Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “delal bi kar koli”

“delal bi kar koli”

Vedno pogosteje opažam, da vse več ljudi v prošnje za delo vključuje stavek “pripravljen sem poprijeti za kakršno koli delo, tudi za nižjo plačo od razpisane”

Za božjo voljo, ne počnite tega! Če moj šef vidi tako prošnjo, roma naravnost v koš, brez da bi jo do konca prebral.

S tem (ne)bodočemu delodajalcu sporočate le to, da ne znate ničesar delati, da vaše znanje ni vredno nič in da ne veste kaj želite v življenju.

Bodite bolj samozavestni, v prošnji se osredotočite na specifično delo in po možnosti še obrazložite, kaj bi podjetje z vami pridobilo. In ne pisati katero pozicijo ste zasedali v prejšnji službi in kaj so bile vaše naloge, temveč izpostavite svoje dosežke in znanja, ki ste jih pri tem delu pridobili.

Vem za primer, ko je bila razpisana plača za službo ~1000€ neto, večina jih je napisala, da s pripravljeni delati tudi za manj, dobil pa jo je EDINI, ki je edini zahteval več – ker je na razgovoru pokazal željo, da si res želi točno te službe in argumentiral, zakaj si zasluži več.

Dobro napisano. In se tudi strinjam. Sama sem letos menjala službo in nastopila celo z ultimativnim pogojem, pod katerim pridem k njim delat (če ne bi bil izpolnjen, ne bi).

ma dej krula neumna samo zapečati ta svoja butasta usta!
kaj pa ti veš kaj je bit brez dela in brez hrane? in biti na robu? kaj boš mahal s papirčki kaj vse oh in sploh si? koza butasta poberi se s takimi argumenti to lahko samo tisti govorijo ki imajo polno rit vsegam,

marš kooza!

nova
Uredništvo priporoča

…dokler imaš redno plačilo in stalno službon nekje in menjaš službo…ko pa si v situaciji, da si že nekaj mesecev brez zaposlitve, da so prihranki izropani, da ne moreš več plačevati položinc…takrat si pa pripravljen delati čisto vse za najnižje plačilo…samo da lahko dobiš nekaj denarja…da plačaš račune…nasitiš otroke…

saj je grdo rečeno…ampak s polno ritjo je lahko biti pameten…

Verjamem, da je brez službe težko, ampak če rečeš, da si pripravljen delati karkoli, ti ne bo nič pomagalo, ker takih podjetja ne rabijo.

Napisat ni težko, težje se je s tem spoprijet. Bi delal po 10+ ur na dan ali pa ponoči tri izmene, kljub temu, da vaš-a partner-ka dela podobno in imate otroke še v vrtcu, nimate pa blizu starih staršev, ki bi eventuelno lahko šli po otroke ko vidva ne moreta. (za popoldansko varstvo pa bi odšteli XX€)
Plača 900 neto vsaka nadura pošteno plačana, vsaka druga 3. sobota fraj in vsaka 2. nedelja fraj ne glede na soboto 20 dni dopusta, možnos napredovanja 00.?

Nisi razumela kaj avtorica piše (ali jaz), a ne? V kadrovski službi oz pri delodajalcu narediš negativen vtis, če si majčken, pohleven, ponižen in pripravljen tudi z diplomo skrete pucat. Takih NE RABIJO. Rabijo odločne, ki ne kažejo obupa, ampak samozavest.
V prejšnji sluzbi nam je na razgovoru nekdo predlagal, da tri mesece dela zastonj, kot neko prostovoljstvo. Ni naredil dobrega vtisa, nismo ga sprejeli. Deloval je preveč obupan, vročičen, da si se ga kar ustrašil.

Nisi razumela kaj avtorica piše (ali jaz), a ne? V kadrovski službi oz pri delodajalcu narediš negativen vtis, če si majčken, pohleven, ponižen in pripravljen tudi z diplomo skrete pucat. Takih NE RABIJO. Rabijo odločne, ki ne kažejo obupa, ampak samozavest.
V prejšnji sluzbi nam je na razgovoru nekdo predlagal, da tri mesece dela zastonj, kot neko prostovoljstvo. Ni naredil dobrega vtisa, nismo ga sprejeli. Deloval je preveč obupan, vročičen, da si se ga kar ustrašil.[/quote]

Oglasi se s svojim mišljenjem, ko boš lep čas brez službe in hrane. Do takrat pa serji kje drugje!

Nisi razumela kaj avtorica piše (ali jaz), a ne? V kadrovski službi oz pri delodajalcu narediš negativen vtis, če si majčken, pohleven, ponižen in pripravljen tudi z diplomo skrete pucat. Takih NE RABIJO. Rabijo odločne, ki ne kažejo obupa, ampak samozavest.
V prejšnji sluzbi nam je na razgovoru nekdo predlagal, da tri mesece dela zastonj, kot neko prostovoljstvo. Ni naredil dobrega vtisa, nismo ga sprejeli. Deloval je preveč obupan, vročičen, da si se ga kar ustrašil.[/quote]

Oglasi se s svojim mišljenjem, ko boš lep čas brez službe in hrane. Do takrat pa serji kje drugje![/quote]

Tudi če pride do tega,ne bom rekel delodajalcu, da sem pripravljen delati kar koli, ker si s tem avtomatično znižam možnosti na 0. Bom pa rekel, da imam zelo rad npr. izmensko delo, ker je bolj dinamično. Pač se nekaj izmislil, samo da ne bom zgledal obupano.

Nisi razumela kaj avtorica piše (ali jaz), a ne? V kadrovski službi oz pri delodajalcu narediš negativen vtis, če si majčken, pohleven, ponižen in pripravljen tudi z diplomo skrete pucat. Takih NE RABIJO. Rabijo odločne, ki ne kažejo obupa, ampak samozavest.
V prejšnji sluzbi nam je na razgovoru nekdo predlagal, da tri mesece dela zastonj, kot neko prostovoljstvo. Ni naredil dobrega vtisa, nismo ga sprejeli. Deloval je preveč obupan, vročičen, da si se ga kar ustrašil.[/quote]

Oglasi se s svojim mišljenjem, ko boš lep čas brez službe in hrane. Do takrat pa serji kje drugje![/quote]

Žal, očitno ne razumeš. Kažem ti vidik druge strani, torej kako delodajalec razmišlja, ko mu nek prosilec takole pristopi. Zate, kot prosilca, bi to moralo biti izjemno pomembno, praktično prvo vodilo! In ne morem da ne rečem, da se ne čudim, da si neuspešen-a pri iskanju službe, če se preprosto ne znaš vživeti v drug vidik, vidik delodajalca.

Oglasi se s svojim mišljenjem, ko boš lep čas brez službe in hrane. Do takrat pa serji kje drugje![/quote]

Tudi če pride do tega,ne bom rekel delodajalcu, da sem pripravljen delati kar koli, ker si s tem avtomatično znižam možnosti na 0. Bom pa rekel, da imam zelo rad npr. izmensko delo, ker je bolj dinamično. Pač se nekaj izmislil, samo da ne bom zgledal obupano.[/quote]

Ampak veš kaj, če boš enkrat dejansko obupan, boš zelo težko zaigral srečnega človeka!
Glej, če ima nekdo npr, srednjo izobrazbo s katero itak ne more dobiti službe in je pripravljen iti delat tudi kot čistilec, čistilka, zakaj tega ne bi smel povedat? Če si npr. ekonom. tehnik, službe v tem poklicu ne boš dobil, torej kaj? A ni boljše iti nekam čistit kot sedet doma? In kako boš dobil delo čistilca, če tega ne boš smel povedat ampak boš moral vzrajat pri svojem poklicu?

Tudi če pride do tega,ne bom rekel delodajalcu, da sem pripravljen delati kar koli, ker si s tem avtomatično znižam možnosti na 0. Bom pa rekel, da imam zelo rad npr. izmensko delo, ker je bolj dinamično. Pač se nekaj izmislil, samo da ne bom zgledal obupano.[/quote]

Ampak veš kaj, če boš enkrat dejansko obupan, boš zelo težko zaigral srečnega človeka!
Glej, če ima nekdo npr, srednjo izobrazbo s katero itak ne more dobiti službe in je pripravljen iti delat tudi kot čistilec, čistilka, zakaj tega ne bi smel povedat? Če si npr. ekonom. tehnik, službe v tem poklicu ne boš dobil, torej kaj? A ni boljše iti nekam čistit kot sedet doma? In kako boš dobil delo čistilca, če tega ne boš smel povedat ampak boš moral vzrajat pri svojem poklicu?[/quote]

No, saj počasi pa le dojemaš.

Seveda povej, da HOČEŠ delati kot čistilec, nikar pa ne izdaj, da želis to službo zato, ker ne dobiš druge, svoji izobrazbi primerne.

Tudi če pride do tega,ne bom rekel delodajalcu, da sem pripravljen delati kar koli, ker si s tem avtomatično znižam možnosti na 0. Bom pa rekel, da imam zelo rad npr. izmensko delo, ker je bolj dinamično. Pač se nekaj izmislil, samo da ne bom zgledal obupano.[/quote]

Ampak veš kaj, če boš enkrat dejansko obupan, boš zelo težko zaigral srečnega človeka!
Glej, če ima nekdo npr, srednjo izobrazbo s katero itak ne more dobiti službe in je pripravljen iti delat tudi kot čistilec, čistilka, zakaj tega ne bi smel povedat? Če si npr. ekonom. tehnik, službe v tem poklicu ne boš dobil, torej kaj? A ni boljše iti nekam čistit kot sedet doma? In kako boš dobil delo čistilca, če tega ne boš smel povedat ampak boš moral vzrajat pri svojem poklicu?[/quote]

Ne razumeš. Ne gre za to, da bi moral vztrajati pri svojem poklicu in da se ne bi prijavil za službo čistilke. Ampak za to, da če se prijaviš za službo čistilke, potem naj bo prošnja tako napisana, da bo delodajalec misli, da bo s tabo zaposlil najboljšo čistilko na svetu.

Ne pa da se prijaviš recimo za prevajalca, potem pa napišeš, da bi delala tudi kot tajnica ali pa čistilka ali pa karkoli … Ker če nič drugega s tem kažeš svoje nepoznavanje in nespoštovanje do določenih poklicev oz. del. Poleg jasno obupanosti.

Glej, mišljeno je bilo, če prosiš za delo na slepo. Torej, ne veš koga bi, če bi, potrebovali. Potem lahko samo rečeš, da bi delal karkoli. Kaj boš rekel drugega? Ali pa, če na slepo sploh ne poskušaš in čakaš samo na razpise, za katere pa itak vemo koga in kako sprejmejo.

Dala ti je nasvet, kako lažje dobiš službo. S hlapčevskim načinom očitno delodajalce odbiješ.

Jaz osebno v poskušanje na slepo ne verjamem. Vsaj ne na tak način. Ko greš na slepo, se prej pozanimaš o podjetju, veš kaj delajo, kakšni kadri so pri njih zaposleni, se mal pozanimaš, koga bi morebiti potrebovali in potem tako nastopiš. Z enim poklicem oz. delom, ki ga obvladaš in jih prepričuješ zakaj in kako bi ti pripomogla k boljšem delovanju podjetja.

Če samo prideš in rečeš, jaz bi delala karkoli, a me rabite, bo odgovor ne, te ne. Ker takih, ki bi obvladali karkoli oz. vse enostavno ni. Podjetja rabijo ljudi, ki obvladajo par stvari in to dobro, bolje od ostalih.
Poleg tega s takim nastopom delodajalcu sporočaš, da si popolnoma obupana (pa to bi še šlo skozi), predvsem pa, da se čist previsoko ceniš, če meniš, da bi lahko obvladala kar koli, kar samo pomeni, da nimaš pojma kakšne so zahteve določenega delovnega mesta (tudi, če bi ga mogoče res obvladala).

Greš se predstavit za določeno delovno mesto, za mesto, ki ti je najbližje in za delo, ki bi ga najbolje opravljala. Tako tudi že v štartu deluješ bolj sposobno in suvereno in ne do konca obupano. Če že, potem na koncu mogoče navržeš, da pa če že ni prostora na mestu svoje sanjske službe, znaš pa opravljati še to in to in to … Ampak napišeš konkretno kaj znaš, ne pa delala bi karkoli.

Jaz osebno v poskušanje na slepo ne verjamem. Vsaj ne na tak način. Ko greš na slepo, se prej pozanimaš o podjetju, veš kaj delajo, kakšni kadri so pri njih zaposleni, se mal pozanimaš, koga bi morebiti potrebovali in potem tako nastopiš. Z enim poklicem oz. delom, ki ga obvladaš in jih prepričuješ zakaj in kako bi ti pripomogla k boljšem delovanju podjetja.

Če samo prideš in rečeš, jaz bi delala karkoli, a me rabite, bo odgovor ne, te ne. Ker takih, ki bi obvladali karkoli oz. vse enostavno ni. Podjetja rabijo ljudi, ki obvladajo par stvari in to dobro, bolje od ostalih.
Poleg tega s takim nastopom delodajalcu sporočaš, da si popolnoma obupana (pa to bi še šlo skozi), predvsem pa, da se čist previsoko ceniš, če meniš, da bi lahko obvladala kar koli, kar samo pomeni, da nimaš pojma kakšne so zahteve določenega delovnega mesta (tudi, če bi ga mogoče res obvladala).

Greš se predstavit za določeno delovno mesto, za mesto, ki ti je najbližje in za delo, ki bi ga najbolje opravljala. Tako tudi že v štartu deluješ bolj sposobno in suvereno in ne do konca obupano. Če že, potem na koncu mogoče navržeš, da pa če že ni prostora na mestu svoje sanjske službe, znaš pa opravljati še to in to in to … Ampak napišeš konkretno kaj znaš, ne pa delala bi karkoli.[/quote]

Ok, v bistvu se strinjam s teboj. Samo v eni stvari ne.
Po eni strani praviš, da v primeru, ko se ponujaš za kakršnokoli delo, deluješ obupano, po drugi strani pa trdiš, da se, če to izjaviš, previsoko ceniš. Tole se ne ujema.
Jaz bi, če bi mi nekdo rekel, da lahko dela karkoli, najprej pomislila, da se premalo ceni, da s tem karkoli misli na najslabša dela in ne takšna, ki jim niti ne bi bil dorasel.

Mislim, da ne smemo posploševati. Marsikateri delodajalec potrebuje delavca, ki je multipraktik in bi prijel za vsako delo. Sploh pri kakem manjšem privatniku, ko moraš biti deklica za vse. Prav ti se velikokrat pritožujejo, da delavci nočejo delati, da nočejo poprijeti za vsako delo.
Drugače pa je, če daš prošnjo v firmo s 1000 zaposlenimi. Tam pa moraš biti precej konkreten, ker ima v firmi vsak svojo vlogo, vsak svoje delo.

Se ne strinjam. Tudi manjši privatnik v prvi vrsti potrebuje delavca, ki nekaj zna, na pamet, je dober tržnik, zna upravljat z določenim strojem … Se pravi delavca, ki bo v njegovo podjetje prinesel denar, seveda bo pa ta poleg svojega dela potem moral opraviti še kaj drugega.

Ne potrebuje nekoga, ki bo delal karkoli.

New Report

Close