Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vegetarijanci, od kod dobite beljakovine?

Vegetarijanci, od kod dobite beljakovine?

Kaj jeste, da dobite dovolj beljakovin?

B12

Beljakovine so v stročnicah, mlekih (ovseno, mandljevo…), oreških, žitaricah, rižu, konoplji. Tako da nam jih ne primanjkuje.
Tudi sam hodim 1x letno na krvne priskave in imam kri odlično. Bledi vegetarijanci pa so zaradi pomankanja železa, ki se ga, če je prehrana pravilno načrtovana, dobi brez problema.
Če te še kaj zanima vprašaj.

avtor, moral bi vprašat od kod dobite PROTEINE?
in potem bi dobil take odgovore “oh ne mi pa tega ne jemo ker to so steroidi, ka si nor tega jaz nikoli nisem jemal” itd…
nimaš kaj en folk je totalno nerazgledan, ste poslušali zadnjič ko so na radiu 1 anketi ljudi spraševali na kateri celini leži Evropa? odgovori da te srat prime
enako je s tem, precej ljudi ne ve da je beseda proteini tujka za besedo beljakovine in potem mislijo da je to ena kemija in ko vidijo tiste kante na katerih piše whey protein, mislijo da so notri steroidi;S
o veganih pa imam svoje mnenje in ga raje ne bom izrazil da ne bo treba brista

Saj tele beljakovine iz soje niso slabe za ženske. Za moške so pa že zdavnaj dokazali, da jih soja po hormonski plati počasi spreminja v ženske. Pa kar jih jaz poznam, bo kar držalo. Tako tečnih in našpičenih dedcev sicer ne vidiš. Ti so pa kar… ko ene babe. Samo nekaj o dietah, pripravi hrane, zdravju.

In? Bo pa več bab zate ostalo. Kje je problem?


ja v stročnicah maš pa res dosti beljakovin. v sledovih to ni niti 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega kar bi rabil odrasel človek
poleg tega tvoje telo dobesedno joka po živalskih beljakovinah za katere si kot prirojeni karnivor tudi ustvarjen..tako da ne mi govort še niti en vegan ki ga poznam ne izgleda zdravo
to kar počnete vi je navadno nasilje nad lastnim organizmom in slej ko prej te udari nazaj
ti kar furaj svoj stil še kakih 10 let, dokler ne boš končal na infuziji

Recimo iz juhe miso , oreskov , strocnic ( fizol , leca , kvnoja , rjavi riz , grah etc..) , skute , jajc in raznih protein napitkov ala Sunwarrior.


ja v stročnicah maš pa res dosti beljakovin. v sledovih to ni niti 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega kar bi rabil odrasel človek
poleg tega tvoje telo dobesedno joka po živalskih beljakovinah za katere si kot prirojeni karnivor tudi ustvarjen..tako da ne mi govort še niti en vegan ki ga poznam ne izgleda zdravo
to kar počnete vi je navadno nasilje nad lastnim organizmom in slej ko prej te udari nazaj
ti kar furaj svoj stil še kakih 10 let, dokler ne boš končal na infuziji[/quote]

Tudi mesožderi v večini primerov ne izgledate zdravi. Polni ste vseh mogočih in nemogočih bolezni.


ja v stročnicah maš pa res dosti beljakovin. v sledovih to ni niti 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega kar bi rabil odrasel človek
poleg tega tvoje telo dobesedno joka po živalskih beljakovinah za katere si kot prirojeni karnivor tudi ustvarjen..tako da ne mi govort še niti en vegan ki ga poznam ne izgleda zdravo
to kar počnete vi je navadno nasilje nad lastnim organizmom in slej ko prej te udari nazaj
ti kar furaj svoj stil še kakih 10 let, dokler ne boš končal na infuziji[/quote]

Nisi prebrala, če že sama ne veš, da so tudi v mleku????
In kaj sploh tebe boli, če bo nek xy človek končal bogvekje? Se niti ne ve kje boš ti?!


ja v stročnicah maš pa res dosti beljakovin. v sledovih to ni niti 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega kar bi rabil odrasel človek
poleg tega tvoje telo dobesedno joka po živalskih beljakovinah za katere si kot prirojeni karnivor tudi ustvarjen..tako da ne mi govort še niti en vegan ki ga poznam ne izgleda zdravo
to kar počnete vi je navadno nasilje nad lastnim organizmom in slej ko prej te udari nazaj
ti kar furaj svoj stil še kakih 10 let, dokler ne boš končal na infuziji[/quote]

Nisi prebrala, če že sama ne veš, da so tudi v mleku????
In kaj sploh tebe boli, če bo nek xy človek končal bogvekje? Se niti ne ve kje boš ti?![/quote]
ja vem da so tudi v mleku, saj so v sojinem mleku hočem rečt da jih je tako malo da ni vredno omembe
poleg tega so rastlinskega izvora telo pa rabi predvsem živalske
ne sploh me ne boli samo komentiram in se čudim ljudem

Ne razumem zakaj nekoga, ki NI vegetarijanec, zanima kje dobijo ONI beljakovine?

Ne razumem zakaj in čemu taka gonja proti vegetarijancem, vsejedcem, mesojedcem, presnojedcem, sadjejedcem, piškotojedcem….vsak se iz tega ali onega razloga odloči za neko zadevo in je veliko ali nič, tega ali onega; in če s to izbiro, ne škoduje drugim, ne vidim razloga, da bi drug drugega napadali, kaj ne?

Sama jem meso mogoče 2x letno, živalske beljakovine pa dobim iz mleka, jajc, skut, jogurtov, svežih sirov…rastlinske pa iz oreškov, stročnic, semen….

Katere beljakovine pa so potem v kravjem mleku, če ne živalske?

No moja hčerka ne je mesa, pije pa mleko, poje jogutr, skuto, sir, puding

Vsak bi moral jesti vso raznoliko hrano, od sadja, zelenjave, mesa, sladkarij….sploh pa otroci bi nujno mogli vse jesti….pa kaj vi starsi vegetarijanci in vegani mislite, da otroci ne trpijo al kaj zaradi vas in vasih prepricanj in da v vrtcu oz. soli ne dobijo mesnih izdelkov ce prosijo za hrano, ja prosijo bogi otroci, ker jih starsi trpincite in stradate. Ima sin sosolca, starsi vegani, on revez skoz prosi za hrano, ker je skoz lacen . In ja ko je pri nas, vedno dobi tudi za jest, pac to kar je sin in je tok srecen bogi revcek sploh ko dobi kaksen zrezek al pa sendvic s salamo in sirom, joj kok se to oblizuje in zahvaljuje, pa me vedno prosi, da ne smem povedat starsem….ja bogi revez sej je samo jedel, pa ze misli na to kako bi bil kregan, ce bi starsi zvedeli……res prav zalostna sem, da ljudje zaradi nekih svojih glupih prepricanj skodujejo lastnemu otroku, namesto da bi mu,nudili vse kar je pomembno za rast in razvoj otroka, ko bo otrok odrasel se bo ze sam odlocil kaj bo jedel in kaj ne….


No, in koliko beljakovin rabi odrasel človek? Čisto dovolj jih dobi s par žlicami graha ali fižola in kosom polnozrnatega kruha. Ni treba nobene soje in nobenih pripravkov.

Sicer pa, trditi, da je hrana brez mesa revna, enostranska in nezadostna je približno isto utemeljeno kot trditi, da je revna, enostranska in nezadostna hrana brez cvetače.

A kje dobijo vegetarijanci beljakovine?
V orehih, lešnikih, mandeljih, skratka v vseh jedrcih. V vseh semenih. Tudi gomoljasta zelenjava ima beljakovine. Prav tako mleko in mlečni izdelki.

Fiziologija človeškega telesa je enaka kot pri opicah. Zobovje in srednje dolgo črevo zahteva dobro prebavljivo hrano. Opice pa so sadjejedci.
Zveri so mesojede. Za ta namen imajo čekane in 3x krajše črevo od opičjega, da hrana hitro gre skozi. V človeških prebavilih se meso predolgo zadržuje in tam gnije, namesto da bi se hitro izločilo.

To je potrjeno tudi v “navodilu za uporabo”, namreč kaj naj bi človek jedel, piše v svetem pismu:
>>29 In Bog je rekel: “Glejta, dal sem vama vse bilje s semenom na vsej zemlji in vse drevje, na katerem je sad s semenom; naj vama bo v živež;” …

Ječmen

sicer mi je vseeno kaj ješ, ni mi pa vseeno, če po netu trosiš neumnosti. Šimpanzi, kot človeku najbolj sorodna opica, niti najmanj niso vegetarijanci. Pomemben delež njihove prehrane so namreč živalske beljakovine. Kadar jih ne dobijo zadosti v sadju (črvički), se lotijo s paličicami brskati po mravljiščih in termitnjakih. So pravi umetniki, kako naloviti čimveč živalic. Ampak tudi to jim ne zadošča. Zato se nekajkrat letno družno, s pravo lovsko taktiko, lotijo lova na manjše opice drugih vrst. Te potem raztrgajo in si jih razdelijo po hierarhičnem principu. Alfa samec, ki pa mora vzdrževati veliko moč, potrebuje mesa še več. Zato ukrepa zoper neposlušne samice zelo kruto. Vzame jim mladička in ga pred njimi požre. S tem dejanjem jih za vedno pokori, pa še svojo dozo mesa dobi. Človek se je pred silnimi tisočletji odcepil od enake vrste, kot šimpanzi. Zato tudi postopa enako. Le da se je prilagodil okolju. Ljudstva iz ekvatorialnega pasu, ki imajo celo leto na izbiro doolj sadja, so bolj vegetarijannko usmerjena. Tudi toleranco na mleko imajo izjemno slabo, saj ga ne potrebujejo za hrano. Bolj ko greš proti severu, bolj se prehrana nagiba k mesojedstvu. Zaključek so eskimi, ki jedo samo še meso. Pozimi pač ni na izbiro zalenjave, zato je meso edina rešitev za preživetje. Meso in mleko. Mi smo nekej vmes in smo narejeni, da jemo mešano prehrano. Naše telo je optimalno prirejeno zanjo. Se pa zaradi zadosti denarja in svobodne volje sami odločamo, ali bomo zapustili vgrajeni vzorec in preklopili na enega od bazičnih. Kar pa ne gre tako gladko. V obeh ekstremnih primerih (vegi/meso) nam primanjkuje določenih snovi. Katere moramo nujno nadomeščati s snovmi umetnega izvora. Sicer bomo slej ko prej stopili na mino. Vse to pa funkcionira le toliko časa, dokler imamo dovolj denarja. Osebno poznam le enega ekstremnega mesojedca, pa kakih 20 ekstremnih vegetarijancev. Verjetno bo držalo, da meso zaradi počasnejše prebave človeka poleni, saj tisti mesojedec niti pod razno ne posiljuje nikogar s svojo odločitvijo. In verjetno tudi drži, da so vegetarijanci zaradi pomanjkanja določenih snovi v veliki meri kolerični. Kajti med tistih 20 jih je večina skoraj religiozno usmerjenih v svojo prehrano in ne zamudijo niti sekunde, da ne bi koga posiljevali. Toliko o tem.

Splošna razgledanost,
ideala ne moremo iskati med normami sedanjega časa. Polnijo nas z lažmi in polresnicami na vseh področjih, tudi v prehrani. Telo se tem izkrivljenim normam enostavno ne more prilagoditi, ker je del narave. Kako delamo z naravo, se vidi na vsakem koraku. Tudi s telesom ne delamo nič drugače. Z boleznimi nam pokaže svojo neizkrivljeno resnico.
Itak nas v odločitvah vodijo prepričanja. Vsakemu svoje, a ne?


No, in koliko beljakovin rabi odrasel človek? Čisto dovolj jih dobi s par žlicami graha ali fižola in kosom polnozrnatega kruha. Ni treba nobene soje in nobenih pripravkov.

Sicer pa, trditi, da je hrana brez mesa revna, enostranska in nezadostna je približno isto utemeljeno kot trditi, da je revna, enostranska in nezadostna hrana brez cvetače.[/quote]

Nimaš blage veze.

Človek po trenutnih priporočilih potrebuje 0.8g beljakovin na kg telesne teže. Zdaj pa pojdi pogledat prehranske tabele, koliko fižola ali graha moraš zato pojesti – in še vedno to niso polnovredne beljakovine. Polnozrnat kruh ima pa poleg škroba samo še nekaj več balasta (neprebavljivih vlaknin) in zanemarljivo več beljakovin.

Saj lahko s seboj delaš, kar hočeš, ampak preden pišeš neumnosti, se vsaj prepričaj.

Še jaz neki na temo vegetarijanca…

ej, mi ni jasno.. ok.. ste vegetarijanci.. zakaj potem hudiča rabite vege hrenovke, vege zrezki, vege klobase.. ja, če si vegi, pol jej samo vegi .. ne pa kvazi klobas..

men na misel ne pride da bi bila vegi.. pa da se razumemo pojem ogromno zelenjave, sadja…

lp

Saj ne rabimo, to rabi industrija. Pa dajte se začet zavedat, da smo vsi talci industrije, vseh možnih panog. Saj tudi mesojedi ne rabijo salame, klobas, hrenovk, raznih kroketkov, pa jih vseeno prodajajo in vi jih veselo kupujete. Nihče tudi ne rabi gotovih jedi, ker je vse mogoče veliko okusneje skuhati, pa jih prodajajo.

Vprašanje za razgledanost: katerih nujno potrebnih snovi primanjkuje vegetarijancem?

vegicaa, ne vem sicer koliko vegetarijanke si in koliko si osveščena o zdravem prehranjevanju. Ti pa svetujem, da se ne greš vegetarijanstva na lastno pest in se raje posvetuješ s strokovnjaki iz tega področja. Ti bodo znali povedati katere dodatke rabiš in zakaj. “Kmečka pamet” pri zadevah, ki jih počneš mimo tvojega naravnega ustroja, preprosto ni dovolj. Pa ni tale forum pravo mesto za te debate, Ker se bo pojavilo preveč brezveznikov iz ene in druge strani, ki bodo samo nabijali v prazno. O vegetarijanstvu vemo že veliko pametnega, pa najdi relevantne podatke na boljših mestih, kot je MON. Zapomni si da je vegetarijanstvo čisto cool, če se ga lotevaš pravilno in imaš za kaj takega dovolj znanja, časa in sredstev. Ni pa to prava pot za nakladače in vsevede. Ti potem delajo škodo sebi, s svojim pametovanjem pa slabo voljo drugim.

Brez mesa živim več kot pol življenja, trikrat noseča in rodila brez problemov (razen začetne slabosti), dojila … nikoli bolna v življenju. Tečem polmaratone, nimam sicer vrhunskih rezultatov, sem pa nekje v zlati sredini. Dvomim, da je prva polovica cela mesojeda in druga polovica cela vegetarijanska. Lahko si samo želiš, da bi bila tako zdrava kot jaz.

Zame vegetarijanstvo ni religija, znanja pa rabiš ravno toliko kot za vsejedstvo. Ne vem, zakaj ste vsejedi tako sveto prepričani, da imate že po defaultu zdrave prehranjevalne navade samo zato, ker jeste meso.
Zloglasni B12 pa v telesu nastaja sam in ga imamo na zalogo. V bistvu njegovo nastajanje zavira prav preveč mesa v prehrani. No, če bi mi ga res primanjkovalo, bi to že opazila, ker posledic enostavno ne moreš falit.

In na podlagi enega uspešnega primera se postavljajo teorije za celotno populacijo, a ne? Tudi v reševalnih ekipah iz Černobila in Fukušme je par ljudi ostalo brez posledic. Ostali so pa večinoma že podlegli raku. Ampak po tvoje je tistih par posameznikov merilo za odnos ljudi do radiacija, a ne vegicaa? Ali pa si hotela samo povedati da si ti tako posebna, da lahko predstavljaš vzor ze celotno človeštvo? Sorči, ampak ravno taki prepotentneži s svojimi izjavami med nepoučenimi naredijo daleč največ škode. Ker na podlagi lastnega uspeha, kateremu lahko botruje le sreča ali pa genske predispozicije, daje ljudem napačne signale. Ne vem od kje ti podatek da sem iz nasprotne strani (si kje zasledila moj enabijanje zoper vegetarijance?), mi je pa lažno preroštvo čisto out, ne glede na to, kdo ga izvaja.

New Report

Close