Najdi forum

modrčki za dojenje

Dober dan, kmalu bom rodila pa ne vem kako naj izberem ustrezen modrček za dojenje. Prej sem imela zelo majhne prsi okoli 75-80 A, vendar že nekaj mesecev ne nosim teh modrčkov, temveč uporabljam dva, ki sta sicer tudi take velikosti, vendar sta taka modela, da sta mi bila prej prevelika, zdaj sta pravšnja. Vendar bom v času dojenja potrebovala večji modrček, pa ne vem kako naj ga izberem, vem da moram računati, da bo notri še kaka blazinica, da mora dajati dobro oporo, hkrati pa ne sme nič tiščati, itd.
Kako ste vi izbirale?
Ali priporočate kako posebno firmo,, s katerim ste bile zadovoljne, kakšna je okvirna cena?
kakšne so izkušnje z modrčki za dojenje z oporo- kostjo- so vrredu ali ne, jaz sem namreč sedaj navajena nositi le modrčke s kostjo?
Drage mamice, kaj mi svetujete?

Draga Lidija!

Pojdi v BABY CENTER v BTC v Ljubljani, jasno če si iz Ljubljane. Tam imajo zelo prijazne prodajalke, ki ti bodo z veseljem svetovale in pomagale pri izbiri nedrčka za dojenje. Tudi jaz sem šla tja po nakupih in moram povedati, da sem bila z izbiro in svetovanje mazovoljna. Vedeti pa moraš, da se ti bodo dojke tik pred porodom oz. takoj po porodu še povečale, tako da če še nisi blizu termina za porod, le računaj s tem, da se ti bodo dojke še povečele.

lp
Tatjana

Žal nisem iz Ljubljane.Sem pa v 35 tednu nosečnosti.Kakšne izkšnje imate še morda z samimi modrčki? Ali ste to mislila trgovino La Vie v baby centru?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, jaz sem kupovala modrčke od firme LA VIE in sem zelo zadovoljna z njimi.

Tatjana

Sicer je dobro, da že z seboj v porodnišnico vzameš modrček, in blazinice za dojenje, saj en dan po porodu pride do navala mleka in se tako rešiš mokre spalne halje(dojke dobesedno puščajo mleko kadar zaslišijo otrokov jok, ali pa na eni dojki dojiš, iz druge pa mleko teče istočasno kar samo). Zato je dobro, če imaš vsaj en modrček za silo kupljen, drugega si raje kupi potem, da ne boš kot jaz, ko sem si prvič kupila premajhne (od lisce-pol cenejši od zgoraj navedenih a čisto vredu). Tudi sama sem imela prej 80a, potem pa 95c!!-take k baloni!!

V porodnišnici pa smo si pomagale tudi takole: bolnišničnih spodnjih hlač dobiš kolikor hočeš- so mrežaste in zelo raztegljive-tako, da so lahko vsem prav : – )))))
No, te hlače smo spodaj prerezale in dobile širok mrežast trak, ki smo si ga dale namesto modrca, spodaj pa smo dale plenico, da je vpijala mleko.

Srečno!!!!!!!!!!!!!

Saša

Zdravo!

Tudi jaz sem imela (in imam ponovno) številko modrca 75-80A. V času nosečnosti in po njej pa nisem nič komplicirala s posebnimi modrčki. Kupila sem si enega zelo mehkega navadnega. Zdi se mi popolnoma brez veze kupovati poseben modrček, navsezadnje so prsi v tem času povečane in čvrste, tako da ga skoraj ne potrebuješ, vsaj moje izkušnje so take, da ga najraje doma sploh nisem nosila. Imela sem srečo (najbrž), da mi mleko ni kapljalo, je pa tudi res, da sem si vedno po dojenju iztiskala mleko do konca, zato da sem stimulirala nastajanje novega.

lp Nives

Pri meni je bil modrček za dojenje neobhoden, nosila sem ga tudi ponoči. Najbolj zadovoljna sem bila s tistim od Triumph-a in od Prenatal-a (kupljen v Italiji). Kupila sem pred porodom dve številki večjega in je bil ravno pravi. So precej dragi, se pa na temu ne splača varčevati.

Vso srečo!

New Report

Close