Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Frizer, ki uporablja izdelke, ki niso testirani na živalih?

Frizer, ki uporablja izdelke, ki niso testirani na živalih?

Preden se debata sprevrže v boj med vegiji in nevegiji, lepo prosim, če bi mi kdo odgovoril samo na tole:

Ali obstaja kje v SLO frizer, ki uporablja izdelke, ki niso testirani na živalih?
Če obstaja – kdo in kje?

mogoče kak pasji frizer?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Lepo prosim, samo toliko počakaj, da dobim odgovor, potem se pa le v napad. Hvala.

Salon Fantazija v Celju.

Hvala!
Saj se mi je zdelo, da morajo obstajati tudi taki saloni.

Kolikor vem, v EU ni dovoljeno prodajati kozmetike, ki je testirana na živalih, torej bi moral salon robo uvoziti iz tretjih držav. Če kupuje od kogarkoli pri nas oziroma v EU, ima kozmetiko, ki ni bila testirana na živalih.

ja, staro kozmetiko naj pa v kanalizacijo zlijejo a ne, ful dobro za živali…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kolikor vem, se pri nas še vedno na veliko uporablja Schwarzkopf, prodaja Niveo, sladka z milko in pije kokakolo in šveps, parfumira z raznimi parfumi, ki nosijo imena zvezdnikov…..

Tako da tole ne drži popolnoma.

Takolele
http://veganrabbit.com/list-of-companies-that-do-test-on-animals/

Avtorica, res nisi tega vprašala, pa ne morem, da ne bi….

Tole ‘netestiranje na živalih’ mi je smešno, do konca, se mar šamponi testirajo na mačkah, za frizuro????? Boš vesela, če boš vedela, da to mačko niso umili s tem šamponom?

Tudi za kreme, ali ni smešno vztrajati na blagovnih znamkah, kremah, kupljenih, samo zato, ker NISO testirane na živalih? Saj dejansko jaz osebno, rabim kremo, ki res ni testirana na živalih, ker me figo briga, če krema proti suhi koži, ali proti gubam deluje na čimpanzi, ali neki mački, ali psu. Mene zanima če deluje na človeški koži in je preverjena na človeški koži…toliko o kremah in testiranjih…

Za zdravila pa, je tudi kristalno jasno, da podjetja preden dajo zdravilo v obtok le ta testirajo, za učinkovitost in tudi stranske učinke, in sicer najprej na živalih, potem pa na ljudeh, saj to je del tega postopka, drugače se medicina ne bi mogla razviti in marsikakšna bolezen, tudi smrtno nevarna, bi še dandanes bila neozdravljiva, če ne bi bilo teh (žal) nujno potrebnih preiskav. Vprašanje je morda, ali je res v vseh primerih nujno potrebno toliko testov, preden se da zdravilo v promet??? ampak tam, kjer je nekdo izgubil mogoče družinskega člana, zaradi stranskih učinkov zdravila, v fazi testiranja, pa verjetno ni treba vprašati za mnenje, taka družina bi zagotovo raje videla, da so testirali in predvideli ta stranski učinek prej, in bolj temeljito pri živalih, kot bi dali zdravilo naprej testirati na ljudeh, ali v promet, se ne strinjate?

Lahko se vsuje plaz, nepotrebnih žaljivk, ampak to so dejstva, v tem primeru se vrtimo v začaranem krogu, tega, kdo bi imel v tem primeru prav!

Ne, bom pa vesela, če bom vedela, da sestavine tega šampona niso bile nanešene in neodstranjene 14 dni na nemočnem morskem prašičku.


No, jaz pa želim moj denar zapraviti na drugačen način, in sicer ne za kremo, ki je prišla na trg šele potem, ko je nanešena na nemočne živali povzročala hude bolečine, alergije in rane živalim.

In me to zelo briga, saj je moj denar in sama izbiram, da ga tem firmam ne dam.

Kako pa to, da tu tu malo več kot figo briga, kako deluje zdravilo na šimpanzu? Še dobro, da je vsaj tu kaj kristalno jasnega.

Še dobro, da imamo enak organizem in lahko tako fino predvidimo stranske učinke. Ane? Pa nobenih drugih metod tudi ne.

Think again. Spominjaš me na eno, ki je vprašala, kako testirajo čokolado na živalih. Ne, ne dajo jim je za probat in jih vprašajo, katera jim je bolj všeč.
Dejstva so, na veliko žalost, drugačna.

Kakorkoli, z mojim denarjem ne želim podpirati tega, tebi pa, če se ti zdi prav, kar počnejo, potem pa kar. Če seveda sploh veš, kaj vse zares počnejo.

Ne, bom pa vesela, če bom vedela, da sestavine tega šampona niso bile nanešene in neodstranjene 14 dni na nemočnem morskem prašičku.


No, jaz pa želim moj denar zapraviti na drugačen način, in sicer ne za kremo, ki je prišla na trg šele potem, ko je nanešena na nemočne živali povzročala hude bolečine, alergije in rane živalim.

In me to zelo briga, saj je moj denar in sama izbiram, da ga tem firmam ne dam.

Kako pa to, da tu tu malo več kot figo briga, kako deluje zdravilo na šimpanzu? Še dobro, da je vsaj tu kaj kristalno jasnega.

Še dobro, da imamo enak organizem in lahko tako fino predvidimo stranske učinke. Ane? Pa nobenih drugih metod tudi ne.

Think again. Spominjaš me na eno, ki je vprašala, kako testirajo čokolado na živalih. Ne, ne dajo jim je za probat in jih vprašajo, katera jim je bolj všeč.
Dejstva so, na veliko žalost, drugačna.

Kakorkoli, z mojim denarjem ne želim podpirati tega, tebi pa, če se ti zdi prav, kar počnejo, potem pa kar. Če seveda sploh veš, kaj vse zares počnejo.[/quote]

no v bistvu zares počnejo to, da vam samo namalajo na produkt nalepko, ni testirano na živalih, da ste zadovoljne, notri pa še vedno ogromno sestavin testiranih na živalih, ker se zavedajo, da povprečen zemljan nima lih doma laboratorija in doktorata iz kemije, da bi lahko kar koli dokazal. Sicer pa se potlej ne čudim, če že res kdo uporablja nekaj kar mogoče res ni bilo testirano na živalih, da potlej jamrajo/jamrate včeraj bila pri frizerju danes imam pa uničeno frizuro pa še drago računa storitve ali bila pri frizerju danes imam pa cel rdeč skalp in mi izpadajo lasje… ker nekje morajo pač testira5t, pa to počnejo na vas ali pa bodo pač to bolj na vas počeli brez vprašanj če lahko, brez razlage ali najave, da bodo nekaj testirali.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hvaa, ker si me razsvetlil. Nisem vedela, da sem do zdaj počela karkoli od tega, kar naštevaš. In ja, vem, da nekatere firme kupujejo že testirane sestavine.
Ni blema, naj testirajo na meni, saj jaz uporabljam ane?

Še enkrat ponavljam, ta testiranja, so totalne gluposti…. in kapljica v morju problemov, glede izdelkov, ki jih imamo na policah, s šamponi vred….

Kako zelo se ti smilijo uboge trpeče, ”nestuširane” živali? tako, da nosiš samo plastične čeveljce, pasove, torbice, seveda nikar usnjene, ne ješ mesa, jajc, mleka, kupuješ res vse izdelke, ki so s preverjeno debelo oznako NI testirano na živalih? Če je ni, greš v tovarno in ti dajo pogledat svoj raziskovalni oddelek in točno potem veš, kje tuširajo prašičke in kje ne?

V tvoji zgodbici, kjer le ne ”stuširajo morske prašičke od šampona x”, je še marsikaj veliko širšega, hujšega, bolj potrebnega pomoči in obsodb od tvojih površnih navedb, za šampončke… ja, bo šlo zdaj?

Me veseli, da me tukaj vsi poznate precej bolj od same sebe. Predvsem moja dejanja in navade. No, fino, da se obsoja nekoga, ki z vsaj kaplijco v morje poskuša prispevati k boljšemu svetu.

Ne, ne morem vsega spremeniti, sebe pa vendarle lahko. Zakaj točno mi očitaš to, da ne morem spremeniti vsega na tem svetu? Saj to že vem.

New Report

Close