimajo denarja za kakšne mesecu primerne glasbenike za po ulici, naj potem vsaj poskrbijo, da bo glasba iz zvočnikov temu primerna. Mene je kar minilo to decembrsko vzdušje, ko sem včeraj prišel v center in bil za trenutek okrašenostjo navdušen, potem pa slišim te trubače igrati pesem Đurđev dan in podobne.


Pa kaj je z vami ljudje? A vam kej ni jasno? Tebi očitno nič! Kaj pa ima klasična glasba z mestom? Pokliči enkrat policijo, če ti gredo tisti romunski glasbeniki na živce. Pa povej, kaj jim policija more?Te nadlegujejo, te fehtajo? Nič od tega, samo igrajo! Prost pretok ljudi in .. Evropska skupnost, pa to! Saj si bila za evropsko skupnost in za vstop Slovenije vanjo? Torej…. Ne, niso primerna glasba, ampak kaj pa naj mesto stori?Jih na silo odstrani- po katerem zakonu pa! A kršijo javni red in mir? Če meniš tako, jih prijavi? Pa …. Poročaj, kako si uspela! Madona, med kakšnimi nevedneži živim![/quote]

Očitno je, da tebi ni marsikaj jasno. Saj ti ni za zamerit.

Ker kaj češ razlagat, katera je primerna glasba v decembrskem času iz zvočnikov po ulicah po domači prestolnici, kot je to po drugih drugih evropskih prestolnicah v predbožičnem času, ker niti ne boš razumela.

Podpis.

New Report

Close