Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako ukiniti prenos podatkov?

kako ukiniti prenos podatkov?

Včeraj dobim račun za telefon od hčere in me je skoraj kap. 50€ za prenos podatkov!
Ima paket, kjer NI prenosa podatkov. Doma imamo wifi in dogovorjeni smo, da lahko prenaša aplikacije samo na tako povezavo. Do sedaj ni bilo problemov. Zdaj ima pa drug telefon (Samsung galaxy mini) in pride tak račun. Seveda sem najprej planila na hči. Ta mi zagotavlja, da nič takega ne počne. Potem grem gledat razčlenjen izpis in so res čudne ure, ko je v šoli, na treningu in ob 2 ali 4h ponoči.
Pregledala sem nastavitve in v meniju nastavitve/brezžična komunikacija/mobilna omrežja ima izklopljen paketni prenos in podatkovno gostovanje.
Je pa imela vklopljeno samodejno sinhronizacijo in podatke iz ozadja. Je možno da je to? To sem sedaj izklopila. Je še kje kaj, da je potrebno izklopit?
Kolegica pravi, da je lahko problem tudi v aplikacijah, ki so naložene na telefon ?
Lepo prosim, če se komu sanja, kaj bi to lahko bilo.

Hvala!

Imam Samsung galaxy mini. Ko sem v tujini, prenos podatkov zmeraj izklopim preko tipke za izklop, na desni strani telefona, držiš ene 2 sekundi in se pokaže meni, v katerem mora bit prenos podatkov prečrtan. Menda to izklopi vse prenose podatkov in osveževanja, wifi pa dela. Med bivanjem v tujini ni bilo nikoli nobenih nepredvidenih stroškov.

Jp, najbrž bodo podatki iz ozadja in samodejne posodobitve aplikacij preko wifi in preko mobilnih podatkov če wifi ni na voljo, to greš pa v trgovino play in pod nastavitvami izklopiš samodejne posodobitve in opcijo da posodablja aplikacije samo prek wifi, potlej pa pojdi še v samsung apps aplikacijo, stori enako še tam in še v samih nastavitvah telefona izberi opcijo o telefonu, posodobitve programske opreme in tam če še ni tudi nastavi da posodablja samo preko wifi, ko ali če pride nova verzija ven, ker tist pa pokuri najmanj 100 mb samo za prenos sistema.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za tole.

ki ne zna uporabljati (ločiti med II. in IV. sklonom) hči in hčer;

Njen zapis:
Seveda sem najprej planila na hči.

Jap to je posodabljanje podatkov.

Meni se to tudi dogaja, čeprav sem si izklopila internet in avtomatične posodobitve. Pa se mi še vseeno kdaj pa kdaj zgodi. In ne morem ugotoviti kje je problem. Če kdo ve, se priporočam. Telefon je nokia. Baje je nekaj tudi z mms povezano pa ne morem pogruntati kaj bi bilo. Ker potem mi pa ne pošilja mms-ov.

Uauuuuuuuuu!
Samo da se zdaj bolje počutiš.

Vsak MMS je v osnovi prenos podatkov. Saj je treba tisto sliko, video ali zvok nekako spraviti do telefona.

Vsak MMS je v osnovi prenos podatkov. Saj je treba tisto sliko, video ali zvok nekako spraviti do telefona.[/quote]

vem, vem:) ampak če so mms vključeni v naročnino, se ne obračunajo. se pa včasih pojavi ta prenos podatkov (ne vem od kje in zakaj) približno ob istem času ko pošiljam kakšen mms. najprej prenos, ki se hitro ustavi sam od sebe in potem naslednjo minuto pošlje sms. mogoče dvakrat na mesec. in to se mi potem obračuna.

New Report

Close