Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si je kdo upal oprati plašč v pralnem stroju?

Si je kdo upal oprati plašč v pralnem stroju?

Imam plašč, ki bi bil potreben čiščenja. Kemične čistilnice so precej drage, kdo ve, če bi sploh v redu očistili. Je kdo dal prat kar v pralni stroj, npr. na kak program za volno?

Kako pa ste potem sušili, likali?

Oprala sem plašč, tak do kolen, smetanovo bel, v pralnem stroju na programu za volno, obesila na obešalnik, da se posuši in zlikala preko krpe. Čisto ok. Imam pa še en plašč, pa ga ne upam oprat v stroju.

Brez problema ga lahko opereš.Na programu za volno seveda.Ko bo opran,pa ga dobro otresi pa daj na obešalnik in nekam,kjer se bo res hitro posušil.

poglejte na deklaracijo kaj se sme in kaj ne.
Po eni kar dragi stvari,ki sem jo uničila sedaj obvezno preden kupim kakšno stvar pogledam še vzdrževanje,kar je bistvenega pomena pri meni v odločitvi.
Torej volnen plašč jaz nikakor ne bi sama prala doma in še v stroju…
Glede cen pa tako.Res je ,da so kar krepke.Zato pa po nasvetu ene gospe,ki ima dooolge izkušnje mi je rekla,da ona pozimi vedno nosi okoli ovratnika se pravi pri vratu kakšno rutko,šal,….po želji.
Ker je ceneje rutko očistit kot pa cel plašč.plašč in podobne reči,ko je konec sezone gredo v čistilnico in potem doma počakajo čiste do naslednje sezone.
HB mi ni treba še vmes nosit čistit,ker se zna umazat od kreme,šmink….šalčki prav pridejo.taki trendovski in še popestrijo povrhu….

Jaz sem oprala doma narejen črni plašč v pralnem stroju.Mislila sem, da bo odstopil centilin , pa ni tako, da če je kupljen v trgovini je narejen industrijsko in ga lahko pereš v pralnem stroju.Samo daj zelo malo centrifuge in peri ga samega, ne dati drugih stvari zraven. Obrni ga narobe. Ko je opran, ga ¨strapaj¨ in obesi na obešalnik ,obesi ga pravilno-lice ven-. Lahko, da ti ga ne bo treba nič likati. Če ga pa likaš, ga daj samo s paro.Pusti obešenega na obešalniku in po njemu z likalnikom ¨¨puhaj ¨¨ paro.
Tak postopek je namenjen za volneni plašč.

Če na listu z navodili za vzdrževanje piše, da ga ne smeš prat, potem ga ne.
Sicer pa sledi navodilom.

Jaz tudi ob vsakem nakupu preverim vzdrževanje. In plašč nesem v čistilnico le konec sezone.

Cene čiščenja v čistilnici so 11-13 eur. za težke zimske plašče. Toliko zmorem 1x letno dati za čiščenje plašča, ki ga imam že 8 let. Ni šans, da perem delno volnen plašč v stroju na programu za volno, ker se teh plaščev ne sme mokro prat, ampak suho pranje, v čistilnici, parno, ne pa z mokrim – uničiš vse lahko notranje filčaste nastavke, podloge za ramena, ipd, skrči se. In doma ne prišparaš – ne prideš ceneje skozi, ker ga moraš še previdno zlikat, s paro, skratka….

vedno sem vse doma prala v stroju sama. ko pa sem spomladi uničila eno precej drago in zelo lepo jakno, sem nehala eksperimentirati. kar vem, da lahko, operem, ostalo bom po koncu sezone dala očistiti.

Po čem pa to oceniš, kaj lahko in kaj ne?

tisto, kar sem že prej brez težav prala, perem dalje. nove stvari bom nesla čistit.

Volneni jakni sem gladko oprala v stroju na programu za volno, plašča pa res ne upam … Za nameček ima še štikane okraske gor in če se bi samo pičico skrčil, bi bilo videti grozno.

Dober nasvet tole z rutami in šali. Še nekaj za rokave, pa smo na konju.

Meni je prijateljica, ki že 25 let dela v tekstilni trgovini rekla, da proizvajalci veliko izdelkom, ki jih dejansko lahko sami peremo, dajo etiketo, da je dovoljeno samo kemično čiščenje. Tako se samo zavarujejo pred reklamacijami!

New Report

Close