Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Operacija žolčnih kamnov

Operacija žolčnih kamnov

Morala bom na operacijo, saj imam že 8 let 2 cm velik kamen, ki mi je začel povzročati težave. Strah me je splošne narkoze in zapletov po operaciji. Imate izkušnje s takšno operacijo? Se izvaja izključno v splošni narkozi? Kako dolgo traja in kdaj gre pacient domov? Hvala!

kar korajžno!Nič hudega ne bo,operirana pred leti laparoskopsko

Jej redkev; crna je najboljsa, pa tudi navadne redkvice pomagajo, ce jih jes redno.

Poznam kar nekaj ljudi, ki so imeli ali klasicno ali pa laparoskopsko operacijo. Razen enega niso imeli tezav, morajo pa paziti pri prehrani. Eden je pa umrl, a ne zaradi narkoze, ampak je zaradi napacnega reza prislo do infekcije, ki ga je pobrala.

nova
Uredništvo priporoča

Ravno današnjo noč sem s hčerko zaradi žolčnega napada preživela na urgenci, dobila je list z dieto, črna redkev je na prepovedani listi. Je pa moja mami pred leti delala kuro z črno redkvijo, pa na koncu vseeno pristala na operacijski mizi.
Še to, če bi črna redkev res pomagala, bi bla verjetno draga kot žefran…

============================================= "Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen." Mati Terezija

Najprej bi jo morali patentirati, sele potem je lahko draga kot zafran. Za patent bi pa morali prej spremeniti en del njenega DNK.

Operacija žolčnih kamnov je postala že čisto rutinska. Pred leti so pri tej operaciji naredili velik rez, zato je bilo tudi okrevanje daljše. Sedaj delajo te operacije laparoskopso in je okrevanje hitrejše. Poseg je pač poseg, ampak ni nič hudega. Vso srečo!

Jaz sem bila na operaciji pred 10 leti. Zaradi komplikacij so me operirali 4 ure razrezali cel trebuh (rana nekje 25 cm).Ker pa še to ni bilo dovolj so mi tri kamne pozabili not. Zato sem še potem šla na Bled mislim da v vilo Bogataj tam pa kamne odstranjujejo skozi usta (podoben postopek kod gastroskopija ).Nimaš narkoze ne naredijo dobene rane res da ni prijetno ampak če bi še morala iti enkrat na operacijo bi se odločila za to na Bledu .Zdaj po 10 letih nimam problemov z žolčem.

čimpreje na operacijo … vse ostalo je živčno življenje, kdaj se bodo pojavile bolečine, čakanje na urgenci … štala

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Sam sm prestal oba posega letos…
Prvo razbijali kamne potem še vnetje in po 2 tednih kasika… je boleče in se je treba držat napotkov kirurga po operaciji. Sam sem imel dokaj komplicirano sam sem že pokonci in samo naprej.
BTW: Sama operacija je “rutina”, nič se bati… Just Go4It 😉

Bila 2 mes nazaj, danes ne vem več, da sem bila. Dobiš sicer 4 luknje na trebuhu, operacija je laparoskopska, jaz sem po tej narkozi edinkrat bruhala ko šus, pa prej po nobeni nisem – to je bila 4. narkoza. Menda jih veliko bruha, ker nadražijo trebušno prepono, ko uvajajo inštrumente. En dan imaš še dren čez noč, druga dan zjutraj greš domov. Dobiš na vsako rano 1-3 šive, flajšter in piči domov. 2 dni sem še bolj počivala, sploh ker sem 2. dan po prihodu domov fasala še eno virozo od otrokin fajn kašljala in kihala s razrezanim trebuhom. Po 5 dneh sem bila že skoraj na starem tiru. Me je pa hitro opozorilo – če sem le pretiravala, me je znalo kar fajn bolet po desnim rebernim lokom, samo je bilo pri nas res noro – oba otroka z noricami. Čez 10 dni ti splošni zdrvnik pobere šive, da se rane popolnoma zacelijo, traja 6 tednov. Po OP sem se 3 tedne res strogo držala – vse kuhano, nič takega, kar napenja, nemastno, potem pa počasi in postopno. Nekje po 6 tednih sem začela jest vse, razen stročnic in zelja, tega še vedno ne jem, me je kar strah probat.

Jaz sem bila na operaciji 4 leta nazaj v sanatoriju v Rožni dolini. Hospitalizirana sem bila 2 dni. Operacija je bila laproskopska, kot je predhodnica napisala, naredijo 3 reze za operacijo in enega čisto majhnega za drenažo. Mene so lepo zašili in danes brazgotin skoraj ni videti. Po operaciji sem si hitro opomogla (čeprav praktično nisem imela izbire, ker sem imela doma dojenčka), bruhala nisem, počutje kar ok. Moram reči, da ni bilo neke sile, operacija je čisto rutinska. Koliko časa traja sicer ne vem, vem pa, da je bil pred mano operiran en gospod in čez dobro uro je bil kirurg že pri meni v sobi, tako da bi rekla, da gre kar hitro. Po operaciji pa se je potrebno držati žolčne diete še nekaj časa. Da bi pozabili kakšne kamne, pa ni bojazni – zdaj odstranijo celoten žolčnik in ne več samo kamnov. Srečno in kar brez strahu. Mene je bilo groza, pregovarjala sem kirurga, naj prestavi operacijo, ker sem imela doma čisto majhno deklico, pa mi je hitro naštel, do kakšnih zapletov lahko pride, če bom prestavila datum (zamašeni žolčevodi, zlatenica, slinavka) in ni hotel niti slišati za prestavitev. Res pa je, da sem imela jaz pesek, ki je bolj nevaren kot veliki kamni.
Srečno še enkrat, nikar se ne boj, vse bo ok.

Najlepša hvala vsem za spodbudne besede! Upam, da bo vse ok. ..

New Report

Close