Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepoved alkohola

Prepoved alkohola

Kako bi reagirali vi in vaši partnerji, če bi sprejeli prepoved prodaje alkoholnih pijač?

a) skakali bi gor in dol od veselja in ploskali

b) bili bi brezbrižni, ne veseli, ne žalostni

c) bili bi rahlo prizadeti, da se ne boste mogli več sprostiti na zabavah

d) bili bi užaljeni, da si država upa kaj takega

e) takoj bi navezali stike s podeželjem, za skriven nakup domačega šnopca

f) šli bi demonstrirat pred parlament

g) izselili bi se iz države

Jaz sem B, zaradi mene če je ali ga ni, na leto spijem skupaj sešteto ene dva litra alkoholnih
pijač in me ne bi prizadelo…
Kaj pa vi?

ja, saj smo to že videli, pred 100 leti v ZDA. edini, ki je imel korist od tega, je bil organizirani kriminal.

A

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

B – vseeno bi mi bilo.

Uh, poznam pa kar nekaj ljudi, ki bi bilo grozno proti temu ukrepu.

menim, da imaš ful preveč cajta, da pišeš take bedarije….

Med C in D nekje…

H) kuhal bi sam pa prodajal nekje na skrivaj, če bi to pomenilo nek večji zaslužek, kar pa definitivno v takem primeru bi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pogrešala bi dobro vino pri kosilu. Za žganje mi ni mar. Vino pa menda spada pod hrano, ne pod alkohol 🙂

Takega mnenja je bil tudi moj (zdaj že hvala Bogu pokojni) oče. In tako je pač vsakodnevno dobro “jedel” in potem pijan nad ženo in nami otroci zganjal nasilje… 🙁

Še dandanes sem ponosna na mamo, da je takrat uspela zbrat pogum in je popokala brata in mene in smo ušli od doma pa čeprav zgolj s stvarmi, ki smo jih imeli na sebi.

Dan, ki ga preživiš v strahu, je zgubljen dan! Žal je bilo mnogo mojih dni (vse do očetove smrti) zgubljenih ravno zaradi alkohola…

Kar se pa tiče vprašanja avtorice teme, bi bil moj osebni odgovor nekje med A in B. A v upanju, da bi zato vsaj kakšen otrok manj živel v družini, kjer vladata alkohol in nasilje in B kar se tiče mene osebno – ker nikoli ne pijem alkoholnih pijač, mi je popolnoma vseeno ali jih prodajajo ali ne.

Takega mnenja je bil tudi moj (zdaj že hvala Bogu pokojni) oče. In tako je pač vsakodnevno dobro “jedel” in potem pijan nad ženo in nami otroci zganjal nasilje… 🙁

Še dandanes sem ponosna na mamo, da je takrat uspela zbrat pogum in je popokala brata in mene in smo ušli od doma pa čeprav zgolj s stvarmi, ki smo jih imeli na sebi.

Dan, ki ga preživiš v strahu, je zgubljen dan! Žal je bilo mnogo mojih dni (vse do očetove smrti) zgubljenih ravno zaradi alkohola…

Kar se pa tiče vprašanja avtorice teme, bi bil moj osebni odgovor nekje med A in B. A v upanju, da bi zato vsaj kakšen otrok manj živel v družini, kjer vladata alkohol in nasilje in B kar se tiče mene osebno – ker nikoli ne pijem alkoholnih pijač, mi je popolnoma vseeno ali jih prodajajo ali ne.[/quote]

Je razlika, če ljudje spijejo deci pri dobrem kosilu, ali pa ga požrejo liter iz ljubega miru.

Jaz mislim, da bi bile za prepoved čisto utemeljeni razlogi….
– koliko družinskih tragedij (umorov) izvedejo popolnoma trezni ljudje?
– koliko družinskega nasilja?
– koliko pretepov?
– koliko nesreč?

In ja, s “popolnoma trezni” mislim 0.0…..ne pa “sej sem samo 3 (4,5,6,7) pirov spil, nisem pijan”….

Ampak tudi mislim, da bi večina potem izbrala opcije e, f in g….in h :-)) brez dvoma…

V svojih 45 letih še nisem popila 1 liter alkoholnih pijač zato me to niti najmanj nebi prizadelo.

žnj) skrbelo bi me, koliko delirijev bi se zgodilo okoli mene in koliko folku v bližini bi se utrgalo. Zase osebno pa b.

New Report

Close