Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj bodo velike družine imele popust pri vinjeti?

Zakaj bodo velike družine imele popust pri vinjeti?

Zakaj so se sploh spomnili teh dražjih vinjeti po 220, če bodo zdaj dali popust vsem? No, ne čisto vsem, tem ubogim podjetnikom, ki propadajo en za drugim, njim ne, drugače bodo pa zdaj na veliko popuste talali. Da dobijo invalidi cenejšo vinjeto, to takoj podpišem, nihče se ni sam odločil za invalidnost. Njim bi tudi teh 110 evrov lahko vrnili. Ampak velika družina je pa zavestna odločitev in sploh ne vidim, zakaj je nujen popust pri njih. Če si si omislil več otrok, imaš denar za avto, ki je na pol kamion, potem pa plačaj še tistih 220 evrov.

Tudi moje mnenje je, da naj ima vsak toliko otrok, kolikor jih lahko sam, brez olajšav in sibvencij in ne vem česa še, spodobno preživi.
In ja, kdor ima novce za velik avto, bo pa ja napraskal še za tisto vinjeto?

Najbrž zato, ker so ugotovili, da s podražitivijo sploh ne bodo imeli dobička, ker bo vse manj folka kupilo vinjeto. Zdaj pa talajo popuste, da jo bo vsaj kdo kupil. Meni je vseeno. Jaz je ne bom, pa naj dajo popust na kar želijo.

nova
Uredništvo priporoča

Nekateri so paraplegiki, ker so vozili pijani.

pred vinjetami so imeli kombiji višjo cestnino kot avtomobili in skrajno neumno je bilo, da so dali kombijem isto ceno kot avtomobilom

kar se pa tiče teh družin imajo pa nekateri spet očitno privilegije

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Da te ne bo konec od foušije!

Mene bolj moti, da so dale banke tajkunom popoln odpis dolgov in te sedaj vračamo mi. Tajkuni so se zavestno odločili za kredite in ne vem, zakaj jih zdaj plačujemo mi. In tu gre za miljarde!

Da te ne bo konec od foušije!

Mene bolj moti, da so dale banke tajkunom popoln odpis dolgov in te sedaj vračamo mi. Tajkuni so se zavestno odločili za kredite in ne vem, zakaj jih zdaj plačujemo mi. In tu gre za miljarde![/quote]

Mene pa moti, ker takim, kot je jst10 ne smejo prepovedat razmnoževanja. Kaj ima to veze s temo?

No zdaj pa še po velikih družinah, seveda danes je pač en tak čuden dan. Samski, brez otrok, vdove, neporočeni, poročeni, vegetarjanci-omnivori, ja zdaj pa še velike družine.
Mone, vaša skrb za “dogajanje pri sosedovih” je že kar skrb zbujajoče, kaj če bi se brigali zase?

PS
Kako to, da vas ne skrbi ponovna dokapitalizacija bank, ki bo dejansko vplivala na vaš žep?

Da te ne bo konec od foušije!

Mene bolj moti, da so dale banke tajkunom popoln odpis dolgov in te sedaj vračamo mi. Tajkuni so se zavestno odločili za kredite in ne vem, zakaj jih zdaj plačujemo mi. In tu gre za miljarde![/quote]

A sem jaz napisala, da mi je mimo, da so sploh povišali na 220? Sem. Napisala pa sem, da če so že povišali, potem je popolno nesmiselno, da je toliko izjem.

Kaj se včasih nasmejem na tem monu. Danes zaradi tega …”avto, ki je na pol kamion” .-))))))))))))))))))))))

Menim da je to klasična folklora z namenom peska v oči. V resnici pa gre le za umetno ohranjanje zaposlitve nesposobnih kadrov. Poleg tega mi močno smrdi postopek na humanitarni organizaciji…

groba ocena pa je 440 upravičencev…

Men deluje krneki res…

Zakaj bi pa nekdo moral plačevati več, ker ima več otrok? Če že, plačujmo isto, ne glede na to ali ima avto en centimeter več ali manj.
Pa ne pozabimo, da se na veliko delih teh avtocest kamioni vozijo zastonj. Je to pošteno? Ne bi usmerili svoje moči v to, da postanemo pred zakonom enaki in naj bo tudi za osebna in dostavna vozila na teh predelih uporaba zastonj?!

Edini pošten način je, da vsak plača toliko kot porabi in če to ni omogočeno potem plačujmo vsi enako. Pri vsem govoru o potrebni pomoči gospodarstvu bodo pa tako na slabšem (spet) le obrtniki ipd.

Pa veste zakaj je tako? Ker se vsi ukvarjate le z lastno nevoščljivostjo. Namesto, da bi bili veseli, da nekdo ne bo plačeval več in usmerili moči v to, da bi vsi skupaj plačevali manj ste privoščljivi in se boste pojedli od jeze, ker je neki skupini posameznikov uspelo doseči, da bodo plačevali enako kot vi. Ja enako kot vi bodo plačevali in vi se jezite in pljuvate. Pa kaj je narobe s to družbo?

Zakaj bi pa nekdo moral plačevati več, ker ima več otrok? Če že, plačujmo isto, ne glede na to ali ima avto en centimeter več ali manj.
Pa ne pozabimo, da se na veliko delih teh avtocest kamioni vozijo zastonj. Je to pošteno? Ne bi usmerili svoje moči v to, da postanemo pred zakonom enaki in naj bo tudi za osebna in dostavna vozila na teh predelih uporaba zastonj?!

Edini pošten način je, da vsak plača toliko kot porabi in če to ni omogočeno potem plačujmo vsi enako. Pri vsem govoru o potrebni pomoči gospodarstvu bodo pa tako na slabšem (spet) le obrtniki ipd.

Pa veste zakaj je tako? Ker se vsi ukvarjate le z lastno nevoščljivostjo. Namesto, da bi bili veseli, da nekdo ne bo plačeval več in usmerili moči v to, da bi vsi skupaj plačevali manj ste privoščljivi in se boste pojedli od jeze, ker je neki skupini posameznikov uspelo doseči, da bodo plačevali enako kot vi. Ja enako kot vi bodo plačevali in vi se jezite in pljuvate. Pa kaj je narobe s to družbo?[/quote]

A moram še tretjič napisati, da se mi zdi neumno, da so sploh uvedli ta 220 evrov razred? Mi je neumno. Ampak če so ga, kaj je smisel tega razreda, če je toliko izjem? Drugače pa se strinjam s tabo in sem proti vinjetam. Najbolj pravično je, da vsak plača toliko, kot prevozi.

Savrinka, kaj se sprenevedas?!? Zakaj bi pa visina vinjete bila sploh odvisna od stevila otrok?!? Po kaksni logiki?!? Vse je odvisno od avta, ne pa stevila otrok. Se to – ko bi placevali cestnino po dejansko prevozenih kilometrih, bi bilo za stevilne precej slabse. In ti se tega zavedajo, zato pa ne p.i.z.d.i.j.o. nad vinjetami.:-)

Ko bomo v te državi spoznali,da je tudi tole korupcija, da nismo vsi enaki- eni ki imajo več otrok plačujejo manj. Le zakaj moram jaz z 2 vse plačati- vrtec, pa vinjeto, pa šolsko malico in kosilo, pa šolski sklad, pa… Dejmo nehat s tem. Vsi enako, pa bomo videli kdo je bogat in kdo ima lahko veliko otrok.

Hočejo se pač narediti lepe, ker imajo velikokrat ljudje z več otroki tiste velike enoprostorce. In da ne bi padalo po njih, da so velike družine zaje-bali s temi vinjetami, so pač dali le-tem popust. Pri nas je itak bogokletno, če kdo reče, kaj so si omislili toliko otrok, če jih ne zmorejo preživeti. Na velike družine nihče ne sme nič reči, čeprav razplod nima več nobenega smisla in ga država ne bi smela podpirati, saj ni ne vrtcev, ne služb za vso prihajajočo mladino. Kaj bomo s tolikšnim prirastkom?

Za vnaprej bi morali ukiniti vse otroške dodatke, zastonj vrtce ipd., pa da vidimo, kdo bo še imel “veliko družino”. Če ni keša za mularijo, jo pač ne imej. Bolj logično kot tako ne gre.

Vinjeta naj bi bila za vse družine enaka! Če imaš 4 ali več otrok, se vsi ne morejo peljati v osebnih avtomobilih za 5 oseb, ampak je treba kupiti kombi. A je to tako težko razumeti? Kakšen avto naj si po tvoje kupi družina s 6 otroki, da bo šlo vanj vsaj 8 oseb, pa da ne bo v kategoriji za dražjo vinjeto? Znaš dati kak predlog?

Vse je dvorezno. Seveda bi bilo za nekatere slabše, če bi plačevali cestnino po dejansko prevoženih kilometrih, za nekatere pa precej bolje in le-ti z vinjetami financiramo tiste, ki se vsak dan vozite po avtocestah.

Kot bi mi brala misli.

Živi in pusti živeti

Kot bi mi brala misli.[/quote]

Potem pa vsem nabit 220 € za vinjeto…DA BOMO VSI NA ISTEM !!

pa da boste še bolj zadovolni levaki najbolj da se vinjeta zaokroži za vse na 500€..da bo taka lepa številka…

[url=https://www.youtube.com/watch?v=kyMcdYEdJBA]my FB profil[/url] *********** [url=https://www.youtube.com/watch?v=FZRkP8PSdmA]my VIDEO[/url] **********[url=http://shrani.si/f/30/RM/1MH3Oak7/zajeta-slika.png]my TVITER[/url]

Vinjeta naj bi bila za vse družine enaka! Če imaš 4 ali več otrok, se vsi ne morejo peljati v osebnih avtomobilih za 5 oseb, ampak je treba kupiti kombi. A je to tako težko razumeti? Kakšen avto naj si po tvoje kupi družina s 6 otroki, da bo šlo vanj vsaj 8 oseb, pa da ne bo v kategoriji za dražjo vinjeto? Znaš dati kak predlog? Vse je dvorezno. Seveda bi bilo za nekatere slabše, če bi plačevali cestnino po dejansko prevoženih kilometrih, za nekatere pa precej bolje in le-ti z vinjetami financiramo tiste, ki se vsak dan vozite po avtocestah.[/quote]

Pa kaj to koga briga? Imate toliko otrok, kot ste jih želeli! Sedaj ni več srednji vek, ko so mislili,da otroke nosi štorklja, pa ko o kontracepciji nihče ni nič vedel. In res me nič ne briga kako vozite tako željene otroke. Saj so vaši, jih boste pa ja peljali v primernem avtu. A če jih imam pa 12, potem bom pa lahko imela vinjeto za avtobus ali kako?
In kdo je že tisti, ki je ukinil plačevanje cestnine, ja eden iz Grasuplja vendar. Medtem, ko smo vrhničani plačevali cestnino od nekdaj, je tisti iz Grasuplja niso. Toliko o tem. In število otrok je osebna odločitev vsakega posameznika, zato sem proti! PROTI DISKIRMINACIJI!!

seveda tudi tebi nabit vinjeto na 220 € !!!!!

da si bomo na istem !!!!!

[url=https://www.youtube.com/watch?v=kyMcdYEdJBA]my FB profil[/url] *********** [url=https://www.youtube.com/watch?v=FZRkP8PSdmA]my VIDEO[/url] **********[url=http://shrani.si/f/30/RM/1MH3Oak7/zajeta-slika.png]my TVITER[/url]

Povsod imajo cestnino na velikost avta, tudi tunele se placuje na velikost avta, v Slo pa kar neki. Kaj pa potem tujci, kako bodo pa njim zaracunal? Dobi popust, ce kupi najkrajso vinjeto in ima 5 otrok v avtu? Skoraj more, drugace je spet nefet.

Vinjeta naj bi bila za vse družine enaka! Če imaš 4 ali več otrok, se vsi ne morejo peljati v osebnih avtomobilih za 5 oseb, ampak je treba kupiti kombi. A je to tako težko razumeti? Kakšen avto naj si po tvoje kupi družina s 6 otroki, da bo šlo vanj vsaj 8 oseb, pa da ne bo v kategoriji za dražjo vinjeto? Znaš dati kak predlog? Vse je dvorezno. Seveda bi bilo za nekatere slabše, če bi plačevali cestnino po dejansko prevoženih kilometrih, za nekatere pa precej bolje in le-ti z vinjetami financiramo tiste, ki se vsak dan vozite po avtocestah.[/quote]

Pa kaj to koga briga? Imate toliko otrok, kot ste jih želeli! Sedaj ni več srednji vek, ko so mislili,da otroke nosi štorklja, pa ko o kontracepciji nihče ni nič vedel. In res me nič ne briga kako vozite tako željene otroke. Saj so vaši, jih boste pa ja peljali v primernem avtu. A če jih imam pa 12, potem bom pa lahko imela vinjeto za avtobus ali kako?
In kdo je že tisti, ki je ukinil plačevanje cestnine, ja eden iz Grasuplja vendar. Medtem, ko smo vrhničani plačevali cestnino od nekdaj, je tisti iz Grasuplja niso. Toliko o tem. In število otrok je osebna odločitev vsakega posameznika, zato sem proti! PROTI DISKIRMINACIJI!![/quote]

Osebni avtomobil je motorno vozilo z vsaj štirimi kolesi, namenjeno za prevoz oseb, ki ima poleg sedeža za voznika še največ osem sedežev.
Vključena so vozila iz kategorije M1 v skladu s klasifikacijo vozil v Prilogi I k Pravilniku o ugotavljanju skladnosti vozil (Uradni list RS, št. 30/2004).

vir: http://www.stat.si/doc/metod_pojasnila/22-221-mp.htm

Če si že proti diskriminaciji, jaz sem tudi, zato mi ni jasno, da morajo eni za osebni avtomobil plačati vinjeto več kot drugi. Ne glede na število otrok.

Vinjeta naj bi bila za vse družine enaka! Če imaš 4 ali več otrok, se vsi ne morejo peljati v osebnih avtomobilih za 5 oseb, ampak je treba kupiti kombi. A je to tako težko razumeti? Kakšen avto naj si po tvoje kupi družina s 6 otroki, da bo šlo vanj vsaj 8 oseb, pa da ne bo v kategoriji za dražjo vinjeto? Znaš dati kak predlog?

Vse je dvorezno. Seveda bi bilo za nekatere slabše, če bi plačevali cestnino po dejansko prevoženih kilometrih, za nekatere pa precej bolje in le-ti z vinjetami financiramo tiste, ki se vsak dan vozite po avtocestah.[/quote]
Ti je tako tezko dojeti, da ce ima druzina dovolj denarja za kombi, bo pa menda imela tudza vinjeto?!?i. Ker ce se ti zdi kombi nujno potreben, potem se bo vsak odgovoren stars zavedal, da so s 4 otroki povezani tudi ostali stroski, med katerimi je tudi vecji avto oz. kombi? Je tako?:-) Ali pa mogoce mislis, da bi bilo potrebno uvesti tudi olajsave pri servisiranu teh kombijev, pa nakupu gum za te druzine?!? Ker, ce se ne ves, so stroski vzdrzevanja vecji od navadnega avta? Do kam sega ta tvoja “logika”?

Jaz se pa sprašujem zakaj sem diskriminirana na polno v tej državi in čedalje bolj razmišljam da bi tožila državo v Strasburu ker:

1. Plačujem polno vinjeto, ker imam samo enega otroka – diskriminirana napram velikim družinam in invalidom itd…
2. Ker moram plačevati 300€ vrtca vsak mesec – diskriminirana in diskriminiran moj otrok, ker naj bi vsak otrok imel pravico do obiskovanja vrtca, samo jaz moram zato pravico plačevati 300€ na mesec, če neham plačevat, mi bodo začeli rubiti in sodišče itd…
3. Ker moram plačevati višje davke, ker menda zaslužim več – diskriminirana, najbolje da neham delat in da ne plačujem nič, takrat bom upravičena še do socialnih transferjev
4. Ker plačujem za zdravstvo in pokojnino od bruto plače več kot večina – diskriminacija, ko pa hočem na kakšno preiskavo si jo moram plačati sama, da sem na vrsti prej kot v pol leta
5. Ker nimam hiše in vsi ki so na črno gradili imajo sedaj zakonsko določen rok v katerem lahko vložijo prošnjo za legalizacijo – jaz kot pošten človek ki nisem gradila na črno nimam nobenih dodatnih pravic – ponovna diskriminacija
in še in še. Če povzamem, ker delam, ker sem zgleden državljan in ker ne delam nič protizakonitega sem diskriminirana na vsakem koraku in samo še čakam, da bom zato, ker sem zaposlena morala za enak/identičen kruh plačati dvakrat več, ker bodo imele trgovine bazo podatkov in mi bo končni račun dvignila za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ker bom na listi zaposlenega.

V rit naj gre ta država.

New Report

Close